Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Mira (Alicia Vikanderová) je americká filmová hvězda, která již ztratila veškeré iluze o svém oboru. Po nedávném rozchodu přijíždí do Francie, aby si zahrála roli slavné Irmy Vepové v současné adaptaci klasického francouzského němého filmu Les Vampires. Mira se však příliš ztotožňuje se svou postavou v tomto temném thrilleru a hranice mezi ní a její rolí se nebezpečně stírají. Minisérie zkoumá šedou zónu, která odděluje realitu od fikce, imaginární svět od skutečného a umění od každodenního života. (HBO Max)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (19)

Kopi1 

všechny recenze uživatele

Jak zde píše většina lidí, tak tento seriál opravdu nesedne každému a já patřím k jedním z nich. Asi po třetím díle jsem si od toho dal na měsíc pauzu, protože mě to jednoduše nebavilo. Nic jsem o tom seriálu netušil a nevěděl jsem do čeho jdu. Pak jsem měl nějaký čas navíc a řekl jsem si, že se k tomu vrátím, ale nic by se nestalo, pokud bych to nedokoukal. Komedie to má asi jako Marvel hororu. Zápletka vlastně žádná a tedy nějaké to vyvrcholení nulové. Herci ale velmi dobří, Alicia jako vždy půvabná a hlavně režisér René byl velmi přesvědčivý. Cením, že se ve filmu objevovaly původní záběry z roku 1915 a prolínaly se právě s novými z tohoto natáčení. Jinak ale za mě docela nuda, nemělo to tu šťávu, abych hltal další díly. Hlavně osm epizod mi přišlo až moc a bylo to hodně natahované. Chápu ale, že pro některé se jedná o skvělé dílo, já nejspíš nedokážu takovýto styl pořádně ocenit. ()

yvona 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ani komedie, ani drama. Co to je, pravděpodobně netuší ani autor. LGBT komunita a gender jistě jásá. Pro obyčejného diváka je to salát prázdných scén, grotesky a vylágrovaných dialogů o ničem. Tváří se to velmi inovativně, velmi sofistikovaně a velmi nadčasově. Nenechte se klamat. Je to jen obyčejný povrchní pokus už dlouhodobě dost neúspěšného  Oliviera Assayase. Jediné, co lze ocenit je absolutně dokonalý výkon Vincenta Macaigneho. ()

Reklama

Botič 

všechny recenze uživatele

Seriálová lahůdka ze střech pod Eiffelovou věží. Olivier Assayas vyšívá tenhle projekt z otázek točících se kolem existence filmového a seriálového průmyslu, umělecké hodnoty a tvůrčí svobody v době, kdy je všechno ovlivňováno MARVELem, algorytmy a statistikami, co publikum touží vidět. Na děj nahlíží očima hlavní herečky, režiséra a do toho skládá poklonu původní Irmě Vep z 1915 i Irmě Vep z 1996. Mysteriózní část je pak třešnička na dortu snažící se vrátit řemeslu určitou tajemnost a kouzelnost. ()

Silhouette 

všechny recenze uživatele

Tento seriál přímo oplývá charismatem neskutečné síly, je naprosto uhrančivý. Je zvláštní, jak na základě celkem mdlého námětu "filmu o filmu", z reinterpretace svého dvacet šest let starého filmu, se režisérovi povedlo natočit tohle žánrově nezařaditelné, hravé, legrační, dojemné, snové dílo o síle umění a o překonávání životních traumat. Casting je fantastický (Alicia Vikander, Lars Eidinger, Vincent Macaigne, Fala Chen), parádní hudba, mimo jiné od Jozefa van Wissema, Anny von Hauswolff, Haxan Cloak a Sonic Youth. ()

M__ 

všechny recenze uživatele

Seriál o tom, jak se natáčí nový seriál, podle filmu Les vampires z roku 1915, zahrnující také film Irma Vep z roku 1996. Bomba!! Naprosto skvěle natočený seriál jenž je dokonalou komedií. Nejen, že se v seriálu často objevují scény právě z původního filmu Les vampires, zároveň jsou k vidění již sestříhané záběry k „novému“ seriálu a samozřejmě i ono natáčení a zákulisí. Irma Vep tak přináší vlastně hned několik různých druhů seriálu. Zároveň je skvělé pozorovat nepřímé propojování seriálu s reálným životem tvůrců a herců. Alicia Vikander si poprvé zahrála v seriálu hlavni roli a byla naprosto úžasná, těžko si místo ní představit někoho jiného. 100 % ()

Galerie (222)

Zajímavosti (3)

  • Píseň, která hraje při úvodních titulcích, je jiná, než u zbylých dílů série. Tato píseň zazněla už na konci epizody The Spectre (2022). Song nazpívala sama Alicia Vikander. (M__)
  • René Vidal (Vincent Macaigne), postava režiséra, se několikrát vyjadřuje ke svému dřívějšímu filmu Irma Vep z roku 1996. Tato postava tak nepřímo odkazuje na skutečného režiséra seriálu (Olivier Assayas), jenž je taktéž režisérem filmu Irma Vep (1996). (M__)
  • Irma Vep je přesmyčkou pro „Vampire“, stejně jako u jména herečky, Mira (Alicia Vikander), jenž Irmu ztvárňuje. (M__)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Opět se nám blíží konec roku, ale ještě před tím, než se všichni ČSFĎáci rozutečou do víru silvestrovských oslav, máme tu tradiční ohlédnutí za nejlepšími filmy a seriály roku podle nejoblíbenějších… (více)

Reklama

Reklama