Tajemné okno

Howard Cummings

Kostýmy:

Odette Gadoury
  • Cervenak

Bože, Johnny si vie niekedy vybrať úlohy v hrozných sračkách! Ale zvyčajne si to aspoň uvedomuje a jeho výkon je v týchto druhotriednych filmoch patrične bezvýrazný a unudený (napr. Astronautova žena). Tu mu to zrejme nedošlo, pretože sa očividne snaží. Bohužiaľ jeho plné nasadenie je tým jediným pozitívom filmu, v ktorom niet štipky napätia a je zúfalo predvídateľný (existuje vôbec na svete divák, ktorému "prekvapivé rozuzlenie" nedocvakne už po 15 minútach filmu?). A keďže som film videl prvýkrát až dnes, t.j. zhruba rok po Pirátoch Karibiku 3, pri scéne "s viacerými Deppmi" som dostal alergickú reakciu a hodnotenie šlo okamžite ešte nižšie.(9.6.2008)

Docela dobrej film, kterej zachranuje hlavne herecke obsazeni. Johnny Depp je jako vzdy skvelej a John Turturro se prekonava, vypadal jak nakej farmar, ale byl spravne drsnej. I kdyz je scenar docela promakanej, tak jsou tu obcas naky hluchy mista, kde sem se lehce nudil, nastesti to zachranila zaverecna 20 minutovka, sice se ta pointa dala cekat, ale byl to fakt skvelej zaver, kterej to vytah na ty 4*.(26.10.2005)

Jedna z mála povedených zpracovaných Kingových knih nebo povídek, které za zkouknutí rozhodně stojí. Samozřejmě úspěch tento film má hlavně díky hlavní hvězdě, ze které se stává z průměrného spisovatele vcelku vyšinutý magor s dvojí identitou. Což mi vlastně připomíná, že Stephen King rád a často používá do hlavních rolí jeho příběhů spisovatelé, se kterými si dost rázným způsobem pohrává. Například Osvícení, nebo novější povídka o Pokoji, který má záhadnou moc. Například. Každopádně Tajemné okno rozhodně není špatným filmem. Sice je příběhově spíše průměrným, ale neskutečně důrazným způsobem ho vyvyšuje právě Johnny, který nedokáže zahrát jakoukoliv roli špatně.(10.2.2008)

Na Johnnyho Deppa se člověk vždycky rád podívá. Když je to v psychologickém thrilleru, tak ještě raději. A když v něm navíc "obtěžuje" John Torturro, tak to úplně nejraději. Nesmí ale vlna nadšení mít sestupnou tendenci a taky se ze zamotaného děje nesmí Stephen King vykroutit takovou nudnou neoriginální pointou. PS: tak prej King je v tom nevinně :).(9.12.2004)

Filmom s Johny Deppom už z princípu nemôžem dať menej ako tri hvirzdičky, to by museli byť sakramentsky zlé - a to tento nebol. Z toho mála postáv boli všetky naozaj zvučne ale hlavne kvalitne obsadené a odohrali komornú atmosférickú hru s naozaj trochu prekvapivým a drsným koncom. Nenáročný film, ktorý síce nie je nijakým skvostom kinematografie zato však poteší fanúšikov Stephena Kinga a Johnyho Deppa a teda potešil aj mňa.(14.11.2005)

• - Mort Rainey (Johnny Depp) nosí hodinky značky TAG Heuer. (dyfur)

• -This is not my beautiful house. This is not my beautiful wife. Anymore." Tato Deppova replika je převzata z písně "Once in a Lifetime“ skupiny Talking Heads. (becki_tu)

• - Spoiler: Na rozdíl od knižní předlohy má hlavní postava Mort Rainey psa Chica.V knize je to kocour Blump. (fisus)