U nás na farmě

U nás na farme

Home on the Range

Animovaný / Rodinný / Hudební / Western

USA, 2004, 75 min

U nás na farmě, animovaný dětský film, je normovaný spotřební produkt. Animace je obstojně přizpůsobena nejmenšímu publiku. Divoký západ nezná cenu lidského života, proto cestu za spravedlností vykonávají zvířata. Jódluje se v krysařově tempu, lítý boj je zuřivě existenční, duchaplné bonmoty lze bez potíží přehlížet a Kousek Nebe zůstává i nadále rajskou oázou. Slečna Caloway je decentně shovívavá, Grace je roztržitá a Maggie je bezelstně přímá. Všechny jsou krávy a hrdinky k tomu. K hovězímu se podává přezíravá konina Buck, brumlavá kozina Jeb a vytrvalá bizonina Junior. Vydatnou večeři servíruje sebevědomý lovec lidí Rico, hostinu pořádá všehoschopný desperát v utajení Alameda Slim. Vlaky sviští, krávy se ženou, kůň zmateně pobíhá kolem. Malé děti budou okouzleni a ostatní si nemusí s ničím lámat hlavu.(18.12.2017)

• Hansolo35

Právě na to koukám na Nově. Animace jako dětská hra z pc, tisíckrát omílaný a opakovaný příběh. Což to jsem si u amerických filmů zvykl, ale že zcela zjevní býci (Ben a Otto jsou mužská jména a navíc mu říká tati) mají vemena, tak to je vrchol! Když už jsou amíci tak prudérní, tak proč pohlavní znaky prostě nevynechali? Nebo v životě neviděli býka a mysleli, že vemena mají obě pohlaví :-D Jedním slovem trapná ostuda!(27.6.2009)

Průměrná disneyovka, s celkem nudnými postavami a dle mého názoru odfláknutou animací. Příběh byl však celkem zajímavý a chvílemi i nepředvídatelný. Jednoznačným vrcholem filmu byl jódlující kovboj, který kradl krávy tím, že je svým jódlováním zhypnotizoval. Vidět krávy jak tancují a mění se jim barva kůže na neonové odstíny mi připomnělo podobnou scénu z Dumba. Vážně, co to ti scénáristi u Disneyho hulí? Ve finále se jedná o pouhopouhý průměr, který ale neuškodí zhlédnout.(9.11.2016)

No, čekal jsem, že to bude pořádná kravina, ale byl jsem docela mile překvapený z toho, že ten příběh je docela zajímavý a celkem pěkně ujetý. V hlavní roli tři krávy, které chtějí dopadnout nebezpečného zločince, to celé v odlehčeném westernovém stylu. Jak říkám, nečekal jsem nic, dostal jsem pak překvapivě zajímavý výsledek, který není zábavný vždy, když se o to snaží.(27.10.2014)

• Galadriel

U Disneye si páni producenti zřejmě neuvědomují, že problém v současné době není v typu animace, ale v příběhu. Kdyby měli pěkné scénáře, takové, jaké se objevovaly alespoň do poloviny 90. let (Kráska a zvíře, Pocahontas, ještě i Tarzan), lidi (a hlavně děti) by se dívaly rádi ať by to bylo animováno ve 3D nebo ve 2D. Jenže současným Disneyovkám prostě chybí pořádný děj a nápad a snaží se to všemožně dohnat různými cool hláškami nebo rádoby moderním pojetím (viz.Planeta pokladů), které však vyznívají nadmíru trapně. Je to hrozná škoda, protože úroveň animace zůstává pořád na velmi vysoké úrovni.(18.5.2005)