Tři mušketýři

Traja mušketieri

Akční / Dobrodružný / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie / Rakousko, 1993, 101 min

• lekr

Herecké obsazení je tady to jediný čím film disponuje a vzhledem k nechutně zmrvenému scénáři je dost málo. Tvůrci se snažili přiblížit starým francouzským filmovým zpracováním leč celá filmová Francie je doslova prolezlá amerikanismem..tvůrcům hold chybí národní cítění bez kterého se asi tahle Dumasova klasika nedá dobře zfilmovat....jenže ti američani hold nepochopí že filmové přepisy evropských románů jsou pro ně kámen úrazu....(25.10.2009)

Taková Disneyovská pohádka ve stylu Harryho Pottera zasazena do doby slavných Mušketýrů... Není to žádné epické dílo, což je jasné hned od úvodních scén, ale o to tady tuším vůbec nešlo... Dumasova předloha byla opět pojata velmi volně, ale nijak násilně. Z mého pohledu se velice povedl i casting, kde většina herců patří mezi mé oblíbené a ani jeden z nich vysloveně nepropadá. Celkově jsem se příjemně a odlehčeně pobavil a nemám moc co vytýkat... 72%(4.10.2014)

• aLPaC

Narozdíl od kolegy Civala považuji "tyto Tři mušketýry" za daleko horší než později natočeného Muže se železnou maskou. Obsazení v tu době hvězdné (dnes však je sláva všech čtyř ta tam). Bohužel ale veškerá akce je dost nudná a pojetí mušketýrů jako moderního akčního filmu mi vůbec nevoní. Navíc žádná postava není sympatická, zvlášť Chris O´Donnell je naprosto příšerný, stejně tak ten vyjukaný král. Špatné.(29.1.2014)

Tuhle verzi mám nejradši. Je mi jedno že se to nedrží historie nebo románu, je to akční, zábavné a svižné a čtveřice herců v hlavních rolích je pro mě ta pravá stejně jako ďábelský Tim Curry v roli kardinála. Viděl jsem i starší verze a neříkám, že byly horší, jen mě prostě tahle bavila nejvíc. A plus je tu nádherná hitovka All For Love od Adamse, Stewarta a Stinga.(15.9.2009)

• Wishkah

Alexander Dumas se musí otáčet v hrobě. Ptáte se proč? Protože zasvětil svůj život literatuře, sepsal krásné romány, které patří k tomu nejlepšímu a nejznámějšímu co v histotrii literatury vznikly. A pak si jen tak přijde několik amerických nazdárků a jeho dílo mu v zájmu zábavy totálně zkurví. Ať už je to Monte Christo s Jamesem Caviezelem, Muž se železnou maskou s DiCapriem a nebo právě tato verze Tří mušketýrů. Příběh střihnutý pro nenáročné (rozuměj Americké) publikum je sice docela zábavný, ale to čeho se dopustili tvůrci na předloze je neodpustitelné(2.6.2009)

• - Roli Porthose (Oliver Platt) měl původně hrát Charlie Sheen. Nakonec si zahrál Aramise. (viperblade)

• - Gabrielle Anwar (královna Anna) byla v době natáčení filmu těhotná, proto její postava nosí volnější šaty. (viperblade)

• - Film sa natáčal z časti aj v Rakúsku pri podzemnom jazere Seegrotte. Dodnes steny tohto jazera, resp. bývalej ťažobnej bane, zdobia obrázky z natáčania a sú prístupné aj verejnosti. (DJ Rocco iNc)