Medvědí bratři

Medvedí bratia

Brother Bear

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2003, 85 min

Disney is BACK! A ukazuje, že pri veľkých animačných štúdiách a miliónových projektoch sa dá preraziť aj s takýmto milým, usmievavým a citovým filmíkom tak, ako za starých čias. Veľké pohladenie na duši. Som rád, že som to mohol vidieť. 80%.(25.2.2007)

Takto má vypadat pravá Disneyovka!(20.6.2012)

Dalších z těch nádherně procítěných kreslených filmů pro děti, který si s dnešními pokusy může akorát tak utřít zadek. Chvílemi již čekaně dojemné, ale i tak malebné a nezapomenutelné. A to k rodinným filmům zkrátka patří.(20.10.2018)

Jednoznačne musím vyzdvihnúť animáciu prostredia - tá je jednoducho nádherná. S postavami to už také úžasné nie je, ale stále sa jedná o disneyho nadpriemer. Čo sa obsahu týka, tak som nadšený ešte menej. Scenár príliš tlačí na tradičné hodnoty a zabúda na humor, ktorého tu nie je veľa a navyše mi neprišiel ktovieako vydarený. Ďalší pohlavok by som vyťal českému dabingu, ktorý pre mňa totálne zabil postavu "malého medveďa" a urobil z neho otravného spratka. Musím ale uznať, že v závere je film veľmi emotívny, možno až príliš. 6/10(18.8.2010)

Zaujímavo vymyslený a prevedený nápad. Som veľmi, veľmi spokojný. Konečne sa aj medvede dočkali svojej animovanej podoby a tvorcovia nám ukázali, že to nemusia byť len zlé monštrá. I keď pri tom úvode s medvedicou som si to nemyslel.(9.11.2013)

Až teď, když trávím každou třetí sobotu s malým bratrancem si uvědomuji, jak skvělé filmy jsem coby malý harant propásl. Pohádka o přátelství, lásce mezi bratry a vlastně i psychologii sebepoznání. Film svou tématikou, prostředím a hlavně pak SKVĚLÝM soundtrackem Collinse nebo Tiny Turner si získá nejen mladé, ale i dospělé publikum. Možná tady rozvířím vody, ale konečně jsem našel vhodného nástupce Lvího krále; jmenuje se Kenai.(16.1.2016)

Hezká Disneyovka na dvd se spoustou pěkných bonusů. Bohužel celkový dojem z filmu kazí velké množství lehce viditelných chyb. Např: Při scéně lovou na medvěda na obrovské ledové hoře má jeden z bratří (nemůžu si vzpomenout jesli Denay nebo Keenay) :-D v ruce oštěp, za pět vteřin ho nemá a za další ři vteřiny ve vzdáleném záběru kdy je vidět jak oba bratři utíkají má i druhý optě oštěp. Přitom není ani jeden záběr, jak si jej položil nebo o něj přišel. I tak hezký film pro malé i dospělé, co stojí za zhlédnutí.(17.7.2005)

Další animák nořící se do průměrných infantilních moří 3D animací... Ovšem některé hlášky těch zvířat s parohama mě dostaly... 60%(16.12.2006)

Krásná, kreslená pohádka s docela originálním příběhem - naprosto famózní hudební doprovod (zejména pasáže se sborovým zpěvem) - několik nezapomenutelných a emočních scén (přeměny) - docela fajn je i CZ dabing - jedna z nejlepších (a rozhodně moje nejoblíbenější) Disneyovek.(7.4.2013)

Moc příjemný film :)(22.12.2014)

Veru nestáva sa mi často, aby som pri ANIMOVANÝCH rozprávkach plakala...(4.2.2015)

Může za to selský rozum nebo snad intelektuální deformace, když si jeden uvědomí, že horské zvíře by se nikdy nedalo zmást ozvěnou, neboť se již dávno muselo na takový jev adaptovat? Nebo proč je člověk trestán proměnou v medvěda, aby okusil celou věc z jiné perspektivy, zatímco medvěd není trestán proměnou v rybu, aby též okusil celou věc z jiné perspektivy? Detaily ale nechme stranou, třebaže se v nich ukrývá pekelník, jen přeci je to pohádka pro nejmenší. Medvědí bratři nesou poselství, se kterým se můžu ztotožnit, a na tom jediném záleží. Ačkoliv se musím přiznat, že ze smíchu nad poslední větou hovořící o příběhu chlapce, který se stal mužem, až když se stal medvědem, mi ještě teď teče krev z uší.(5.4.2015)

Hezký, zábavný, rodinný animák... ( ale viděl jsem i hezčí animované filmy, a s úvahou dávám 3* )(29.4.2009)

Štúdio Disney opäť spojilo svoje sily s komponistom Markom Mancinom a hudobníkom Philom Colinsom, podobne ako pri Tarzanovi a dobre urobilo. Hudba a piesne krásne dokresľujú príbeh a drsnú severoamerickú krajinu. V slovenskom preklade mi ale trochu vadilo, že piesne prespievali No Name, mali radšej zostať v originálnom znení. Veľmi sa mi páči myšlienka totemových zvierat a duchov a duší putujúcich po oblohe polárnou žiarou. Animácia je tradične výborná a plná farieb (hlavne pri už spomínanej žiare). Príbeh samotný má v sebe veľkú moc a je veľmi jasne vidieť, ako sa Kenai vnútorne mení.(30.10.2011)

Toto se mi doopravdy líbilo zábavné s dobrou animací ani nevím co bych ktomu vytknul 87%(6.11.2011)

Pamatuji si, jak mi před mnoha lety k Vánocům táta daroval originální DVD s názvem Medvědí bratři. Tehdy jsem byla ještě docela špunt. Po prvním puštění následovalo druhé zhlédnutí, pak třetí, desáté, třicáté.. a tak se to nějak kupí už mnoho let a mým oblíbeným filmem je tento snímek doposud. Měla bych možná říct, že jdou Bratři ve stopách Lvího krále, ale kdybych neznala čas zfilmování, tak bych byla schopná říci, že jde Lví král ve stopách Medvědů. Totální bomba, od začátku do konce. Dnes, když už jsem dospělá, tak vidím, že hlavní myšlenka/myšlenky jsou vyjádřeny tak, aby je pobraly i děti a dospělí aby si je zcela zamilovali pro svou jednoduchost. Netřeba snad říkat, že Collins je můj oblíbený zpěvák, Mancina borec a Tina Turner legenda. Jeremy Suarez je dokonalý talent, pro svou roli se hodí až geniálně. Je to jako sen se na to po těch letech dívat. 10 hvězd z pěti. Tak!(30.5.2014)

Rozkošně zanimovaný "dojáček".(24.12.2014)

Tržby v USA za první víkend: 19 404 492 $ (3030 kin) // Ocenění: Oscar '03 - nominace: animovaný film(25.7.2016)

Krásný příběh, které vás vezme u srdce. Jinak se jedná o klasickou nadprůměrnou Disneyovku. 80%(21.4.2017)

Nezvyčajný príbeh o dospievaní chlapca, z ktorého sa stane muž, vlastne medveď. Výborný príbeh, skvelá animácia a výber prostredia robia z tohoto animáku jeden z mojich najobľúbenejších.(24.12.2009)

animovaná pohádka která má své kouzlo, super hudbu, děj o bratřích, kteří po staletích zkoušely zabíjet medvědy, až se jednomu bratru stalo osudným, stal se také v medvědem a zde právě začíná dobrodružství, naděje, láska, štěstí vše pěkné, co v animované pohádce má být(2.6.2010)