Liga spravedlivých (TV seriál)

Justice League

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2001–2003, 19 h 17 min (Minutáž: 21–24 min)

Předloha:

Gardner Fox (komiks)

Carl Lumbly, Phil LaMarr, Michael Rosenbaum, George Newbern, Maria Canals-Barrera, Kevin Conroy, Juliet Landau, Clancy Brown, Alexis Denisof, Mark Hamill, Daniel Dae Kim, Matt Czuchry, Marc Worden, Ian Buchanan, Brad Garrett, Keith David, Morena Baccarin, Gina Torres, Dick Miller, Josh Hutcherson, Adam Baldwin, Danica McKellar, Maggie Wheeler, CCH Pounder, Robert Englund, Amy Acker, Kristin Bauer van Straten, Nathan Fillion, Lisa Edelstein, Rob Zombie, Michael Ironside, Elizabeth Peña, Grant Heslov, Jose Yenque, Hector Elizondo, Mindy Sterling, Max Brooks, John DiMaggio, Earl Boen, James Arnold Taylor, Tracey Walter, Susan Sullivan, Robert Picardo, Efrem Zimbalist Jr., Lori Loughlin, Robin Atkin Downes, Marc John Jefferies, Mike Farrell, Soren Fulton, Jason Hervey, Shane Haboucha, Stephen Root, Fred Savage, Ted McGinley, Tara Strong, Farrah Forke, Michael Dorn, William Hootkins, Fred Dryer, Khary Payton, Michael T. Weiss, Garrett Morris, Roger Rose, James Tucker, Dorie Barton, Sab Shimono, Brian Doyle-Murray, Brian George, Arte Johnson, Pepe Serna, William Morgan Sheppard, Masasa Moyo, Victor Rivers, Ashley Edner, Julie Bowen, Jack Carter, Larry Cedar, Robert Ito, Vanessa Marshall, Steve Schirripa, Zack Shada, Alan Rachins, Jamie Alcroft, Cathy Cavadini (vyp.), Keone Young, Kevin Michael Richardson, Karen Maruyama, Rickey D'Shon Collins, Hynden Walch, Phil Proctor, David Barrera, Rafał Walentowicz, Javier Grajeda, Victor Williams, Michael Bell, J. Grant Albrecht, Charles Howerton, David Ogden Stiers

James Tucker

Joe Gall

Parta DC-comix hrdinu v boji za zachranu mesta - sveta - obcas galaxie :). Pristupoval sem k tomu se znacnou skepsi a s tim, ze to bude "porad pro nejmensi". Celkem prijemne to prekvapilo, zapletky fungujou, hrdinove delaj hrdinsky rozhodnuti a hrdisky kousky.. dokonce i chemie mezi postavami je casto solidni (spickovani mezi Supermanem a Batmanem, naivni dobrak s elanem Flash). Pokud mate radi hrdinske komixi urcite si to uzijete i prez nake ty slabsi dily.(26.8.2008)

Nebýt dementní znělky(na začátku každého dílu), a naprosto nesmyslné degradace schopností Greena Johna Lanterna(umí jen trapné paprsky a bubliny-pro lanterny charakteristické, nápadité a složité konstrukty zde naprosto chybí) byl by to velmi parádní seriál..Takhle je to ale jen průměrný kreslený projekt.(3hvězdy)..........Snad se JL Unlimited povedl trochu více..............EDIT............OK NUTNO DODAT, že JL Unlimited je opravdu o něčem naprosto jiném-Jde vidět obrovský progres ve stavbě příběhů, užívání vtipu a scénáristické citlivosti v užívání postav..I to dementní intro je opraveno do důstojné podoby..=JLU si prostě zaslouží opravdu vysoké hodnocení-75%minimálně....jo(25.10.2011)

Další z řady animovaných seriálů od DC. Animace sice už působí trochu letitě, ale pořád se na ní pěkně divá. Seriál jako takový bych hodnotil jako mírný nadprůměr, ale starý Batman z devadesátek nebo pozdější Young Justice a Green Lantern: TAS jsou na tom přeci jen lépe. 70 % Edit Po první sérii musím jít s hodnocením nahoru.(4.7.2015)

Bezvadný animák z DC universa. Velké pozitivum pro mě že při přechodu do Justice League: Unlimited se děj netočí jen okolo zakládající sedmičky, ale i okolo ostatních hrdinů. Pár nudnějších dílů se našlo, ale těch bylo minimum 91 dílu bylo zhlédnuto s nadšením, spoustou akce a vtípky šaška Flashe. Klidně bych si dal více.(12.3.2014)

Normálne som milo prekvapená. Za našich čias také cool animáky neboli (alebo boli?:-) Hoci niektoré veci sú tak trochu detsky zjednodušené, myslím, že ani neutrálne naklonený dospeláci nebudú trpieť. Sem-tam nejaký ten vtípek - veľmi sa mi páči, že každý z hrdinov má svoj unikátny charakter a ich vzájomnou interakciou sa to zvýrazňuje. Obzvlášť to ako sa Superman večne špičkuje s Batmanom je sranda. Plus komiksov neznalý človek sa dozvie mytológiu jednotlivých hrdinov.(17.12.2010)

• - Spoiler: Prvýkrát vidíme tvár Bruca Wayna (Batmana) v 7. epizóde 2. série. (challik)

• - V tomto seriálu se dozvíme, že Superman nemůže dýchat pod vodou pokud nemá dýchací přístroj, ale ve filmu DCU: Liga spravedlivých: Trůn Atlantidy (2015) dýchal pod vodou i bez dýchacího přístroje. (tyzmrde)