poster

Krvavé pobřeží

 • Čína

  Čch' pi

 • slovenský

  Krvavé pobrežie

 • anglický

  Red Cliff

 • anglický

  Battle Of Red Cliff, The

  (neoficiální název)

Historický / Akční / Dobrodružný / Drama

Čína, 2009, 142 min

Režie:

John Woo

Scénář:

Jingzhi Zou

Kamera:

Yue Lü, Zhang Li

Střih:

Hongyu Yang
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mortak
  **

  John Woo je mistr ve službách ďábla. Jenom díky jeho mistrovství v inscenování válečných scén se tato propaganda spravedlivé války za Dobro proti Zlu dá vydržet. Jenže ta efektní prázdnota zabíjení a ničení se v průběhu filmu přenáší i na vás a na konci, ač se bráníte, je dosaženo účelu - jste připraveni vstoupit do čínské lidově-demokratické armády, zabíjet a nechat se pak zabít. Protože prázdnota v duši je základním předpokladem pro efektivní zabíjení. Film připomíná Tarantinovu The Pride of Nation a nepochybuji, že by si ho Hitler a jeho proaganda užili. A Stalin taky.(14.2.2010)

 • Xmilden
  *****

  Bombastický John Woo, tam kde si Pán Prstenů pomáhal efektivností, tam používá pan Woo mozek. Krvavé pobřeží je ukázkou té nejlepší vojenské taktiky, jak jinak by mohla 40 000tisícová armáda přemoci 20ti násobnou přesilu. Silně uvažuji že shlédnu i nesestříhanou originální verzi. Návrat na domácí půdu režisérovi jednoznačně prospěl.(25.10.2010)

 • okkac
  ***

  Zásadní věc u tohoto sestřihu je, jestli jste předtím viděli úplné asijské verze obou dílů. Kdo je viděl, tak bude patrně skřípat zuby nad tím co všechno bylo vystřiženo. Shrnuto takhle: nejvíce to odnesl první díl. Jelikož se od sebe oba díly náladou celkem liší, kdy první je ještě takový hravý a efektní, kdežto druhý už má především vážnou polohu, tak v sestřihu je vážná poloha přetažena i na díl první, hlavně změnou soudtracku a vystřižením hlavního hudebního motivu na mnoha místech a nahrazením smutnějším doprovodem - tohle mi vadilo nejvíce. I ty bitvy byly trochu prostříhané a na několika místech jsem si říkal, že celkem zbytečně. V příběhové linii se zase odehrávalo všechno až moc rychle. To druhý díl dopadl o dost lépe, jelikož zůstala zachována jeho původní atmosféra a i ty střihy tam nejsou až tak brutální, i když vypustili toho dost (celé milostná linie princezny, která je tímto, jako postava, dokonale zabitá). Z finální bitvy toho moc neubylo. Pokud bych tuhle verzi viděl jako první, a až pak původní dva díly, tak bych hodnotil jinak, pozitivněji. Takhle musím dolů. 6/10(19.6.2009)

 • Marigold
  ***

  Pořád mi to připadalo nějaké překotné, jankovité a prázdné, až z promo materiálů jsem se dozvěděl, že Woo sestříhal pro západní publikum "akční verzi". Většinu stopáže "západního cutu" tvoří líté rubačky všeho druhu, odvedené s naprostým perfekcionismem (co také od Wooa čekat). Když se zrovna neválčí, přichází čas na čajovou esoteriku, která ale jen párkrát zapůsobí neokoukaným dojmem – rozhodně nevyzařuje takovou vnitřní sílu jako Zhangovy nejlepší momenty. V akční verzi se navíc poztrácely charaktery postav, úspěch je, když se divák naučí v mlatě rozeznávat jednotlivé hrdiny, proniknout do jejich nitra je skoro nemožné... jen Kaneshirův čínský Odysseus si mě zcela podmanil. Celkově mi Red Cliff připomíná Dvě věže bez Společenstva prstenu před tím. Fajn zábava, efektní režie, ale taky žádný duch a velký příběh. Nepochybuju o tom, že v nesestříhané verzi všechno tohle být může, v evropském cutu bohužel šlo spíše o bitevní epiku.(27.5.2009)

 • Special One
  ****

  Audiovizuálně to nemá chybu, ani nemůže mít. V závěrečných titulkách je totiž psáno Directed by John Woo. Film je prošpikován válečnou taktikou, což jsem u jiných válečných filmů občas postrádal. Bohužel filmu chyběl nějaký ten srdcervoucí příběh, a i když je za kamerou Woo, tak vás tento jeho kousek neposadí na zadek. Krvavé pobřeží je jako žraločí pohled. Impozantní, ale přitom bez duše.(15.1.2011)

 • - Yun-Fat Chow opustil natáčení hned první den. (Karlos80)

 • - V Asii překonal tržby Titanicu. (M.B)

 • - Natáčení trvalo přes 200 dnů, závěrečná scéna se připravovala více než rok a bylo pro ni postaveno osmnáct funkčních lodí. (vendy63)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace