Máš padáka!

Employee of the Month

Komedie / Drama

USA, 2004, 93 min

Film jehož tempo se roztáčí jako siréna. Od pozvolného hlubokého vrnění až do do zběsilého jekotu. Od tuctového vlažného dramatu, přes ujetou mozaiku zdánlivě nesouvisejících bizarních dialogů a situací, až do finálního tornáda zvratů, které všemu, co předcházelo, dalo nový význam. Zábavné v několika dialozích, zajímavé v několika situacích, závěrečná čtvrthodinka to všechno vytáhla o příčku výš i když jakmile došlo k prvnímu ze zvratů, ty další už tolik nepřekvapily.(18.4.2011)

Průměrný film s párem parádních gagů a hlášek. Co se scének týče, nemůžu si pomoct, asi začínám degenerovat, ale hořící paní nebo uklizečka v hotelu mě fakt dostaly. Na druhou stranu na mě působil poměrně nuceně a těžkopádně, ať už jde o roli Steva Zahna, jakožto brutálního vymatlance, nebo všemi opěvovaný konec. V jednoduchost je síla, a to si měl Rouse uvědomit, než do filmu zakomponoval zbytečně překombinovaný konec, který stejně nedokáže pořádně ohromit.(19.1.2012)

• honajz

Matt Dillon hraje bohatého a úspěšného mladého muže, který ze dne na den přijde o všechno – krásnou snoubenku (Christina Applegate), nejlepšího přítele (Steve Zahn) i pozici bankovního manažera. Teda o přítele nepřijde až tak doslova, protože ten ho zatáhne do přepadení banky, ale ian tak žádná sláva. Film trpí přílišnou doslovností a pomalostí, kdy sice některé scény jsou filmařsky precizně vycelizované, avšak ztrácí se poselství, děj i zaujetí diváka.(16.3.2012)

Znáte to... jsou skvělé scénáře, kdy se příběh neustále celý film komplikuje, prohlubuje, strhává vás, deptá, frustruje, je plný zvratů, aby nakonec vše do sebe zapadlo na milimetr přesně a vy odcházíte z kina se slinou do půl pasu a skvrnou na kalhotech (ať už jakoukoli) z toho skvělého zážitku a letíte na ČSFD vyklikat pět hvězdiček. Tak tohle všechno se tento film snažil předstírat.... abyste nakonec zjistili, že celé zvraty a složitost pointy je jednoduchá jak klika od dveří... Spočívá v tom, že vaše manželka a vaše milenka jsou dvě lesbický kurv...čky, co to na vás všechno ušili (bodejť by taky ne s takovym arzenalem)(26.1.2009)

Normální kousek, který sice značně překvapí na konci, ale nijak to na mě nezapůsobilo a nevtáhlo mě to nijak ošemetně do děje. Celou dobu jsem čekal nějaký zvrat a překvápko, ale to co přišlo bylo velmi příjemné a nečekané překvápko. Steve Zahn předvedl perfektního a vtipnýho burana, docela dost mě pobavil.(17.5.2008)