Tři mušketýři

Die drei Musketiere

Traja mušketieri

Akční / Dobrodružný / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie / Rakousko, 1993, 101 min

Soundtrack Michael Kamen: 1. All for Love ,2. The Cavern of Cardinal Richelieu ,3. D'Artagnan ,4. Athos, Porthos and Aramis ,5. Sword Fight ,6. King Louis Xiii, Queen Anne and Constance-Lady in Waiting ,7. The Cardinal's Coach ,8. Cannonballs ,9. M' Lady de Winter ,10. The Fourth Musketeer(7.5.2011)

Taková Disneyovská pohádka ve stylu Harryho Pottera zasazena do doby slavných Mušketýrů... Není to žádné epické dílo, což je jasné hned od úvodních scén, ale o to tady tuším vůbec nešlo... Dumasova předloha byla opět pojata velmi volně, ale nijak násilně. Z mého pohledu se velice povedl i casting, kde většina herců patří mezi mé oblíbené a ani jeden z nich vysloveně nepropadá. Celkově jsem se příjemně a odlehčeně pobavil a nemám moc co vytýkat... 72%(4.10.2014)

• JBLamb

Athos, Porthos, Aramis a d´Artagnan jako cowboyové na divokém západě. Pouze mušketýrský šat a věrnost králi si zachovali. Zběsilé jízdy kočárem, skrz na skrz zlotřilý padouch kardinál, typická americká lehkomyslnost. Schválně co je horší - rozpuštění mušketýrů, mladičký a nezkušený panovník či snad Athos, který prosí Mylady o odpouštění…?! A z krátkých okamžiků vznikají zázračně silné svazky, ať už jde o lásku, přátelství, věrnost nebo nenávist… Nicméně i tak uznávám, že sem tam se vtipné hlášky najdou… „Rochefort, není to ten smradlavý sýr?!“. Přesto ale, kde se jen bere ta opovážlivost znevažovat klasiku...?!(27.12.2007)

Mě se toto dílko velmi líbilo. Už jen svým sympatickým obsazením a podané celkem vtipnou formou. Vše jaksi tak pěkně ubíhá a odsýpá a nebudu tohle hodnotit s předchozími díly. Vše by mělo vystupovat samo za sebe i když inspirace je zřejmá a jednoznačná. Ale hold když dva dělají totéž, není to totéž.(31.7.2011)

Po mnoha a mnoha letech cca 15 . jsem se na tento film kouknul znovu. Donutilo mě k tomu nedávné shlédnutí nových tří mušketýrů no a uvědomil jsem si že staré původní verzi z roku 1976 ? Na rok si nevzpomínám přesně ale znalci ví kterou verzi myslím se žádná z těch nových nevyrovná. U této verze jsem hodně ovlivněný hereckými výkony všech mušketýrů které mám všechny rád a Curry coby kardinál byl dobře nechutný :o) Nová verze bych řekl že hraničí s parodii :o) tato verze není špatná ale přeci jen něco málo tomu schází ale kdy to porovnám s mnoha jinými filmy tenhle se drží dost vysoko. 3 hvězdičky 60%(20.7.2012)

• - Roli Porthose (Oliver Platt) měl původně hrát Charlie Sheen. Nakonec si zahrál Aramise. (viperblade)

• - Film sa natáčal z časti aj v Rakúsku pri podzemnom jazere Seegrotte. Dodnes steny tohto jazera, resp. bývalej ťažobnej bane, zdobia obrázky z natáčania a sú prístupné aj verejnosti. (DJ Rocco iNc)

• - V čase 1:43 je při souboje d'Artagnana (Chris O'Donnell) s Rochefordem (Michael Wincott) na stěně v rohu místnosti připevněna kamera. (vera35713)