poster

Medvědí bratři

 • USA

  Brother Bear

 • Slovensko

  Medvedie srdce

 • Slovensko

  Medvedí bratia

 • Velká Británie

  Brother Bear

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2003, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Scalpelexis
  ***

  Srovnávání s Lvím Králem by mohlo být kvůli tématům zvířátek, dospívání a nezdravému množství moralizování na místě, ale příběhově mu sahá leda tak po kolena, což je škoda. Na cestě sebepoznávání a uvědomování rozhodně mohlo přibýt víc kliček, klidně i víc napětí. Losí dvojka na Pumbu s Timonem (či i mnoho jiných vtipných dvojiček) zdaleka nemá a vůbec mi přijde, že gagům chybí více invence. Ať tak či onak, ve výsledku se nejedná o žádné zklamání; Medvědí bratři svůj účel plní. Doporučuju sledovat ve společnosti.(7.1.2016)

 • vyfuk
  *****

  Tohle je jeden ten kousek plnohodnotný z mého dětství. V dospívání ještě jedno připomenutí a nyní do třetice za život všeho dobrého. Je v tom asi vloženo hodně citu a vzpomínek, jelikož to je jeden z mála kousků, který si jsem schopen dlouhodobě pamatovat. Pro mě za mě, skvělý příběh, který se jednoduše neztratí.(18.8.2017)

 • dan.pacino
  ***

  Od tohoto filmu jsem moc nečekal, když jsem byl nucen to shlédnout, mile mě to překvapilo. Krásný a dojemný příběh o vztazích mezi "bratry" spolu s příjemnou hudbou je skvělá kombinace ne jen pro malé diváky. "Klasické" provedení animovaného filmu možná není tak poutavé jako např. u Nema, ale i tak to stojí za to. Velká pochvala za hudbu.(14.5.2011)

 • Lennnnna
  ****

  Připomělo mi to dobu kdy jsem jako malá seděla v kině na Pocahontas:o)Zdá se, že Disney opravdu probouzí ve všech jakousi nostalgii a vyvolává vzpomínky na dětství, což je nakonec docela fajn. Medvědí bratři jsou příběhem přesně podle Disneyho šablony, trochu naivní,ale přesto roztomilý. Za tu trochu sentimentu...4 ****.(14.4.2006)

 • Hees
  ***

  Pekná, milá a poučná rozprávka rozprávka pre deti od Disney sľubuje dobrodružstvo pre celú rodinu. Čiže rodičia s deťmi sa celkom dobre zabavia. No Brother Bear má skôr poučný charakter, ako by poskytla deťom zábavu a vtipy tak sa deti môžu občas bohužiaľ pri tejto rozprávke aj nudiť. Ja som sa teda nenudil a tento film o troch bratoch, čo majú úplne odlišnú povahu je celkom fajn a dá sa pozrieť. Kameň úrazu je ten, že Disney a nie len Disney poskytuje lepšie rozprávky a tak vybrať si túto ako, že na 100 percent sa budem baviť a očakávať od nej veľa je chyba. Ja som veľa neočakával tak som sa celkom fajn zabavil a pochopil som aj pointu, ktorá nie nie je zložitá a tak ju pochopia aj deti pre ktoré je táto rozprávka vhodná. Rozprávka vlastne je o indiánskom kmeni a tak tematika je, ako dokázať žiť v súlade s prírodou a ako pochopiť, že aj v prírode zvieratá potrebujú prežiť. (Hodnotenie 3,5)(23.5.2016)

 • - Pět písní do filmu složil držitel Oscara Phil Collins. (77Ivana)

 • - Na konci titulků se nachází ještě jedna scéna, kde medvídě Koda říká, že během natáčení nebylo ublíženo žádným zvířatům. (TwoFace)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace