Wimbledon

Divoká karta

Romantický / Komedie / Sportovní

Velká Británie / Francie / USA, 2004, 98 min

• kingik

Mám rád filmy o sportu, mám rád i tenis, ale jen málokdy se tvůrcům podaří zachytit autenticitu sportovního prostředí. V případě Wimbledonu snad ani tvůrcům o zachycení reality ani tak nešlo, protože i laik pozná, že tady se opravdu hodně věcí nepovedlo. První problém nastává už v samotném obsazení. Zatímco Paul Bettany, ač to není zrovna žádný extra fešák, může, s přivřením obou očí, být dobrým tenistou, ale rozhodně nemůže porazit Hewitta ani Federera, jak nám tvůrci bezostyšně tvrdí, kdežto Kirsten Dunst, která snad v životě nedržela tenisovou raketu v ruce, tady vystupuje jako mladá tenisová hvězda. K smíchu! Vše je tu absolutně předvídatelné, naivní a nesmyslné. Podle mě je Wimbledon jedním z nejhorších filmů o sportu. 10%(19.1.2009)

Typický příběh s typickým koncem, který obsahuje veškerá dávno provařená schémata romantických filmů (jako je nelibost rodičů a obligátní změna situace na poslední chvíli), ale pokud se s tímto srovnáte a pojmete to prostě jen jako další příjemnou oddychovku, rozhodně nebudete zklamáni. Za zmínku také stojí zajímavé nasnímání tenisových zápasů a i když je samozřejmě od začátku jasná, jak ten či onen souboj dopadne, nepostrádá Wimbledon určitý prvek napětí a originality.(11.1.2006)

Opravdu příjemné překvapení. Sportovní romance většinou nebývají nijak nápadité, ale tentokrát je zobrazení tenisových utkání naprosto strhujícím zážitkem, a to mě jinak tenhle sport vůbec nezajímá. Paul Bettany dostal daleko víc prostoru než jeho partnerka a bravurně ho využil. Vlastně by se dalo říci, že v hlavních rolích je on a tenis. Hodně se povedla režie, práce kameramana zasluhuje obdiv a pochválit musím i hudbu. Navíc je tu spousta zajímavých vedlejších rolí. Poslední sportovní komedie, která mě zaujala, byla Blafuj jako Beckham, ale tahle je ještě lepší.(18.2.2005)

Inu co, docela dobré, jenže přestože bych měl spíš koukat na Kirsten Dunst, film povyšuje hlavně Paul Bettany, kterého jsem si oblíbil jako Maturina v Master and Commander. Tenisové zápasy, i když zoufale předvídatelné, byly pěkně udělané. Angličani si aspoň na plátně splnili sen a vyhráli Wimbledon.(3.10.2005)

Milý film. Příběh/hlavní myšlenka snímku sice není moc originální (comeback zašlé hvězdy), ale zase se odehrává v pro mě osobně neokoukaném a atraktivním prostředí, nabízí uvěřitelné jiskření mezi mojí oblíbenkyní Kirsten a sympaťákem Paulem a zaujme kamerou (a ikdyž ho tam byla jen trocha, tak i humor). Dávám 4*, dobrá oddychovka třeba na večer :-).(1.1.2009)

• - Ve stádiu příprav se do hlavních rolí počítalo s Hugh Grantem a Reese Witherspoon nebo Cameron Diaz. Witherspoon se nakonec zapletla do obdobného projektu, jehož děj se však odehrával během U.S. Open. (imro)

• - Pět let po natáčení filmu byla kapacita centrálního dvorce All-England Clubu zvýšena z 14 000 na 15 000 diváků, v roce 2009 obdržel Centre Court zatahovací střechu. Poté by tak již přerušení finále kvůli dešti nebylo možné. (Jirka_Šč)

• - Herci podávali se skutečnými míčky, zbytek výměny už byl dodělán počítačem. (zajda404)