U nás na farmě

U nás na farme

Home on the Range

Animovaný / Rodinný / Hudební / Western

USA, 2004, 75 min

Nuž, animovaný western parodujúci stereotyp divokého západu, v ktorom hrajú hlavnú úlohu tri kravy a jeden kôň, pomáha im zajac s drevenou nohou a okolo nich sa motajú dva nadržané býky sa naozaj cení. :o) Pobavil som sa napriek tomu, že po technickej/formálnej stránke to fakt nie je nič moc. Vhodné skôr pre mladšie deti, ktoré ešte vnímajú film buď ako dobrý alebo ako taký, ktorý ich nebavil a nežaťažujú sa dospeláckymi múdrosťami.(11.1.2014)

Průměrná disneyovka, s celkem nudnými postavami a dle mého názoru odfláknutou animací. Příběh byl však celkem zajímavý a chvílemi i nepředvídatelný. Jednoznačným vrcholem filmu byl jódlující kovboj, který kradl krávy tím, že je svým jódlováním zhypnotizoval. Vidět krávy jak tancují a mění se jim barva kůže na neonové odstíny mi připomnělo podobnou scénu z Dumba. Vážně, co to ti scénáristi u Disneyho hulí? Ve finále se jedná o pouhopouhý průměr, který ale neuškodí zhlédnout.(9.11.2016)

Na prvé zhliadnutie ma to dosť sklamalo, pretože som to pozeral s českým dabingom, ktorý mi prišiel dosť slabý a dosť to zabíjal celý humor a dosť som sa u toho nudil, takže za mňa asi najhorší český dabing, ktorý som zatiaľ počul, a to ja český dabing milujem, ktorý bol dosť kvalitný a dokonca aj nezabudnúteľný, ale toto je samotné dno českého dabingu, ale potom som si to pozrel so slovenským dabingom, ktorý mi prišiel dosť kvalitný a rozhodne výhrava a celý humor bol o milión krát lepší a vtipnejší ako v českom dabingu. Celý príbeh je celkom fajn a nie je podľa mňa až tak moc nudný ako väčšina divákov hovorí, hlavné postavy sú veľmi fajn, síce mi niektoré postavy neprišli až tak moc sympatické, ale to je len pár postáv a hlavný záporák Alameda Slim bol v pár momentoch dosť vtipný a jeho pieseň Yodel-adle-eedle-idle-oo je veľmi zábavná a dokonca aj nezabudnúteľná pieseň a animácia je dobrá, síce nie je až tak skvelý ako v Lilo a Stitch alebo Medvedích bratroch, ale aj tak je to dosť fajn animácia. Koniec filmu je dosť zábavné, síce mohlo to byť ešte lepšie, ale aj tak je to veľmi fajn koniec. Úprimne nechápem prečo veľa ľudí to kritizuje, (čo som kritizoval aj ja predtým), ale vo finále je to celkom fajn Disneyovka. Z Disney Post-Renaissance obdobia od štúdia Disney dávam na 8. miesto. 7/10.(20.4.2020)

Na Disneyovku nového tisíciletí to nebylo špatný. 2D bylo v roce 2004 už totálně out... ale Disney naštěstí neservíruje další srdervoucí příběh, ale prostou úletovou zábavu. Tři krávy se vydávají polapit padoucha na Divokém západě, aby zastavili dražbu farmy. Krávy (dáma v klóbrcu, osvícená new age dívka a lidová ženština) jsou vtipné stejně jako ostatní postavy a naštěstí se nesnaší hnát příběh do sentimentu, ale jen bavit. Je to pro menší diváky, ale bavilo mě to.(23.2.2010)

• Hansolo35

Právě na to koukám na Nově. Animace jako dětská hra z pc, tisíckrát omílaný a opakovaný příběh. Což to jsem si u amerických filmů zvykl, ale že zcela zjevní býci (Ben a Otto jsou mužská jména a navíc mu říká tati) mají vemena, tak to je vrchol! Když už jsou amíci tak prudérní, tak proč pohlavní znaky prostě nevynechali? Nebo v životě neviděli býka a mysleli, že vemena mají obě pohlaví :-D Jedním slovem trapná ostuda!(27.6.2009)

• - Keď Alameda Slim (Randy Quaid) zistí, že mu jeho kumpán dlhodobo zakrýva hlavou jeden z posledných neodkúpených pozemkov na mape, môžme si všimnúť, že na pozemku "Dixon Ranch" sa v rôznych prestrihoch mení farba značky a v jednom dokonca chýba úplne. Znovu sa objaví, až keď mu pomocník vysvetľuje, že sa mu na gauči jednoducho sedí pohodlne.
    (Hudino)