U nás na farmě

U nás na farme

Home on the Range

Animovaný / Rodinný / Hudební / Western

USA, 2004, 75 min

Rozpočet $110miliónovTržby USA $50,030,461Tržby Celosvetovo $103,951,461║ Dosť povrchná zlátanina na to aby to mohlo zabaviť či akokoľvek zaujať, najslabšia celovečerná Disneyovka a dá sa povedať, že aj posledná bodka za klasickou 2D animáciou. /45%/(22.7.2007)

• Galadriel

U Disneye si páni producenti zřejmě neuvědomují, že problém v současné době není v typu animace, ale v příběhu. Kdyby měli pěkné scénáře, takové, jaké se objevovaly alespoň do poloviny 90. let (Kráska a zvíře, Pocahontas, ještě i Tarzan), lidi (a hlavně děti) by se dívaly rádi ať by to bylo animováno ve 3D nebo ve 2D. Jenže současným Disneyovkám prostě chybí pořádný děj a nápad a snaží se to všemožně dohnat různými cool hláškami nebo rádoby moderním pojetím (viz.Planeta pokladů), které však vyznívají nadmíru trapně. Je to hrozná škoda, protože úroveň animace zůstává pořád na velmi vysoké úrovni.(18.5.2005)

U nás na farmě, animovaný dětský film, je normovaný spotřební produkt. Animace je obstojně přizpůsobena nejmenšímu publiku. Divoký západ nezná cenu lidského života, proto cestu za spravedlností vykonávají zvířata. Jódluje se v krysařově tempu, lítý boj je zuřivě existenční, duchaplné bonmoty lze bez potíží přehlížet a Kousek Nebe zůstává i nadále rajskou oázou. Slečna Caloway je decentně shovívavá, Grace je roztržitá a Maggie je bezelstně přímá. Všechny jsou krávy a hrdinky k tomu. K hovězímu se podává přezíravá konina Buck, brumlavá kozina Jeb a vytrvalá bizonina Junior. Vydatnou večeři servíruje sebevědomý lovec lidí Rico, hostinu pořádá všehoschopný desperát v utajení Alameda Slim. Vlaky sviští, krávy se ženou, kůň zmateně pobíhá kolem. Malé děti budou okouzleni a ostatní si nemusí s ničím lámat hlavu.(18.12.2017)

Nuž, animovaný western parodujúci stereotyp divokého západu, v ktorom hrajú hlavnú úlohu tri kravy a jeden kôň, pomáha im zajac s drevenou nohou a okolo nich sa motajú dva nadržané býky sa naozaj cení. :o) Pobavil som sa napriek tomu, že po technickej/formálnej stránke to fakt nie je nič moc. Vhodné skôr pre mladšie deti, ktoré ešte vnímajú film buď ako dobrý alebo ako taký, ktorý ich nebavil a nežaťažujú sa dospeláckymi múdrosťami.(11.1.2014)

• Hansolo35

Právě na to koukám na Nově. Animace jako dětská hra z pc, tisíckrát omílaný a opakovaný příběh. Což to jsem si u amerických filmů zvykl, ale že zcela zjevní býci (Ben a Otto jsou mužská jména a navíc mu říká tati) mají vemena, tak to je vrchol! Když už jsou amíci tak prudérní, tak proč pohlavní znaky prostě nevynechali? Nebo v životě neviděli býka a mysleli, že vemena mají obě pohlaví :-D Jedním slovem trapná ostuda!(27.6.2009)