Rasputin: Ďábel z masa a kostí (TV film)

Rasputin: The Devil in the Flesh

Dokumentární / Mysteriózní

Velká Británie, 2002, 56 min

Brian Cox

Jak to všechno vlastně s životem Rasputina bylo? Co dokument, to drobné změny v náhledu na tohoto svatého muži či antičlověka? Záměrně neužívám antikrista, neb možná byl víc věřící než celá rodina Mikuláše II.(27.8.2010)

O Rasputinovi jsem příliš mnoho informací neměl a proto byl pro mě tenhle dokument asi o něco zajímavější než pro ty, kteří hledali něco hlubšího. Každopádně dokument byl podle mě až zbytečně moc směřován k Rasputinově sexuální zvrácenosti a ocenil bych rovněž pečlivější začlenění jeho politického vlivu a spojitosti se samotnou rodinou a zejména pak s carevnou.(28.6.2012)

• Rominator

V porovnání s dokumentem Rasputin - šílený mnich (2006) o dost slabší záležitost. Mnoho informací je ve filmu Rasputin: Ďábel z masa a kostí uvedeno maličko nepřesně. Grigorij Jefimovič Rasputin zde není například uveden jako důvod ke svrhnutí cara Mikuláše II. a jeho ženy carevny Alexandry Fjodorovny z dynastie Romanovců, protože svým skandálním životem a chováním podkopával jejich autoritu.(21.5.2012)

Rasputin bol odrazom vtedajšieho Ruska - morálneho poklesku šľachty a spiatočníctva vidieckeho ľudu vracajúceho sa k pohanskému spiritualizmu - a nepriamo spolu-voviedol ruský ľud do záhuby komunizmu a oligarchie, z ktorého sa doteraz poriadne nedostal. Dokument nie je žiaden zázrak a nie je v ňom povedané nič svetoborné, napriek tomu o takej fascinujúcej osobnosti ako Rasputin nemožno nakrútiť nič nezaujímavé.(5.7.2010)

• borsalino

Trochu jsem očekával, že se něco dozvím, ale jde spíše o akčně a fantasticky pojatý dokument, který však mnoho informací nepřináší a zaměřuje se především na formu. A to mě opravdu moc nebaví. Zajímavější byl dokument http://www.csfd.cz/film/253649-rasputin-sileny-mnich/.(17.1.2011)