Smrt na webu

3 Blind Mice

Virtuálny svet

Krimi / Thriller

Francie / Velká Británie, 2003, 93 min

Průměrný film spíš televizního střihu, který zpracovává v té době módní téma snuff filmů a vraždění na internetu. Není na tom nic objevného, ale postavy jsou sympatické a dobře se na to dívá. Škoda jen posledních 15 minut, které jsou velmi nevěrohodné a konec vyloženě naivní. 50%(1.4.2013)

Mě to zaujalo. Filmy, které zmiňuje mis-ko, jsem v době zhlédnutí tohoto zatím neviděl; tím ale nechci říct, že jinak bych tento film odsoudil... Má to bravurní rozjezd, detektivní zápletku a s herci jsem byl také spokojen. Edward Furlong jako představitel počítačového hackera Thomase úspěšně táhne celý film. Mimochodem všimli jste si, že jedna z postav má ve své knihovně knihu "The Joke" od Milana Kundery...? ;-)(22.4.2007)

• DaViD´82

Přetěžce průměrná kriminálka, která si za vzor bere Amenábarovu Diplomovou práci či 8mm, ale klouzá jen po povrchu a chybí jí jakýkoli náznak atmosféry a ani standartní scénář není zajímavý, herci jsou dost nevýrazní a působí takovým tím dojmem "za deset minut máme padla, tak tuhle scénu doklepu a jdu domů" a to včetně jindy skvělých Ejiofora či Furlonga. Přesto se to zkouknout bez újmy dá, jako to nemá silné stránky, tak to nemá ani moc výrazně slabých a jak to dokoukáte hned na to zapomenete.(22.4.2005)

Filmy o počítačoch, internete sú stále viac populárnejšie a veľa tvorcov sa snaží zviesť sa na tejto modernej vlne záujmu. V prípade tohto filmu nie je výsledok nijako zvlášť tragický, ale ani oslnivý. Ide o solídnu sondu do života človeka žijúceho viac virtuálne ako reálne a to mu prináša viac starostí ako by si želal. Určite však treba vyzdvihnúť scény s Claire, ktoré naplno odhaľujú prázdnotu súčasnej generácie neschopnej skutočného života v zajatí počítačov.(27.11.2004)