Krvavé pobřeží

Scénografie:

Timmy Yip, Eddy Wong

Kostýmy:

Timmy Yip

Vizuální orgie, bitvy podobné těm, které známé z trilogie Pán prstenů, sofistikované odkazy na čínskou kulturu (čajové obřady, láska k hudbě, ale hlavně na legendární válečnický spis Umění války). Škoda jen, že si jsou všichni ti kluci čínští, tak moc podobní, přiznávám, že jsem se občas v té bitevní vřavě ztrácel, zkrátka jsem netušil, která strana je která, to je ale můj problém, ne režisérův. Přesto všechno to dnes necháme na čtyřech hvězdičkách. 75%(22.6.2013)

Mám z toho trochu rozporuplné pocity. S hrdiny tohoto filmu jsem se seznámil už kdysi dávno, když jsem hrál Dynasty Warriors 4 až 6 :) jelikož hra pojednávala o tom stejném, zastavit Cao Caa, takže jsem znal osudy hrdinů. A bohužel musím říci, že hrát hru bylo o dost zábavnější, něž sledování filmu. Film hrozně trpí zdlouhavými scénami, které jsou docela nudné. Osobně si nedokáži představit, jak by tento film mohl mít dvě části. To bych asi nedal. Jinak, co se týče soubojů a akcí, tak to Jonh Woo pojal svým způsobem, který se mi zamlouval a nemám k tomu co bych vytkl. Škoda, že to není okořeněné špetkou humoru...(8.7.2009)

Kdyby si John Woo ujasnil, co chce točit, bylo by to za plných pět. Když inscenuje strategická rozhodnutí, úskoky, léčky, útočné formace, když nechává hlavní hrdiny souznít při hudbě, či když se obřad čaje stává zbraní silnější než meč, ve všech těchto chvílích jako divák nedýchám a nechám se unášet příběhem. Jenže nevím proč, ale v době post-LOTRovské asi musí každý geroj bojovat stylem Legolas, a tak se dočkáme závěru spíše z ranku béčkového fantasy. Což filmu tvářící se dvě třetiny docela historicky trochu ubližuje, protože Cao Cao není nějaký béčkový záporák, ale "jen" ambiciózní vojevůdce.(30.7.2018)

Ryze čínský historický velkofilm značně ovlivněný moderním trendem amerických snímků, což není nutně na škodu. Délka filmu je asi jediným velkým nepřítelem tohoto počinu Johna Woo. Sice jsem se nenudil, ale konec jsem očekával jako spásu. Jestliže jsem hovořil o velkém nepříteli, musím uvést i ty menší. Vadilo mi zejména to, kolik scén tu zavání laciným béčkovým akčním filmem. Dále jsem nebyl odvázaný z toho, že veliká přednost snímku - bojové, resp. válečné scény - jsou tu v takové míře, že si vlastně podřezávají pod sebou větev a brzy tak přestanou diváka (mě tedy určitě) překvapovat a zajímat. Od filmu, který trvá zhruba 140 minut bych očekával více, než jen 120 minut samých bojů a zbylý krátký čas naplněný strategickým uvažováním. Přesto všechno však nemohu pocitově jít s hodnocením níž.(10.3.2011)

Čínske filmy zrovna niesu moja šálka kávy, ale na tento som sa pozrel hlavne kvôli réžii Johna Wooa.A celkom sa aj oplatilo.Nieje to zázrak, ale akcie sú fakt vydarené a skvelo z režírované.Kamera je skvelá, kostými a celkový vizuál je tiež dobrý, ale nič na tom super nevidím.Nečakal som od toho pecku a v podstate som dostal aj to čo som chcel.Dosť dobrý historický film. Originálny zostrih (Red Cliff I, II) sa mi moc nechcelo pozerať a tak postačilo aj toto. 70% - 3*(8.2.2011)

• - Tento dvoudílný film bude v západních zemích sestříhán do jednodílné verze. Filmy obsahují mnoho čínských jmen a znaků čínské kultury, která by prý pro západní publikum mohla působit zmateně a nepřehledně. (TomikZlesa)

• - Okrem kontinentálnej Číny prebiehalo natáčanie snímky aj na ostrovnom Tajwane. (MikaelSVK)

• - Čínská armáda uvolnila neuvěřitelných sto tisíc vojáků, aby hráli kompars. (Karlos80)