Reklama

Reklama

Arthur: Prokletí

  • Francie Arthur, malédiction (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

Alex je už od dětství fanoušek filmu Arthur a Minimojové. Na svoje narozeniny ho jeho nejlepší přátelé překvapí a vezmou do domu, kde se film točil. Nikdo z nich netuší, že jde o zlověstnou a smrtelnou past. Z dětského snu se brzy stává hrůzná noční můra. (Bioscop)

Videa (4)

Trailer 3

Recenze (33)

Sludger 

všechny recenze uživatele

Partia fanúšikov pôvodného filmu sa vyberie stanovať k domu, kde sa rozprávka natáčala. Všetko sa ale zvrtne. Promo texty písali, že máme očakávať nočnú moru, no to sme fakt dostali, ale logickú a hlavne filmovú. Nie som zaťažený na hľadanie logických chýb, veľakrát to aj odpustím, keď je film dobrý, no tu boli tak očividné, že som to nezvládal. Príklad: Chlapca s okuliarmi naháňa niečo v lese, poriadne to nevidí, tak si dá dole okuliare, čiže bude vidieť ešte horšie a vtedy ho to dostane. To je už fakt na facku. Vlastne v celom filme nič nedávalo zmysel. Od správania postáv až po samotné vyústenie, ktoré snáď tvorcovia ani nemysleli vážne. Herecké výkony boli ďalšia katastrofa. Už pekne dlho som nevidel nič kostrbatejšie a neprirodzenejšie. Odkiaľ ich vyhrabali? Scenár, tu sa Luc Besson moc nepretrhol. Prišlo mi to ako taká lacná varianta na Wrong Turn, len bez cool mutantov, krvavých scén a brutálnych vrážd. Vlastne, v tom filme nič nefungovalo a možno dve scény by sa dali označiť za podarené. ARTHUR: PREKLIATIE je vyložene zlý film. Hlúpy ako stará Blašková, s hroznými hercami, bez atmosféry a napätia. Neurobte rovnakú chybu a ignorujte ho. ()

Ryuuhei 

všechny recenze uživatele

Film je do poloviny prostě jen snímkem o urbexu, přátelství a tom, jak hlavní hrdina dospívá a přestává žít pouze ve fikčním světě své oblíbené filmové postavy. Vše, co vypadalo jako fajn, milý, romantický film, se samozřejmě očekávaně zvrtlo a začal trailery slibovaný masakr, klasické hororové neduhy typu nelogické jednání postav (aneb když se třeba hrdinka zamkne ve stodole namísto toho, aby upozornila své kamarádky o pár metrů dál, že se něco děje) a v podstatě až takovou řadovou vyvražďovačku s očekávaným koncem (pachateli rozhodně nebyly žádné nadpřirozené síly). Co film vykreslil opravdu dobře, tak skupinu přátel, jejich vzájemné vztahy a to, jak to třeba jiskřilo mezi úhlavním představitelem Alexem a Samanthou. Zkrátka maličkosti, které nicméně celou partu přiblížily tak, že si k nim dokázal člověk udělat i nějaký ten vztah - o to depresivnější pocity poté. Stejně parádně dopadl casting, Mathieu Berger se velice blízce podobá Freddiemu Highmoreovi (Arthur a Minimojové) a působí tudíž jako ultimátní hrdina příběhu, který se pro svou vášeň přímo narodil. Obecně mi přišlo, že byli obsazení herci velice talentovaní napříč tomu, že to pro některé byla vůbec herecká premiéra. Ve výsledku jde nicméně o skoro až zbytečný horor, který mohl být klidně pohodovějším dramatem zaměřujícím se spíš na mezilidské vztahy a dospívání, než aby to celé zničil prvoplánovou vyvražďovačkou. ()

Reklama

malylada 

všechny recenze uživatele

Celkově zápletka točící se kolem partičky kamarádů, kteří jsou fanoušci animované postavičky působí přetažená za vlasy. Podotýkám, že za celou první půlku zde není náznak jakéhokoli hororového prvku. V té druhé je jakási marná snaha o slasher, ale co se v ní děje, je opravdu tragédie. Když má dojít ke "killu" některé z postav, tak není nic vidět, gore velký špatný a co z toho ve výsledku vyplyne, to je opravdu perlička......20% ()

Kudly4 

všechny recenze uživatele

Jsem si připadal při sledování, minimálně o 15 let mladší, kdy  jsem se díval ve svém pokojíčku na Jetix. Slaboučký Horor, ale s příjemnou atmosférou, na který se v pohodě může asi kouknout celá rodina. Pro zkušený diváky v žánru, se bude jednat o ztrátu času. Potěší alespoň jedna jediná krvavější scéna - noha v medvědí pasti (+ nějaká ta smrt v závěru) a i výběr teen herců je v pohodě, nikdo mě vyloženě nesral, no až na ty dva blonďáky, u kterých jsem nevěděl, zda to jsou bráchové nebo teploušové. (Full HD, CZ Dabing) ()

tron 

všechny recenze uživatele

Kokos, to čo bolo? Nech už budete od tejto blbosti čakať čokoľvek, zrejme nakoniec dostanete niečo, čo ste fakt nečakali. Už zápletka je úplne absurdná. Besson najskôr motív Arthura a Minimojov podojil v detskej sérii a keď netieklo už nielenže mlieko, ale už ani krv, rozhodol sa z toho ako producent a scenárista spraviť slasher pre dospelých. Wtf!!! Ale naozaj pre dospelých? Áno, je to v podstate vyvražďovačka a niektoré zranenia a úmrtia sú drsné, ale celý čas som sa nevedel zbaviť otázky, čo to vlastne pozerám. Ja som fakt (naivne?) čakal, že sa ukáže, že Minimojovia naozaj existujú, ale sú to ľudožravé beštie. No a napokon sa ukázalo, že... no proste blbosť. Veď uvidíte. Pekná výprava a pekná dcéra. ()

Galerie (38)

Zajímavosti (8)

  • Film se odehrává v rozmezí 10 let. Úvodní pasáž je v dětství a zbytek filmu v době, kdy je všem představitelům zhruba 18 let. (noelcoward73)
  • V prvních verzích scénáře se hovořilo o tom, že Minimojové jsou skuteční, ale podle režiséra Barthélémyho Grossmanna se rychle odklonili od fantasy žánru. „Chtěl jsem natočit sociální a politický film, takže mi přišlo vhodnější, aby padouchy filmu byli obyvatelé kapuce.“ (KGBelik)

Související novinky

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Měli jste pocit, že letošní léto bylo, alespoň co se nabídky v kinech a na streamovacích službách týče, doposud poněkud chudé? Pak vás nejspíš potěší zpráva, že srpen v tomhle směru ledacos napraví.… (více)

Reklama

Reklama