Medvědí bratři

Medvedí bratia

Brother Bear

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2003, 85 min

Z počátku, když jsem to viděl jen tak na půl očka se mi tento animák moc nelíbil. Ale když jsem si našel čas a pořádně si to užil, hned jsem musel změnit názor. Animace je hodně dobrá, i když jsem už viděl lepší. Ale důležité pro mě je, aby nezkreslovala realitu. Zvířata mám rád a tento příběh je opravdu moc dobré okénko do jejich života. Celý příběh je jedna obrovská nádhera! Upřímně jsem se na konce marně bránil slzičkám, protože skloubit tak nádherný příběh, z tak parádní hudbou a originálním pojetí dospívání mladého chlapce, jsem ještě neviděl. Nádhera. Druhý díl už neměl tu sílu.(18.3.2012)

„Tyhle zrůdy jsou opravdu strašný. Zvlášť ty s klackama.“ Dodnes si vzpomínám, s jak blbou náladou jsem si Medvědí bratry pustil a jak vyléčený jsem od nich odcházel. Po Lvím králi jsem silně pochyboval, že se kdy najde pohádka, u níž by slzička ukápla a ejhle, ať už mě vyslyšelo cokoliv, zářez platí. Navíc v době, kdy jsem studiu Disney tak úplně nevěřil. Nejvíc se mi líbí, kam se posunuly písně. Doba, kdy postavičky začaly zničehonic zpívat a postupně se k nim přidával, kdo mohl, je snad konečně pryč (ano, mělo to svoje kouzlo, ale…) a místo nich se zpívá v pozadí. Českému dabingu krutopřísně vládne Blažek s Lábusem, Phil Collins tradičně nezklamal a hudba se výborně hodí do doby domorodých Američanů, kde tahle legenda se zvířaty začíná. Příběh je nečekaně drsný a nutí pochybovat o tom, zdali může vůbec skončit dobře. Vtipů je tu hodně, až mě to samotného překvapilo. Animace pěkná, zejména barvy a vykreslení přírody a nebýt tolika zbytečných úderů do hlavní postavy (jeho palice je tu vážně testovaná ze všech stran i všemi dostupnými materiály), říkalo by si to o šestou hvězdu, kterou tomu ale dát nemůžu. P. S. Kéž by všechny děti byly jako Koda. Taková roztomilost je u harantů velmi vzácná.(9.9.2014)

Mne sa to feeeeest páčilo. Pekná veselá aj dojemná hudba, taktiež jednoduchý ale prirodzený humor, super animácia postáv aj prostredia, pekné posolstvo a myšlienka. Normálne mi až lúto prišlo v zlomových okamihoch, asi som už moc starý na rozprávky. Pán Disney, klobúk dole pred takýmto dielkom. Odporúčam sa na ňu mrknúť.(16.10.2012)

Nikdy som nemala v úmysle pozrieť si túto rozprávku (keď som ešte nevedela o čom je), len preto, že medvede pre mňa niesú zaujímavé. Ale keď som sa nakoniec len tak pre zaujímavosť (keďže som vášnivá milovníčka disneyoviek) odhodlala pozrieť si ju, ostala som veľmi prekvapená a trochu aj na seba naštvaná, že som túto úžasnú rozprávku tak podcenila. Osobne ma to dojalo ešte o kúsoček viac, než legendárny Leví kráľ. Film Medvedie srdce ma zaujal úplne všetkým -animáciou, príbehom aj piesňami. Ale predovšetkým príbehom, ktorý je skutočne veľmi dojímavý a aj prekvapivý, hlavne v závere. Je to jedna z mála rozprávok, ktorých záver ma tak prekvapí a dojme. Jednoznačne sa radí medzi moje naj rozprávky.(3.9.2011)

Hezká Disneyovka na dvd se spoustou pěkných bonusů. Bohužel celkový dojem z filmu kazí velké množství lehce viditelných chyb. Např: Při scéně lovou na medvěda na obrovské ledové hoře má jeden z bratří (nemůžu si vzpomenout jesli Denay nebo Keenay) :-D v ruce oštěp, za pět vteřin ho nemá a za další ři vteřiny ve vzdáleném záběru kdy je vidět jak oba bratři utíkají má i druhý optě oštěp. Přitom není ani jeden záběr, jak si jej položil nebo o něj přišel. I tak hezký film pro malé i dospělé, co stojí za zhlédnutí.(17.7.2005)

• - Na konci titulků se nachází ještě jedna scéna, kde medvídě Koda říká, že během natáčení nebylo ublíženo žádným zvířatům. (TwoFace)

• - Pět písní do filmu složil držitel Oscara Phil Collins. (77Ivana)