poster

Tři mušketýři

 • USA

  The Three Musketeers

 • Rakousko

  Die drei Musketiere

 • Slovensko

  Traja mušketieri

Akční / Dobrodružný / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie / Rakousko, 1993, 101 min

 • Dever
  ****

  Soundtrack Michael Kamen: 1. All for Love ,2. The Cavern of Cardinal Richelieu ,3. D'Artagnan ,4. Athos, Porthos and Aramis ,5. Sword Fight ,6. King Louis Xiii, Queen Anne and Constance-Lady in Waiting ,7. The Cardinal's Coach ,8. Cannonballs ,9. M' Lady de Winter ,10. The Fourth Musketeer(7.5.2011)

 • RedRose
  ****

  Taková Disneyovská pohádka ve stylu Harryho Pottera zasazena do doby slavných Mušketýrů... Není to žádné epické dílo, což je jasné hned od úvodních scén, ale o to tady tuším vůbec nešlo... Dumasova předloha byla opět pojata velmi volně, ale nijak násilně. Z mého pohledu se velice povedl i casting, kde většina herců patří mezi mé oblíbené a ani jeden z nich vysloveně nepropadá. Celkově jsem se příjemně a odlehčeně pobavil a nemám moc co vytýkat... 72%(4.10.2014)

 • JBLamb
  **

  Athos, Porthos, Aramis a d´Artagnan jako cowboyové na divokém západě. Pouze mušketýrský šat a věrnost králi si zachovali. Zběsilé jízdy kočárem, skrz na skrz zlotřilý padouch kardinál, typická americká lehkomyslnost. Schválně co je horší - rozpuštění mušketýrů, mladičký a nezkušený panovník či snad Athos, který prosí Mylady o odpouštění…?! A z krátkých okamžiků vznikají zázračně silné svazky, ať už jde o lásku, přátelství, věrnost nebo nenávist… Nicméně i tak uznávám, že sem tam se vtipné hlášky najdou… „Rochefort, není to ten smradlavý sýr?!“. Přesto ale, kde se jen bere ta opovážlivost znevažovat klasiku...?!(27.12.2007)

 • Murphy722
  ****

  Mě se toto dílko velmi líbilo. Už jen svým sympatickým obsazením a podané celkem vtipnou formou. Vše jaksi tak pěkně ubíhá a odsýpá a nebudu tohle hodnotit s předchozími díly. Vše by mělo vystupovat samo za sebe i když inspirace je zřejmá a jednoznačná. Ale hold když dva dělají totéž, není to totéž.(31.7.2011)

 • Hopkins
  ***

  Po mnoha a mnoha letech cca 15 . jsem se na tento film kouknul znovu. Donutilo mě k tomu nedávné shlédnutí nových tří mušketýrů no a uvědomil jsem si že staré původní verzi z roku 1976 ? Na rok si nevzpomínám přesně ale znalci ví kterou verzi myslím se žádná z těch nových nevyrovná. U této verze jsem hodně ovlivněný hereckými výkony všech mušketýrů které mám všechny rád a Curry coby kardinál byl dobře nechutný :o) Nová verze bych řekl že hraničí s parodii :o) tato verze není špatná ale přeci jen něco málo tomu schází ale kdy to porovnám s mnoha jinými filmy tenhle se drží dost vysoko. 3 hvězdičky 60%(20.7.2012)

 • - Roli Porthose (Oliver Platt) měl původně hrát Charlie Sheen. Nakonec si zahrál Aramise. (viperblade)

 • - Film sa natáčal z časti aj v Rakúsku pri podzemnom jazere Seegrotte. Dodnes steny tohto jazera, resp. bývalej ťažobnej bane, zdobia obrázky z natáčania a sú prístupné aj verejnosti. (DJ Rocco iNc)

 • - V čase 1:43 je při souboje d'Artagnana (Chris O'Donnell) s Rochefordem (Michael Wincott) na stěně v rohu místnosti připevněna kamera. (vera35713)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace