poster

Dr. Dolittle 4

 • USA

  Dr. Dolittle: Tail to the Chief

 • Slovensko

  Dr. Dolittle 4

Komedie / Rodinný

USA, 2008, 84 min

Režie:

Craig Shapiro

Scénář:

Kathleen Laccinole

Kamera:

Ron Stannett

Hudba:

Don MacDonald

Producenti:

John Davis

Střih:

Michael Trent

Scénografie:

Brentan Harron

Kostýmy:

Lorraine Carson
(další profese)
 • freddy
  ***

  Jistě není třeba polemizovat o tom, že počínaje třetím dílem Dr. Dolittle je jen natahovaný film težící z prvních dvou filmů, ze kterého se filmová společnost snaží získat nějaké další zisky. Ale bez Eddieho Murphyho je zřejmé, že už to nikdy nebude mít tu kvalitu, jakou měly první dva díly. Proto je s podivem, že v tuto chvíli existuje těch dílů už pět. Trojku a pětku jsem zatím neviděl, ale na čtyřku jsem se ze zvědavosti podíval, a to především proto, že rasa kavalír king charles španěl je mi dost sympatická. Ale k mému údivu se z toho vyklubal docela solidní film, který sice neoplývá nějak extra kvalitním scénářem, ale ani to není nějaká vyložená slátanina, ze které bych měl pocit, jako by byl scénář šitý horkou jehlou. Příběh má hlavu i patu, zvířata neotravují více, než je nezbytně nutné, a občas se tu navíc objevilo i něco zábavného, například psoun stepní, který si myslel, že je svišť. Zkrátka tenhle film nepůsobí vyloženě jako kravina, naopak mě příběh dokázal docela zaujmout a až nečekaně rychle mi to uteklo. Takže tenhle film rozhodně nemám v plánu hodnotit podprůměrně, pokud mi nějaká rodinná komedie o zvířátkách sedne, tak hodnotím minimálně průměrně, a protože v tomto případě zde nevidím nic navíc, kvůli čemu bych měl hodnocení zvyšovat, tak zůstávám u toho průměru. Je to za tři hvězdy.(29.5.2010)

 • Elissabet
  **

  Musí se nechat, že když z Dr. Dolittla odešel Eddie Murphy začal tento film hodně ztrácet. Neříkám, že Kyla Pratt je špatná herečka, to vůbec ne, ale už to nemá ten správný humor a děj a stává se z toho komedie pro vlastně nikoho, teenageři se na to asi moc dívat nebudou a mladší...těžko říct. Můj názor je, že natáčet 3.díl bylo zbytečné, ale natáčet ještě 4. byla už jenom ztráta času. Zvlášť když si uvědomíte, že je to celé docela dost přitažené za vlasy. Holka jen tak jede do Bílého domu krotit psovi prezidenta...no comment.(27.7.2008)

 • Gahan
  odpad!

  Tak... zavyjanie kalumpurskej ci akej hymny... to naozaj dlho nepredycham... pred tymto momentom by to hadam vyzeralo na jednu hviezdu z lutosti, ale dana scena nekompromisne zatlkla klinec do rakvy tohto dufam coskoro zabudnuteho veldiela. Strata casu, existuje x hroznych filmov, ktore su napriek tomu o triedu vyssie... tomuto nevenujte ani tu pomerne na prvy pohlad prijatelnu stopaz.(18.6.2008)

 • zodiak217
  ***

  Akosi strácam presne prehľad za akým účelom bolo natočené aj štvrté pokračovanie, keď od druhého tu už nehrá hlavný ťahúň a hviezda Eddie Murphy. Je to ako s filmom "American Pie" čím dlhšie to točili, tým menej to dávalo zmysel a dokázalo zaujať, lebo každá časť bola o tom istom ibaže s menej zaujímavým hereckým osadenstvom a skopírovaným nápadom z predošlých častí v inom šate. V prípade Dolittle 3 a 4 je k víhode len to, že zvieratá vo filme asi nikdy neomrzia a vždy to bude pohodovo vtipné vidieť rozprávajúcu vačicu, či mravčiara vo filme. Ako vo filme "Neuveriteľná cesta". Koniec koncov tento film je pohodový a určite sa naň dá pozrieť i keď to nie je žiadny kinohit a má chabú dejovú líniu. Stavia však na zvieratách a na efekte, ktorý začal už prvou časťou. Je to síce len priemer, no ak nie je k zhliadnutiu nič iné aspoň príjemne zrelaxujete.(13.7.2013)

 • kaylin
  *

  Asi ani nemá smysl mluvit o zklamání, protože od tohoto snímku jsem prostě nic nečekal. Je to jen pitvání docela dobrého nápadu, který prezentoval první film, ale který byl už v tom první filmu rozmělněn. Tohle není vtipné, není to zábavné, není to zajímavé, není to prostě nijaké a ani dětem bych to raději nepouštěl.(2.11.2016)

 • - Film se natáčel ve Vancouveru v Britské Kolumbii a Washingtonu. (rafix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace