Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Do výdajne obedov pre bezdomovcov príde jeden muž a napadne kňaza, ktorý rozdáva nešťastným ľuďom obedy. Kňaz pred ním uteká, dokonca na neho vystrelí, ale svoj život si nezachráni. Obaja muži vyletia cez presklené okno von ... Tým mužom je spisovateľ Ben Mears (Rob Lowe). Ben sa pred istým časom vrátil do mestečka Salem´s Lot, kde vyrastal a zažil jedno temné dobrodružstvo. Teraz by chcel o tom napísať knihu. Nikto z obyvateľov mestečka ani len netuší, aké diabolské nešťastie na nich čaká a aké temné sily ich začnú ohrozovať ... Mysteriózny 2-dielny príbeh nakrútil Mikael Salomon podľa predlohy slávneho Stephena Kinga. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (110)

Hakha 

všechny recenze uživatele

Na televizní film je to velice dobře zpracované dílo, efekty jsou důvěryhodné, atmosféra tak jak se patří. První půle se rozjíždí velice pomalu a je spíše nudná, ale druhá polovička už je jiná káva a film nám ukazuje svou silnější stránku, ale pořád se tam najdou hluchá místa, která brzdí silnějšímu dojmu z celkovému hodnocení. Myslím, že tři hvězdy je dobrá známka... ()

WoWoW 

všechny recenze uživatele

Skvělá předloha pro film bohužel nic neznamená. A to mám Kingovo Prokletí Salemu moc a moc rád. Totiž kdybych dostal do ruky lopatu, tak bych těm upírům ulehčil práci. Prostě bych tam ty herce mlátil jednoho po druhém. Herecké "výkony" totiž byly naprosto otřesný a tím trpěl i celý zbytek. Atmosféra by fungovala a efekty byly na televizní film taky v poho. Těm hercům to ale nezapomenu. Tohle Prokletí Salemu bylo jako jít do oblíbený restaurace na krvavej biftek a dostat kus tak propečenej, že už je to skoro škvarek. ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Kingovu předlohu neznám a možná právě proto mi to přišlo až moc dlouhé. Ale i přesto jsem se bavil víc než slušně, protože na televizní film to bylo výborně zpracované a to včetně efektů, atmosféry a herců. Tedy kromě Hauera. Ačkoliv ho mám docela rád, tak tady působil jak pěst na oko. Jinak ale není nic výraznějšího, co by se dalo vytknout. Možná i proto, že dobrých upírských filmů je jako šafránů. 80% ()

venison 

všechny recenze uživatele

Chjo, horor.. Takové silné téma, zvláště pokud jde o tak slavného a dokonalého autora jakým je King, se pokud jsou peníze musí zpracovávat jedna radost.. Bohužel většinou nebývají a tak vznikají béčkové až céčkové a mnohdy i déčkové filmy, na které se fanoušek hororů nevydrží dívat a člověk, který hororu zrovna neholduje, si o něm dělá ještě horší iluze, než by měly být.. Filmová adaptace "Salem´s Lotu" si zaslouží 3*, i když trpí spoustou nedostatků.. Příšerné herecké obsazení, které podává dosti žalostné herecké výkony (vyjma filmových veteránů Donalda Sutherlanda a Jamese Cromwella), ale na televizní film v podstatě stačí.. Postrádám nějakou tajemnější, děsivější a temnější atmosféru, chybí napětí, naprosto jsou vynechány "lekavé" scény a nějaké to bubububu, které vám zvedne kapku hladinu adrenalinu v krvi, obsahuje jen velmi laciné vizuální efekty, ale to je spíš otázkou rozpočtu.. Na vampejřinskej filmeček příliš málo krve a na horor příliš málo "fujtajbl" scén, např. nemohli toho psa na vratech aspoň vykuchat apod. Chválím, že se "skoro úplně" drželi, až na pár odchylek" předlohy.. Velmi mdlé :-( Je pár minut po půlnoci, jsem osoba něžného pohlaví a v klídku jdu venčit sama ven do tmy psa.. ()

Arbiter 

všechny recenze uživatele

Tak přesně takhle by se adaptace knih dělat neměly. Kostra děje přeci tvoří jen minimum z toho, jak dílo působí. Mnohem podstatnější je podchytit náladu, atmosféru, ducha předlohy. To je vážně tak obtížný pochopit, že prostředky předávání meziřádkového obsahu z knihy nelze použít stejně úspěšně ve filmu? Že film zkrátka musí mluvit jinak? Prokletí Salemu se tak stalo typickou zkratkovitou snahou narvat do filmu vše "viditelné" a tím bezobsažně nepředat nic podstatného a zajímavého z originálu. Když to tvůrce navíc okoření dementními dialogy, Arbiterovi nezbývá nic jiného, než aby kruto zaplakal. ()

Galerie (49)

Zajímavosti (7)

  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Stephen King v roce 1975. (Terva)
  • V jedné scéně mladík zpívá karaoke na píseň „Stand by Me“, což je jasná narážka na jinou Kingovu adaptaci, film Stůj při mně . (Othello)

Reklama

Reklama