silentname

"Nude Tuesday" je presne ten druh filmov, aký mám náladu si z času na čas pustiť. Dramédia z trošku iného prostredia, s celkom originálnym konceptom a príbehom a aj keď je to miestami trošku strelené, neprestáva to byť zaujímavé a dobré. Toto určite nie je film pre každého a nebudem to ani trošku nikomu zazlievať ak by povedal, že nevidel nikdy v živote nič horšie. Ale je treba oceniť kreativitu, ktorá do toho išla. Fakt, že príbeh sa odohráva na fiktívnom ostrove, ktorý má vlastný fiktívny jazyk a máme k tomu len titulky, aby sme rozumeli, čo kto hovorí je pre mňa celkom unikátne. Vidieť vzťah našich hrdinov a postupne chápať, čo sa všetko vlastne za tie spoločné roky medzi nimi zmenilo a prečo to došlo do bodu v ktorom sú je tiež dobré. V istom bode som konečne pochopil prečo je Bruno neustále taký napätý a frustrovaný. A jeho pocitom veľmi dobre rozumiem. No rovnako aj Laura sa snažila o niečo bojovať a niečo dosiahnuť a kvôli tomu potom iné veci odsunula niekam bokom. No častokrát v odkladaní problémov tkvie skutočný dôvod, prečo sa veci nakoniec dokážu rozsypať. Lebo to postupne nie je schopné udržať všetok ten tlak, ktorý sa na to vyvíja. Pre mňa je toto fascinujúci film s dobrým príbehom a postavami, ktoré ma bavili. Neviem či by som si to niekedy pustil znovu... osobne, takéto artové filmy asi fungujú len na jedno pozretie, ale minimálne mi dal niečo, čo by asi iné filmy nedali. Ak máte radi artové komédie s troškou trpkosti a reality, myslím si, že tento film vás bude baviť. Ak nemáte radi artové filmy, tak radšej jeho existenciu ignorujte. Hodnotenie: B+ ()

Marze

Je to silene,ale funguje to. Tato absurdni komedie o manzelske bide pusobi jako experimentalni cviceni. Obcas je to zabavne, ale natazene na neumernych sto minut. Vykony talentovanych hercu jsou sympaticke. Technicky provedeno dokonale, protoze herci mluvi tou samou gibberistinou. Celkove je to ale takove nedopecene. ()