poster

The Second Coming (TV film)

Drama / Fantasy / Romantický / Thriller

Velká Británie, 2003, 180 min

 • Vojcl
  ****

  Emocionalne silny snimek s vybornym Christopherem Ecclestonem v titulni roli. Na televizni produkci pomerne rozsahle a zdarile dilo, dost nechapu jak mohlo prosumet obrazovkami bez vetsiho zajmu. Kdyby se do toho investovalo vice penez, myslim ze by to po herecke a scenaristicke strance v pohode strcilo do kapsy vsechny hollywoodske Armaggedony a Dny pote...(20.11.2009)

 • shabazza
  ****

  Nejslavnější hippík, poslední žid, který dělal sklapovačky, ano ... sám JK ... tak syn Boží se nám (v inkarnaci prvního moderního Doktora WHO) vrátil zpět na Zemi a než dá lidstvu poslední ultimátum, tak si chce ještě pořádně vyrazit z kopýtka. První film je ještě takový lehce optimistický, ale ke konci už se nám to začíná fest zatemňovat ... druhý film už je tak temný, že mi z toho téměř zčernala televize. Oceňuji vynikající nápad, geniální pointu i to, jak film dokáže chytnout za koule. Takovýhle finální souboj Ďábla s Bohem a Soudný den jsem si přesně přál ... i včetně toho konce. Poselství filmu je naprosto jasné ... církve a náboženstvá jsou zlo, a jen Bůh nám může pomoci se jich jednou provždy zbavit :-D Kdo chcete vidět, jak z toho syn Boží vybruslí, určitě se na to koukněte.(27.11.2011)

 • Puddle
  *

  Soudný den, nadvláda ďábla, z outsidera novým mesiášem... Trochu silná slova na tak malý TV snímek. Čekal jsem hlavně vyšperkované filozofické dialogy o životě po životě, ale místo toho jen klišé z úst nesympatických postav, rozpočtově navíc zabalané do kabátu, jenž více připomíná houmlesáckou deku. Jediné, co stojí za zmínku jsou možná tak postavy posedlé ďáblem, z těch šel trochu strach, ale jinak hrůza hrůzoucí. Russell T. Davies by se měl jít vážně stydět do kouta...(8.1.2011)

 • - Natáčelo se v anglických městěch Manchester a Salford. (BMW12)