Komedie / Horor

USA / Kanada, 2001, 79 min

Trochu slabší než jednička, ale pořád ještě parádní parodie. Zdejší hodnocení tomu teda neodpovídá, ale holt jsem jednodušší povahy, případně se spokojím s málem, ale Wayansové prostě umí a dokonce skrz svoje filmy přivedli ke slávě Annu Faris a vlastně i sami sebe. Podávání večeře je samozřejmě to nejlepší. 80%(21.6.2016)

• KangKun

Ta úchylnost a nadrženost je trapná stejně jako nechutnost. Já se na tenhle film koukala, jen proto abych si udělala srandu z děsivých hororů. Herci nejsou dobří - takže jsou špatní (myslím v tomhle filmu). Jo párkrát jsem se dost zasmála a nudu to zažene, ale nějak si nejsem jistá, jestli tohle mohl natočit gramotný člověk.(18.10.2010)

Musím říct, že na jedničce se mi moc nezdálo, že parodovala zrovna Vřískot, protože ten sám o sobě paroduje hororový žánr a chytře využívá zaběhlá klišé. To Zámek hrůzy by si to už zasloužil. Tady jde jen o to jestli je to vůbec potřeba, protože ten film je sám o sobě dobrá šaškárna. Scary movie 2 začíná velice nechutnou parodií (To, že jsou Wayansové prasata, mi bylo jasné už od prvního dílu) na Vymítače ďábla, kde se k mému zděšení objevil v roli kněze James Woods (Fakt to má za potřebí?) a v podobně fekálním duchu (Fóry se sluhou-kriplem atd.) film běží až do konce. Přesto jsem se párkrát zasmál (např. Když obrovská kytička travky vykouří svého uživatele). Za těch pár povedených fórů dávám 2* a jednu přihazuju navrch za krásnou Kathleen Robertson.(23.5.2008)

• Stanislaus

Jednička byla prostě první a ve trojce a ve čtyřce je zase Leslie Nielsen. Tím chci říct, že druhé Scary Movie nemělo moc šťastné vyhlídky. Filmy, které jsou zde parodovány jsou sice hororové klasiky, ale nějak se to chvílemi tvůrcům vymykalo z ruky. Neříkám, že jsem se párkrát nezasmál, ale prostě to nebylo to pravé ořechové. Zkrátka hodně průměrná a místy až podprůměrná parodie, ale viděl jsem i mnohem horší.(11.9.2011)

• StarsFan

Neměla by být parodie sakra aspoň vtipná, když už jí chybí jakýkoliv děj? Nevím, možná je to jen má naivní představa. Takhle stálo za zmínku jen Woodsovo cameo s celkem hezkou jazykovou scénou, i když i tady podléhám dojmu, zda se mi nelíbilo jen kvůli tomu, že to byl právě James, kdo se v něm objevil.(19.2.2008)

• - V záběru, kdy Cindy (Anna Faris) drží v autě mapu, je možné zaznamenat názvy ulic, z nichž většina souvisí hororovými filmy. Můžeme vidět název Camp Crystal Lake, známou to lokalitu ze série Pátek třináctého, či jméno Kane Manor, což je odkaz na herce Kanea Hoddera, který ztvárnil Jasona v sedmém a osmém díle této filmové série. Jméno Kane můžeme znát i z druhého a třetího dílu filmu ze série Poltergeist. Podobně název ulice Amityville odkazuje na horor Horor v Amityville (1979). Ulice Elm St. odkazuje zase na film Noční můra v Elm Street (1984). Scéna, ve které Cindy (Anna Faris) napadne kočka, paroduje film Legenda pekelného domu (1973). Dále snímek paroduje filmy Charlieho andílci (2000) a Vymítač ďábla (1973), Osvícení (1980), Muž bez stínu (2000), Hannibal (2001), Pod povrchem (2000) nebo Rocky (1976). (Stocki)

• - Scéna, kde Ray a Tommy přijdou na to, že mají na zádech tetování (slova Ray a Fucked me) je narážka na snímek Hele vole, kde mám káru? (2000) v hlavních rolích Ashton Kutcher a Sean William Scott, kteří mají naopak na zádech vytetovaná slova Dude a Sweet. (Stocki)

• - Film měl natočen ještě další tři alternativní konce, ve dvou z nich figuroval i James Woods coby Otec McFeely. Lišily se jen úplné konce, při jednom Cindy na konci porazí automobil, když zvolává směrem k nebi „ne“ a při druhém na Cindy spadne bomba z letadla, které pilotoval kocour jménem pan Kittles. (Stocki)