Krvavé pobřeží

John Woo

Jingzhi Zou

Yue Lü, Zhang Li

Hongyu Yang

Prvotřídní epický velkofilm se vším všudy. Nádherné ztvárnění východní kultury. Jediné, co mi lehce kazilo dojem z filmu, byli trochu "nesmrtelní" bojovníci a sem tam nějaké to klišé, ale když to budu brát čistě jako legendu, působí to efektně. Od výpravy, přes vizuální efekty, kameru, herce... Čínani umí. A umí minimálně stejně dobře jako Hollywood. Nádhera. (Silné především díky ztvárnění bojových scén, je to svým způsobem o estetice válečného umění v kabátku z historického období východní kultury.)(12.6.2009)

Velkolepý čínský historický velkofilm z roku 208 vyrobený roku 2008 připomíná v mnohém největší klasické sovětské či americké válečné velkofilmy, nebo taky počítačové hry. Lodí jsou tisíce, bojovníků statisíce, efektů taky tolik. Bohužel hlavních postav je taky mnoho a do konce filmu, prý příliš prostříhaného, jsem se v nich zcela neorientoval. Občas v bitevní řeži ani v tom, která strana je která, i když vlastní příběh je prostinký. Nakonec hlavní se v tomto filmu stalo užít si bitvy jednotlivců, překrásných scén s metáním ohnivých pum a podpalováním nepřátelských lodí a jen občas si, s nejvyšší opatrností, odpočinout u čaje. Trailer: http://www.csfd.cz/film/118015-krvave-pobrezi/videa/(25.7.2010)

• Sawy

OK,podhodnocuju,ale když já prostě nemůžu jinak! Kdybych nikdy neslyšel o existenci dvojdílné asijské verze,dával bych asi poměrně spokojené čtyři.Ale když jsem se na tenhle osekaný evropský cut díval,pořád mi hlavou běžely myšlenky jak skvostné by to asi bylo v původní verzi.Tady se prostě charaktery většiny postav ztrácí pod nánosem velkolepých a dobře natočených,ale pořád jen bitev.A já chtěl velký příběh s propracovanými charaktery a obřími emocemi.Toho se mi nedostalo a z herců bych dokázal vyzdvihnout jen klasicky šarmantního a sympatického Tonyho Leunga,jehož postava mi jako jediná přirostla k srdci.Je škoda,že se distributor neodvážil poslat původní dva filmy alespoň na DVD,za pokus by to jistě stálo.50 %(6.5.2010)

Tu už nie je potrebný plnohodnotný komentár, kedže všetko dôležité som už napísal k dvom pôvodným dielom. Stalo sa presne to, čo sa aj dalo očakávať, teda že tento radikálny zostrih filmu dosť ublíži. V celom úžasnom dvojnásobne dlhom epose som nezaregistroval žiadne slabšie miesto, celý film bol krásny zážitok, ale tu som už horšie miesta našiel. Zmizlo množstvo perfektných scén, ktoré dávali priestor jednotlivým postavám a umožnovali sa s nimi lepšie zoznámiť. A dotklo sa ho hlavne Wei Zhao, ktorá patrila medzi najzaujímavejšie postavy a tu nebola takmer vôbec. Emócie tiež takmer úplne zmizli. Ale určite ma ani len nenapadlo, že sa v určitých scénach zmení aj hudba, čo som si všimol v závere bojovej scény s korytnačou taktikou a zatiaľ čo v pôvodnej verzii to hlavne vdaka hudbe bola jedna z najlepších scén, tak tu ma to moc nezaujalo. Tiež sa dá povedať, že zostrih je až príliš priamočiary, všetko sa venuje len boju a situáciám, ktoré s ním majú niečo spoločné, a to čaro, ktoré mala pôvodná verzia takmer celé zmizlo. Ale v každom prípade je mi úplne jedno, ako tento zostrih dopadol, pozrel som si ho len zo zvedavosti, ako moc sa to zhorší a už sa k nemu určite nevrátim. Budem pozerávať pôvodnú verziu, ktorú považujem za absolútny vrchol žánru.(24.8.2010)

Megalomanský epos z historie Čínského císařství. Režisér dostal na práci 80 miliónů dolarů a na hraní Čínskou lidovou armádu. Použil je k natočení gigantického filmu s téměř pětihodinovou délkou a uvážlivě ho rozdělil na dvě stravitelnější části. Na snímku je znát každý utracený cent. Tisíce vojáků, špičkové kulisy, perfektní kostýmy a speciální efekty za které by se nestyděl ani Hollywood. Vše v čarokrásné krajině Jihovýchodní Asie. Obrovským plusem jsou postavy. Je jich hodně, ale jsou zřetelně rozlišeny svými charaktery, takže jsem neměl problém s jejich rozpoznáním. Podstatná část stopáže se zabývá cestou do duše hlavních hrdinů a tím zřeďuje krvavá jatka prudkých bitev a dává alespoň na chvíli vydechnout.(6.11.2016)

• - Jde o nejdražší čínský film všech dob. Stál kolem 50 milionů dolarů a předstihl tak i Kletbu zlatého květu z roku 2006 (45 milionů dolarů). (jonyyy)

• - Yun-Fat Chow opustil natáčení hned první den. (Karlos80)

• - Při natáčení námořní bitvy se zabil třiadvacetiletý kaskadér. (TomikZlesa)