poster

Tajemné okno

 • USA

  Secret Window

 • Slovensko

  Tajomné okno

 • Nový Zéland

  Secret Window

Psychologický / Mysteriózní / Thriller / Drama

USA, 2004, 96 min

Režie:

David Koepp

Předloha:

Stephen King (kniha)

Scénář:

David Koepp

Kamera:

Fred Murphy

Producenti:

Gavin Polone

Střih:

Jill Savitt

Scénografie:

Howard Cummings

Kostýmy:

Odette Gadoury
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Peytl
  ***

  Nevím, zda mě handicapuje to, že jsem Kingův věrný čtenář a že povídková kniha " Čtyři po půlnoci " (ze které je vyrvána povídka-Skryté okno do skryté zahrady ) je mou velmi oblíbenou (respektive byla, vrať jí, mně neznámý vypůjčovateli), ale v mých očích je film, respektive scénář, jeden velkej průser, pokud scénáristům nestál za prdelí Pennywise s kudlou v pařátě a pod pohrůžkou násilí je nedonutil napsat prakticky úplně něco jiného, kdy se hlavní knižní myšlenky ztratily v Turturrovo kouzelném klobouku a Deppovo prochlastané palici, pak neexistuje jakákoliv racionální omluva. Není to zdaleka taková zhovadilost jako britští Časožrouti (další povídka z inkriminované knihy) , ale zde byl jistě jiný rozpočet a k dispozici hvězdné herecké obsazení, které tedy sice mnoho nezachránilo, nicméně snímek vyhrává na plné čáře. Snad se nikdo nezhostí a nedokurví ještě Policajta ze školky a Slunečního psa, protože to by bylo už na dopisní bombu. Pokud by byl King evropan, tak snadno by se nadávalo na emerickou stupiditu a nepochopení myšlenkových pochodů, ale že není (a mrví ho i evropští tvůrci), pak mě napadá jediná věc... točte si dál transformátory, šoustmeny a další pitchoviny a knihy SK nechte ke čtení, protože z té hromady adaptací jsou asi tak tři výborné, pak je to už jen horor bez patřičné atmosféry.(12.8.2012)

 • klerik
  ***

  Pre mňa dokonalá poviedka/ priemerný film. Depp je síce ako stvorený na znudeného chlapíka, ktorému sa rozsypalo manželstvo a kariéra, dokázal mi priblížiť pocit človeka, ktorý je v koncoch, ale skrátka mi to nestačilo... Oproti iným "Kingovkám" nadpriemer s výnimočne nedokatovaným (aj keď zmeneným) finále, ktorý mal v sebe väčší potenciál...(20.5.2006)

 • Sysel_CZ
  odpad!

  U překombinovaných a nudných děl, ve kterých autoři opakují sami sebe a které nejspíš vzniknou jen z komerční setrvačnosti, může být asi nejhorší výsledek ten, když jako řešení použijí tu nejjednodušší cestu ven. Možná by si tenhle film jako celek i hvězdičku zasloužil, ale když nad tím tak přemýšlím, ne, nebylo v něm asi nic, u čeho bych mohl říct: tohle se mi líbilo...(18.2.2009)

 • oli.G
  ****

  Bol by to hrozne priemerný thriller, keby v tom nehral Johnny Depp a keby to nemalo taký zaujímavý záver. Aj keď v momente odhalenia pointy budete na rozpakoch, nasledujúce minúty su veľmi príjemne mrazivé (čo sa nedá povedať napr. o minútach po odhalení pointy OSADY), čo určite stačí na tú štvrtú hviezdičku. Slová Morta Raineyho to presne vystihujú: "The only thing that matters is the ending. It's the most important part of the story. And this one, is very good. This one is perfect."(10.12.2004)

 • Sarkastic
  ***

  No...tak zaprvé ten konec byl trochu nedořešenej. Potom hlavní myšlenka byla stejná jako ve Fight Clubu (kterej sem bohužel viděl nedávno) a pak tam byly 2 logický chyby, který jsem vypozoroval (1. nekrvavá lopata po vraždě přítele Deppovy ženy; 2. Nesmyslé tvrzení starouše, který tvrdil, že Deppa viděl s jeho živým přeludem). Docela škoda, tvářilo se to jako dobrej thriller a Depp zahrál dobře. Takhle to vidím na průměr.(13.7.2008)

 • - Spoiler: Na rozdíl od knižní předlohy má hlavní postava Mort Rainey psa Chica.V knize je to kocour Blump. (fisus)

 • - Když se Johnny Depp dívá do zrdcadla, tak slabě zašeptá "When Sister Veronica found out about the windows she withdrew the school from the competition". Což je replika z filmu Rosemary's Baby. (Chatterer)

 • - John Turturro se rozhodl pro účinkování v tomto filmu hlavně díky svému synovi, který je velkým fanouškem Stephena Kinga, a který ho nakonec přesvědčil, aby roli ve filmu vzal. (becki_tu)