Tajemné okno

Scénografie:

Howard Cummings

Kostýmy:

Odette Gadoury

Nevím, zda mě handicapuje to, že jsem Kingův věrný čtenář a že povídková kniha " Čtyři po půlnoci " (ze které je vyrvána povídka-Skryté okno do skryté zahrady ) je mou velmi oblíbenou (respektive byla, vrať jí, mně neznámý vypůjčovateli), ale v mých očích je film, respektive scénář, jeden velkej průser, pokud scénáristům nestál za prdelí Pennywise s kudlou v pařátě a pod pohrůžkou násilí je nedonutil napsat prakticky úplně něco jiného, kdy se hlavní knižní myšlenky ztratily v Turturrovo kouzelném klobouku a Deppovo prochlastané palici, pak neexistuje jakákoliv racionální omluva. Není to zdaleka taková zhovadilost jako britští Časožrouti (další povídka z inkriminované knihy) , ale zde byl jistě jiný rozpočet a k dispozici hvězdné herecké obsazení, které tedy sice mnoho nezachránilo, nicméně snímek vyhrává na plné čáře. Snad se nikdo nezhostí a nedokurví ještě Policajta ze školky a Slunečního psa, protože to by bylo už na dopisní bombu. Pokud by byl King evropan, tak snadno by se nadávalo na emerickou stupiditu a nepochopení myšlenkových pochodů, ale že není (a mrví ho i evropští tvůrci), pak mě napadá jediná věc... točte si dál transformátory, šoustmeny a další pitchoviny a knihy SK nechte ke čtení, protože z té hromady adaptací jsou asi tak tři výborné, pak je to už jen horor bez patřičné atmosféry.(12.8.2012)

Pre mňa dokonalá poviedka/ priemerný film. Depp je síce ako stvorený na znudeného chlapíka, ktorému sa rozsypalo manželstvo a kariéra, dokázal mi priblížiť pocit človeka, ktorý je v koncoch, ale skrátka mi to nestačilo... Oproti iným "Kingovkám" nadpriemer s výnimočne nedokatovaným (aj keď zmeneným) finále, ktorý mal v sebe väčší potenciál...(20.5.2006)

• Sysel_CZ

U překombinovaných a nudných děl, ve kterých autoři opakují sami sebe a které nejspíš vzniknou jen z komerční setrvačnosti, může být asi nejhorší výsledek ten, když jako řešení použijí tu nejjednodušší cestu ven. Možná by si tenhle film jako celek i hvězdičku zasloužil, ale když nad tím tak přemýšlím, ne, nebylo v něm asi nic, u čeho bych mohl říct: tohle se mi líbilo...(18.2.2009)

Bol by to hrozne priemerný thriller, keby v tom nehral Johnny Depp a keby to nemalo taký zaujímavý záver. Aj keď v momente odhalenia pointy budete na rozpakoch, nasledujúce minúty su veľmi príjemne mrazivé (čo sa nedá povedať napr. o minútach po odhalení pointy OSADY), čo určite stačí na tú štvrtú hviezdičku. Slová Morta Raineyho to presne vystihujú: "The only thing that matters is the ending. It's the most important part of the story. And this one, is very good. This one is perfect."(10.12.2004)

No...tak zaprvé ten konec byl trochu nedořešenej. Potom hlavní myšlenka byla stejná jako ve Fight Clubu (kterej sem bohužel viděl nedávno) a pak tam byly 2 logický chyby, který jsem vypozoroval (1. nekrvavá lopata po vraždě přítele Deppovy ženy; 2. Nesmyslé tvrzení starouše, který tvrdil, že Deppa viděl s jeho živým přeludem). Docela škoda, tvářilo se to jako dobrej thriller a Depp zahrál dobře. Takhle to vidím na průměr.(13.7.2008)

• - Spoiler: Na rozdíl od knižní předlohy má hlavní postava Mort Rainey psa Chica.V knize je to kocour Blump. (fisus)

• - Když se Johnny Depp dívá do zrdcadla, tak slabě zašeptá "When Sister Veronica found out about the windows she withdrew the school from the competition". Což je replika z filmu Rosemary's Baby. (Chatterer)

• - John Turturro se rozhodl pro účinkování v tomto filmu hlavně díky svému synovi, který je velkým fanouškem Stephena Kinga, a který ho nakonec přesvědčil, aby roli ve filmu vzal. (becki_tu)