Liga spravedlivých (TV seriál)

Justice League

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2001, 91x22 min

Předloha:

Gardner Fox (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), William Moulton Marston (komiks), John Broome (komiks), Gil Kane (komiks), Jerry Robinson (komiks), Alan Moore (komiks), John Byrne (komiks), Ross Andru (komiks), Robert Kanigher (komiks), Don Heck (komiks)

Maria Canals-Barrera, Phil LaMarr, Kevin Conroy, Carl Lumbly, George Newbern, Michael Rosenbaum, Juliet Landau, Clancy Brown, Alexis Denisof, Mark Hamill, Daniel Dae Kim, Matt Czuchry, Marc Worden, Ian Buchanan, Brad Garrett, Keith David, Morena Baccarin, Gina Torres, Dick Miller, Josh Hutcherson, Adam Baldwin, Danica McKellar, Maggie Wheeler, CCH Pounder, Robert Englund, Amy Acker, Kristin Bauer van Straten, Nathan Fillion, Lisa Edelstein, Rob Zombie, Michael Ironside, Elizabeth Peña, Grant Heslov, Jose Yenque, Hector Elizondo, Mindy Sterling, Max Brooks, John DiMaggio, Earl Boen, James Arnold Taylor, Tracey Walter, Susan Sullivan, Robert Picardo, Efrem Zimbalist Jr., Lori Loughlin, Robin Atkin Downes, Marc John Jefferies, Mike Farrell, Soren Fulton, Jason Hervey, Shane Haboucha, Stephen Root, Fred Savage, Ted McGinley, Tara Strong, Farrah Forke, Michael Dorn, William Hootkins, Fred Dryer, Khary Payton, Michael T. Weiss, Garrett Morris, Roger Rose, James Tucker, Dorie Barton, Sab Shimono, Brian Doyle-Murray, Brian George, Arte Johnson, Pepe Serna, William Morgan Sheppard, Masasa Moyo, Victor Rivers, Ashley Edner, Julie Bowen, Jack Carter, Larry Cedar, Robert Ito, Vanessa Marshall, Steve Schirripa, Zack Shada, Alan Rachins, Jamie Alcroft, Cathy Cavadini (vyp.), Keone Young, Kevin Michael Richardson, Karen Maruyama, Rickey D'Shon Collins, Hynden Walch, Phil Proctor, David Barrera, Rafał Walentowicz, Javier Grajeda, Victor Williams, Michael Bell, J. Grant Albrecht, Charles Howerton, David Ogden Stiers

Tento seriál je zhmotněným snem každého fanouška komiksů. Kromě zakladatelské sedmičky se během pěti sérií seznámíme např. s Aquamenem, Huntress, Green Arrowem, Black Canary, Vigilantem, Jonahem Hexem, Kylem Rynerem, Supergirl, Questionem, Captainem Marvelem, Bardou a dalším mořem superhrdinů, stejně tak jako superzáporáků. Líbila se mi i provázanost na další seriály třeba Batman Beyond nebo Static Shock.(30.3.2011)

Další z řady animovaných seriálů od DC. Animace sice už působí trochu letitě, ale pořád se na ní pěkně divá. Seriál jako takový bych hodnotil jako mírný nadprůměr, ale starý Batman z devadesátek nebo pozdější Young Justice a Green Lantern: TAS jsou na tom přeci jen lépe. 70 % Edit Po první sérii musím jít s hodnocením nahoru.(4.7.2015)

No, není to úplně objektivních pět hvězdiček, ale Batman a spol. jsou pro mě srdcovou záležitostí, a tak jsem strašně rád, že se s nimi můžu setkávat v této animované podobě :-) Mám zatím za sebou 9 epizod a nemůžu si stěžovat. Příběhy jsou správně akční a napínavé a díky tomu, že jsou většinou rozděleny na 2-3 epizody, tak v žádném případě nepůsobí nijak odbytě nebo useknutě. ___ Justice League je v tomto seriálu tvořena Batmanem, Supermanem, Wonder Woman, Martian Manhunterem, Hawkgirl, Flashem a Green Lanternem Johnem Stewartem. Zatím to vypadá, že se ne všichni v každé epizodě objeví, což je docela fajn, protože aspoň tam nebude přeplácáno :-) Kromě těchto hrdinů se objeví i další známé postavy z DC světa - Aquaman, Green Arrow, Supergirl, Joker, Harley Quinn atd. Pro milovníky komiksů je tento seriál povinnost. __ Jediný, co mi tam dost vadí je ta úvodní znělka. 3D animace se tam příliš nehodí. __ Edit: Mám za sebou 26 epizod. Zatím asi nejlepší byla trojepizoda The Savage Time, kde se Justice League, bohužel bez Batmana, musí přenést do minulosti, aby zabránila Němcům vyhrát válku. Tyto tři epizody měly skutečně kvality celovečerního animáku.(25.1.2011)

Parta DC-comix hrdinu v boji za zachranu mesta - sveta - obcas galaxie :). Pristupoval sem k tomu se znacnou skepsi a s tim, ze to bude "porad pro nejmensi". Celkem prijemne to prekvapilo, zapletky fungujou, hrdinove delaj hrdinsky rozhodnuti a hrdisky kousky.. dokonce i chemie mezi postavami je casto solidni (spickovani mezi Supermanem a Batmanem, naivni dobrak s elanem Flash). Pokud mate radi hrdinske komixi urcite si to uzijete i prez nake ty slabsi dily.(26.8.2008)

Nebýt dementní znělky(na začátku každého dílu), a naprosto nesmyslné degradace schopností Greena Johna Lanterna(umí jen trapné paprsky a bubliny-pro lanterny charakteristické, nápadité a složité konstrukty zde naprosto chybí) byl by to velmi parádní seriál..Takhle je to ale jen průměrný kreslený projekt.(3hvězdy)..........Snad se JL Unlimited povedl trochu více..............EDIT............OK NUTNO DODAT, že JL Unlimited je opravdu o něčem naprosto jiném-Jde vidět obrovský progres ve stavbě příběhů, užívání vtipu a scénáristické citlivosti v užívání postav..I to dementní intro je opraveno do důstojné podoby..=JLU si prostě zaslouží opravdu vysoké hodnocení-75%minimálně....jo(25.10.2011)

• - Spoiler: Prvýkrát vidíme tvár Bruca Wayna (Batmana) v 7. epizóde 2. série. (challik)