Ben Hur

Bill Kowalchuk

Předloha:

Lew Wallace (kniha)

Michael Lloyd

Tomulka mne svým oduševnělým komentářem dostal !!! Samozřejmě, že tenhle ,,animák" si nehraje na dnešní animované dětmi oblíbené 3D kinobustery. Příběh Hebrejského šlechtice Judy a Římského centuriona Messaly je však natolik krásným, že se někdo pokusil jej přiblížit i těm menším. Ono těch 212 neanimovaných (hraných) a někdy hodně drsných minut původního filmu by zkouslo málokteré dítě... Film je uveden Ch. Hestonem - který si Judu zahrál v hraném originále a jelikož je Ben Hur natočen podle knihy Lewise Wallace, je zde i krátce porozprávěno o tomto americkém generálovi. Přiznám se sám, že jen díky tomuto úvodu v animované verzi jsem se dozvěděl, že tato skvělá kniha byla napsána za americké občanské války! Kreslené postavičky i efekty odpovídají standardům doby svého vzniku a co je nesmírně důležité, drží se přesně románové předlohy avšak s minimem násilných scén. To hodnotím velmi kladně vezmeme-li v úvahu o čem a o jaké době dílo pojednává. Doporučuji to všem co mají doma malé caparty. Je jedno - jestli zrovna vy věříte v Boha a Ježíšův příběh. Řadu symbolů dnes používáme tak jako tak a ateisté ani často nevědí proč. Děti si pak jasněji dají do souvislostí např. tři krále, Betlémskou hvězdu, jesličky ad.... Slušný průměr! * * *(1.2.2012)

• Ištván87

O čem to vlastně bylo???(25.3.2009)

celkem dobrý animák ale Wylerově velkofilmu se to nevyrovná ani zdaleka(27.1.2012)

• blondboss

Prvý a zároveň posledný animovaný remake legendárneho príbehu o židovskom kniežati. Som trošku prekvapený, že v roku 2003 vyšli tvorcovia s tak nemastnými-neslanými animáciami, ktoré by sa dali prirovnať hádam k 80-tym rokom. Príbehovo a námetovo to samozrejme bolo ok podľa predlohy, ale chýbala tomu akákoľvek iskra a skôr by som povedal, že sa to natočilo len, aby sa na tom niekto priživil, ale v konečnom dôsledku je táto verzia naozaj slabá. 35 %(10.1.2018)

• Tomulka

To raději ani nechci vidět! To by mně asi vytočilo do vrtule.(10.3.2011)