Prokletí Salemu (TV film)

Salem's Lot

Prekliatie Salemu

Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2004, 184 min

podla mna vydareny televizny film....uz som sa ho chystal pozret davnejsie..ale stale ma odradzala..jeho dlzka(tu vidim asi jedine minus filmu)...toto je asi 2hy dobry film v ktorom hral rutger hauer...ten prvy je obojok:)(3.2.2005)

• jondzavid

Slabšia tv Kingovka, ktorá má síce sľubne rozbehnutú 1/2, ale v tej druhej jej dôjde dych. Herecky je trefou vedľa Rob Lowe, ktorý je absolútne nemožne nevýrazný a z ostatných nepomôžu ani známejšie mená ako Sutherland či Cromwell. Proste obstrihnúť to na 120 min a bolo by to slušné, ale taký je problém väčšiny viacdielnych tv kingoviek. Takže dúfam, že časom sa dostanem k staršiemu zfilmovaniu SL, na ktoré mám z mladosti príjemnejšie spomienky a na túto verziu si po týždni už ani nespomeniem.(14.5.2005)

Nevím, čím to je, ale všechny filmy, které končí písničkou Sympathy for the devil, se mi značně líbí. Možná je to tím, že mám stejný vkus jako autoři. No každopádně ač tohle bylo takové béčko a ani se to nijak jinak netvářilo, bylo to pěkně udělané béčko.(29.11.2006)

• WoWoW

Skvělá předloha pro film bohužel nic neznamená. A to mám Kingovo Prokletí Salemu moc a moc rád. Totiž kdybych dostal do ruky lopatu, tak bych těm upírům ulehčil práci. Prostě bych tam ty herce mlátil jednoho po druhém. Herecké "výkony" totiž byly naprosto otřesný a tím trpěl i celý zbytek. Atmosféra by fungovala a efekty byly na televizní film taky v poho. Těm hercům to ale nezapomenu. Tohle Prokletí Salemu bylo jako jít do oblíbený restaurace na krvavej biftek a dostat kus tak propečenej, že už je to skoro škvarek.(3.2.2015)

Asi nejlepší filmové zpracování Stephena Kinga, jaké jsem viděl, Na to, že jde o televizní film, je to opravdu výborně natočené, film má atmosféru, netečou tu zbytečně potoky krve a těch 184 minut není vůbec na škodu. Opravdu příjemné překvapení.(28.6.2009)

• - Spoiler: Na rozdíl od filmu v knize otec Callahan (James Cromwell) události v Salemu přežije a dokonce se objeví i v Kingově sáze Temná věž. (Othello)

• - Donald Sutherland (zde hrající Richarda Strykera) je v reálu otcem Kiefera Sutherlanda, jenž hrál v jiné Kingově adaptaci - Stůj při mně a později hrál hlavní roli v seriálu 24 hodin, kde James Cromwell (zde ztvárnil otce Callahana) hraje jeho otce. (Othello)

• - Ve filmu bylo využito přibližně 300 statistů. (Othello)