Prci, prci, prcičky 3: Svatba

American Pie - Jetzt wird geheiratet

Prci, prci, prcičky 3: Svadba

Komedie / Romantický

USA / Německo, 2003, 96 min

Prekvapujúco lepšie ako dvojka, ale aj tak je to už naťahovanie, čo len potvrdzujú ďalšie zbytočné časti. Tu to ešte aspoň bolo v tradičnom zložení, kde si ešte každý mohol vychutnať pôvodné dementné postavy. Zmena scenára mohla sériu zakončiť v tom najlepšom, čo sa nestalo a je to škoda, pre mňa sa týmto dielom končia dobré prci. 65%.(6.3.2006)

Zdravé jádro zůstalo, puberta je skoro pryč a nechat si ujít Jimovu svatbu vážně nejde. V těžkopádnější dvojce si definitivně našel přítelkyni, když odmítl kočku z Evropy, tentokrát hodlá naklusat do chomoutu, což stojí Stiflerovi za to, aby si hrál na hodného kluka. A aby ostatní, Jim zejména, zažili řadu trapasů. Scénárista Adam Herz byl u všech tří úvodních dílů série, zřejmě netušil, jak velkou (bohužel často splaškovou) vlnu napodobovatelů rozpoutal, nicméně pochopil, že osudy je třeba nějak uzavřít, což se mu i podařilo. Pochopitelně je stále k čemu se vracet (nabízí se uspořádat Školní sraz), každopádně tohle vyvrcholení je vkusné, milé a svěží. Když se dobře zrežíruje a ještě lépe zahraje scéna, kdy jedna z postav skrývá „čokoládový dortík“, mají tvůrci „vyhráno“. S postavami (je jich znovu dost) tvůrci pracují uspokojivě, ty, které nás zajímají tak nějak nejvíc, dostávají naštěstí i největší prostor. Prostě poctivá teenagerovská komedie. Sice pořád to samé, ale oproti dvojce mnohem lépe podané.(22.9.2018)

Padla kosa na kámen. Po předchozích dvou dílech, které se mi, jak nemám ráda vulgární teenagerské komedie, vážně líbily, přichází první prcičkovské zklamání. Nuda, prasárny, nesnesitelný Stifler, jeden zcela absentující pár atd. Vyšší hodnocení než dvojka? No tak to prr!!! 2,5*. Ale Stiflerův tanec v gay klubu = rulez.;-)(24.6.2009)

Když se schyluje k Jimově svatbě s Michelle, nesmí chybět parta jeho kamarádů kolem. Velká událost si žádá velkou porci obhroublých gagů, větší počet odhalených slečen a jednoho ukrutně hláškujícího "Stifmajstra". Když se do celé záležitosti kolem svatby ještě přimíchá příjezd krásné blondýnky, po které není možné nešílet, je zaděláno na další dobrý díl. Oproti předchozím dílům o dost sprostší. Nápady stále ještě nedošly. Klady: parta setrvala v původním složení + přibyly další postavy, jako již zmíněná January Jones + Stifler hláškuje jako o život + spád a příval gagů + trapnost otočená v pozitivum + studna nápadů ješte stále nevyschla. Zápory: děj občas rozvrstvený do epizodních scének + Alyson Hannigan bych si nevzal. Mé hodnocení: 80%(20.1.2009)

Svatbu mám z celé prcičkovské série nejradši, protože mi připadá taková nejvyzrálejší a "nejdospělejší" a navzdory tomu si laťku úchylného a střeleného humoru drží stále vysoko. Není to prostě už ta často prvoplánovitá teenagerovská řachanda jako v jedničce, ale v jisté míře střelená seriózní komedie a výbornými vtípky. Scéna s "čokoládovým" lanýžem je naprosto skvěle natočená, S. W. Scott ji zahrál parádně. Stejně tak i taneční souboj a nebo rozlučková párty s Finchovou "sestřenkou z východní Evropy". Pro mě jednoznačně nejhumornější prcičky.(15.9.2009)

• - Pracovní názvy: American Pie 3, American Pie 3: Piece of Pie. (Stocki)

• - V tomto filmu již nezazněla žádná skladba od kapely Blink 182, v předešlých dvou dílech uslyšíme skladby “Mutt“ a “Everytime I look for you“. (Stocki)

• - Fred Willard si napsal některé pasáže filmu sám, např. scénu s přípitkem když má proslov. (Stocki)