Tři mušketýři

Die drei Musketiere

Traja mušketieri

Akční / Dobrodružný / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie / Rakousko, 1993, 101 min

Mě se toto dílko velmi líbilo. Už jen svým sympatickým obsazením a podané celkem vtipnou formou. Vše jaksi tak pěkně ubíhá a odsýpá a nebudu tohle hodnotit s předchozími díly. Vše by mělo vystupovat samo za sebe i když inspirace je zřejmá a jednoznačná. Ale hold když dva dělají totéž, není to totéž.(31.7.2011)

Absolútna klasika natočená americkým popcornovým spôsobom. A na moje veľké prekvapenie to vcelku funguje. Film sa od začiatku neberie nejako extra vážne a celé dianie je dosť odľahčené, ale čo je dobré, nikdy to neskĺzne do roviny vyslovenej paródie. Mušketieri ale hláškujú jedna radosť a dej má šmrnc a dynamiku. Čiže suma-sumárum vcelku podarený produkt jednoduchej zábavy, ktorý sa v žiadnom prípade nesnaží tváriť ako seriózne spracovanie predlohy, čo výsledku značne pomáha. 70 %(8.1.2013)

• Malarkey

Tady si Hollywood asi chtěl trošku udělat legraci z Tří mušketýrů, ne? Charlie Sheen si po natáčení Žhavých výstřelů nasadil opasek, kožený trencle a klobouk s pérem na vrchu a myslí si, že mu budu žrát vážnější roli, když se tu chová úplně stejně jako ve Výstřelech? Kdyby si z toho tvůrci alespoň udělali legraci, ale já pořád čekal na moment, kdy se to zlomí a ono ani ne...Pořád tak stejně neutrálně vážný, rádoby vtipný, až se z filmu stala vysloveně neutrálně otravná adaptace, na kterou s radostí rychle zapomenu.(31.8.2018)

Hrdinství, statečnost, vznešenost a "neboj můj synu, stojíme při tobě:Jeden za všechny všichni za jednoho.". Uf! Já vím, že to byla blbost, ale mě tohle vždycky tak citově dostává... V každém případě mě to přimělo si konečně přečíst Tři mušketýry. Dost jsem se divila;o) No ale aspoň ten film byla fakt super komedie.(23.10.2003)

• Gimli

Byl jsem překvapen, jak moc mi to připomínalo obyčejnou dobrou pohádku. Kdybych zůstal u této optiky, asi by to bylo za 3*. Ovšem vědomí, že má jít o epický velkofilm, jsem se po celou dobu nedokázal úplně zbavit, což mě dost rušilo, protože např. některé scény najednou nepůsobily vtipně, nýbrž směšně. A to není dobré!(12.4.2011)

• - V čase 1:43 je při souboje d'Artagnana (Chris O'Donnell) s Rochefordem (Michael Wincott) na stěně v rohu místnosti připevněna kamera. (vera35713)

• - Gabrielle Anwar (královna Anna) byla v době natáčení filmu těhotná, proto její postava nosí volnější šaty. (viperblade)

• - Na výrobe filmu sa taktiež podieľal (ako kaskadér) aj slovenský herec a kaskadér Vladimír Furdík. (jules7)