DarkWolf

Dark Wolf

Horor

USA, 2003, 94 min

• Dudek

Tak tohle je vážně naprostá ptákovina. Nudný scénář, ve kterém jsou bezcharakterní postavy, přiblblé dialogy a nepovedená dějová linka. Nejen že je DarkWolf neuvěřitelně dementním snímkem, ale navíc dělá ostudu vlkodlakům, obávaným bytostem, které nahánějí lidem hrůzu již několik let. Zdejší monstrum je ale spíše k pousmání, i když možná ani to ne. Fanoušci vlkodlaků jistě zamáčknou slzu v oku a pomodlí se, aby se film rozjel, ale přesně to se nestane, film se sune svým pomalým tempem a neustále ním nutí své teorie, které ovšem nikoho nezajímají. Ano bych se nedivil, kdyby někdo po zhlédnutí zapomněl o čem to vlastně celé bylo. Jen na vlastní nebezpečí...(8.3.2006)

• UncleG

Z příručky 20th centruy Fox pro filmaře začátečníky: ------ Vyskytuje-li se ve vašem příběhu monstrum, používejte co nejvíce záběrů viděných jeho očima. Nejlepšího efektu docílíte, pokud se bude obluda při přesunu dívat do podlahy. Před střižnou se přesvědčte, že jste zásobeni dostatečným množstvím záběrů na ubíhající zem. Pokud jste se zapomněli zásobit, platí následující pravidlo. ----- Jeden záběr se dá v průběhu filmu použít na sto způsobů znovu a znovu. Totéž platí u zvukových efektů jako chroptění, kvílení, střelba. Nebojte se být kreativní! ----- Pokud máte hodně špatně provedenou masku ústřední obludy, neukazujte jí nikdy celou v jednom záběru. Žádoucí jsou především dlouhé prostřihy na zuby, oči, nozdry. Napětí mezi obludou a obětí vystupňujete nejlépe prostřihem na ječící dívku a plastové nozdry. Čím více záběrů tímto způsobem vystřídáte, tím více napětí vznikne. Nikdy nezapomeňte, že i v tomto bodě platí předchozí pravidlo. ----- Technologie pokročila a to znamená, že dnes už se nevyhýbáme složitým morfovacím záběrům. Vše je možno vyřešit pomocí počítačové animace. Ta vypadá realisticky za všech okolností. ----- Chraňte majetek producenta! Pokud má ve vašem filmu dojít k likvidaci skel u auta, použijte detail na tříštící se sklo. V záběrech na celek vozu není potřeba čelní sklo demontovat, případně ani stahovat boční okénka. Stačí jen budete-li pevně doufat, že si toho nikdo nevšimne. ----- Ušetřit se dá i na samoúčelné nahotě. Přemýšlejte, zda musíte mít ve svém filmu zrovna krasavice. Krasavice jsou drahé. Pokud je ve vašem filmu postava jen proto, aby se svlékla, může to být přece jakákoli laciná štětka. Myslete ekonomicky. ----- Největší pecku přichystejte divákovi na závěr. Osvědčené jsou především závěry s vtipným dialogem nebo děsivé překvapení. Pokud je vtipný dialog málo vtipný a děsivé překvapení málo překvapivé, můžete k zesílení efektu použít obě varianty. ----- Při vší té autorské kreativitě nezapomeňte, že lidé nechtějí nic nového. Přílišná originalita našeho diváka mate.(26.7.2009)

Ááá místní kritici zase jednou nerozdejchali, že někdo točí zábavné béčko. Je sice pravda, že počítačová proměna na vlkodlaka je zaručeně nejnepovedenější proměnou, co jsem kdy viděl, ale bože, no tak nebyl rozpočet. Příběh, že je krávovina? No a? Není to přece film, kterej vás má dostat moudrejma dialogama. Zábavné to je, krvavé taky, Kane "Jason" Hodder stále budí respekt a kromě krásného lesbického tance při měsíčku se dá koukat i na jiné pasáže filmu. Třeba na masakr na policejní stanici, překvapivou návštěvu v nemocnici nebo zdrhání před vlkoušem do skladu. I ty dvě holky v temné uličce byla fajn scéna. Vlkodlak vypadá hrozně, vlkodlačice lépe, ale tvůrci svůj film neberou vážně a na rovinu ho servírujou jako nenáročnou oddechovku na večer. A to plní v pohodě. Dal bych tři, ale když vidím samej odpad...tak just nadhodnotím :-D(18.12.2015)

• s.e.p.p

!! SPOILERY !! ,,Abys ho zabil, musíš ho střelit stříbrnou kulkou........ do oka." Hodně laciná výplň nočního televizního programu, u které se počítá, nebo hlavně doufá, že se na ni snad nikdo nepodívá. Film o blonďaté servírce se samozapínací halenkou, která zjistí, že po městě pobíhá vlkodlak v říji... a ji si vybral za družku. Družku, která mu má porodit kopu křížených vlkodlačích zmetků, kteří vyhladí populaci a svět, tak jak ho známe, přestane existovat. Naštěstí je tu ale drsný policajt. Policajt s tužidlem tak pevným, že by mu účes vydržel až do druhého dílu, policajt, kterému tu noc vlkodlak roztrhal už dva parťáky. Policajt, který naši malou servírku ochrání....podle vlkodlačí příručky ji vystaví záři úplňku, aby zabránil její trvalé proměně v animovanou postavičku, měnící se ve vlkodlaka. Blondýnka nakonec vezme stříbrné kulky do svých rukou a po nekonečném finále zastřelí plyšáka na střeše policejní stanice sama.... do oka. Zapomněla ale na dost důležitou věc. Vlkodlak má ještě jedno oko a to v samotném závěru, těsně před nástupem titulků, v márnici otevře... žeby sequel? ,,Nevím jestli po tom všem co se stalo, dokážu zůstat tady. Říkala jsem si, že bych si zajela třeba k moři."(26.7.2009)

• Klay

Film určenej pro sledování v partě lidí se soudkem piva při ruce. Jako horor čistokrevný odpad, komedie to ale neni zlá. Všechny herečky byly vybrané snad z playboye. Za nadprůměrné množství svlečených, hezky tvarovaných holek 1*, za ty počítačové "efekty" by si ale někdo zasloužil nakopat do prdele.(1.7.2007)