poster

Delgo

 • USA

  Delgo

 • Slovensko

  Delgo

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

USA, 2008, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ryuuhei
  *

  Nudné, nezajímavé, i ta sotva hodina a půl se příšerně táhla. Jediné, co se mi líbilo, tak zasazení, ale zbytek... primitivní příběh, možná celkem ucházející postavy, které dokonce v několika případech i umíraly (po této stránce to bylo takové lehce drsnější), ale to by bylo všechno. A z humoru se toho taky moc nevydolovalo. PS: Kdyby Avatar nevyšel o rok později, i bych řekl, že to má zejména dva prvky ukradené z něj. Takhle nemohu nic takového stanovit.(1.2.2015)

 • merigieren
  *****

  Je to klasická 3D pohádka, máme tady 3 strany, ztoho jedna (královská) pomocí generála kuje pikle s Odpadlíky a skrz princeznu osnuje plány na mír s Ještěrkami. Ve filmu narážejí na nenávist a odpuštění, které spolu tak nějak bojují. Každá ze dvou stran má figurku podobnou oslíkovi ze Shreka a nejaké další zajímavé schopnosti (ovládání kamenů, létání). Pokud máte rádi klasické animáky, kdy praštíte obra kladivem do hlavy a on si toho nevšimne, stylem Tazmánský čertík, tak se budete celkem často smát. Je tam dost narážek a vtípků propletených celým filmem, občas nějaké to poselství pro voliče ODS a hodně vydařená animace. Jinak Mrazíkovy titulky jsou hodně zcestné (jako by ten film ani neviděl, jen přeložil txt), raději jsem si vytvořil vlastní...(29.7.2009)

 • Jeoffrey
  **

  Podivná "něcojakoještěrková" variace na Romea a Julii, které ale chybí nějaká ta poezie a pravdou zůstává, že tady není jediná postava, která by vizuálně vypadala alespoň trochu hezky. Takže ani motýlí ještěrky ani zelené ještěrky ani trollové (nebo co to bylo) a ani jiný ze zdejších příslušníků fauny není nikterak hezký a ani extra zajímavý. Fantasie je hezká věc, ale když nemáte smysl pro estetiku, tak vám vyleze jen podivné nehezké cosi. Další věc co mohu potvrdit je, že to postrádá humor i když se to snaží, ale skeče ve stylu Mimoňů a ani retardovaný kamarád hlavního hrdiny mě nepobavili a ze zmíněného kamaráda mi bylo až kolikrát trapně. Humor je fajn, ale když pro něj nemáte smysl, nebo je vaše pojetí humoru někde jinde než u jiných, pak máte smůlu a jediné co v lidech vyvoláte je trapné ticho. Toliko roviny, kde film tragicky selhává. Co se týká příběhu tak to není nic extrémně originálního, nepředvídatelného a ani nijak extrémně zajímavého, ale koukat se na to dá a dokonce mě to ani nikterak neuráželo. Dokonce bych i řekl, že bojové scény, nebo spíše ta velká bitva docela ušla. Animace na to, že je vše dosti nehezké není úplně špatná, hudby jsem si nějak výrazně nevšiml. Přesto musím říct, že jsem čekal větší průšvih a že to mohlo dopadnout mnohem hůř (třeba se tu mohlo zpívat jako v Strange Magic...). Takhle je to prostě jenom takové nehezké nic moc, které mě nijak neokouzlilo, ale že bych u toho nějak trpěl - to zase ne. 3,7/10(1.1.2017)

 • Hakha
  *

  Vcelku nezajímavá podívaná s mnoha špatnými vtipy, nezajímavými dialogy a s otřesnou a odpudivou animací postav(prostředí vcelku ujde…). Těšil jsem se na závěrečnou bitvu, která mohla být zajímavá…. ale bohužel nebyla. Je smutné, že v tomto animáku vůbec nic nefunguje, a tak hodnotím 1 hvězdičkou... PS: Podobnost tohoto filmu s Avatarem je opravdu nulová…(13.2.2010)

 • Rehooo
  ****

  Pro mě parádní animák. Mělo to spád a akci. Místy mi to připomínalo Hvězdné války skřížené s Pánem prstenu. Přesně to sci-fi co se mi vryje pod kůži a drží mě to. Film se mi opravdu líbil a rád se na něho podívám znovu. Jediné co mi tam trochu překáželo, byl zmatený až přematený Delgův společník. Ten tam na mě celkem často působil jako pěst na oko.(19.1.2014)

 • - Tvorba filmu trvala více než 6 let. (D3VIL)

 • - Film byl financován ze soukromých zdrojů. (HellFire)

 • - Poslední film pro Anne Bancroft. (HellFire)