Blind War

Krimi / Akční / Drama
Čína, 2022, 102 min

Lacike

Takto by vyzeral John Wick, keby bola akcia komplet CGI. Super duper poldovi, ktorý v úvodnej akcii príde o zrak, unesú dcéru a tak sa ju vydá hľadať. Ani jeho hendikep ho nijak neobmedzuje, lebo po krátkom výcviku sa z neho stane novodobý Zatoichi. Nečakane sa k nemu pridá totálna psychopatka, ktorá sa nevie celý film rozhodnúť, čo vlastne chce. Naviac majú spoločnú minulosť, čo divák vie od začiatku, ale Zatoichimu to nie a nie dôjsť. Asi až taký super duper nebude. Alebo je nielen slepý ale aj hluchý. Dej je nefunkčná hovadina. Postavy komické. Či už blbý hlavný hrdina alebo trápni záporáci. No a akcia? Komplet CGI mizernej kvality jak z nejakého štvrtotriedneho seriálu. Vo filme nepadne ani jeden reálny výstrel. Všetko otravné CGI iskričky. Vzduchom síce nelietajú mizerné CGI helikoptéry ale po výbuchoch trápne CGI autá. No a bitky? Zložitejšiu choreografiu tu nehľadajte a všetky chvaty pôsobia umelo. Andy, Andy, toto proste nie je ono. Máš na viac chlape. Oveľa viac. Tu predviedol veľký prd. Celkovo to je akčniak, ktorý uspokojí len nenáročných fanúšikov súčasných digibordelov. Jednu hviezdu dávam za sexy psychopatku. Ale urobiť z tých 40 kg mušej váhy nebezpečnú mašinu, ktorú musia policajti od strachu spútať lepšie ako Hannibala Lectera, bolo fakt komické. 2/10. ()

bourec

Ještě tak deset let zpátky jsem očekával každou hongkogskou novinku s nadějí, že režiséři vratěj kvalitou filmy na úroveň silný trojky( Woo, Lam, Tsui). Poslední dekádu ale už hong-kong neexistuje v tý samý podobě, a filmy spolkla Čína. A jde to s místní kinematografií od desíti k pěti. Tohle má limity zejména s přihlédnutím, že hlavní hrdina je slepý, a pak je ten film neuvěřitelně uspěchanej, až zběsilej. Ani se mě to nijak moc nelíbilo. 50%. ()

AffectedFace

Od začátku do konce non-stop akční nářez, kde se nikým nešetří! Každá scéna má něco do sebe. Choreo je téměř perfektní a Blind Man je správnej badass. Je to taková Save/Revenge story, která má k originalitě daleko, ale za ten zbytek, co snímek nabízí, odpouštím. Slow-mo smyslové záběry jsou opravdu povedené a všechno jsem hlavnímu hrdinovi věřil. Hrozně se mi líbilo spojení hlavního a záporného v jeden team-up, kterej fungoval výborně. Jedinou dírou snímku je emoční téma, které se snaží fungovat, ale bohužel, asi protože se hned přikryje komediálně tupým debilem z policejní stanice. Některé části hodně připomínající Equalizera. Finále parádně vygradové v John Woo stylu. Milovníci akčních filmů budou jásat! Velmi silné čtyři hvězdy. ()

Fr

„TATI, TY MÁŠ TAK VÝBORNEJ SLUCH! TOHLE JE DAR.…“   Tak na úvod solidní masakr, za kterej by se nemusel stydět žádnej „Raid“. Během něj příjde frajer o zrak a tak se z něj souhrou nešťastných (?) okolností stane superhrdina (jakože… von v tom kolikrát moc velkej rozdíl není…). Je to čínskej film, takže počítejte s tím, že to občas bude asijsky debilní. Ale mně jde hlavně o tu slibovanou akci a tý je fakt dost. Co dost! Kurevsky hodně! Tolik mrtvol snad bylo naposledy v Komandu (nebo v „Návratu krále“. Prej jich tam je nejvíc…). Škoda, že příběh je taková tuctovka, která se nedá brát moc vážně.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu vymrdat se slepejšem.  2.) Prodávám bílý maso.  ///  Thx za titule „saturn_sk“.                PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  ****  NAPĚTÍ  ne ()

EvilPhoEniX

Akční Mayhem z Číny!! Naprosto neznámý a nezkušený režisér natočil atraktivní, velkolepou a divokou akční jízdu, která z Asie letos nemá téměř konkurenci. Film má docela atraktivní příběh, kde hlavní hrdina ( Andy On- krásný comeback!) je kapitán Swat Teamu a při nepovedené akci ztratí zrak a následně mu unese dceru zločinecká organizace zaměřující se na obchod s bílým masem- konkrétněji mladé dívky. Hlavní hrdina má však výborný sluch ( tak trochu Daredevil) a i poslepu je z něj parádní martial arts mašina. Jsou tu úžasné postavy, krom Andy Ona, který je nejen sympaťák, ale i výborný fighter, potěší i neznámá Xing Yang ( čínská Julie Estelle!), která je od mala prodána do otroctví a trénována jako assassin- hraje zde vyloženě zvrácenou ženskou postavu - totální nutcase, vraždící mašina bez emocí, která se spojí s hlavním hrdinou, aby natřeli prdel kriminálnímu podsvětí. Líbí se mi ten team up slepý kladný hrdina a zvrácený antihrdina, což je nevídaná dvojka a dobře to šlape. Akce je zde spousta, téměř se nesešlápne z plynu, spousta přestřelek ( rotační kulomet, brokovnice), úžasný fighty - docela nevídané v HK produkci, aby se víc mlátilo než střílelo, ale řeže se to tu hlava nehlava v úžasné choreografii a s parádní kamerou za doprovodu úderného soundtracku, který krásně dávkuje adrenalin i euforii divákovi do krve. Došlo i na pár menších dějových překvapení a hlavně je to velká zábava a radost film sledovat. Tyhle Rkové akční jízdy s vysokou řemeslnou zručností mě neomrzí nikdy ( Finále John Wick style!). Užíval jsem si to neskutečně a miluji ten film.  Tohle je hodně silný evolve z Číny, který má blízko k produkci z Jížní Koree. Příběh 4/5. Akce 5/5, Humor 2/5, Násilí 4/5, Zábavnost 5/5 Hudba 5/5, Vizuál 5/5, Atmosféra 4/5, Napětí 4/5, Emoce 3/5, Herci 4/5. 9/10. ()