Reklama

Reklama

Vrána 4: Pekelný kněz

  • Česko Vrána – prokletá modlitba (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Štvrté pokračovanie série zobrazuje charizmatického lídra gangu, ktorým je Luc Crash (David Boreanaz). Vedie schátrnú bandu satanistických motorkárov, známych ako Štyria Jazdci Apokalypsy. Luc zavraždí Jimmyho Cuervu (Edward Furlong) a jeho priateľku ako súčasť rituálu, aby sa mohol stať nesmrteľným démonom. Ale Luc zistí, že z Jimmy sa stal duch pomsty, známy ako Vrana, aby pomstil smrť priateľky a zabránil Lucovi stať sa pánom zla. (genetique)

(více)

Recenze (69)

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Vrana s Brandonom Leem bol skvelý akčný horor s temnou atmosférou, zaujímavým dejom a kvalitným spracovaním. Nasledovali ho ďalšie pokračovania (Mesto anjelov a Návrat), ktoré však ničím nevynikali a boli len béčkovým odvarom pôvodného príbehu. V r.2005 sa prirútila Vrana 4, kde sa hlavnej postavy ujal Edward Furlong. Film si z fenoménu Vrany vzal iba základnú myšlienku, ktorú vložil do chudobného prostredia, ku pochybným postavám, kde ani hlavný hrdina nie je práve sympaťák. Celú story obklopuje depresívna, miestami až postapokalypticky pôsobiaca vizuálna stránka, ktorá filmu dodala iný štýl než mali predchádzajúce Vrany. S dejom si tvorcovia veľa námahy nedali, je tu základná myšlienka zmŕtvychvstania zavraždeného mladíka, ktorého drží ''pri živote'' túžba po pomste + Vrana ako symbol jeho nového poslania. Proti nemu stojí satanistický kult na čele s psychopatickým Lucom (David Boreanaz), ktorému sympaticky sekunduje Tara Reid. Celkovo film pôsobí zvláštne a je v ňom viacero hluchých miest. Na rozdiel od predošlých pokračovaní sa však aspoň uberá vlastnou cestou a napriek občasnej nude ide o pozerateľnú vec. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Chorobne infantilný, lacný, podradne nezaujímavý, skazený a nedôstojne pokračujúci scenár dopĺňajú všetci negramotní a nanervyidúci herci na čele s Furlongom. Aj napriektomu, že mu fandím aby sa presadil, toto bolo najnevhodnejšie dosadenie hlavného predstaviteľa v dejinách kinematografie. Danny Trejo ako kňaz bol na zaplakanie a Macy Gray spolu s Hopperom si toho moc nezahrali. O maskách ani nehovorím, nalíčenie bolo otrasné, maskérky mali za sebou asi prvú hodinu kurzu líčenia, ale keby som mal podobné nedostatky menovať ďalej natočili by už ďalšie pokračovanie, čo sa dúfam nestane. Teda pokiaľ sa na to ovšem niekto nedá serióznou cestou, ktorú by si séria Vrán zaslúžila. Už len za Brandona. Jedna hviezdička je za sexi Taru a aké-také akcie. 20%. ()

Reklama

Asia_Power odpad!

všechny recenze uživatele

Tak jsem se vrátila k sebemrskačství a opět najela na filmy z žebříčku 300 nejhorších. Nebylo to ani moc těžký rozhodnutí, jelikož poslední dobou jsem stejně měla "kliku" na sračky tak proč toho nevyužít a nesledovat sračky o kterých vím, že sračky budou. Navíc některé filmy ze 300 nejhorších umí překvapit a ukázat mi, že jsou v žebříčku neprávem. Vrána 4 ne. Vrána 4 tbuddhožel naopak perfektně a právem dokázala že mezi největší průsery kinematografie opravdu patří jelikož takhle zprznit kult to by jednoho nepřekvapilo kdyby Brandon Lee povstal z hrobu a na tvůrcích provedl svou revenge. A já bych byla šťastná páč Brandona byla kurva škoda. Éda Furlong aneb doživotní John Connor jako vrána je tak příšernou volbou až jsem se sama sebe ptala jak tenhle kluk mohl kdysi dávno mít světlou budoucnost a litovala jsem že ho tehdá Arnie zachránil před T1000. Ono slavnejch bo známejch herců co jsou ve filmu na přes držku je tu vůbec dost a já si marně lámu svou žlutou hlavu proč v tý sračce hráli. Asi se v HullMiÚdu sjeli a následně voprcali na nějaký párty, rejža to tajně natočil a vyhrožoval jim že pokud pro něj nenatočí film tak to video zveřejní. To by vysvětlovalo jejich přítomnost ve Vráně 4. Až uvidíte jak Danny Trejo předvádí svůj šamanskej tanec aby mu povstal pták tak se buď hystericky rozesmějete nebo rozbrečíte, nic mezi neni snad jen že se Vám bude chtít blejt. A co předvádí Hopper to je taky síla větší než perník do žíly. Sečteno a podtrženo Vrána 4 je film kterej ocení leda pacient po zkurveně provedený lobotomii či největší masochista, zblitek populace ať se tomuhle ptákovi vyhne obloukem. ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

Dávám 2* za to, že když říkal: "Já tvou sestru miloval!" mi to přišlo opravdové. Ty oči u toho... prostě to byl pro mě nejlepší moment z celého filmu... Jeden pohled a hned to zvedne hodnocení... Zajímavé :-) Jinak je to film o ničem, jen nosí "slavné" jméno Vrána, sic s číslovkou 4 ... Vrána X ďábel = nuda, nic moc, i béčkovej film by se za kvalitu styděl... Ale ten pohled... ;-) nestačí, aby se z takového prachu stala opět "krásná bytost" ... ()

choze odpad!

všechny recenze uživatele

Smrdutý celuloidový výkal. Po trojce, která šla rovnou na video jsem rozhodně nečekal žádné zázraky, ale tohle na mě bylo příliš. Kdokoliv, a tím myslím opravdu kdokoliv od Uwe Bolla až po Jaroslava Soukupa, by dokázal napsat a natočit stokrát lepší pokračování než je tahle nakyslá blitka, ve které není ani stopa po vránovské atmosféře, zato tu najdete jedny z nejhorších dialogů a hereckých výkonů roku. Pochybuju, že se jelo podle nějakého scénáře a jestli ano, jeho autor musel být při jeho psaní po celou dobu v hodně těžkém rauši, protože tu nic nedává sebemenší smysl. A scéna, kde do půli těla svlečený Danny Trejo natřásá své pokérované faldy v rituálním tanci nad mrtvou vránou a přihlíží tomu bandička mexických buranů, je bez diskuse to nejbizarnější, co tento filmový rok nabídl. Edward Furlong je po Michaelu J. Foxovi další věčně mladý klučík, který od T2 nezestárnul snad ani o den. Takový prťavý střízlík jako nesmrtelný, hrůzu nahánějící tragický mstitel? Kurva ani náhodou. Navíc se tu jen prdelí z místa na místo a trousí tak patetické ubrečené žvásty, že by mu člověk nejradši jednu vrazil. David Boreanaz a Tara Reid jako vůdci satanistického gangu mexikánců? Za co bože, za co? A ta hudba byla snad z DENÍKů ČERVENÝCH STŘEVÍČKů, ne? Dost možná nejhorší sequel všech dob. Rozhodně ten nejnudnější. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (4)

  • Snímek měl speciální předpremiéru. Týden před oficiálním uvedením na DVD se promítal v JAR Pacific Place Theatre v Seattlu. (Terva)
  • V roce 2011 byl film spolu se snímekm Město andělů (1998) znovu vydán společností Echo Bridge Home Entertzainment v 2diskové DVD edici v širokoúhlém formátu. (Terva)
  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Normana Patridgeho a komiksové předlohy Jamase O´Barryho. (Terva)

Reklama

Reklama