Medvědí bratři

Medvedí bratia

Brother Bear

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2003, 85 min

Klasický animák od Walta Disney. Co každého zaujme je nádherná hudba od Colinse, která krásně podtrhuje příběh o lidské lásce. Mědvědi bratři je spíše určený dětem než starším divákům.(5.2.2009)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Animovaný film(1.3.2004)

Rozpočet $-milionovTržby USA $85,336,277Tržby Celosvetovo $250,397,277║ Jedna s posledných animovaných rozprávok od Disney a jednoznačne aj najlepší ich počin v novom storočí. Príbeh o premene indiána v medveďa a jeho púť s menším súkmeňovcom je vnútorne silný, krásne detailne sfarbený a s niekoľko moc peknými momentkami pri čarovných prírodných premenách. Asi druhá naj Disneyovka čo som videl. /90%/(1.11.2007)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $250,397,277(27.5.2007)

• BadoXXII

Hlavná pointa premeny človeka na medveďa sľubuje zaujímavé dobrodružstvo, ale to by sme nesmeli byť v animáku od disneyho pre deti do 5 rokov. Príbeh totiž neponúka žiadne zaujímavé scény okrem úvodnej bitky s medveďom (jazdu medveďa a losov na mamutoch naozaj v tomto prevedení nepokladám za zaujímavú), žiadne dobrodružstvo ba dokonca ani vydarené vtípky (teda rozhodne nie pre dospelých). Humor sa zakladá na otravnej ukecanosti (to ako keby hral všetky zveri Eddie Murphy). Pochválil by som len animáciu medveďov a prírody, ale aj tej je pre takýto príbeh škoda. Kto chce vidieť zaujímavý a naozaj pekný film o medveďoch (a to platí aj pre deti) tak rozhodne film - MEDVEĎ, ktorý toho bez rečí povie oveľa viac ako príšerne ukecané Medvedie srdce.(9.4.2012)

Překrásně animoavná, i když možná až moc prvoplánově krásná Disneyovka, opravdu pro ty nejmenší. Přestože místy až MOC standartní a předvídatelná (a místy kopírující jiné animované hity - Doba ledová, Hledá se Nemo - když ti Sobi hrají hru "na co myslím"),určitě trochu neprávem opomíjená.(8.5.2006)

Pěkné písně, roztomilá zvířátka, skvělá animace, dva super ukecaní losi. Ale to je asi tak všechno. Příběh je jako u všech disneyovek z posledné doby na draka a zvraty ve filmu, které mají být nečekané jsou spíš trapné a každý si je domyslí dopředu, asi až na malý haranty. Prostě už to neni jako bejvávalo. A musím zde také upozornit na disneyovské kopírování Pixaru, které se projevilo v závěrečných titulkách.(19.9.2004)

Krásna rozprávka, ktorá v sebe nosí skryté čaro Disney-oviek. A aj keď nie je ničím prevratná a výnimočná, má potrebné dispozície, má dej, má muzikálovosť a humor. A to je asi tak všetko, čo lepší priemer musí mať.(9.12.2006)

Disney is BACK! A ukazuje, že pri veľkých animačných štúdiách a miliónových projektoch sa dá preraziť aj s takýmto milým, usmievavým a citovým filmíkom tak, ako za starých čias. Veľké pohladenie na duši. Som rád, že som to mohol vidieť. 80%.(25.2.2007)

• berg.12

Film, u kterého jsem měl celou dobu pocit, že vzniknul jedině proto, že Disney potřeboval další povinný zářez za nějaký ten mravoučný příběh pro děti. Nudné zpracování, nijaká animace, v konstatování, že zvířátka i lidé mohou být přece kamarádi, byla snad i taková "Doba ledová" přesvědčivější, neskutečně otřesná hudba, připitomělí trapní losi... Před 30. lety bych tohleto možná bral, ale, když si vezmu, kde jsou animáky dnes, a kterým všem jsem dal o stupeň lepší hodnocení, nemůžu jinak. A vůbec, viděli jste Annaudovi "Mědvědy"?(30.9.2006)

Krásny príbeh o ľudskej láske a výbornou hudbou.(5.5.2007)

Konecne vhodny nastupca Levieho krala. Colinsa by mali u Disney zamestnat na plny uvazok, hudba skvele doplnuje pribeh .Samozrejmostou su krasne farbami hyriace animacie.Film je pomerne kratky o to viac vsak preplneny putavym dejom. Odporucam kazdemu pozriet si tento film so surodencami...(tak ako ja) ;-)(16.2.2004)

Vcelku tuctový animovaný příběh s výrazně podaným morálním poselstvím pro dětské diváky. Pro dospělého diváka je to přece jen poněkud infantilní, jednoduchá podívaná, ale nijak neurazí. Jednou stačilo, snad někdy v budoucnu si to zopakuju se svou (zatím hypotetickou) ratolestí:-). 58%(28.4.2009)

Tato rozpravka obsahuje presnu davku vtipu, lasky, peknych pesniciek a ked k tomu pripocitame netradicny ale o to cennejsi zaver vznikne nadpriemerna zalezitost, ktora zaujme nielen tych najmensich. Nehanbim sa priznat, ze som si na zaver aj poplakala.(8.5.2007)

DivX/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 10/10 Efekty 9/10/// +fantasy složka, překrásný příběh, vytříbené charaktery, úžasná hudba, nádherná animace, trošičku drama, dojemné -není tam tolik postav, někdo trošku opisoval/// Jsem fascinován a přitom dojat. Nechápu jak mě mohla zasáhnout taková hříčka pro děti. Není to film s tísíci odkazi pro dospělé, ale přesto mě tento film nesmírně pobavil. Jsou zde některé pasáže trošku slabší a především tvurci asi trošku opisovali od Doby ledové (které se tento snímek podobá) a přesto vtipem tolik neoplívá. Oba soby mají vtipné hlášky, ovšem smíchy jsem se po zemi neválel. Nadruhou stranu film hlavně uchvátí emocionální stránkou, příběhem, charaktery (i když nalajnovanými) a rovněž svým zpracováním (na poměry klasické animace). U hudební stránky může někto tvrdit, že Collinse je moc a za normálních okolností bych ho ani neposlouchal, ovšem tady se mi líbil a hudební kulisa mě ohromila, je jí skutečně požehnaně. Film si dám znovu, pustím ho dětem, rodičům, přítelkyni, protože je fakt nádherný./// Celkem 86%///(6.3.2007)

Pre mňa skoro tak dobré a dojemné ako Leví kráľ.(12.4.2012)

Disney není Pixar a na jeho filmech je to znát. Ty jsou totiž vždy určeny hlavně pro ty nejmenší a pro odrostlejší publikum nenabízejí nic co by je dokázalo zabavit. I tento film je plný morálních ponaučení a rádoby zábavných vedlejších postaviček ale není zde nic co by dokázalo nějak "inteligentně" pobavit a přesně to dokáže právě Pixar. Pro děti to však bude pecka s nádhernou animací.(28.9.2008)

Pěkný příběh, ani ne tolik o indiánské tématice jako o vztazích mezi bratry a cestě k sebe poznání. Animace je příjemná - zejména doporučuji pasáže, kde světelné efekty prýštící z nebe jdou v doprovodu vynikajícího soundtracku Marka Mancina. Postavy nikterak barvité, ale pro hloubku příběhu a pochopení u dětských diváků dostačující.(19.5.2005)

Příjemný animák, který nezklame děti ani ty starší z nás. Obsahuje výbornou hudbu. Dramatický příběh. Animace je taková dětsky roztomilá. Zamilujete si ji. Jednou bych chtěl tento film vidět na velkém plátně v kině, aby ty barvy pořádně „vynikly“.(6.6.2010)

• dopitak

Nenene. Disneyovku si představuju drobet jinak. U filmů pro děti je poučení nezbytnou částí, které se prostě nelze vyhnout. Nastartovat ale cestu k poučení napíchnutím mědvědice na kopí, to mi nepřipadá ani trochu vhodné (a stravitelné). Viděl jsem lepší pohádky. Dovolím si ještě poznámku: Lábusův los neměl chybu a v tomhle případě dabing na jedničku (u dětských filmů se bez dabingu neobejdeme), ale přezpívat úžasné písničky Phila Collinse je prasečina nejvyššího kalibru (navíc tímhle způsobem, jakým bylo učiněno). Ach jo.(13.7.2008)

Klasický animovaný film z dílny Walta Disneye nemůže zklamat. Malé diváky určitě ne. A mě? Taky ne. Pěkný příběh doplněný pěknou hudbou je ideální.(4.12.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8