Medvědí bratři

Brother Bear

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2003, 85 min

• Houdini

Oscar 1 nominace: Animovaný film(1.3.2004)

Rozpočet $-milionovTržby USA $85,336,277Tržby Celosvetovo $250,397,277║ Jedna s posledných animovaných rozprávok od Disney a jednoznačne aj najlepší ich počin v novom storočí. Príbeh o premene indiána v medveďa a jeho púť s menším súkmeňovcom je vnútorne silný, krásne detailne sfarbený a s niekoľko moc peknými momentkami pri čarovných prírodných premenách. Asi druhá naj Disneyovka čo som videl. /90%/(1.11.2007)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $250,397,277(27.5.2007)

• BadoXXII

Hlavná pointa premeny človeka na medveďa sľubuje zaujímavé dobrodružstvo, ale to by sme nesmeli byť v animáku od disneyho pre deti do 5 rokov. Príbeh totiž neponúka žiadne zaujímavé scény okrem úvodnej bitky s medveďom (jazdu medveďa a losov na mamutoch naozaj v tomto prevedení nepokladám za zaujímavú), žiadne dobrodružstvo ba dokonca ani vydarené vtípky (teda rozhodne nie pre dospelých). Humor sa zakladá na otravnej ukecanosti (to ako keby hral všetky zveri Eddie Murphy). Pochválil by som len animáciu medveďov a prírody, ale aj tej je pre takýto príbeh škoda. Kto chce vidieť zaujímavý a naozaj pekný film o medveďoch (a to platí aj pre deti) tak rozhodne film - MEDVEĎ, ktorý toho bez rečí povie oveľa viac ako príšerne ukecané Medvedie srdce.(9.4.2012)

Překrásně animoavná, i když možná až moc prvoplánově krásná Disneyovka, opravdu pro ty nejmenší. Přestože místy až MOC standartní a předvídatelná (a místy kopírující jiné animované hity - Doba ledová, Hledá se Nemo - když ti Sobi hrají hru "na co myslím"),určitě trochu neprávem opomíjená.(8.5.2006)

Pěkné písně, roztomilá zvířátka, skvělá animace, dva super ukecaní losi. Ale to je asi tak všechno. Příběh je jako u všech disneyovek z posledné doby na draka a zvraty ve filmu, které mají být nečekané jsou spíš trapné a každý si je domyslí dopředu, asi až na malý haranty. Prostě už to neni jako bejvávalo. A musím zde také upozornit na disneyovské kopírování Pixaru, které se projevilo v závěrečných titulkách.(19.9.2004)

Krásna rozprávka, ktorá v sebe nosí skryté čaro Disney-oviek. A aj keď nie je ničím prevratná a výnimočná, má potrebné dispozície, má dej, má muzikálovosť a humor. A to je asi tak všetko, čo lepší priemer musí mať.(9.12.2006)

Disney is BACK! A ukazuje, že pri veľkých animačných štúdiách a miliónových projektoch sa dá preraziť aj s takýmto milým, usmievavým a citovým filmíkom tak, ako za starých čias. Veľké pohladenie na duši. Som rád, že som to mohol vidieť. 80%.(25.2.2007)

• berg.12

Film, u kterého jsem měl celou dobu pocit, že vzniknul jedině proto, že Disney potřeboval další povinný zářez za nějaký ten mravoučný příběh pro děti. Nudné zpracování, nijaká animace, v konstatování, že zvířátka i lidé mohou být přece kamarádi, byla snad i taková "Doba ledová" přesvědčivější, neskutečně otřesná hudba, připitomělí trapní losi... Před 30. lety bych tohleto možná bral, ale, když si vezmu, kde jsou animáky dnes, a kterým všem jsem dal o stupeň lepší hodnocení, nemůžu jinak. A vůbec, viděli jste Annaudovi "Mědvědy"?(30.9.2006)

Krásny príbeh o ľudskej láske a výbornou hudbou.(5.5.2007)

Konecne vhodny nastupca Levieho krala. Colinsa by mali u Disney zamestnat na plny uvazok, hudba skvele doplnuje pribeh .Samozrejmostou su krasne farbami hyriace animacie.Film je pomerne kratky o to viac vsak preplneny putavym dejom. Odporucam kazdemu pozriet si tento film so surodencami...(tak ako ja) ;-)(16.2.2004)

Vcelku tuctový animovaný příběh s výrazně podaným morálním poselstvím pro dětské diváky. Pro dospělého diváka je to přece jen poněkud infantilní, jednoduchá podívaná, ale nijak neurazí. Jednou stačilo, snad někdy v budoucnu si to zopakuju se svou (zatím hypotetickou) ratolestí:-). 58%(28.4.2009)

Tato rozpravka obsahuje presnu davku vtipu, lasky, peknych pesniciek a ked k tomu pripocitame netradicny ale o to cennejsi zaver vznikne nadpriemerna zalezitost, ktora zaujme nielen tych najmensich. Nehanbim sa priznat, ze som si na zaver aj poplakala.(8.5.2007)

DivX/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 10/10 Efekty 9/10/// +fantasy složka, překrásný příběh, vytříbené charaktery, úžasná hudba, nádherná animace, trošičku drama, dojemné -není tam tolik postav, někdo trošku opisoval/// Jsem fascinován a přitom dojat. Nechápu jak mě mohla zasáhnout taková hříčka pro děti. Není to film s tísíci odkazi pro dospělé, ale přesto mě tento film nesmírně pobavil. Jsou zde některé pasáže trošku slabší a především tvurci asi trošku opisovali od Doby ledové (které se tento snímek podobá) a přesto vtipem tolik neoplívá. Oba soby mají vtipné hlášky, ovšem smíchy jsem se po zemi neválel. Nadruhou stranu film hlavně uchvátí emocionální stránkou, příběhem, charaktery (i když nalajnovanými) a rovněž svým zpracováním (na poměry klasické animace). U hudební stránky může někto tvrdit, že Collinse je moc a za normálních okolností bych ho ani neposlouchal, ovšem tady se mi líbil a hudební kulisa mě ohromila, je jí skutečně požehnaně. Film si dám znovu, pustím ho dětem, rodičům, přítelkyni, protože je fakt nádherný./// Celkem 86%///(6.3.2007)

Pre mňa skoro tak dobré a dojemné ako Leví kráľ.(12.4.2012)

Klasický animák od Walta Disney. Co každého zaujme je nádherná hudba od Colinse, která krásně podtrhuje příběh o lidské lásce. Mědvědi bratři je spíše určený dětem než starším divákům.(5.2.2009)

Disney není Pixar a na jeho filmech je to znát. Ty jsou totiž vždy určeny hlavně pro ty nejmenší a pro odrostlejší publikum nenabízejí nic co by je dokázalo zabavit. I tento film je plný morálních ponaučení a rádoby zábavných vedlejších postaviček ale není zde nic co by dokázalo nějak "inteligentně" pobavit a přesně to dokáže právě Pixar. Pro děti to však bude pecka s nádhernou animací.(28.9.2008)

Pěkný příběh, ani ne tolik o indiánské tématice jako o vztazích mezi bratry a cestě k sebe poznání. Animace je příjemná - zejména doporučuji pasáže, kde světelné efekty prýštící z nebe jdou v doprovodu vynikajícího soundtracku Marka Mancina. Postavy nikterak barvité, ale pro hloubku příběhu a pochopení u dětských diváků dostačující.(19.5.2005)

Příjemný animák, který nezklame děti ani ty starší z nás. Obsahuje výbornou hudbu. Dramatický příběh. Animace je taková dětsky roztomilá. Zamilujete si ji. Jednou bych chtěl tento film vidět na velkém plátně v kině, aby ty barvy pořádně „vynikly“.(6.6.2010)

• dopitak

Nenene. Disneyovku si představuju drobet jinak. U filmů pro děti je poučení nezbytnou částí, které se prostě nelze vyhnout. Nastartovat ale cestu k poučení napíchnutím mědvědice na kopí, to mi nepřipadá ani trochu vhodné (a stravitelné). Viděl jsem lepší pohádky. Dovolím si ještě poznámku: Lábusův los neměl chybu a v tomhle případě dabing na jedničku (u dětských filmů se bez dabingu neobejdeme), ale přezpívat úžasné písničky Phila Collinse je prasečina nejvyššího kalibru (navíc tímhle způsobem, jakým bylo učiněno). Ach jo.(13.7.2008)

Klasický animovaný film z dílny Walta Disneye nemůže zklamat. Malé diváky určitě ne. A mě? Taky ne. Pěkný příběh doplněný pěknou hudbou je ideální.(4.12.2007)

Bonus na dvd je velice bohatý a i film je docela poučný, vše je definitivní. Přidejte srandu, legendy o indiánech, trochu dramatu i příjemné barvy a dáte možná taky za pět, jako já.(25.3.2009)

Srovnávání s Lvím Králem by mohlo být kvůli tématům zvířátek, dospívání a nezdravému množství moralizování na místě, ale příběhově mu sahá leda tak po kolena, což je škoda. Na cestě sebepoznávání a uvědomování rozhodně mohlo přibýt víc kliček, klidně i víc napětí. Losí dvojka na Pumbu s Timonem (či i mnoho jiných vtipných dvojiček) zdaleka nemá a vůbec mi přijde, že gagům chybí více invence. Ať tak či onak, ve výsledku se nejedná o žádné zklamání; Medvědí bratři svůj účel plní. Doporučuju sledovat ve společnosti.(7.1.2016)

Hezká pohádka, hlavně děti musí nadchnout. Jediné co mě osobně se tolik nelíbí, tak je ta animace použitá ve filmu, nemám moc rád filmy s touto "starou" animací, raději animáky s nejmodernější animací, kdy animovaný film vypadá jako hraný :-)(1.12.2015)

Medvědí bratři mne neuvěřitelně dachli. Zejména tedy svým příběhem. Příběh, příběh, příběh!!! To je právě to co bohužel většině pokusů o film chybí... typický úkaz absolutního propadáku co se týče příběhu (ono když se to tak vezme tak kamera, scénář, herci a vůbec všechno je propadák) je "Zamilovaný smolař" (a více již se o tom raději nebavme). Spousta lidí říká jak je to všechno "profláklý", starý, divný atd.. ale mně se to prostě líbí... :) ..humor tomu také rozhodně nechybí... haha že nechybí, je ho tam vážně dost (prostě tak akorát). Myslím si že toto je jeden z mála snímků, kterými se Disnay může porovnávat třeba s Nemem a nebo ostatními pixarovinami... Rozhodně stojí za vidění, jo a čím víc vás u toho bude, tím lépe... hlavně děti :)(25.12.2004)

Medvedí bratia skutočne milo prekvapili, veľmi pekná animácia aj prostredie, krásne piesne a srdcervúci záver.... jedna z mojich najobľúbenejších Disneyoviek čo sa o dvojke rozhodne povedať nedá(9.1.2008)

Povedená Disneyovka, ve které se svým bravurním soundtrackem (stejně jako v Tarzanovi) opět vyznamenal Phill Collins. Viděno s českým dabingem, kde bych vypíchl perfektní nadabování dvojky losáků v podání dvojky Kaisera a Lábuse (pokud se nemýlím), celkově mi u animáků CZ dabing nevadí a zde jsem byl velice spokojen. Příjemný originální příběh, spousta vtipných scén (losáci, mufloni a ozvěna). Rozhodně stojí za to počkat si do závěrečných titulků. Offmovie scény jsou k popukání :))(26.9.2013)

Má to nádhernej soundtrack.(17.1.2008)

Hodně příjemná záležitost. Vykouzlí opravdu upřímný úsměv na tváři dětské, ale i dospělé.(23.2.2013)

Připomělo mi to dobu kdy jsem jako malá seděla v kině na Pocahontas:o)Zdá se, že Disney opravdu probouzí ve všech jakousi nostalgii a vyvolává vzpomínky na dětství, což je nakonec docela fajn. Medvědí bratři jsou příběhem přesně podle Disneyho šablony, trochu naivní,ale přesto roztomilý. Za tu trochu sentimentu...4 ****.(14.4.2006)

Můj nejoblíbenější animák..skvělý námět, dobré vtipy a hlavně opravdu dojmená hudba a ještě dojemnější finále!! Jako malý kluk jsem tenhle film miloval a milujuho ho i teď!!(15.11.2009)

V konečném důsledku tohle není nic jiného než jen další snímek od studia Disney, snímek, který je líbivý, který má celkem jasnou kostru a jediné, co ho trochu dostává nad ten průměr, jsou písně Phila Collinse, který mě prostě baví a jehož hudbu můžu. Jinak si ale snímek "Medvědí bratři" nebudu pamatovat.(10.10.2016)

Pútavé, rýchlo to ubehne, nemá to nejaké boľavé kiksy, vtipné. Celkom znesiteľná, odľahčená zábava.(13.12.2010)

• Wormboy

Maximalne poucna rozpravka, najma, co sa tyka spoluzitia cicavcov...na ostatne tvory kaslat...scena medvede s lososmi je z tohto pohladu nezabudnutelna ;) 2,5/5*(6.2.2013)

Nádherný a kouzelný dětský animák. Dobře vyprávěný příběh, inteligentní pointa, sympatičtí a dobře vykreslení hrdinové a nádherná výprava a scény, které jsou svou krásou dechderoucí, což se u animáků moc nestává a je to neobvyklé. Rozhodně to býval jeden z mých oblíbenějších Disneyovek.(26.2.2014)

Lepší než Ice Age, rozhodně.(26.3.2004)

Líbilo se mi to mnohem vice, než Ice Age. Jen Phila Colinse mohlo byt mene...(21.5.2004)

• Crawler-D

Těšil jsem se na nádhernou animaci severské krajiny. Bohužel ji zcela přebil úmorný, moralistický příběh, ze kterého muselo být špatně i malému děcku.(22.8.2007)

Po dlouhý době co sem se podíval na Brother Bear a pro mí překvapení to bylo pěkný až na klasický Disneyho písničky. Slabší 4 hvězdy.(2.11.2006)

Velice solidní zástupce upadající klasické animace...(5.12.2009)

Vynikajúca disneyovka pre celú rodinu, po ktorej pozretí ma fakt zarazilo, čo sa na tom tím primitívim Amíkom nepáčilo? Skutočná klasika.(10.10.2004)

Walt Disney ještě umí a i když se jedná "jen" o klasické animace pořád dokazuje že umí zaútočit na ty nejupřímnější city.(1.3.2009)

Jako by tomu něco chybělo... krásná hudba, animace, příběh a Jiří Lábus (v českém podání sobíci).(22.5.2014)

Já tuhle pohádku tak miluji, je to vtipné, kouzelné, jsou tam nádherné písně a český dabing se tu prostě opravdu hodně povedl! Rozhodně patří mezi mé nejoblíbenější Disneyovky, protože se u toho zasměji, popláču a taky zazpívám.(5.8.2016)

Od tohoto filmu jsem moc nečekal, když jsem byl nucen to shlédnout, mile mě to překvapilo. Krásný a dojemný příběh o vztazích mezi "bratry" spolu s příjemnou hudbou je skvělá kombinace ne jen pro malé diváky. "Klasické" provedení animovaného filmu možná není tak poutavé jako např. u Nema, ale i tak to stojí za to. Velká pochvala za hudbu.(14.5.2011)

"Tarzan z Aljašky" - aj tak by sa to dalo nazvať, no aj napriek tomu to nebolo vôbec zlé...emócie sem tam fungovali (slzička ukápla), soundtrack perfektný, miestami vtipné, a ako celok to bolo presvedčivé(30.1.2012)

Krásně, no ne krásně, nádherně udělaná pohádka. I když smutná. Walt Disney sice není co býval, ale Medvědí bratři se opravdu povedli. Tento animák nabídne i pár vtipných scén, ale co je hlavní, zabaví to všechny generace. Není to animovaný film určený pro děti, kde se všichni perou a mlátí, např. Madagascar 2. Shrnu to tak, že Medvědí bratři jsou úžasná rodinná srdcovka.(9.12.2012)

Rozmýšlela jsem mezi 4 nebo 5 * .. Nakonec jsem zvolila 4*, ovšem pohádka je i tak náramně krásně zpracovaná, viděla jsem ji nesčetněkrát,perfektní hudba a animace, a vůbec všecko.(7.4.2013)

Už si z toho takmer nič nepamätám, ale viem, že sa mi to páčilo...(8.5.2007)

Tenhle animák jsem v dětství také hodně žral, a i po těch letech stále baví. Český dabing je naprosto boží a unikátní. Skladba k tomuto snímku od Phila Collinse je parádní. Jeden z mnoha animáků, který budu s láskou a radostí pouštět svým dětem.(1.6.2017)

Pěkná pohádka, která sice zdaleka nedosahuje kvalit Pixaru, ale i tak je na jedno použití perfektní. Zajímavý příběh, neotřelé prostředí, zábava a celkem i napínavý děj dělají z tohoto filmu lehce nadprůměrný animák. Zvláštní je, že Disney sice točí skvělé filmy, ale s genialitou Pixaru se prostě rovnat nemůže. Tak ho páni šéfové pro jistotu koupili, aby neměli konkurenci. 80%(3.11.2016)

• Musak

Klasický ničim nepřekvapujíci animák:((10.1.2005)

Viděl jsem je třikrát (dceři se to líbí) a musím přehodnotit na čtyři.(4.4.2005)

Pekná, milá a poučná rozprávka rozprávka pre deti od Disney sľubuje dobrodružstvo pre celú rodinu. Čiže rodičia s deťmi sa celkom dobre zabavia. No Brother Bear má skôr poučný charakter, ako by poskytla deťom zábavu a vtipy tak sa deti môžu občas bohužiaľ pri tejto rozprávke aj nudiť. Ja som sa teda nenudil a tento film o troch bratoch, čo majú úplne odlišnú povahu je celkom fajn a dá sa pozrieť. Kameň úrazu je ten, že Disney a nie len Disney poskytuje lepšie rozprávky a tak vybrať si túto ako, že na 100 percent sa budem baviť a očakávať od nej veľa je chyba. Ja som veľa neočakával tak som sa celkom fajn zabavil a pochopil som aj pointu, ktorá nie nie je zložitá a tak ju pochopia aj deti pre ktoré je táto rozprávka vhodná. Rozprávka vlastne je o indiánskom kmeni a tak tematika je, ako dokázať žiť v súlade s prírodou a ako pochopiť, že aj v prírode zvieratá potrebujú prežiť. (Hodnotenie 3,5)(23.5.2016)

Další Disneyovka a s politováním musím říct, že je jen další v řadě. Vůbec nevybočuje, jak dějem, tak třeba speciální grafikou nebo nějakým extra humorem. Je to prostě jen takové milé pokoukáníčko na nedělní odpoledne..(22.2.2004)

Pekný kreslený film, ale v poslednom čase som videl aj lepšie..60%.(31.7.2007)

Celkom prijemne prekvapenie. Cakal som presladenu sracku. Ono to sice bolo presladne, ale nejak to neprekazalo. Lahko sa to pozeralo malo to kratku minutaz co by taketo filmy mali mat lebo inac su nehorazne nudne. Bolo to super nakreslene tak klasicky. Pripomenulo mi to starsie disnyovky ako pocahontas a lion king no proste trochu klasiky pomedzi vsetky pixarovky. Na druhej strane ja osobne mam asi predsa len pixarovky radsej.(10.9.2007)

Na animák to má dosti nevzvyklou atmosféru... Člověk, který je od Pixaru zvyklý na jakousi rozvernost téměř za jakékoli situace tu bude alespoň zpočátku vyveden z míry průběhem, který by nečekal... Avšak děj samotný je vcelku klišoidní a dalo by se říci i předvídatelný... Což ovšem nic nemění na tom, že jde o trošku vážnější pohádku pro děti a pokud se na to člověk dívá z tohoto úhlu, je to věc dobře koukatelná...(23.1.2011)

Medvědí bratři aneb film mého dětství. Jako malá jsem tuhle pohádku milovala a dokonce jsem hrála i počítačovou hru, která mi pomohla přečkat období, kdy jsem měla ruku v sádře. Nicméně teď, když jsem se na ni podívala po letech, už mě tolik nezaujala. Má zajímavý a hezký příběh, pěkné písně a líbí se mi, že zde byla ukázána jiná kultura, ale mezi mé nejoblíbenější pohádky od Disneyho se neřadí.(12.1.2017)

Tohle je jeden ten kousek plnohodnotný z mého dětství. V dospívání ještě jedno připomenutí a nyní do třetice za život všeho dobrého. Je v tom asi vloženo hodně citu a vzpomínek, jelikož to je jeden z mála kousků, který si jsem schopen dlouhodobě pamatovat. Pro mě za mě, skvělý příběh, který se jednoduše neztratí.(18.8.2017)

Na rozprávkach je pekné to, že sa v nich dajú jednoducho skĺbiť prvky humoru, akcie, dobrodružstva, romantiky, dá sa pre ne skomponovať nádherná hudba a zložiť super pesničky, môže napriamo odkazovať na rôzne ľudské vlastnosti či životné situácie, končiť nejakým poučením a čo je najhlavnejšie, že je v podstate vhodná pre všetky generácie divákov. A Brother bear spĺňa všetky vymenované atribúty správnej rozprávky. Výborne som sa bavil počas celej stopáže a aj keď možno Brother bear na 5* nie je, rád som sa zese vrátil trochu do deetských časov a rád prižmúrim oči a s radosťou ich dám. (P.S.:Keby mám v deň pozerania 5-8 rokov, dal by som aj 7*:))(8.3.2006)

Disneyovka se stejně velký srdcem, jako například u Lvího krále. Příběh je sice jednoduchý a předvídatelný, ale mnohem více vynikne krásná animace a celkové kouzlo, které diváka dostane, i přes to že už tak od poloviny filmu tuší, jak to celé vlastně dopadne.(22.1.2013)

• VeverkaLesni

Tato pohadka me nebavila. Animace krasna, ale pribeh mi prisel moc divoky.(29.7.2014)

• Trapper33

Walt Disney vždy působil hlavně na ty nejmenší, což už bohužel nejsem. Celkově mě příběh a výjimečně ani animace nezaujaly. Tenhle animák mi dlouho v paměti neutkví.(11.7.2015)

Já prostě miluju pohádky :) I přes naprosto tradiční zápletku se na to zase dívá dobře a jen se slzou v oku sleduju, jak animované filmy pomalu umírají. I když pokud to bude smrt následovaná reinkarnací v podobě titulů jako Finding Nemo, tak si zoufat nebudu...(5.3.2004)

Pôsobivý animovaný filmík od Walta Disneyho. Je tu milý humor od zvierat. Pobaví mladých i veľkých.(24.5.2004)

Nepamatuji si, že by mne nějaký film vehnal slzy do očí...tomuto se to povedlo....moc hezký a dojemný.(15.9.2010)

• Abiosis

*MEDVEĎKU, DAJ LABKU* Začiatok pôsobí rozpačito, nudne a na rozprávku akosi príliš vážne. Snaží sa o zobrazenie indiánskych zvykov a zároveň ich pohľadu na okolitý svet a svet predkov/duchov. "Rozprávanie" príbehu z pohľadu medveďa už dodáva rozprávke iný rozmer - uvoľnenejší, prijateľnejší, zábavnejší, teda taký, ako sa od podobnej rozprávky očakáva. Avšak ani tento rozmer nepomáha, pretože i napriek neodškriepiteľnej roztomilosti medvedieho mláďatka, do popredia sa skôr dostáva jeho prílišná uvravenosť, ktorá po čase začína iritovať. Za svetlé okamihy považujem dvojicu losov, ktorí sa vo filme objavujú príležitostne, ale ich výstupy sú najzábavnejšie. Uvedomujem si, že rozprávka mala snahu za použitia striedmeho humoru skôr poučiť ako zabaviť, ale z môjho pohľadu jej jednoducho chýba kúzlo. Verdikt v 1 vete: Málo zaujímavá rozprávka, ktorá sa mala asi zveriť do rúk silnejšieho šamana. 16.05.11(16.5.2011)

Velmi nadějný rozjezd s potenciálně zajímavou zápletkou se v části, kdy se Kenai promění, promění s ním v bohužel celkem klasickou a celkem klišoidní a chvílemi přiblblou (ti losi byli fakt otravní) pohádku pro nejmenší. Závěr to zas trochu kompenzuje. Animace je ovšem moc pěkná, hudba fajn, takže takové slušné 3 hvězdčky to jsou ve výsledku. (Blu-ray, orig.)(20.1.2018)

Indiáni po hollywoodsku, zvířátka s lidskými vlastnostmi. Všude plno vynuceného smíchu a přehnané mimiky. Celé je to takové idylicky procítěné s výchovným efektem.(26.9.2006)

Po pár blbostech zase výborná Disneyovka. Medvědí bratři mají hlavně silný příběh o nepřátelství mezi lidmi a medvědy a jehom člověkovi který se promění na medvěda a vše najednou vidí z té druhé strany. Nechybí ani fajn zvrat a skvělý finále. Srandičky a vtípky jsou povedené (hlavně ti dva losi) smutné scény fungují, hudba jeden z mých oblíbenců Phil Collins. Fajn filmík.(22.2.2010)

Z počátku, když jsem to viděl jen tak na půl očka se mi tento animák moc nelíbil. Ale když jsem si našel čas a pořádně si to užil, hned jsem musel změnit názor. Animace je hodně dobrá, i když jsem už viděl lepší. Ale důležité pro mě je, aby nezkreslovala realitu. Zvířata mám rád a tento příběh je opravdu moc dobré okénko do jejich života. Celý příběh je jedna obrovská nádhera! Upřímně jsem se na konce marně bránil slzičkám, protože skloubit tak nádherný příběh, z tak parádní hudbou a originálním pojetí dospívání mladého chlapce, jsem ještě neviděl. Nádhera. Druhý díl už neměl tu sílu.(18.3.2012)

Pěkná disneyovka. Pro děti výborná volba, není to beze smyslu a může jim to i něco dát. Pro dospělé asi trochu předvídatelné, ale kdo má rád pohádky a ocení to i z té dětské části svého já, tak dá čtyři hvězdičky. Sem tam jsem animovaným hercům nevěřila jejich herecké výkony, ale to se dá prominout. Mám ráda pohádky a obzvlášť kreslené.(3.7.2008)

To musíte nadšeně jásat. Je to úžakrásné. Pro všechny sourozence je to tmelíci lepidlo. Skvělá a pro mě nedocenitelná rodinná animovaná pohádka. Velice skvělý Phil Collins zde nechal pěkné dílo a poslouchatelné.(26.6.2010)

Nie je to vždy tak ako to vyzerá a nie vždy všetko hneď chápeme správne. Krásny, dojemný príbeh so super hudbou.(13.5.2018)

Najkrásnejší príbeh všetkých čias.(18.5.2006)

i přes 2D grafiku překvapivě povedená pohádka s typicky diesnyovskou hudbou, která dodává příběhu hloubku.(4.3.2007)

Pěkná klasická dvourozměrná disneyovka o přátelství dvou medvědů. Pěkně chytlavé písničky od Phila Collinse.(20.6.2008)

Milá, ale bohužel ničím vyjímečná animovaná pohádka... Zajímavý příběh je zkrácen a sestříhán jak nejvíce to jde, a tak máte z filmu pocit, že není využit jeho velmi vysoký potenciál. Je to velká škoda, ukecaní sobi a pěkné písničky byly velmi slušným základem... 70%(28.1.2009)

Pouze v angličtině, cz dabing je bad!!!(5.3.2010)

• johnywalker

Já osobně, když už se dívám na animák, nechci, aby byl jakýmkoliv způsobem smutný...nevím proč mi to vadí jen u animáku a u ,,normálních" filmů ne, ale prostě se na to nechci ani koukat...(23.7.2011)

Takto má vypadat pravá Disneyovka!(20.6.2012)

Dalších z těch nádherně procítěných kreslených filmů pro děti, který si s dnešními pokusy může akorát tak utřít zadek. Chvílemi již čekaně dojemné, ale i tak malebné a nezapomenutelné. A to k rodinným filmům zkrátka patří.(20.10.2018)

Jednoznačne musím vyzdvihnúť animáciu prostredia - tá je jednoducho nádherná. S postavami to už také úžasné nie je, ale stále sa jedná o disneyho nadpriemer. Čo sa obsahu týka, tak som nadšený ešte menej. Scenár príliš tlačí na tradičné hodnoty a zabúda na humor, ktorého tu nie je veľa a navyše mi neprišiel ktovieako vydarený. Ďalší pohlavok by som vyťal českému dabingu, ktorý pre mňa totálne zabil postavu "malého medveďa" a urobil z neho otravného spratka. Musím ale uznať, že v závere je film veľmi emotívny, možno až príliš. 6/10(18.8.2010)

Zaujímavo vymyslený a prevedený nápad. Som veľmi, veľmi spokojný. Konečne sa aj medvede dočkali svojej animovanej podoby a tvorcovia nám ukázali, že to nemusia byť len zlé monštrá. I keď pri tom úvode s medvedicou som si to nemyslel.(9.11.2013)

Až teď, když trávím každou třetí sobotu s malým bratrancem si uvědomuji, jak skvělé filmy jsem coby malý harant propásl. Pohádka o přátelství, lásce mezi bratry a vlastně i psychologii sebepoznání. Film svou tématikou, prostředím a hlavně pak SKVĚLÝM soundtrackem Collinse nebo Tiny Turner si získá nejen mladé, ale i dospělé publikum. Možná tady rozvířím vody, ale konečně jsem našel vhodného nástupce Lvího krále; jmenuje se Kenai.(16.1.2016)

Hezká Disneyovka na dvd se spoustou pěkných bonusů. Bohužel celkový dojem z filmu kazí velké množství lehce viditelných chyb. Např: Při scéně lovou na medvěda na obrovské ledové hoře má jeden z bratří (nemůžu si vzpomenout jesli Denay nebo Keenay) :-D v ruce oštěp, za pět vteřin ho nemá a za další ři vteřiny ve vzdáleném záběru kdy je vidět jak oba bratři utíkají má i druhý optě oštěp. Přitom není ani jeden záběr, jak si jej položil nebo o něj přišel. I tak hezký film pro malé i dospělé, co stojí za zhlédnutí.(17.7.2005)

Další animák nořící se do průměrných infantilních moří 3D animací... Ovšem některé hlášky těch zvířat s parohama mě dostaly... 60%(16.12.2006)

Krásná, kreslená pohádka s docela originálním příběhem - naprosto famózní hudební doprovod (zejména pasáže se sborovým zpěvem) - několik nezapomenutelných a emočních scén (přeměny) - docela fajn je i CZ dabing - jedna z nejlepších (a rozhodně moje nejoblíbenější) Disneyovek.(7.4.2013)

Moc příjemný film :)(22.12.2014)

Veru nestáva sa mi často, aby som pri ANIMOVANÝCH rozprávkach plakala...(4.2.2015)

Může za to selský rozum nebo snad intelektuální deformace, když si jeden uvědomí, že horské zvíře by se nikdy nedalo zmást ozvěnou, neboť se již dávno muselo na takový jev adaptovat? Nebo proč je člověk trestán proměnou v medvěda, aby okusil celou věc z jiné perspektivy, zatímco medvěd není trestán proměnou v rybu, aby též okusil celou věc z jiné perspektivy? Detaily ale nechme stranou, třebaže se v nich ukrývá pekelník, jen přeci je to pohádka pro nejmenší. Medvědí bratři nesou poselství, se kterým se můžu ztotožnit, a na tom jediném záleží. Ačkoliv se musím přiznat, že ze smíchu nad poslední větou hovořící o příběhu chlapce, který se stal mužem, až když se stal medvědem, mi ještě teď teče krev z uší.(5.4.2015)

Hezký, zábavný, rodinný animák... ( ale viděl jsem i hezčí animované filmy, a s úvahou dávám 3* )(29.4.2009)

Štúdio Disney opäť spojilo svoje sily s komponistom Markom Mancinom a hudobníkom Philom Colinsom, podobne ako pri Tarzanovi a dobre urobilo. Hudba a piesne krásne dokresľujú príbeh a drsnú severoamerickú krajinu. V slovenskom preklade mi ale trochu vadilo, že piesne prespievali No Name, mali radšej zostať v originálnom znení. Veľmi sa mi páči myšlienka totemových zvierat a duchov a duší putujúcich po oblohe polárnou žiarou. Animácia je tradične výborná a plná farieb (hlavne pri už spomínanej žiare). Príbeh samotný má v sebe veľkú moc a je veľmi jasne vidieť, ako sa Kenai vnútorne mení.(30.10.2011)

Toto se mi doopravdy líbilo zábavné s dobrou animací ani nevím co bych ktomu vytknul 87%(6.11.2011)

Pamatuji si, jak mi před mnoha lety k Vánocům táta daroval originální DVD s názvem Medvědí bratři. Tehdy jsem byla ještě docela špunt. Po prvním puštění následovalo druhé zhlédnutí, pak třetí, desáté, třicáté.. a tak se to nějak kupí už mnoho let a mým oblíbeným filmem je tento snímek doposud. Měla bych možná říct, že jdou Bratři ve stopách Lvího krále, ale kdybych neznala čas zfilmování, tak bych byla schopná říci, že jde Lví král ve stopách Medvědů. Totální bomba, od začátku do konce. Dnes, když už jsem dospělá, tak vidím, že hlavní myšlenka/myšlenky jsou vyjádřeny tak, aby je pobraly i děti a dospělí aby si je zcela zamilovali pro svou jednoduchost. Netřeba snad říkat, že Collins je můj oblíbený zpěvák, Mancina borec a Tina Turner legenda. Jeremy Suarez je dokonalý talent, pro svou roli se hodí až geniálně. Je to jako sen se na to po těch letech dívat. 10 hvězd z pěti. Tak!(30.5.2014)

Rozkošně zanimovaný "dojáček".(24.12.2014)

Tržby v USA za první víkend: 19 404 492 $ (3030 kin) // Ocenění: Oscar '03 - nominace: animovaný film(25.7.2016)

Krásný příběh, které vás vezme u srdce. Jinak se jedná o klasickou nadprůměrnou Disneyovku. 80%(21.4.2017)

Nezvyčajný príbeh o dospievaní chlapca, z ktorého sa stane muž, vlastne medveď. Výborný príbeh, skvelá animácia a výber prostredia robia z tohoto animáku jeden z mojich najobľúbenejších.(24.12.2009)

animovaná pohádka která má své kouzlo, super hudbu, děj o bratřích, kteří po staletích zkoušely zabíjet medvědy, až se jednomu bratru stalo osudným, stal se také v medvědem a zde právě začíná dobrodružství, naděje, láska, štěstí vše pěkné, co v animované pohádce má být(2.6.2010)

Skvělé ztvárnění přátelství, lásky, bratrství... Hodně se mi líbí námět, že Kenay zabije medvěda skrz to, že přišel o bratra a nakonec získá bratra jako medvěd... :)(25.1.2011)

Nikdy som nemala v úmysle pozrieť si túto rozprávku (keď som ešte nevedela o čom je), len preto, že medvede pre mňa niesú zaujímavé. Ale keď som sa nakoniec len tak pre zaujímavosť (keďže som vášnivá milovníčka disneyoviek) odhodlala pozrieť si ju, ostala som veľmi prekvapená a trochu aj na seba naštvaná, že som túto úžasnú rozprávku tak podcenila. Osobne ma to dojalo ešte o kúsoček viac, než legendárny Leví kráľ. Film Medvedie srdce ma zaujal úplne všetkým -animáciou, príbehom aj piesňami. Ale predovšetkým príbehom, ktorý je skutočne veľmi dojímavý a aj prekvapivý, hlavne v závere. Je to jedna z mála rozprávok, ktorých záver ma tak prekvapí a dojme. Jednoznačne sa radí medzi moje naj rozprávky.(3.9.2011)

Pekná rozprávka o bratoch, z ktorých sa jeden stane medvedom a ten druhý ho chce zabiť. Na môj vkus bola ale trošku nudná a pripadalo mi to omnoho dlhšie ako 85 minút, z čoho vyplýva, že som sa až tak dobre nebavil. Ale ide určite o kvalitnú rozprávku, ktorej sa nedá moc čo vytknúť, chyba je skôr vo mne. VIDENÉ 2x(2.1.2012)

Po všech stránkách průměrná Disneyovka, tenokrát v tom lepším slova smyslu. Jednohubka, co pobaví, neurazí, ale nenadchne.(26.8.2012)

Perfektní a dojemný animák s perfetnímy písničkymi.(19.3.2014)

Vidím...? Strom!! Milá a vtipná disneyovka - určitě jedna z těch lepších. Jako menší se mi vždy líbila a to hodlám vyjádřit v hodnocení. No co, že je závěr trochu předvídatelný - vždyť to bylo natočený pro malý děti ;).(30.7.2015)

Jeden z mála filmů, který je na polské TVP plně dabovaný (polský dabing jinak obvykle patří k tomu nejhoršímu co jsem kdy poznal, ale tady to byl jeden z požadavků samotného studia - a díky za to), místami jsem se velmi rozesmál, ale připadlo mi to často vleklé a většina zvířat působila hloupě)(25.1.2009)

Veľmi pekný a dojemný film. Príjemné hlavné postavy, krásna animácia a úžasná hudba Philla Collinsa. Mrzí ma len jedna vec, a to, že klasické animáky už vymizli zo sveta a všetko nahradilo 3D.(4.7.2010)

Mne sa to feeeeest páčilo. Pekná veselá aj dojemná hudba, taktiež jednoduchý ale prirodzený humor, super animácia postáv aj prostredia, pekné posolstvo a myšlienka. Normálne mi až lúto prišlo v zlomových okamihoch, asi som už moc starý na rozprávky. Pán Disney, klobúk dole pred takýmto dielkom. Odporúčam sa na ňu mrknúť.(16.10.2012)

• Wyrdas

Animovaný film pro hodně malé děti, které ještě nevnímají děj a jedno z nejohranějších témat je pro ně stále ještě nové. Nic nového pod Sluncem. Tyhle ořezané animace mi také nejsou zrovna dvakrát po chuti, mám raději ladnější styl. Nejlepší na celém filmu byli štěky na konci mezi titulky. Než jsem viděl to nadhodnocení, tak jsem se rozhodoval mezi dvěma až třemi hvězdami. Takhle se alespoň nemusím trápit v nerozhodnosti.(7.5.2014)

100% Pro indiány mám už od dětství slabost.(18.1.2016)

Krásný příběh, krásná hudba, krásný zvířátka. Nemůžu si pomoct, ale já tyhle pohádky prostě miluju. Dětem se to líbí, i když to u nás běží minimálně 3x týdně, tak mi to vůbec nevadí a aspoň jednou si i s dětma sednu a sleduju to až do konce. A klidně se přiznám, že u smutných scén jsem párkrát i tu slzičku zatlačila. Prostě to má svoje kouzlo a myslím, že nějaké nedostatky tady nemá vůbec cenu řešit.(6.6.2011)

Typická Disneyovka, čo dodať. Veľmi pekné a príjemné pozeranie s pekným ponaučením na koniec takisto. Trošku muzikálový nádych ako všetky ostatné rozprávky od Disneyho. Možno by som prijal aby táto klasika sa posunula niekam ďalej, aby som rád chodil do kina na tieto rozprávky a aby ma stále mali čím prekvapiť.(6.11.2011)

Toto je naozaj krásna rozprávka, úžasne animovaná, so super príbehom, ktorý naozaj chytí za srdce. Ktovie, možno sa naozaj zvieratká takto so sebou rozprávajú. :)(23.1.2012)

Krásný animovaný film o jedné velké cestě za pochopením lásky a tím, proč nezabíjet zvířátka. Líbily se mi také postavy dvou upovídaných losů, nezapomenutelná jízda na mamutech, krásná příroda a jedno malé překvapení k závěru. Hodnotím ****.(13.3.2013)

Ten soundtrack... ten soundtrack... VIVAT Phil Collins..! 70%(20.8.2013)

Nádhera. Jeden z najčarovnejších animovaných príbehov vôbec, doprevádzaný snáď ešte lepším soundtrackom. Phil Collins je frajer. Človek by tomu dokázal aj niečo vyčítať, ale prečo vlastne..:)(8.10.2014)

Ze začátku to vypadalo, že tato disneyovka půjde mírně proti proudu. Relativně smutný příběh se však záhy změnil na to, co tyto animáky umí nejlépe. Hromada kvalitního humoru, povedené postavy, zajímavé prostředí, klasicky dobrá animace. Prostě ideální nenáročný film na odpočinek a relaxaci.(7.11.2016)

Veľmi pekná rozprávka zo silným príbehom a peknou animáciou.(19.2.2018)

V obecném měřítku se Medvědi nemohou srovnat s Lvím Králem. Ale pro mě jsou Medvědí Bratři srdcovka, kterou jsem měl jako dítě strašně rád a dokázal jsem si ji pouštět furt dokola. A vím proč. Když ve filmu fungují emoce, tak má u mě vyhráno. A mezi Kenaiem a Kodou to fungovalo dvojnásob. Pokud bych měl doporučit film o silném přátelství a lásce tak nasměruju právě k Medvědům.(24.1.2019)

Pro děti? Kdeže, nééé. Sice jsem to jako malý přímo miloval (a miloval je slabé slovo), ale teď, když jsem se na to koukl znovu, mě sklapla pusa a kápla slza. Malé děti to mají rádi, protože tam jsou medvědi, ale prosím, podívejte se na to znovu, až do konce, všimněte si nejrůznějších detailů (třeba orel- Sitka- v hodně scénách, který na ně dohlíží) a poznáte, co je film zač, nemluvě o doookonalé hudbě a ani jedenomu nudnému okamžiku. Ale co je hlavní, ten film něco sděluje, ten film má myšlenku a... Já si nemůžu pomoct, ale já se zamiloval :D. Ten emocionální konec je nejlepší, ten děj, hudba, animace, děj, děj a znovu děj, všechno tam dávalo smysl a ono to prostě nejde vyjádřit slovy...(12.2.2019)

Od tohoto filmu jsem moc nečekala, když jsem byla nucena to zhlédnout, mile mě to překvapilo. Krásný a dojemný příběh o vztazích mezi "bratry"spolu s příjemnou hudbou je skvělá kombinace, ne jen pro malé diváky, je to jeden z mála nových filmů, na které se nemusíte bát vzít děti, protože zde nehrozí žádné násilnosti ani zbraně. "Klasické" provedení animovaného filmu možná není tak poutavé jako např. u Nema, ale i tak to stojí za to =)(25.5.2005)

Krásna rozprávka, vtipná aj smutná zároveň. Krásna hudba, pekne animovaná a je aj mravoučná! Takéto rozprávky by sa mali točiť pre deti!(24.8.2011)

starou disney animaci nesnáším, ale tenhle příběh je natolik silný, že mi to po chvíli přestalo vadit.. moc hezká, dojemná pohádka.(21.6.2013)

Já tu pohádku prostě milovala... vlastně pořád miluju. Ať už díky klasickým animacím nebo příběhu, ale hlavně díky hudbě jako je: On my Way od Phila Collinse. Nejsilnější scéna pro mne snad byla transformace Kenaie na medvěda, což byla opravdu překrásná scéna se skvělou hudbou, při které mi vždy šel mráz po zádech a měla jsem husí kůži.(4.8.2013)

ještěže mám tolik synovců a neteří, protože by mi tenhle krásný kousek zajisté unikl a musím říct, že tohle jsou filmy, které by děti vidět 100% měly ...(30.11.2015)

Najprv som si myslel, že to nebude stáť za moc keďže je to príbeh so zvieratami s 2D animáciou, ale neskôr som zistil, že to nebolo iba o zvieratkách a že animácia bola celkom v poriadku. Celkom jednoduchý kreslený film, ktorý však odovzdáva veľkú myšlienku :) 75% (Videné na DVD, SK dabing)(28.4.2019)

Klasická Dysneyovka - trochu šmrncnutá prostredím Ice Age. Jednoduché, priame línie, skoro žiadne tieňovanie postavičiek a výborná animácia. Pre deti ako stvorené, ale aj dospelí si prídu na svoje, lebo.... však v každom dospelákovi je kus dieťaťa(8.3.2004)

Toto asi neni uz pro mne, ale malymu brachovi se to libilo tak za nej *** :D(20.11.2004)

Mne sa tento film pacil ale bol vyslovene pre deti... lebo aky clovek by sa uz premenil na medveda??? ano viem rozpravky su casto cele nerealne ale toto sa mi nepaci lebo je nemozne aby clovek ostal radsej medvedom!! ale inak pekny pribeh v ktorom su pekne ukazane bratske vztahy... Kto by nemal rad svojho surodenca a dal na neho dopustit????(25.2.2009)

nejsem zrovna disneyho fanda, ale teda tohle se mi fakt hodně líbilo.. viděla jsem to prvně v kině, kam jsem šla původně jen doprovodit mou mladší sestru.. nejem, že jsem z toho nakonec byla nadšená stejně (ne-li víc), u toho dojemného konce mi dokonce ukápla nějaká ta slza.. a to že jsem nikdy u žádného jiného filmu nepustila slzu ani jednu... jedním slovem, nádhera... =) vyskytje se tu všechno co k dobrému filmu tohoto žárnu potřebuji, byl tam silný příběh, smutné i veselé chvilky, a navíc dva úžasní humorní sobi (nebo losi, to nevím jistě.. ;")..(13.4.2010)

Disney v plné kráse. Silný příběh, roztomilí medvídci, poutavá hudba i úsměvné chvilky. Tentokrát se tvůrci zaměřili i na dospělého diváka a zamýšlí se nejen nad vztahem člověka a divokého zvířete, ale také nad ospravedlněním pomsty, vinou a odpuštěním. Celým filmem prostupuje mocná síla přírody, na kterou ani sám člověk nestačí. Je navýsost smutné, že lidé neustále narušují chod přírody a bezdůvodně zabíjejí zvířata, která chtějí jen žít. Za přímo srdceryvný okamžik filmu považuji scénu, kdy se malé medvídě snaží promlouvat ke Kenaiovi, ale ten se již proměnil z medvěda do své původní lidské podoby, takže mu nerozumí a my slyšíme pouze vystrašené kňučení bezbranného tvorečka. Škoda, že i když člověk zná o zvířatech první poslední, stejně jim není schopen porozumět. Poselstvím této pohádky je láska. Láska nejen k lidem, ale i k všemu živému.(26.4.2011)

Moc hezký příběh,jak se člověk změní v meděvěda aby viděl,jaké to je,když mu zabijí mámu...A pak pochopí i jinou stránku života...Hezká animace,příběh,hudba....Hodnotím za 4****(27.9.2011)

Čekal jsem něco průměrného, ale dost mile jsem byl překvapen. Velicé hezký příběh, skoro až srdceryvný. Jen trochu zpívání bych ubral, jinak je to film který hodně zapůsobí.(26.12.2012)

Veľmi krásny a silný príbeh z dielne Walta Disneyho. Brother Bear v sebe nesie úžasné posolstvo a na svoje si prídu ako deti, tak aj dospelí. Celým filmom vás bude sprevádzať úžasná hudba z pera Phila Collinsa. Proste nenechajte si ujsť!(24.2.2013)

Trvalo to 25 minut než to začalo být zajímavé. Do té doby to byla neskutečná nuda. Naopak od 25 minuty filmu to již byla solidní komedie plná vtípků a různých ptákovin, které dokázali pobavit. Z celkového pohledu i ten příběh stál za to a nakonec musím uznat, že jsem se docela bavil.(29.7.2014)

„Tyhle zrůdy jsou opravdu strašný. Zvlášť ty s klackama.“ Dodnes si vzpomínám, s jak blbou náladou jsem si Medvědí bratry pustil a jak vyléčený jsem od nich odcházel. Po Lvím králi jsem silně pochyboval, že se kdy najde pohádka, u níž by slzička ukápla a ejhle, ať už mě vyslyšelo cokoliv, zářez platí. Navíc v době, kdy jsem studiu Disney tak úplně nevěřil. Nejvíc se mi líbí, kam se posunuly písně. Doba, kdy postavičky začaly zničehonic zpívat a postupně se k nim přidával, kdo mohl, je snad konečně pryč (ano, mělo to svoje kouzlo, ale…) a místo nich se zpívá v pozadí. Českému dabingu krutopřísně vládne Blažek s Lábusem, Phil Collins tradičně nezklamal a hudba se výborně hodí do doby domorodých Američanů, kde tahle legenda se zvířaty začíná. Příběh je nečekaně drsný a nutí pochybovat o tom, zdali může vůbec skončit dobře. Vtipů je tu hodně, až mě to samotného překvapilo. Animace pěkná, zejména barvy a vykreslení přírody a nebýt tolika zbytečných úderů do hlavní postavy (jeho palice je tu vážně testovaná ze všech stran i všemi dostupnými materiály), říkalo by si to o šestou hvězdu, kterou tomu ale dát nemůžu. P. S. Kéž by všechny děti byly jako Koda. Taková roztomilost je u harantů velmi vzácná.(9.9.2014)

Príbeh a emócie! Úžasná rozprávka pre deti.(29.11.2014)

Krásná pohádka v hezkém pravěkém prostředí. Jde o bratrství a vše co k němu patří. Krásná animovaná příroda plná skotačících zvířat. Velice dojemný a silný příběh.(12.12.2014)

Pohádka, kterou znám od malička, a která nikdy neztratí své kouzlo.(2.2.2015)

Okrem najkrajšej animácie vôbec (ovšem s výnimkou Snehulienky) má táto pohádka niečo do seba. Miestami mi však pripomína Shreka, ako napríklad pointou a ukončením príbehu a tak trochu otrepanou schémou ústrednej dvojice- malý vtipálek, ktorý lezie tomu vačšiemu na nervy...Tak či onak, animák od Disney má prekvapivo krásnu ideu a miestami aj celkom vydarený humor, takže sa to oplatí mrknúť.(17.3.2015)