Máš padáka!

Employee of the Month

Komedie / Drama

USA, 2004, 93 min

• MM_Ramone

Pre mňa je toto typický príklad filmu za dve hviezdičky. Ničím výnimočný, neoriginálny snímok s lacnou zápletkou, ktorá sa znaží pôsobiť náramne prekvapujúco, ale je priehľadná ako sklo. Nevýrazní herci, tuctová kamera a fádne pokusy o humor. Komédia, ktorá nie je zábavná a dráma, ktorá nie je dramatická. Taký je film "Máš padáka!". Je to film na ktorý veľmi rýchlo zabudnem. **(28.6.2009)

• gudaulin

Prvních několik minut film předstírá, že jde o černou komedii na téma "jak jeden smolný den zhatí úspěšnou rozjetou kariéru". Poté snímek na několik desítek minut upadne do dlouhých nudných dialogů a sebelítosti hlavního hrdiny, aby dvacet minut před koncem přišel zásadní a nutno říct pro mě nečekaný zvrat, který Rousův film přesměruje do úplně jiného žánru, prudce zvýší tempo a celkově zvedne úroveň už proto, že ve světle onoho zvratu musí divák přehodnotit předchozí dění a zpětně tak už dříve viděné vypadá zajímavější. Jenže poté přijde další zvrat, který sice už není zásadní, ale je pro podobný žánr řekněme odvážný a výjimečný. A vzápětí třetí zvrat, kterým se už z konce filmu stává pouhá efektní ptákovina a oblíbené cvičení hollywoodských scénáristů na téma "kolik šokujících zvratů dokážu vměstnat do jednoho filmu, aby se divák posadil na zadek". Ten třetí zvrat už totiž protiřečí předchozím dialogům a scénám. Takže suma sumárum, dvě hvězdičky považuju za adekvátní k filmu, který má problémy s nevyrovnaným tempem a logikou. Celkový dojem: 45 %.(6.5.2010)

• Darkslayer

Neviem čo mám na toto povedať. Film, ktorý je žánrovo označovaný za komédiu/drámu je všetkým len nie týmto. Prvé dve tretiny filmu som sa značne nudil, celé to bolo akési nijaké, nemastné neslané. Nezasmial som sa ani raz, mierne pochechtnutia by som zrátal na prstoch jednej ruky. To, čo zrejme malo vyzniet vtipne vo finále dopadlo trápne, zvrhlo alebo stupídne. Všetko sa to otáča v poslednej tretine (škoda, že sa nedá povedať, že k dobrému). Čo sa odohralo v banke by sa dalo nazvať "nečakaným" zvratom pretože to, čo tomu predchádzalo bolo úpne o niečom inom. Tým sa zároveň ukazuje úplná zbytočnosť prvých 2/3. Paradoxné je to, že táto situácia v podstate je nečakaná. Aj keď mi v mysli prbehla táto možnosť automaticky som ju zavrhol s nálepkou stupídne vyústenie. To však nie je všetko. Do nasledujúcich 15 minút je vtesnaných tolko podobne onálepkovaných zvratov, že sa človek nemôže len ironicky smiať. Celé mi to pripadalo ako nepodarené parodovanie tarantinovských vyústení. Po dopísaní tohto komentára músim zmenť pôvodné 2* na 1*.(26.4.2007)

Znáte to... jsou skvělé scénáře, kdy se příběh neustále celý film komplikuje, prohlubuje, strhává vás, deptá, frustruje, je plný zvratů, aby nakonec vše do sebe zapadlo na milimetr přesně a vy odcházíte z kina se slinou do půl pasu a skvrnou na kalhotech (ať už jakoukoli) z toho skvělého zážitku a letíte na ČSFD vyklikat pět hvězdiček. Tak tohle všechno se tento film snažil předstírat.... abyste nakonec zjistili, že celé zvraty a složitost pointy je jednoduchá jak klika od dveří... Spočívá v tom, že vaše manželka a vaše milenka jsou dvě lesbický kurv...čky, co to na vás všechno ušili (bodejť by taky ne s takovym arzenalem)(26.1.2009)

• _DAVE_

Zacatek je uplne o necem jinem nez konec, tam totiz prijde tak podivna serie zvratu, ze jsem nad tim celkem kroutil hlavou. Pokud se nad tim na konci filmu zamyslite, prijdete na to, ze hodne veci z kraje filmu nedava zrovna moc velky smysl. Rovnez mi posledni dobou velmi vadi radoby "cool" urychlovacky obrazu s pitomou muzikou, ktera vytvari jakesi videoklipove vsuvky.(7.11.2007)