Tajemné okno

Scénografie:

Howard Cummings

Kostýmy:

Odette Gadoury

Dle přečtených zahraničních i tuzemských recenzí/komentářů jsem čekal průměrnou zábavu. Nakonec se mi dostalo filmu, který imho neobsahoval žádné zbytečné kiksy a nedostatky. Výborná hudba Philipa Glasse (viz HODINY a další) či také Davida Byrnea a Briana Ena + velmi dobré herecké výkony + napětí vytočené do těch správných/optimálních otáček = príma filmový zážitek. Oceňuji také fakt, že ikdyž je pointa vcelku brzy vytušitelná, tak je přesto divák dlouho "vozen za nos" díky předkládání řady jiných vysvětlení a teorií. Očekávaný závěr je pak přesto překvapivý. Jediná výtka snad patří odlišné vizuální stránce některých flashbacků (ty, které diváky vracejí v ději o půl roku zpátky). Působily zbytečně rušivým dojmem. Shrnuto a podtrženo: Pro mně osobně velmi příjemné překvapení.(27.11.2004)

Jedna z dalších Kingových adaptacích dosahuje standardního průměru a přiznám, že jsem ani nic jiného neočekával. Scénář kopíruje knihu a takřka nikam nevybočuje (až na tu změnu konce proč sakra ?!), což není zase tak špatné a nutno podotknout, že se Davidu Koeppovi podařilo chvílemi vytvořit docela slušné napětí. Dost zásluh nese také Johnny Depp, jeho herectví mám rád a je vidět, že se jedná o skutečný talent stejně tak i John Turturro jako Shooter má dostatek charismatu. Celkem je Tajemné okno hodně slušný průměr ale bohužel nic víc.(16.10.2004)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $48,022,900Tržby Celosvetovo $92,913,171║ ani sa len nečudujem že to najak preborne neuspelo a to bol vtedy Deep akurát v ráži úspechu Pirátov Karibiku _Tak David Koepp týmto počinom len potvrdzuje aký je priemerný scenárista a nemotorný amatérsky režisér, lebo každou prichádzajúcou minútou sa len viac a viac zamotáva v tom čo chce príbehom hovoriť a podáva nám len nezmyselnú skrumáž v podaní podpriemerného nezáživného Johnny Deepa. Ostatné známe herecké tváre tu tiež hrajú len dosť povrchne a tak po prvej polovici sa tento ako že horror bez kúska lepšieho deju stáva len maximálne otravný paškvál. „Chudák Stephen King a jeho ďalšie znivočené dielo.“(9.6.2008)

• Fr

Mort je spisovatel. právě je v nelehké životní situaci a ke všemu se objeví ,,magor", který si myslí, že mu ukradl povídku. je to typ chlápka, který neustále hledá hlavu, kterou by mohl urazit lopatou. má tři dny, aby dokázal, že povídka je jeho!.... od počátku sledujeme zajímavý herecký výkon J.Deepa. zajímavá je také kamera a vcelku ujde i napětí. po čase ale začne být šílenec nudnej. mám dojem, že se chová nelogicky a kreténsky jen proto, aby to bylo zajímavý. nejdůležitější částí filmu je (samozřejmě) konec. a tenhle teda není zvlášť vyjímečnej. stejně jako celej film.(22.6.2006)

Vôbec som ani len netušil, čo od filmu očakávať, Kingovu knihu som (pochopiteľne) nečítal a obsahu som sa ani nedotkol. Jediné, o čo som sa opieral bol Depp, kočírovaný Koeppom, ktorý už jeden horror zvládol na výbornú. A pokračuje ďalej, pretože tento snímok má niečo, čo málo podobných filmov nemá a ani mať nebude. Trošku zrýchliť úvod by sa zišlo, ale inak je to krásna súhra všetkých činiteľov, Depp je znova na neudržanie práve tým harmonickým výkonom aký podal (parapsychóza a rozdovjenosť vo výšinách), Torturro sa tiež zadaril, rovnako ako aj zvrat ako sa patrí. 85%.(12.11.2007)