Nesmrtelní

Nesmrteľní

Krimi / Drama / Akční / Thriller

USA, 1995, 98 min

• Torgal

Keby to nemalo tak divoko zamotaný a neprehľadný scenár, kvôli ktorému som netušil prečo sa na obrazovke deje to čo sa deje a keby režisér vybodol na zbytočnú psychologizáciu postáv (všetci trpia nejakými smrteľnými chorobami a musia o tom neustále hovoriť), tak by to bol vcelku solídny priemer s pár zábleskami geniálnej zábavy. Jednoznačne najlepšou postavou bol napoly retardovaný lupič George - keď bol na scéne o zábavu bolo postarané. Škoda, že to je jediný skutočný klad filmu, všetko ostatné už bol prinajlepšom priemer a často ani to nie. 4-/10(5.9.2010)

• Z0oMb3E

Nemám rád, keď sa film tvári, že je niečo viac než v skutočnosti je. Nemám rád, keď sa režisér snaží z nulového príbehu a surovej akcie vytĺcť niečo filmovejšie. Potom to dopadne presne takto. Viac nechcene vtipných okamihov než pôvodný zámer o atmosféru. Tak čo to chcelo? Jednoznačne viac záberov na Tiu alebo inú sexicu so strapcami na bradavkách. Kukať na partiu nesympatických krvácajúcich nýmandov s blbými kecami totiž omrzí veľmi rýchlo. Viac svetla. nejde umiestniť príbeh do zatuchlých barov a akciu do tmavých ulíc a dúfať, že sa atmosféra vytvorí sama. Navyše ak po troch siláckych replikách nasleduje jedna chtiac/nechtiac trhajúca bránicu. A za tretie menší rozptyl charakteru postáv. Celkovo to vyznie ako defilé panáčikov v televíznej zoznamke. Až na tých pár vtipných momentov sa však nieje na čo dívať.(13.2.2012)

• Lacike

Po uspechu Reservoir Dogs si kde kdo zacal mysliet, ze je Tarantino a zacali sa tocit filmy plne vyhaslych hviezd a buducich hviezdiciek v ktorych sa neustale keca, sem tam sa niekto krvavo odbachne a madzitym sa asi udiala nejaka lupez. Tazko povedat, lebo film je natoceny strasne zmätene. Bohuzial tvorcovia tohto filmu nemaju ani stipku Tarantinovho talentu, takze vysledok je nudny gulas. 3/10.(9.10.2016)

• bassator

Zajímavé... - 2. 1. 2011 - 40%(31.5.2011)

Nozaj, v lepších rukách to mohlo byť "žrádlo". Zaujimáve postavy, jednoznačná motivácia a kopa akcie. Nádherná scéna, kde každý na každého miery zbraňou by v rukách Johna Woo bola nezabudnuteľná... Ale ja som na ňu nezabudol ani takto...(2.5.2006)