Tři mušketýři

• USA The Three Musketeers (více)

Mladý gaskoňský šlechtic D´Artagnan prchne před pomstou jiného šlechtice, kterému údajně svedl sestru, do Paříže. Chce se stát mušketýrem, ale Richelieu mušketýrský pluk rozpustil, aby tak zbavil krále ochrany. Hned po příjezdu se mladík dostane do sporu s Athosem, Porthosem a Aramisem, takže jej brzy čeká řada soubojů. Když se však objeví kardinálovi gardisté, d´Artagnan bojuje po jejich boku. Je omráčen Rochefortem a dopraven do vězení. Podaří se mu uprchnout, ale vyslechne přitom rozhovor kardinála s Mylady. Žena je pověřena úkolem dopravit do Anglie smlouvu, podle níž by Richelieu s Buckinghamovou pomocí odstranil krále a sám usedl na trůn. Naslouchajícího mladíka chytí a je odsouzen k smrti. Před popravou jej zachrání mušketýři Athos, Porthos a Aramis. Když jim D´Artagnan prozradí, co vyslechl, rozjedou se bývalí mušketýři za Mylady. Kardinál mezitím usiluje o mladou královnu Annu, ta však jeho dvoření odmítá. Mylady padne do rukou mušketýrů a Athos v ní pozná svou bývalou ženu, o níž se domníval, že je mrtvá. Mylady, která páchala zlo jen z trpkosti, jim prozradí plán na zavraždění krále během narozeninové oslavy a pak se vrhne ze skály. Mušketýři spěchají zpět do Paříže, aby zabránili atentátu na krále. (TV Nova)

DaViD´82

Jeden za všechny a všichni ve jménu hollywoodského pozlátka. Dokážete-li se odprostit od faktu, že tohle má s Dumasovou předlohou společného opravdu velmi málo, tak se můžete i solidně bavit. Tato verze má totiž mnohem blíže k zábavným taškařicím pro celou rodinu v nevázaném stylu Pirátů z Karibiku, než-li k vážnému historickému dobrodružnému snímku. Berte jak je nebo nechte být. ()

Cervenak

Mladé pušky vs. béčkovo prestrelený kardinál Richelieu (videli ste už niekedy Tima Curryho účinkovať bez výrazného prehrávania?). To všetko v balení od Disneyho. Hlúpučké, výpravné, svižné, popcornovo zábavné. A svojho času vďaka intenzívnej reklamnej kampani posilnenej hlavne ústrednou megahitovou pesničkou aj veľmi úspešné. Áno, mám to rád. Berte, alebo nechajte tak. ()

T2

Rozpočet $17miliónovTržby USA $53,898,845Tržby Celosvetovo $65,400,000║ Vydarená verzia mušketierov, kde nie je núdza o dobrú "uvoľnenú" zábavu, šikovne ubiehajúci dej plný zaujímavých momentiek a moc poteší aj herecké obsadenie a akcia, plus na vrch hudba od Michaela Kamena tu je famózna. Za každým keď si k tomu prisadnem, neodtrhnem sa potom od toho. /85%/ ()

Gemini

Nějak se nám ta filmová zpracování mušketýrů zvrhávají...a to máme ještě Muže Se Železnou Maskou:). Ale abychom nedštili jenom oheň a síru - klasicky výpravné, klasicky hvězdně obsazené (i když trochu mladě), klasicky líbivě muzikálně doprovázené (titulní píseň All For Love od Bryana Adamse, Stinga a Roda Stewarta, zbytek Michael Kamen), překvapivě vtipné... Ve své kategorii o trochu víc než průměr. ()

Malarkey

Tady si Hollywood asi chtěl trošku udělat legraci z Tří mušketýrů, ne? Charlie Sheen si po natáčení Žhavých výstřelů nasadil opasek, kožený trencle a klobouk s pérem na vrchu a myslí si, že mu budu žrát vážnější roli, když se tu chová úplně stejně jako ve Výstřelech? Kdyby si z toho tvůrci alespoň udělali legraci, ale já pořád čekal na moment, kdy se to zlomí a ono ani ne...Pořád tak stejně neutrálně vážný, rádoby vtipný, až se z filmu stala vysloveně neutrálně otravná adaptace, na kterou s radostí rychle zapomenu. ()

• Když mušketýři osvobodí D'artagnana (Chris O'Donnell) a prchají společně ukradeným kardinálovým kočárem, D'artagnan jim povídá o kardinálových intrikách a o vyslání posla do Callais. Na to reaguje jeden z mušketýrů: „Do Callais je to 600 mil.“ To je ale absolutní nesmysl, protože 600 mil je zhruba 1 000 km. To je vzdálenost do Callais z jižního pobřeží Francie, konkrétně z Marseilles. Jenže víme, že D'artagnan hledal práci v Paříži, odkud je to do Callais necelých 300 km. (pjotri)
  • Gabrielle Anwar (královna Anna) byla v době natáčení filmu těhotná, proto její postava nosí volnější šaty. (viperblade)
  • Na výrobe filmu sa taktiež podieľal (ako kaskadér) aj slovenský herec a kaskadér Vladimír Furdík. (jules7)