poster

Prokletí Salemu (TV film)

 • USA

  Salem's Lot

 • Slovensko

  Prekliatie Salemu

Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2004, 184 min

 • kagemush
  ****

  Ono to na mě vlastně ani nemělo fungovat. Že bych vyhledával filmový remake,no to teda né,-že bych nějak slintal nad tzv. TV produkcí,to taky ne,- a že bych byl zrovna denně nalepenej na Universal Chanel (dříve Hallmark),no tak to už vůbec ne! No a přece,bavil jsem se! Bavilo mě to i víc než ,,původní" Hooperův Salem ze 79.(1.10.2010)

 • Ramirez85
  ***

  Dobré to bylo jak na Stephena Kinga (většina filmových adaptací jeho děl totiž nedopadá úplně nejlíp), dobré to bylo i na upírský film (gotičtí upíři jsou prostě víc cool než ti zdeptaní emaři :-) a výtečné to bylo na televizní film. Přiznávám, že ta tříhodinová stopáž na mě byla trochu těžká soda a tak jsem to dal na dvě pokračování. Herci jsou vybraní dobře, hlavně James Cromwell se pro tyhle role snad narodil (naposledy jsem ho viděl v American Horror Story a i toho jeho doktora Mengeleho jsem mu věřil, ono s takovým ksichtem... :-). Hurá na předchozí verzi a hip hip hurá na knížku.(8.5.2014)

 • WoWoW
  **

  Skvělá předloha pro film bohužel nic neznamená. A to mám Kingovo Prokletí Salemu moc a moc rád. Totiž kdybych dostal do ruky lopatu, tak bych těm upírům ulehčil práci. Prostě bych tam ty herce mlátil jednoho po druhém. Herecké "výkony" totiž byly naprosto otřesný a tím trpěl i celý zbytek. Atmosféra by fungovala a efekty byly na televizní film taky v poho. Těm hercům to ale nezapomenu. Tohle Prokletí Salemu bylo jako jít do oblíbený restaurace na krvavej biftek a dostat kus tak propečenej, že už je to skoro škvarek.(3.2.2015)

 • petero
  ****

  Nečítal som knihu, nevidel som predchádzajúci film. Nový film o mestečku Jerusalem v ktorom sa obyvatelia postupne menia na upírov ja veľmi dobrý. Na to že to je TV film má svoju atmosféru, natočil ho celkom zručný režisér, svojim hlasom k soundtracku prispela aj Lisa Gerard, plus plejáda skvelích hercov: Donald Sutherland a Rutger Hauer v úlohách upírov ma neskutočne potešili. Je to jednoznačne natočené podľa jednej z najlepších kníh Stephena Kinga. Klasické pojatie upírov ja veľmi skvelé ako musia byť pozvaný ďalej, príbehy ľudí v mestečku atd. Strasne sa mi pácil záber, ako štvorica hrdinov ktorý sa akoby mimochodom stretla pred tajomným domom rozhodne kráča k nemu za stáleho debatovania aby pozabíjali tvorov kt. sa v ňom schovávajú pred denným svetlom, ale aj pád živého človeka rovno na rozbehnutú cilkulárku ;-).(31.1.2005)

 • Tayen
  ***

  Film kopíruje svoji předlohu, nic víc v něm není. Bohužel žádné originální nápady ani atmosféra se zde nekonají. Ze zvučných jmen tady lze jmenovat jen Donalda Sutherlanda, jehož záporák je patřičně slizký, a tak do filmu přináší aspoň něco pozitivního. O herectví Hauera v tomto snímku raději mluvit nebudu. Film Kinga příliš neurazí, protože téměř každý ví, jak to s většinou jeho adaptací dopadá.(10.8.2008)

 • - Tří z herců z tohoto filmu už si jednou zahrály ve filmech podle S. Kinga. Rob Lowe (Svědectví/Poslední Boj), Andre Braugher (Mlha) a James Cromwell (Zelená Míle). (Pumiiix)

 • - Spoiler: Na rozdíl od filmu v knize otec Callahan (James Cromwell) události v Salemu přežije a dokonce se objeví i v Kingově sáze Temná věž. (Othello)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Stephen King v roce 1975. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace