Reklama

Reklama

Epizody(8)

Obsahy(1)

Mira (Alicia Vikanderová) je americká filmová hvězda, která již ztratila veškeré iluze o svém oboru. Po nedávném rozchodu přijíždí do Francie, aby si zahrála roli slavné Irmy Vepové v současné adaptaci klasického francouzského němého filmu Les Vampires. Mira se však příliš ztotožňuje se svou postavou v tomto temném thrilleru a hranice mezi ní a její rolí se nebezpečně stírají. Minisérie zkoumá šedou zónu, která odděluje realitu od fikce, imaginární svět od skutečného a umění od každodenního života. (HBO Max)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (7)

M__ 

všechny recenze uživatele

Seriál o tom, jak se natáčí nový seriál, podle filmu Les vampires z roku 1915, zahrnující také film Irma Vep z roku 1996. Bomba!! Naprosto skvěle natočený seriál jenž je dokonalou komedií. Nejen, že se v seriálu často objevují scény právě z původního filmu Les vampires, zároveň jsou k vidění již sestříhané záběry k „novému“ seriálu a samozřejmě i ono natáčení a zákulisí. Irma Vep tak přináší vlastně hned několik různých druhů seriálu. Zároveň je skvělé pozorovat nepřímé propojování seriálu s reálným životem tvůrců a herců. Alicia Vikander si poprvé zahrála v seriálu hlavni roli a byla naprosto úžasná, těžko si místo ní představit někoho jiného. 100 % ()

Botič 

všechny recenze uživatele

Seriálová lahůdka ze střech pod Eiffelovou věží. Olivier Assayas vyšívá tenhle projekt z otázek točících se kolem existence filmového a seriálového průmyslu, umělecké hodnoty a tvůrčí svobody v době, kdy je všechno ovlivňováno MARVELem, algorytmy a statistikami, co publikum touží vidět. Na děj nahlíží očima hlavní herečky, režiséra a do toho skládá poklonu původní Irmě Vep z 1915 i Irmě Vep z 1996. Mysteriózní část je pak třešnička na dortu snažící se vrátit řemeslu určitou tajemnost a kouzelnost. ()

Reklama

anatheman 

všechny recenze uživatele

Zajímavé nápady - zejména prolínání několika rovin (zákulisí natáčení filmu, samotný film, předloha, počátek 20. století), a zapojení jistého "meta" aspektu (dialogy či monology o významu filmu a jeho vztahu ke kultuře obecně). Dále mě zaujaly správně jeté postavy (hlavně režisér a Gottfired/Moreno). Ale nemůžu si pomoci - výsledek mohl vypadat trochu víc dynamicky. Zjistil jsem, že mě v průběhu sledování více lákalo objevování oněch "meta" kreací než samotný děj. Necítil jsem takřka žádnou gradaci a po poněkud sterilním finále veškeré dojmy odezněly tak nějak do ztracena. Škoda. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

osobitá, zvláštní a rozhodně zajímavá série, která nesedne každému a osobně se budu ještě chvíli probírat tím co sem viděl.Irma Vep propojuje hned několik dějových linií, kdy v jedné se natáčí seriál inspirovaný klasickým němým filmem (ukázkami z něj je Irma Vep přímo přesycena), v té druhé vidíme zákulisí natáčení a to jak je ovlivňováno nejen vztahy, ale třeba i tím, že režisér je vizionář a trochu blázen a v té třetí hlavní pak sledujeme Alicci Vikander jakožto hlavní hvězdu natáčení, která je ale nucena řešit ještě svoje vlastní problémy a lehce se jí rozplývá hranice mezi ní samou a postavou kterou hraje.Celé je to pak trochu drama, trochu komedie, trochu mysteriozní a trochu bizár a dohromady to funguje víc než slušně...70% ()

yvona 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ani komedie, ani drama. Co to je, pravděpodobně netuší ani autor. LGBT komunita a gender jistě jásá. Pro obyčejného diváka je to salát prázdných scén, grotesky a vylágrovaných dialogů o ničem. Tváří se to velmi inovativně, velmi sofistikovaně a velmi nadčasově. Nenechte se klamat. Je to jen obyčejný povrchní pokus už dlouhodobě dost neúspěšného  Oliviera Assayase. Jediné, co lze ocenit je absolutně dokonalý výkon Vincenta Macaigneho. ()

Galerie (222)

Zajímavosti (3)

  • Irma Vep je přesmyčkou pro „Vampire“, stejně jako u jména herečky, Mira (Alicia Vikander), jenž Irmu ztvárňuje. (M__)
  • Píseň, která hraje při úvodních titulcích, je jiná, než u zbylých dílů série. Tato píseň zazněla už na konci epizody The Spectre (2022). Song nazpívala sama Alicia Vikander. (M__)
  • René Vidal (Vincent Macaigne), postava režiséra, se několikrát vyjadřuje ke svému dřívějšímu filmu Irma Vep z roku 1996. Tato postava tak nepřímo odkazuje na skutečného režiséra seriálu (Olivier Assayas), jenž je taktéž režisérem filmu Irma Vep (1996). (M__)

Reklama

Reklama