Máš padáka!

Employee of the Month

Komedie / Drama

USA, 2004, 93 min

• liuk

Proboha! Úkolem režiséra je kromě jiného umět zahladit nedokonalosti a případné díry ve scénáři a potlačit jeho předvídatelnost, popřípadě jeho jasnou demenci. A že se toho všeho ve zdejším vyskytuje požehnaně. O tyto věci se ale režisér vůbec nezajímá, on se v nich snad nakonec vyžívá a svůj potenciální um si radši honí na zcela nesednoucích urychlovačkách obrazu, na které je nalepená strašná hudba. Jinak ovšem něco, co se dá nazvat režií neexistuje, a tak se dá bavit jen a pouze o tak příšerně zpatlaném scénáři, který vypadá jako kdyby jeho každých pět minut psal jiný člověk. Jistě, dal by se v něm najít jakýsi experiment, jenže experiment tak nepovedený, že nad ním zůstavá rozum stát a měl by se ukazovat na všech filmových školách jako odstrašující příklad. Vtip funguje tak jeden, romance je neskutečně blbá a závěr se snad nedá žánrově zařadit jinam než do CRAP. A Dillon je dřevo. Opravdu nechápu, kde se tady všechny ty 5* berou. Nechci říct horší, ale pitomější (ach, ty koncové zvraty, co by bez nich filmařští odpadlíci dělali, ach jo) film jsem letos neviděl. Odpad! nedávám jen protože nad hovadností téhle příšernosti nedokážu přestat přemýšlet, jestli to není celé parodie. Jestli ovšem je, a zakládá se pouze na sprostém kopírování svých idolů, tak to si rovnou můžu pustit Epic Movie.(17.8.2007)

• Darkslayer

Neviem čo mám na toto povedať. Film, ktorý je žánrovo označovaný za komédiu/drámu je všetkým len nie týmto. Prvé dve tretiny filmu som sa značne nudil, celé to bolo akési nijaké, nemastné neslané. Nezasmial som sa ani raz, mierne pochechtnutia by som zrátal na prstoch jednej ruky. To, čo zrejme malo vyzniet vtipne vo finále dopadlo trápne, zvrhlo alebo stupídne. Všetko sa to otáča v poslednej tretine (škoda, že sa nedá povedať, že k dobrému). Čo sa odohralo v banke by sa dalo nazvať "nečakaným" zvratom pretože to, čo tomu predchádzalo bolo úpne o niečom inom. Tým sa zároveň ukazuje úplná zbytočnosť prvých 2/3. Paradoxné je to, že táto situácia v podstate je nečakaná. Aj keď mi v mysli prbehla táto možnosť automaticky som ju zavrhol s nálepkou stupídne vyústenie. To však nie je všetko. Do nasledujúcich 15 minút je vtesnaných tolko podobne onálepkovaných zvratov, že sa človek nemôže len ironicky smiať. Celé mi to pripadalo ako nepodarené parodovanie tarantinovských vyústení. Po dopísaní tohto komentára músim zmenť pôvodné 2* na 1*.(26.4.2007)

Zábavná multižánrová záležitost, od které jsem původně nečekal vůbec nic - o to větší bylo mé překvapení... EOTM většinu času jen tak volně "plyne", aby se v poslední třetině vše zvrtlo v totální úlet (ála Italian Job, Ocean's Eleven či Spojenec) s překvapivým koncem. Na druhou stranu, originální scénář obsahoval i dost kixů a nesmyslů, které - při bližším zkoumání, vytváří v celkovém kontextu trhliny. Stejně tak je zde až příliš výrazný symptom podrazáckých filmů a sice - mizivé procento uvěřitelnosti neboli všechno je až příliš (nereálně) bezchybně naplánováno a všechny postavy jsou až přímiš (nereálně) neomylné. O špetku více soudnosti by scénáristům neuškodilo... Ale co, vždyť je to jenom film, ne?!(26.1.2009)

Znáte to... jsou skvělé scénáře, kdy se příběh neustále celý film komplikuje, prohlubuje, strhává vás, deptá, frustruje, je plný zvratů, aby nakonec vše do sebe zapadlo na milimetr přesně a vy odcházíte z kina se slinou do půl pasu a skvrnou na kalhotech (ať už jakoukoli) z toho skvělého zážitku a letíte na ČSFD vyklikat pět hvězdiček. Tak tohle všechno se tento film snažil předstírat.... abyste nakonec zjistili, že celé zvraty a složitost pointy je jednoduchá jak klika od dveří... Spočívá v tom, že vaše manželka a vaše milenka jsou dvě lesbický kurv...čky, co to na vás všechno ušili (bodejť by taky ne s takovym arzenalem)(26.1.2009)

Neobvyklá a v mnoha případech neskutečně černá komedie, která ani tak nezaujme vtipnými scénami (kterých popravdě moc není) jako spíše slušnými herci, (s excelentně slizkým Zahnem) zajímavým nápadem a v neposlední řadě trochu nezvyklým thrillerovým koncem, který sice přijde dost náhle ale je docela slušně vymyšlený a dost překvapivý. Bohužel na mě film zapůsobil, tak, že už ho nikdy nechci vidět.(13.2.2010)