Maugli

Sovětský svaz, 1973, 90 min

Roman Davydov

Předloha:

Rudyard Kipling (kniha)

Pěkně zpracovaná verze Knihy Džunglí. Adaptace je více dospělá a více podobná Kiplingově knize než Disney verze. Jsou zde scény masových bitev, bojů a smrti. Mauglí v průběhu filmu dospěje a Tabakí je zde šakal a ne hyena, stejně jako v knize, ale například Baghíra je zde na rozdíl od knihy samice. Pět epizod vzniklo v letech 1967-1971, ty byly spojené v roce 1973 do jednoho 90 minutového filmu. Nedávno vzniklé české titulky jsou zde: http://www.titulky.com/Maugli-257816.htm(7.10.2015)

Zapomeňte na Disneye. Protože tady je skutečný příběh malého žabáka, který vyrostl v indické džungli. Disney má krásný příběh, s krásnou hudbou v duchu padesátých, šedesátých let. Kdo chce Kiplinga, musí si pustit tohle. Sice hudba není dokonalá, příběh je ale původní, máme tu vícero postav, máme tu píseň džungle v dokonalé ruské animaci.(4.12.2015)

• blondboss

Tento animovaný film je vlastne ruskou verziou knihy džunglí a pozostáva z piatich častí natočených v predošlých rokoch predtým, než vznikol tento film. Nemyslím si, že je to porovnateľné s Disneym, keďže tu mi vadilo viacero vecí a tento ruský štýl rozprávok mi až na pár výnimiek veľmi nesedí. Preto u mňa je to len podpriemerný pokus o filmové spracovanie legendy. 45 %(21.9.2017)

Podle mě nejlepší adaptace příběhu o lidském mláděti vychovaném vlky. Charaktery zvířecích hrdinů jsou dětem snadno pochopitelné a i já jsem se ve svých dětských letech smála nemotornému medvědovi Baloo, který se snažil vlčí děcka něco naučit, fandila jsem Bagheeře při obraně jejího domova, radovala se, když Mauglí získal "železný zub" a bulela jsem, když odešel Akéla. Tahle pohádka by si zasloužila být známější.(14.9.2012)

3* Sovětská verze Knihy džunglí je mnohem věrnější své předloze než přeslazená muzikálová disneyovka ze 67. roku. Přesto asi dětem nebude tak milá, protože je mnohem dospělejší a není tak veselá, i když animačně je na velmi slušné úrovni. Pustil jsem si ji hlavně ze zvědavosti a za mě dávám lepší 3 hvězdy. Neviděl jsem ji v českém dabingu, i když musí někde existovat – bez něho je to pro menší děti zbytečnost. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ](13.10.2016)