Prci, prci, prcičky 3: Svatba

American Pie - Jetzt wird geheiratet

Prci, prci, prcičky 3: Svadba

Komedie / Romantický

USA / Německo, 2003, 96 min

Trojka je síce najslabšia, dospelacka a menej sprostá, ale stále je to sranda. Otváracia scéna sa drží tradícii Jimových trapasov, ale neskôr prejdeme do útlmu a ku svadbe, rozlúčka zo slobodou mohla viac ponúknuť. Stara známa parta tiež nie je v plnej sile a vedľajšie postavy, ktoré sa vrátili v predošlom diely tu už ani nevidíme. Najviac zamrzí, že scenárista celej trilógie dal priestor len trom postávam - Jim, Stifler a Finch. Kevin je tu už skoro ako vedľajšia postava a Oz sa ani neukázal. Michelle a Jimov tatko občas dotvoria par vtipných scén a v závere sa objaví ešte Stiflerova mama, ale to je tak všetko. Väčšinu scén zachraňuje hlavne Stifler. Aspoň, že soundtrack sa zas podaril (Matt Nathanson - Laid) Inak je to fajn zábava, ktorej by padlo dôstojnejšie zakončenie (ktorého sme sa chvála bohu dočkali v Reunion). Stifler: Vole. To mě sere, že už mě nesereš. 85% - 4*(24.9.2015)

Když se schyluje k Jimově svatbě s Michelle, nesmí chybět parta jeho kamarádů kolem. Velká událost si žádá velkou porci obhroublých gagů, větší počet odhalených slečen a jednoho ukrutně hláškujícího "Stifmajstra". Když se do celé záležitosti kolem svatby ještě přimíchá příjezd krásné blondýnky, po které není možné nešílet, je zaděláno na další dobrý díl. Oproti předchozím dílům o dost sprostší. Nápady stále ještě nedošly. Klady: parta setrvala v původním složení + přibyly další postavy, jako již zmíněná January Jones + Stifler hláškuje jako o život + spád a příval gagů + trapnost otočená v pozitivum + studna nápadů ješte stále nevyschla. Zápory: děj občas rozvrstvený do epizodních scének + Alyson Hannigan bych si nevzal. Mé hodnocení: 80%(20.1.2009)

Jednička byla příjemná zábava.Ve dvojce nebyl prakticky žádný děj a byl to díl velice trapný.Za to trojka je nejzábavnější a nejlepší ze všech tří dílů.Tolik zábavy jsem v teen movies ještě nidy neviděl nejlepší je samozřejmě Stifler(hlavně se svou čokoládou).I Finch je docela dobrý společník.Jim má tentokrát překvapivě méně prostoru,ale i tak jsou jeho trapasy příjenou zábavou.Prostě nepřetržitá zábava.Jak se říká to nejlepší na konec(13.3.2004)

Rozhodně zlom co se této legendární filmové série týče. Prcičky se stávají dospělejšími a také trošku vážnějšími. Bohužel to nese své následky. Třetí díl už není zdaleka tak atraktivní a vtipný jako jeho dva předchůdci. Zároveň nám nové čtvrté pokračování ukázalo, že jde být poněkud dospělejší, ale zůstat zároveň třeskutě vtipný. V tomto ohledu svatba poněkud zaostává. Na druhou stranu jsou to poslední staré dobré prcičky (když neberu v potaz nový díl), jelikož poté už následovali pouze degradující video filmy žijící pouze se slavného názvu a kvalitu už téměř žádnou nemají.(13.11.2012)

Z odstupom času sa musím priznať, že na mne tretie pokračovanie tejto úspešnej série, nespravilo taký dojem ako som si myslel. Určite sa filmu nedá uprieť určitá vyspelosť oproti ostatným dielom. Hlavný hrdinovia sú trocha múdrejší až na Stiflera. Kameňom úrazu celého filmu, je veľmi výrazná hlavná dejová línia, ktorá robí všetky odbočky buď nedôležité alebo doplňujúce. Čo značí, že aj napriek faktu že veľa postáv s pôvodných dvoch dielov vypadlo, tí čo zostali tu hrajú často krát až tretie husle a svoje scény a momenty tu majú len preto, lebo sa to akosi od filmu vyžaduje. Akurát že to filmu tentokrát tak úplne neverím. Čo je škoda. Film má tempo aj celkom podarené scény - hlavne rozlúčka so slobodou a jedenie psích výkalov ale ku koncu film zaváňa akousi prvoplánovosťou a sentimentálnosťou čo sa mu nehodí. Rozhodne je to diel, ktorý nerobí hanbu pôvodnej trilógií - ďalšie diely do toho nezahrňujem. Ale čaro pôvodných prcičiek tiež nemá. Zostal kdesi na pol cesty. Inak znova príjemne strávená hodinka a pol pri postavách ktoré mám naozaj rád.(20.3.2012)

• - Finch říká na konci filmu Stiflerově mámě větu "We'll always have Paris" (Paříž tu pro nás bude dál). Stejnou větu říká Humphrey Bogart (Rick) ve snímku Casablanca (1942). (Stocki)

• - Ve všech vojenských verzích filmu je vymazána scéna, ve které se líbá muž v námořnické uniformě s jiným mužem. (Cheeker)

• - Pri uvedení do slovenských kín rozdávali k lístkom prezervatívy. (-soch-)