Tajemné okno

Scénografie:

Howard Cummings

Kostýmy:

Odette Gadoury

Blonďáček Depp v roli lenivého spisovatele, jeho schizofrenní představy o světě kolem a poté kruté následky člověka nechaného na pospas bez dalšího léčení. Obsazení Johnyho v tomto snímku nebylo zrovna z těch nejšťastnějších, o to více mě zaujal tajemný Turturro. Podivný střih, místy zcela nevhodné vložky, které tak silně bijí do očí, že tam nepatří. Nezvládnutý a nevěrohodný scénář a závěr všemu nasazují patřičnou korunu. Další kousek, který mi stačil pouze jednou..........(7.11.2004)

Film stojí a padá s Deppem, mám pocit, že ujal-li by se toho jiný herec, dopadlo by Tajemné okno o poznání hůře. Ale po druhém shlédnutí jsem přišel na chuť trošku přehnanému konci. Atmosféra jezera z Maine byla skvělá (jak já toužíím se do tohoto koutku světa jednou podívat!) a Torturo patří k těm ledovým záporákům, kterým však nemůžeme upřít jisté sympatie. HUDBA: Philip Glass - jeho styl je zde poznat, a to jsem byl rád. Jeden z mých top skladatelů pro tento film stvořil výtečné kompozice. Vynechat však nemůžeme ani jméno Geoff Zanelli, kterýžto se na hudbě podílel také (aditional music).(15.7.2008)

Hodnotím především to, co se odehrálo v závěrečném rozuzlení. Do jisté doby se dokonce dařilo tajit pointu, takže o to byl výsledek překvapivější. A ikdyž jsem do poslední chvíle doufal, že to dopadně jinak, tak byl konec opravdu dokonalý. Ostatně, stejně jako J. Depp a Shooter. "Shoot her..." :-) 70%(9.11.2008)

Jedna z dalších Kingových adaptacích dosahuje standardního průměru a přiznám, že jsem ani nic jiného neočekával. Scénář kopíruje knihu a takřka nikam nevybočuje (až na tu změnu konce proč sakra ?!), což není zase tak špatné a nutno podotknout, že se Davidu Koeppovi podařilo chvílemi vytvořit docela slušné napětí. Dost zásluh nese také Johnny Depp, jeho herectví mám rád a je vidět, že se jedná o skutečný talent stejně tak i John Turturro jako Shooter má dostatek charismatu. Celkem je Tajemné okno hodně slušný průměr ale bohužel nic víc.(16.10.2004)

Šla jsem do toho, i když jsem předem znala pointu, takže mě překvapilo, že mě to i tak bavilo. Protože to má celkem obstojnou atmosféru, zase jednou jsem si vychutnala Deppovo herectví (po všech těch Kloboučnících a Willy Woncích jsem přivítala "normální" roli) a líbila si mi i hudba. Stejně byl ale nejlepší John Turturro a jeho šílenec s šíleným přízvukem. Pointu uhodla i kamarádka, takže mi pak ta šokujícně vysvětlující pasáž přišla, jak kdyby tímhle stylem vysvětlovali, že tento film se celou dobu odehrával na chatě v lese a tvářili se, jako že je to ohromný překvápko. Tu třetí * dávám hlavně za dosti potěšující konec, kdy jsem se přes to "odhalení" přenesla a posledních pár minut si vychutnala. Nečekat od toho zázraky, jen slušnou zábavu s fajn Deppem a výtečným Tururrem. 60%(24.4.2011)

• - Spoiler: Na rozdíl od knižní předlohy má hlavní postava Mort Rainey psa Chica.V knize je to kocour Blump. (fisus)

• - John Turturro se rozhodl pro účinkování v tomto filmu hlavně díky svému synovi, který je velkým fanouškem Stephena Kinga, a který ho nakonec přesvědčil, aby roli ve filmu vzal. (becki_tu)

• - James Newton Howard měl původně skládat hudbu k filmu, spolu s Hansem Zimmerem, ale protože byl Howard z projektu odvolán, Zimmer odstoupil také. Místo nich se nakonec hudební stránky filmu ujali Philips Glass a Geoff Zanelli. (becki_tu)