Tajemné okno

Scénografie:

Howard Cummings

Kostýmy:

Odette Gadoury

"I know I can do it," Todd Downey said, helping himself to another ear of corn from the steaming bowl. "I'm sure that in time, every bit of her will be gone and her death will be a mystery... even to me." ♥♥♥ Takhle by mělo vypadat béčko nové generace. Nabité kvalitními herci, opírající se o krále divných knih, podkresleno výraznou hudbou. Čvacht.(18.11.2006)

Bol by to hrozne priemerný thriller, keby v tom nehral Johnny Depp a keby to nemalo taký zaujímavý záver. Aj keď v momente odhalenia pointy budete na rozpakoch, nasledujúce minúty su veľmi príjemne mrazivé (čo sa nedá povedať napr. o minútach po odhalení pointy OSADY), čo určite stačí na tú štvrtú hviezdičku. Slová Morta Raineyho to presne vystihujú: "The only thing that matters is the ending. It's the most important part of the story. And this one, is very good. This one is perfect."(10.12.2004)

No...tak zaprvé ten konec byl trochu nedořešenej. Potom hlavní myšlenka byla stejná jako ve Fight Clubu (kterej sem bohužel viděl nedávno) a pak tam byly 2 logický chyby, který jsem vypozoroval (1. nekrvavá lopata po vraždě přítele Deppovy ženy; 2. Nesmyslé tvrzení starouše, který tvrdil, že Deppa viděl s jeho živým přeludem). Docela škoda, tvářilo se to jako dobrej thriller a Depp zahrál dobře. Takhle to vidím na průměr.(13.7.2008)

"MR. RAINEY MINDS A LOT! ----------- Mne sa ten spisovateľský stereotyp začína páčiť čím ďalej, tým viac. Veď vieš, dom na samote, krásny drevený interiér, parádne navrhnutý, knižnica, v blízkosti potok, alebo menšie jazero, samozrejme veľa stromov, no a nesmie chýbať to pokojné miesto na písanie. Toto môžeme vidieť všade, aj vo filmoch, ktoré primárne o spisovateľoch nie sú. Niečo na tom bude a ani Secret Window nie je výnimkou. Jedná sa o ďalšiu malomestskú vyvražďovačku, s literárnym nádychom. Film je samozrejme plný klišé a halucinácií, aby sa to všetko zjednodušilo a uzavrelo. Nič atypické. Zázraky už radšej ani nečakám.(26.10.2017)

• Cervenak

Bože, Johnny si vie niekedy vybrať úlohy v hrozných sračkách! Ale zvyčajne si to aspoň uvedomuje a jeho výkon je v týchto druhotriednych filmoch patrične bezvýrazný a unudený (napr. Astronautova žena). Tu mu to zrejme nedošlo, pretože sa očividne snaží. Bohužiaľ jeho plné nasadenie je tým jediným pozitívom filmu, v ktorom niet štipky napätia a je zúfalo predvídateľný (existuje vôbec na svete divák, ktorému "prekvapivé rozuzlenie" nedocvakne už po 15 minútach filmu?). A keďže som film videl prvýkrát až dnes, t.j. zhruba rok po Pirátoch Karibiku 3, pri scéne "s viacerými Deppmi" som dostal alergickú reakciu a hodnotenie šlo okamžite ešte nižšie.(9.6.2008)

• - Spoiler: Filmové spracovanie sa od novely Stephena Kinga líši vo viacerých okolnostiach, najvýraznejšie je asi finále. Kým knižné sa skončilo relatívne kladne smrťou titulnej zápornej postavy, režisér filmu David Koepp zachádza podstatne ďalej, hlavná záporná postava prežije a všetkých ostatných stihne pred záverečnými titulkami vyvraždiť. (tron)

• - James Newton Howard měl původně skládat hudbu k filmu, spolu s Hansem Zimmerem, ale protože byl Howard z projektu odvolán, Zimmer odstoupil také. Místo nich se nakonec hudební stránky filmu ujali Philips Glass a Geoff Zanelli. (becki_tu)

• - Když se Johnny Depp dívá do zrdcadla, tak slabě zašeptá "When Sister Veronica found out about the windows she withdrew the school from the competition". Což je replika z filmu Rosemary's Baby. (Chatterer)