Reklama

Reklama

Tajemné okno

  • USA Secret Window (více)
Trailer

Přestože ví, že by měl sedět u počítače a psát další knihu nebo alespoň na chvíli vylézt ze své staré chaty a projít se se svým psem okolo jezera, úspěšný spisovatel Mort Rainey (Johnny Depp) vyspává až 16 hodin denně na svém oblíbeném kanapi. Je uprostřed bolestného rozvodu a všechny okolnosti, které rozchod doprovázejí, se stávají čím dál tím více nepříjemnými. Celá záležitost vysává jeho energii i kreativní potenciál a Mort je donucen čelit obzvláště těžkému tvůrčímu bloku, který mu brání dát dohromady byť jednoduchou větu. Když už se zdá, že se nemůže stát nic horšího, objeví se na prahu jeho boudy psychotický cizinec John Shooter (John Turturro), obviní Raineyho z toho, že ukradl jeho příběh, a požaduje po něm náhradu. Přes všechny Raineyho pokusy o usmíření se Shooter stává stále více neodbytným a agresivním. Svým vyšinutým smyslem pro spravedlnost omlouvá vše - včetně případné chladnokrevné vraždy. Rainey, který je zatažen do zběsilé hry na kočku a myš, pomalu zjišťuje, že v něm dřímá mnohem více mazanosti a odhodlání, než si kdy myslel. Nakonec si uvědomí, že nezdolný Shooter jej možná zná lépe než on sám. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (500)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Tajomné okno je príjemný trilerík na neskorý večer, keď ste predtým videli nejakú filmovú bombu a nemáte chuť ísť ešte spať. Koepp točí adaptáciu Kingovej knižky, čo sľubuje veľa, zároveň podľa predchádzajúcich skúseností to vyvoláva väčšie ako malé obavy. Ono to dopadlo niekde medzi tým, dá sa na to pozerať, na pointu zrejme prídete, ale naštvaní nebudete. Prípad "jedného domu" a Kinga vyšiel viac v Misery. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: David Koepp .. Další adaptace knihy Stephena Kinga, kterou neznám, natož četl:). Na filmu zaujme zejména Johnny Depp, ovšem ani on na konci nestačí na věrohodné ztvárnění daného zvratu. Jako horor je to dost chabé, jako thriller jen průměrné. Scénář i režie Davida Koeppa je slušná, provázena chvilkovými přívaly napětí a zmíněným tajemstvím ukrytým pod oknem .. přesto jsem měl velice smíšené pocity. ()

Reklama

Arx 

všechny recenze uživatele

Kingovu předlohu jsem nečetl, takže nemám podle čeho srovnávat. Přesto si myslím, že thriller Tajemné okno je dobře natočen a i zásluhou Johnnyho Deepa se u filmu nudit rozhodně nebudete. Jak už to tak bývá u Kingových filmů, tak konec příběhu je dost vyhrocený a celé moje hodnocení zvedá o stupeň.Tajemné okno se určitě dalo natočit lépe ale já jsem i tak spokojen. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Slušná adaptace literární předlohy Stephena Kinga, která se opírá o skvělé herectví Johnyho Deppa. Nepatří sice vzhledem k průměrnému scénáři ke špičce žánru, ale pěkných 70 % celkového dojmu ode mě dostane. Pointa je předvídatelná, ale atmosféru si film dokáže udržet téměř do samého závěru a řada scén má svůj kingovský půvab. ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Ano! Pokud se příběhy Stephena Kinga budou adaptovat alespoň takto, budu spokojen. Film má atmosféru, dobrého Johnnyho Deppa, dobrou kameru a hudbu. Většina flmu je na lepší tři, ale pak přijde výborná závěrečná patnáctiminutovka, která vás bezpečně usadí do sedaček. Závěr je změněn, ale podle mého je lepší než v knize! Scenárista vyždímal z povídky vše, co mohl. Po cestě z kina jsem měl skvělou náladu pramenící z toho, že ještě existují scenáristi a režiséři, kteří dokáží Kinga dobře adaptovat. ()

Galerie (76)

Zajímavosti (15)

  • John Turturro (John Shooter) se rozhodl pro účinkování v tomto filmu hlavně díky svému synovi, který je velkým fanouškem Stephena Kinga a který ho nakonec přesvědčil, aby roli ve filmu vzal. (becki_tu)
  • Celosvětová premiéra proběhla 7. března 2004 v New Yorku. (Varan)
  • “This is not my beautiful house. This is not my beautiful wife. Anymore." Tato Deppova (Mort Rainey) replika je převzata z písně "Once in a Lifetime“ skupiny Talking Heads. (becki_tu)

Reklama

Reklama