Medvědí bratři

Medvedí bratia

Brother Bear

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2003, 85 min

Překrásně animoavná, i když možná až moc prvoplánově krásná Disneyovka, opravdu pro ty nejmenší. Přestože místy až MOC standartní a předvídatelná (a místy kopírující jiné animované hity - Doba ledová, Hledá se Nemo - když ti Sobi hrají hru "na co myslím"),určitě trochu neprávem opomíjená.(8.5.2006)

Walt Disney ještě umí a i když se jedná "jen" o klasické animace pořád dokazuje že umí zaútočit na ty nejupřímnější city.(1.3.2009)

Jako by tomu něco chybělo... krásná hudba, animace, příběh a Jiří Lábus (v českém podání sobíci).(22.5.2014)

Já tuhle pohádku tak miluji, je to vtipné, kouzelné, jsou tam nádherné písně a český dabing se tu prostě opravdu hodně povedl! Rozhodně patří mezi mé nejoblíbenější Disneyovky, protože se u toho zasměji, popláču a taky zazpívám.(5.8.2016)

Už si z toho takmer nič nepamätám, ale viem, že sa mi to páčilo...(8.5.2007)

Od tohoto filmu jsem moc nečekal, když jsem byl nucen to shlédnout, mile mě to překvapilo. Krásný a dojemný příběh o vztazích mezi "bratry" spolu s příjemnou hudbou je skvělá kombinace ne jen pro malé diváky. "Klasické" provedení animovaného filmu možná není tak poutavé jako např. u Nema, ale i tak to stojí za to. Velká pochvala za hudbu.(14.5.2011)

"Tarzan z Aljašky" - aj tak by sa to dalo nazvať, no aj napriek tomu to nebolo vôbec zlé...emócie sem tam fungovali (slzička ukápla), soundtrack perfektný, miestami vtipné, a ako celok to bolo presvedčivé(30.1.2012)

Krásně, no ne krásně, nádherně udělaná pohádka. I když smutná. Walt Disney sice není co býval, ale Medvědí bratři se opravdu povedli. Tento animák nabídne i pár vtipných scén, ale co je hlavní, zabaví to všechny generace. Není to animovaný film určený pro děti, kde se všichni perou a mlátí, např. Madagascar 2. Shrnu to tak, že Medvědí bratři jsou úžasná rodinná srdcovka.(9.12.2012)

Rozmýšlela jsem mezi 4 nebo 5 * .. Nakonec jsem zvolila 4*, ovšem pohádka je i tak náramně krásně zpracovaná, viděla jsem ji nesčetněkrát,perfektní hudba a animace, a vůbec všecko.(7.4.2013)

Tenhle animák jsem v dětství také hodně žral, a i po těch letech stále baví. Český dabing je naprosto boží a unikátní. Skladba k tomuto snímku od Phila Collinse je parádní. Jeden z mnoha animáků, který budu s láskou a radostí pouštět svým dětem.(1.6.2017)

Pěkná pohádka, která sice zdaleka nedosahuje kvalit Pixaru, ale i tak je na jedno použití perfektní. Zajímavý příběh, neotřelé prostředí, zábava a celkem i napínavý děj dělají z tohoto filmu lehce nadprůměrný animák. Zvláštní je, že Disney sice točí skvělé filmy, ale s genialitou Pixaru se prostě rovnat nemůže. Tak ho páni šéfové pro jistotu koupili, aby neměli konkurenci. 80%(3.11.2016)

• Musak

Klasický ničim nepřekvapujíci animák:((10.1.2005)

Viděl jsem je třikrát (dceři se to líbí) a musím přehodnotit na čtyři.(4.4.2005)

Pekná, milá a poučná rozprávka rozprávka pre deti od Disney sľubuje dobrodružstvo pre celú rodinu. Čiže rodičia s deťmi sa celkom dobre zabavia. No Brother Bear má skôr poučný charakter, ako by poskytla deťom zábavu a vtipy tak sa deti môžu občas bohužiaľ pri tejto rozprávke aj nudiť. Ja som sa teda nenudil a tento film o troch bratoch, čo majú úplne odlišnú povahu je celkom fajn a dá sa pozrieť. Kameň úrazu je ten, že Disney a nie len Disney poskytuje lepšie rozprávky a tak vybrať si túto ako, že na 100 percent sa budem baviť a očakávať od nej veľa je chyba. Ja som veľa neočakával tak som sa celkom fajn zabavil a pochopil som aj pointu, ktorá nie nie je zložitá a tak ju pochopia aj deti pre ktoré je táto rozprávka vhodná. Rozprávka vlastne je o indiánskom kmeni a tak tematika je, ako dokázať žiť v súlade s prírodou a ako pochopiť, že aj v prírode zvieratá potrebujú prežiť. (Hodnotenie 3,5)(23.5.2016)

Další Disneyovka a s politováním musím říct, že je jen další v řadě. Vůbec nevybočuje, jak dějem, tak třeba speciální grafikou nebo nějakým extra humorem. Je to prostě jen takové milé pokoukáníčko na nedělní odpoledne..(22.2.2004)

Pekný kreslený film, ale v poslednom čase som videl aj lepšie..60%.(31.7.2007)

Celkom prijemne prekvapenie. Cakal som presladenu sracku. Ono to sice bolo presladne, ale nejak to neprekazalo. Lahko sa to pozeralo malo to kratku minutaz co by taketo filmy mali mat lebo inac su nehorazne nudne. Bolo to super nakreslene tak klasicky. Pripomenulo mi to starsie disnyovky ako pocahontas a lion king no proste trochu klasiky pomedzi vsetky pixarovky. Na druhej strane ja osobne mam asi predsa len pixarovky radsej.(10.9.2007)

Na animák to má dosti nevzvyklou atmosféru... Člověk, který je od Pixaru zvyklý na jakousi rozvernost téměř za jakékoli situace tu bude alespoň zpočátku vyveden z míry průběhem, který by nečekal... Avšak děj samotný je vcelku klišoidní a dalo by se říci i předvídatelný... Což ovšem nic nemění na tom, že jde o trošku vážnější pohádku pro děti a pokud se na to člověk dívá z tohoto úhlu, je to věc dobře koukatelná...(23.1.2011)

Medvědí bratři aneb film mého dětství. Jako malá jsem tuhle pohádku milovala a dokonce jsem hrála i počítačovou hru, která mi pomohla přečkat období, kdy jsem měla ruku v sádře. Nicméně teď, když jsem se na ni podívala po letech, už mě tolik nezaujala. Má zajímavý a hezký příběh, pěkné písně a líbí se mi, že zde byla ukázána jiná kultura, ale mezi mé nejoblíbenější pohádky od Disneyho se neřadí.(12.1.2017)

Tohle je jeden ten kousek plnohodnotný z mého dětství. V dospívání ještě jedno připomenutí a nyní do třetice za život všeho dobrého. Je v tom asi vloženo hodně citu a vzpomínek, jelikož to je jeden z mála kousků, který si jsem schopen dlouhodobě pamatovat. Pro mě za mě, skvělý příběh, který se jednoduše neztratí.(18.8.2017)

Na rozprávkach je pekné to, že sa v nich dajú jednoducho skĺbiť prvky humoru, akcie, dobrodružstva, romantiky, dá sa pre ne skomponovať nádherná hudba a zložiť super pesničky, môže napriamo odkazovať na rôzne ľudské vlastnosti či životné situácie, končiť nejakým poučením a čo je najhlavnejšie, že je v podstate vhodná pre všetky generácie divákov. A Brother bear spĺňa všetky vymenované atribúty správnej rozprávky. Výborne som sa bavil počas celej stopáže a aj keď možno Brother bear na 5* nie je, rád som sa zese vrátil trochu do deetských časov a rád prižmúrim oči a s radosťou ich dám. (P.S.:Keby mám v deň pozerania 5-8 rokov, dal by som aj 7*:))(8.3.2006)