poster

Tři mušketýři

 • USA

  The Three Musketeers

 • Rakousko

  Die drei Musketiere

 • Slovensko

  Traja mušketieri

Akční / Dobrodružný / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie / Rakousko, 1993, 101 min

 • Dever
  ****

  Soundtrack Michael Kamen: 1. All for Love ,2. The Cavern of Cardinal Richelieu ,3. D'Artagnan ,4. Athos, Porthos and Aramis ,5. Sword Fight ,6. King Louis Xiii, Queen Anne and Constance-Lady in Waiting ,7. The Cardinal's Coach ,8. Cannonballs ,9. M' Lady de Winter ,10. The Fourth Musketeer(7.5.2011)

 • lekr
  **

  Herecké obsazení je tady to jediný čím film disponuje a vzhledem k nechutně zmrvenému scénáři je dost málo. Tvůrci se snažili přiblížit starým francouzským filmovým zpracováním leč celá filmová Francie je doslova prolezlá amerikanismem..tvůrcům hold chybí národní cítění bez kterého se asi tahle Dumasova klasika nedá dobře zfilmovat....jenže ti američani hold nepochopí že filmové přepisy evropských románů jsou pro ně kámen úrazu....(25.10.2009)

 • anli
  ****

  Verze slavného Dumasova románu z devadesátých let,přikrytá Disneyovou produkcí,tentokrát pod režijní taktovkou Stephena Hereka.Je to opět klasický mix romantiky a dobrodružství,tentokrát s pořádnou dávkou akce.Film se knihy drží opravdu jen rámcově,ale tady ,hlavně díky hercům,mi to moc nevadilo.Ano,je to velmi jednoduché zpracování s jasně předvídatelným dějem.Já jsem byl ale spokojen,protože trio Sheen-Sutherland-Platt bylo pro mě prostě nejlepší mušketýrské filmové trio.Věřil jsem jim vše,včetně onoho ušlechtilého ducha mušketýrů.Výborně jim sekunduje mladičký Chris O'Donnell,který je pro mě jednoznačně nejlepším ztvárněním d'Artagnana,stejně jako Rebecca De Mornay je pro mě nejlepší filmovou hraběnkou de Winter.Taky Tim Curry a Michael Wincott jsou jako záporáci jedineční.Z filmu čiší velmi jemný nadhled a ona nespoutaná Dumasova bouřlivost a právě proto ho mám nejraději.Herek je také vtipný,ale nijak to nepřehání.Dále musím připomenout vynikající Kamenovu hudbu,včetně skvělého songu Bryana Adamse.Je to hravý a dobrodružný film v pravém slova smyslu.Pár připomínek taky mám-mohli být trochu víc rozpracovány jednotlivé postavy a změnil bych začátek,který je opravdu podivný a vůbec se sem nehodí.Takže,i když slyším ty připomínky,dávám v klidu mušketýrských 75% a musím říct,že ty mušketýrské stejnokroje jsou fakt super.(18.11.2011)

 • JBLamb
  **

  Athos, Porthos, Aramis a d´Artagnan jako cowboyové na divokém západě. Pouze mušketýrský šat a věrnost králi si zachovali. Zběsilé jízdy kočárem, skrz na skrz zlotřilý padouch kardinál, typická americká lehkomyslnost. Schválně co je horší - rozpuštění mušketýrů, mladičký a nezkušený panovník či snad Athos, který prosí Mylady o odpouštění…?! A z krátkých okamžiků vznikají zázračně silné svazky, ať už jde o lásku, přátelství, věrnost nebo nenávist… Nicméně i tak uznávám, že sem tam se vtipné hlášky najdou… „Rochefort, není to ten smradlavý sýr?!“. Přesto ale, kde se jen bere ta opovážlivost znevažovat klasiku...?!(27.12.2007)

 • Wishkah
  **

  Alexander Dumas se musí otáčet v hrobě. Ptáte se proč? Protože zasvětil svůj život literatuře, sepsal krásné romány, které patří k tomu nejlepšímu a nejznámějšímu co v histotrii literatury vznikly. A pak si jen tak přijde několik amerických nazdárků a jeho dílo mu v zájmu zábavy totálně zkurví. Ať už je to Monte Christo s Jamesem Caviezelem, Muž se železnou maskou s DiCapriem a nebo právě tato verze Tří mušketýrů. Příběh střihnutý pro nenáročné (rozuměj Americké) publikum je sice docela zábavný, ale to čeho se dopustili tvůrci na předloze je neodpustitelné(2.6.2009)

 • - Film sa natáčal z časti aj v Rakúsku pri podzemnom jazere Seegrotte. Dodnes steny tohto jazera, resp. bývalej ťažobnej bane, zdobia obrázky z natáčania a sú prístupné aj verejnosti. (DJ Rocco iNc)

 • - V čase 1:43 je při souboje d'Artagnana (Chris O'Donnell) s Rochefordem (Michael Wincott) na stěně v rohu místnosti připevněna kamera. (vera35713)

 • - Kiefer Sutherland (Athos), Chris O'Donnell (D'Artagnan) a Oliver Platt (Porthos) podstoupili 6týdenní výcvik šermu a jízdy na koni. Charlie Sheen (Aramis) zmeškal všechny tyto lekce, protože zrovna natáčel Žhavé výstřely 2 (1993). (viperblade)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace