Medvědí bratři

Medvedí bratia

Brother Bear

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2003, 85 min

Typická Disneyovka, čo dodať. Veľmi pekné a príjemné pozeranie s pekným ponaučením na koniec takisto. Trošku muzikálový nádych ako všetky ostatné rozprávky od Disneyho. Možno by som prijal aby táto klasika sa posunula niekam ďalej, aby som rád chodil do kina na tieto rozprávky a aby ma stále mali čím prekvapiť.(6.11.2011)

Na rozprávkach je pekné to, že sa v nich dajú jednoducho skĺbiť prvky humoru, akcie, dobrodružstva, romantiky, dá sa pre ne skomponovať nádherná hudba a zložiť super pesničky, môže napriamo odkazovať na rôzne ľudské vlastnosti či životné situácie, končiť nejakým poučením a čo je najhlavnejšie, že je v podstate vhodná pre všetky generácie divákov. A Brother bear spĺňa všetky vymenované atribúty správnej rozprávky. Výborne som sa bavil počas celej stopáže a aj keď možno Brother bear na 5* nie je, rád som sa zese vrátil trochu do deetských časov a rád prižmúrim oči a s radosťou ich dám. (P.S.:Keby mám v deň pozerania 5-8 rokov, dal by som aj 7*:))(8.3.2006)

Disneyovka se stejně velký srdcem, jako například u Lvího krále. Příběh je sice jednoduchý a předvídatelný, ale mnohem více vynikne krásná animace a celkové kouzlo, které diváka dostane, i přes to že už tak od poloviny filmu tuší, jak to celé vlastně dopadne.(22.1.2013)

• VeverkaLesni

Tato pohadka me nebavila. Animace krasna, ale pribeh mi prisel moc divoky.(29.7.2014)

• Trapper33

Walt Disney vždy působil hlavně na ty nejmenší, což už bohužel nejsem. Celkově mě příběh a výjimečně ani animace nezaujaly. Tenhle animák mi dlouho v paměti neutkví.(11.7.2015)

Já prostě miluju pohádky :) I přes naprosto tradiční zápletku se na to zase dívá dobře a jen se slzou v oku sleduju, jak animované filmy pomalu umírají. I když pokud to bude smrt následovaná reinkarnací v podobě titulů jako Finding Nemo, tak si zoufat nebudu...(5.3.2004)

Pôsobivý animovaný filmík od Walta Disneyho. Je tu milý humor od zvierat. Pobaví mladých i veľkých.(24.5.2004)

Nepamatuji si, že by mne nějaký film vehnal slzy do očí...tomuto se to povedlo....moc hezký a dojemný.(15.9.2010)

• Abiosis

*MEDVEĎKU, DAJ LABKU* Začiatok pôsobí rozpačito, nudne a na rozprávku akosi príliš vážne. Snaží sa o zobrazenie indiánskych zvykov a zároveň ich pohľadu na okolitý svet a svet predkov/duchov. "Rozprávanie" príbehu z pohľadu medveďa už dodáva rozprávke iný rozmer - uvoľnenejší, prijateľnejší, zábavnejší, teda taký, ako sa od podobnej rozprávky očakáva. Avšak ani tento rozmer nepomáha, pretože i napriek neodškriepiteľnej roztomilosti medvedieho mláďatka, do popredia sa skôr dostáva jeho prílišná uvravenosť, ktorá po čase začína iritovať. Za svetlé okamihy považujem dvojicu losov, ktorí sa vo filme objavujú príležitostne, ale ich výstupy sú najzábavnejšie. Uvedomujem si, že rozprávka mala snahu za použitia striedmeho humoru skôr poučiť ako zabaviť, ale z môjho pohľadu jej jednoducho chýba kúzlo. Verdikt v 1 vete: Málo zaujímavá rozprávka, ktorá sa mala asi zveriť do rúk silnejšieho šamana. 16.05.11(16.5.2011)

Velmi nadějný rozjezd s potenciálně zajímavou zápletkou se v části, kdy se Kenai promění, promění s ním v bohužel celkem klasickou a celkem klišoidní a chvílemi přiblblou (ti losi byli fakt otravní) pohádku pro nejmenší. Závěr to zas trochu kompenzuje. Animace je ovšem moc pěkná, hudba fajn, takže takové slušné 3 hvězdčky to jsou ve výsledku. (Blu-ray, orig.)(20.1.2018)

Indiáni po hollywoodsku, zvířátka s lidskými vlastnostmi. Všude plno vynuceného smíchu a přehnané mimiky. Celé je to takové idylicky procítěné s výchovným efektem.(26.9.2006)

Po pár blbostech zase výborná Disneyovka. Medvědí bratři mají hlavně silný příběh o nepřátelství mezi lidmi a medvědy a jehom člověkovi který se promění na medvěda a vše najednou vidí z té druhé strany. Nechybí ani fajn zvrat a skvělý finále. Srandičky a vtípky jsou povedené (hlavně ti dva losi) smutné scény fungují, hudba jeden z mých oblíbenců Phil Collins. Fajn filmík.(22.2.2010)

Z počátku, když jsem to viděl jen tak na půl očka se mi tento animák moc nelíbil. Ale když jsem si našel čas a pořádně si to užil, hned jsem musel změnit názor. Animace je hodně dobrá, i když jsem už viděl lepší. Ale důležité pro mě je, aby nezkreslovala realitu. Zvířata mám rád a tento příběh je opravdu moc dobré okénko do jejich života. Celý příběh je jedna obrovská nádhera! Upřímně jsem se na konce marně bránil slzičkám, protože skloubit tak nádherný příběh, z tak parádní hudbou a originálním pojetí dospívání mladého chlapce, jsem ještě neviděl. Nádhera. Druhý díl už neměl tu sílu.(18.3.2012)

Pěkná disneyovka. Pro děti výborná volba, není to beze smyslu a může jim to i něco dát. Pro dospělé asi trochu předvídatelné, ale kdo má rád pohádky a ocení to i z té dětské části svého já, tak dá čtyři hvězdičky. Sem tam jsem animovaným hercům nevěřila jejich herecké výkony, ale to se dá prominout. Mám ráda pohádky a obzvlášť kreslené.(3.7.2008)

To musíte nadšeně jásat. Je to úžakrásné. Pro všechny sourozence je to tmelíci lepidlo. Skvělá a pro mě nedocenitelná rodinná animovaná pohádka. Velice skvělý Phil Collins zde nechal pěkné dílo a poslouchatelné.(26.6.2010)

Nie je to vždy tak ako to vyzerá a nie vždy všetko hneď chápeme správne. Krásny, dojemný príbeh so super hudbou.(13.5.2018)

Najkrásnejší príbeh všetkých čias.(18.5.2006)

i přes 2D grafiku překvapivě povedená pohádka s typicky diesnyovskou hudbou, která dodává příběhu hloubku.(4.3.2007)

Pěkná klasická dvourozměrná disneyovka o přátelství dvou medvědů. Pěkně chytlavé písničky od Phila Collinse.(20.6.2008)

Milá, ale bohužel ničím vyjímečná animovaná pohádka... Zajímavý příběh je zkrácen a sestříhán jak nejvíce to jde, a tak máte z filmu pocit, že není využit jeho velmi vysoký potenciál. Je to velká škoda, ukecaní sobi a pěkné písničky byly velmi slušným základem... 70%(28.1.2009)

Pouze v angličtině, cz dabing je bad!!!(5.3.2010)