Most

John Debney

William Zabka

Zvuk:

Martin Lonek

Memy zas jednou vyhrály nad geny. Celkově se nepovedlo vytvořit věrohodnou atmosféru, celé to směrovali k parním lokomotivám, starému rádiu, písním a do toho všeho prdnou prahu s ulicemi přeplněnými nablýsknými auty. Pak je zde to oduševnělé děcko (to by mě zajímalo, jak by odpovídalo na důvod proč je jaké je ?), prut na chytání ryb se teleportoval asi z jiné dimenze. Jeho smrt mi přišla i z těch několika záběrů významně nevěrohodná (pokud ho to rozdrtilo, tak co byla ta mrtvola na konci ?). Vazba mezi tou dívkou, jež si vyráběla pravděpodobně karamel z cukru, a otcem mohla být jednosměrná (ona viděla jeho, ale on ji nikdy nespatřil, tudíž nemohl vědět, že ji zachránil). Já bych je nechal vykoupat v řece, když jeli na červenou :-) Mě memy ještě nezaslepily ... Snaha o velkolepé morální dílo se nepovedla, ale koukat se na to dá.(29.8.2009)

Učitě velice zvláštní krátkometrážní snímek, který během půl hodiny dokáže člověku hodně pozměnit pocity. Začátkem je to pocit lásky, a potom pocit nechutě, který je opodstatněn velmi těžkým, ale nakonec správným rozhodnutím. Příjemně zpracované, skvěle zahrané. Nic tomu nechybí. Rozhodně si zaslouší 90%(19.11.2013)

Nádherný příběh, opravdu. A vyústění ústředního dilematu je taky srdcervoucí. Nicméně si nemyslím, že je šťastný nápad tenhle kraťas zneužívat pro potřeby zasrané církve, protože když je člověk svině, tak si může věřit čemu chce a obhájit si co chce, kdežto když je člověk dobrý z podstaty, tak na to nepotřebuje žádnou vymyšlenou modlu. 90%(27.2.2017)

Za necelou půlhodinu, beze slov navíc, tu spíše cítíte, než vidíte, vztah otce a synka - nástin toho, jak jsou oba moc rádi každý den spolu. Je v tom naplnění srdce a touha po lásce a jejím předávání. A to je něco, co se tvůrcům povedlo na diváka ve vší jemnosti přenést, aby pak přišla zásadní otázka: Jakou cenu a smysl má život? Mých nejsilnějších 30 minut v kině.(14.9.2012)

Co se týče námětu, tedy rozhodnutí se mezi životem syna nebo lidmi ve vlaku super, abych se přiznal, snažil jsem se vžít do role Vladimíra Javorského (snad to byla jeho role). Ne, nevěděl jsem jak bych se rozhodl, asi bych tak dlouho přemýšlel, až bych nechal zahynout lidi. Ale neseděly mi v tom ty parní lokomotivy a vedle toho mobily a zaparkované fabie. Toto bylo podle mého gusta malinko nedotažené, ale jinak myslím, že film svůj záměr u mě splnil.(25.5.2010)

• - Zvedací most se nachází na řece Odra v Polsku, na železničním spojení Štětín - Podjuchy. (Haniczka)

• - Ladislav Ondřej absolvoval roční kaskadérský trénink (pád do mostní konstrukce při natáčení filmu Most dělal sám).