Míša - vodní příšerka

Velká Británie / Německo, 2005, 95 min

John Henderson

John Ignatius

Bill Jones

Překvapivě zábavná pohádka o přátelství jednoho malého kluka a obrovské vodní potvory, která slyší na jméno Mee-shee. Pokud je vám kolem dvanácti, doporučuji. Ale i pro ty starší (pravděpodobně rodiče) je tu přichystáno pár vtípků, které mladší ratolest asi neodhalí. A navíc nádherná novozélandská krajina (nebo kanadská, ale tomu moc nevěřim)...(21.6.2008)

Taký milý monster movie pre deti. Nejaký náznak deja, nejaký herci, pár detí, sem tam príšera čo rozozná dobro od zla a záporák, ktorý chce príšeru a peniaze. Je to jednoduché, svižné, pekné a technicky to nie je odfláknuté. Keby som mal oklo 8 rokov, tak to patrí k mojej špičke. Myslím že tie 3* si to zaslúži, veď je to detský film. 60%(10.2.2008)

DVD/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +zručně natočené, vhodné pro děti -je to kanadské a je to na tom poznat/// Roztomilé a neurážející. Sice nic vyjímečného, co už by tu nebylo, ale pro další generaci, další film. Mě to zas tak neohormilo, ale chválím, že je tu konečně film, který dětem nijak neublíží./// Celkem 62%///(1.4.2008)

• Big Bear

Filmový příběh pro děti o přátelství Lochnesky (digitálního lachtano-plesiosaura) a malého chlapce. Jezero ohrožují i zlouni, ale jak to v každém správném dětském filmu chodí, hodní zvítězí a zlí dostanou co proto. Oproti jiným dětským filmům ale tady zlouni nevyváznou jen s boulemi, zde je to drastičtější což mne překvapilo. Digitální příšerky byly celkem povedené, ale často bylo vidět hlavně u různých šplochanců ocasem atd, jak jsou animace do filmu dodatečně vloženy. *(9.5.2013)

Kanadsko-britský VODNÝ OBOR MIŠI je lepší film, ako sľuboval trápny slovenský preklad jeho názvu. Ani sa netvári, že nepozná škótsku legendu o Nessie z Loch Ness, ale každý, kto sa troška zaujíma o strašidelné legendy, vie, že v skutočnosti MNOŽSTVO vodných tokov (od riek cez močiare po jazerá a moria) na CELOM svete MÁ „svoju Nessie“ – len tieto príšerky nie sú také masovo prevarené, ako ona. VODNÉHO OBRA MIŠI, ktorý vôbec nie je taký hlúpy, ako by sa mohol zdať, režíroval John Henderson, ktorý v roku 1996 nakrútil môj obľúbený kúsok s Tedom Dansonom LOCH NESS (a sme doma). Pri „repríze“ vsadil na poctivé technické spracovanie, v dobrom nekomplikovaný scenár, milú atmosféru, nádhernú prírodu a silného muža v titulnej úlohe (Bruce Greenwood - 13 DNÍ, HLBOČINA).(17.11.2008)