Den po zítřku

(TV film)
  • Česko Po dopadu (více)

18. října 2012 dopadne na Zem meteorit a způsobí nečekaně silné zemětřesení. Mraky prachu postupně zasahují severní polokouli a celou Evropu v krátké době pokryje vrstva sněhu. Katastrofa navždy změní vzhled Země. Dopad meteoritu bude znamenat konec civilizace v podobě, jak ji známe dnes. Někteří lidé ale zázrakem přežijí a své úkryty najdou v podzemních dráhách. Jejich jedinou záchranou je satelit schopný zahřát atmosféru. Najít ho musí Tom Parker, šéf ochranky Americké ambasády v Berlíně Všechna města přikryje sníh a z bílého horizontu trčí pouze poslední poschodí Eiffelovky. (oficiální text distributora)

Acrobat odpad!

Matematikárka dáva päť, lebo mám v mojom riešení príliš veľa náhody. Ako Christoph. Zhluk nesúvisiacich scén násilne pôsobiacich na dušu, a nie je to len klam - všade po chrbte lezie mi mráz. Zamrzlo vedenie, a tragédiou je to, že aj pri katastrofe sa strieľame. Debilne vypracovaná dramaturgia s horibilným scenárom a postavami. Ani ten pes, nikto. Poprsie členky armády ? Kdeže, z chladu to nevytrhne, iba ak popri filme riešite svoj registračný profil na pornhub. Inak to nemá zmysel. Snáď len na ten záverečný list a nález s hudobným doprovodom. Záblesk slnečných lúčov námahy. (videné 18.03.2016,JOJarchív) ()

megacik

Najprv natočili zopár nezmyselných záberov, a potom ich náhodne spojili do 98 minút. Náhodná zápletka spojená s náhodnými problémami a náhodnými riešeniami. A pointa?  Tom Parker by rád ošukal všetky hlavné herečky, ale podarilo sa mu to iba tak na polovicu.  Jedna hviezda a 10% za to, že som mal romantickú chvíľku, a zdalo sa mi, že je to skôr romantický, ako akčný film. Katastrofický film to nazvali určite preto, lebo z toho vyrobili značnú filmovú katastrofu. Ale videl som už nezmyselnejšie filmové projekty, a toto ešte ako tak ušlo, a aj som sa zasmial.....po streľbe otázka na 10 ľudí: "Všetci v poriadku?"   ....a odpoveď od jedného ..."Jo, ja ano"......"Dobre" :D ()

Rex Mundi odpad!

Áno, áno, "akožeakčné" scény, ktoré spomína Ripo, skutočne človeka dostanú do kolien :-) No ešte lepšie sú snehové tunely, ktoré vyzerajú ako z rozprávky o permoníkoch z produkcie Košického štúdia Československej televízie. No, príliš to netreba rozoberať, odpad ako vyšitý. Začala som pozerať z masochistickej zvedavosti a dopozerala len preto, aby som tu mohla tento film rozniesť na kopytách. Deana Caina som ani doteraz medzi skutočných hercov vážne nerátala, ale týmto sa pochoval ešte hlbšie. Bradatý síce pri slabšom osvetlení a z istého uhla pripomínal Christiana Balea, no to je asi jediný pozitívny zážitok z celého filmu. ()

Djkoma

Vykrádačka Day after tomorrow jako levná televizní verze, v které hlavní roli hraje Dean Cain(malá vyhaslá hvězdička, která hrála Supermana a skrz brutální hry jako byl Futuresport se dostala k televizi a z jejich pařátů pravděpodobně nikdy neunikne... )?Na Evropu spadne meteorit, který změní planetární klima a způsobí malou změnu v globálním rozdělení. Dean Cain jako manžel a otec se snaží dostat zpět do srdce Evropy(Berlína), aby se pokusil najít svou dceru a manželku, které byl nucen zanechat na místě dopadu a sám odletěl společně se svou vojenskou jednotkou do bezpečí. Naneštěstí někdo z Berlína ovládá satelit na oběžné dráze, který by mohl zničit vše na co si vzpomene... Tak se Dean vrací do služeb US Army a pomáhá vyřešit tento zapeklitý problém(kdo jiný než muž z ocele může pomoci?). Jde o další smutný příklad, kdy se televize snaží vykrást příběh nějakého trháku(nebo aspoň jeho pozadí) a opět se to televizním odborníkům nepodařilo a podle mě ani nikdy nepodaří. Pár slušných nápadů nestačí na udržení jednoho 98 minutového filmu a v tom by jim nepomohl ani skutečný superman. ()

VeeDee odpad!

Jen jako zvuková kulisa k háčkování a i tak se to nedalo "dokoukat". Prosím vás, řeknete mi někdo, jestli tu manželku v tom Berlíně nakonec našel? Nebo jen dceru a zůstal s brunetou?? Na doposlouchání opravdu nemám sil! Tolik hloupých dialogů jsem snad ještě nikdy neslyšela! A co teprve ty do sebe nezapadající nesmysly! :-) ()

• Natáčení filmu probíhalo v Sofii (Bulharsko). (Petr.Kocfeld)