Tři mušketýři

Traja mušketieri

Akční / Dobrodružný / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie / Rakousko, 1993, 101 min

• Z0oMb3E

Tak samozrejme, že celý film je iba plejáda pekných tváričiek, teatrálnych výstupov a vznešených kecov. Tak samozrejme, že klasický príbeh obohatený o holywoodske vychytávky ako bezduchá streľba, kozy ktoré už už idú vypadnúť z korzetu a nejaký ten výbuch, nemôže zaznamenať nejaký významný úspech a zapísať sa hlbśie do divákovho srdca. No to, prečo film vôbec vznikol viac menej splnil. Takže ak si pustíte film ako "křoví" popri upratovaní či bude hrať v lište popri inej zmysluplnejšej robote o nič neprídete. Trocha Vás síce zamrzí, že neuvidíte charizmatického kardinála, ale zober to čert! Naozaj nebyť Tima ide moje hodnotenie ešte nižšie. Viac slov na oddychovku na vypnutie mozgu netreba plytvať. PS. Môj prvý film a koment, ktorý som videl a napísal na mobile.(13.7.2011)

• salahadin

Nevím kdo, nebo co chtěl tímto výplachem dokázat, ale evidentně to funguje. Dalo by se to prodávat v lékárnách jako projímadlo. S tím rozdílem, že obsah nejde spodem, ale vrchem. IMHO: Takhle bych si spíš představoval Tři teen mušketýry v režii nějakého začínajícího amerického filmaře, který si potřebuje udělat jméno nějakým divácky vděčným paskvilem. Místo dospělých tu měly hrát děti, Planchetta by hrál francouzský buldoček, kardinála by mohl hrát pitbul, krále pudl, královnu čivava a Rocheforta ohař. Tento film zcela není hoden názvu Tři mušketýři. Já bych ho pojmenoval jako Tři humusketýři.(27.9.2008)

• Savel

Komediální americké přepracování klasiky......Díky tomu, že se scénář nedrží originálu, tak to hodnotím jako samostatný film jen zdánlivě inspirovaný knihou, který ji v nekterych mistech kopiruje (vykrada) vic a nekdy mene (kdybych to mel brat jinak, musel bych dat odpad!)....hodnotil bych víc, ale nesnasim Chrise O'Donnella a jeho herecke vykony....(23.8.2010)

• otík

Americká verze mušketýrů pro blbečky. Jinak to fakt nevidím. Tak zprzněný původní námět už jsem dlouho, ale opravdu dlouho neviděl. Tohle nemělo vůbec co dělat s Alexandrem Dumas. Vrcholem americké trapárny je sebevražda milady de Winter, kterou není schopen Athos potrestat a finální scéna vrcholného souboje d´Artagnana s Rochefortem, kdy podle originálu dávno mrtvá Constance poda d´Artagnanovi meč. Na pohádku to bylo dost drsné (mrtvých víc jak v akčňáku se Stallonem a Schwarzikem dohromady), na historický film moc uvalené a na klasiku naprosto nevhodné. Film tak akorát pro otrlé americké publikum.(13.7.2016)

• sud

Tenhle film snad ani neměl vzniknout a pokuď ano, měl se jinak jmenovat. V případě takovéhoto přepisu mého oblíbeného románu jsem nemilosrdný. Jediné co z toho ční je charisma Charlie Sheena a Kiefera Sutherlanda a finální píseň od Briana Adamse. A tu si zase poslechnu rád. Vždycky když tento paskvil vysílají koukám pouze na konečné titulky. Jinak zfilmování mušketýrů s nevýraznými hrdiny, trapným kardinálem, mihnoucí se Constance a nadbytečným zrzavým blbem mě ničím neláká.(8.9.2006)

• - V čase 1:43 je při souboje d'Artagnana (Chris O'Donnell) s Rochefordem (Michael Wincott) na stěně v rohu místnosti připevněna kamera. (vera35713)

• - Gabrielle Anwar (královna Anna) byla v době natáčení filmu těhotná, proto její postava nosí volnější šaty. (viperblade)

• - Roli Porthose (Oliver Platt) měl původně hrát Charlie Sheen. Nakonec si zahrál Aramise. (viperblade)