Rogue

Fetující doktor Boris Karloff zapletený s bandou podvodníků a zlodějíčků z bordelu. Christopher Lee included. ()

Oktavianus

Žánry krimi a drama v tomto filmu najdeme. Ale thriller či horor? To ani náhodou. Moc potěší účast veterána Karloffa a naopak mladého Christophera Lee, jinak jde však o dlouhý a nezábavný film. Když jsem si četl děj, zadoufal jsem, že to bude alespoň něco jako Lupiči mrtvol, ale ani to se nestalo. Poměrně zklamání, za které z části nemůže film, jako spíš má očekávání, ale ani sám o sobě snímek nestojí za moc. ()

Vishnar

Jaké to kdysi bývaly čas: lékaři museli pracovat co nejrychleji, jelikož něco jako narkóza v té době ještě nebylo. Nůž a bolest patří k sobě, to bylo jejich krédo. A když jeden lékař našel svého "vyléčeného" pacienty o pár dní později jen jako lidskou trosku, řekl si, že by se s tím něco mělo dělat. Zalezl tedy do své laboratoře a zkoušel experimentovat s plyny.. samozřejmě že na sobě. Do toho všeho se připlete ještě jeden hospodský s vrahounem, kteří si vydělávají prodejem mrtvol lékařům. Celkem příjemný film, kde by měl excelovat Boris v hlavní roli, ale pro mě byl vítězem mladý Lee v roli málomluvného vraha v klobouku. ()

liquido26

Boris Karloff se snaží objevit účinné anestetikum, provádí experimenty na sobě a přitom se z něj stává závislák. Námět byl určitě zajímavej, i když hororem bych to nenazval. Boris Karloff hraje skvěle jako vždy. Christopher Lee taky potěší. Sice tam není moc, ale pokud ano, tak to rozhodně stojí za to. No ale jinak mě tento film příliš neoslovil. Atmosféra a herci fajn, ale to je asi tak vše. Příběh je příliš pomalej, žádné výrazné momenty a název se k filmu příliš nehodí. ()

• Film sa začal natáčať pod pracovným názvom Doctor of the Seven Dial. Štúdiu MGM sa však nepozdával, obávalo sa, že názov obsahujúci Seven Dial (miestna časť Londýna) nebude pre neanglických divákov dostatočne atraktívny. (beso74)
  • Vtedajším cenzorom sa podarilo pred uvedením filmu úspešne odstrániť 3 scény: pohľad zblízka na amputáciu nohy, scénu, v ktorej Joe (Christopher Lee) bodne nočného strážnika do chrbta, a scénu, v ktorej Thomas Bolton (Boris Karloff) hodí kyselinu Joeovi do tváre. (beso74)
  • Aj keď bol film natočený v roku 1958, do distribúcie sa dostal až v roku 1962. (beso74)