poster

Krvavé pobřeží

 • Čína

  Čch' pi

 • slovenský

  Krvavé pobrežie

 • anglický

  Red Cliff

 • anglický

  Battle Of Red Cliff, The

  (neoficiální název)

Historický / Akční / Dobrodružný / Drama

Čína, 2009, 142 min

Režie:

John Woo

Scénář:

Jingzhi Zou

Kamera:

Yue Lü, Zhang Li

Střih:

Hongyu Yang
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Okara
  *****

  Pro mě aktuálně nejlepší čínský historický velkofilm pyšnící se nejen jednou z nejlépe zpracovaných nočních bitev, ale i woovou precizní režií doplněnou o dokonalou kameru a impozantní speciální efekty. Nové válečné strategie a časté souboje bojeschopných generálů, při kterých se tají dech začleněny do průměrného příběhu, připomínajícího asijskou obdobu Trójy v pozadí s mírumilovnou hudbou (místy připomínající OST Catch me if you can). Také možná škoda úplného zakončení, ale jinak dechberoucí zážitek, a to nejen pro nadšence historických velkofilmů. 90%(30.7.2012)

 • Slarque
  ***

  Pro studium starověkých vojenských taktik a strategií je to naprosto ideální materiál. V samotném příběhu se mi bohužel spousta postav pletla a většina z nich spíš vypadala jako figurky, kterými si John Woo pohybuje na téhle složité šachovnici. Přesto (nebo právě proto) bych rád viděl tu kompletní, téměř dvojnásobně dlouhou čínskou verzi (70%).(31.8.2009)

 • nirvanafan
  ****

  Sledovat dvouapůlhodinovou taktickou bitvu mě bavilo víc než sem čekala. Nebejt toho až trochu moc pyromanskýho finále je to fakt dokonalý. Všechno, co se na plátně děje je chytrý a není to překombinovaný jako v tom děsným závěru Klanu létajících dýk. I ta jedna malá romance tam zapadá docela dobře a nenásilně. A bitevní vřava je na velkým plátně fakt nejlepší.(28.6.2009)

 • MrPierc
  **

  Začátek filmu se slibně rozvíjí, ale postupem času se i bojové scény okoukají a film je dosti monotóní. Všichni sypou z rukávu moudra jak v továrně na výrobu hlášek Moudra s.r.o. Je to moc heroické a kopí se tu používá snad i na vytírání zadků. Vtipné scénky a typická asijská mimika leze na nervy. Proč se ten film zaplatil a děla rekordní tržby ? Protože v Číně dostali příkaz jít na to všichni do kina :-)(21.6.2009)

 • mortak
  **

  John Woo je mistr ve službách ďábla. Jenom díky jeho mistrovství v inscenování válečných scén se tato propaganda spravedlivé války za Dobro proti Zlu dá vydržet. Jenže ta efektní prázdnota zabíjení a ničení se v průběhu filmu přenáší i na vás a na konci, ač se bráníte, je dosaženo účelu - jste připraveni vstoupit do čínské lidově-demokratické armády, zabíjet a nechat se pak zabít. Protože prázdnota v duši je základním předpokladem pro efektivní zabíjení. Film připomíná Tarantinovu The Pride of Nation a nepochybuji, že by si ho Hitler a jeho proaganda užili. A Stalin taky.(14.2.2010)

 • - V Asii překonal tržby Titanicu. (M.B)

 • - Okrem kontinentálnej Číny prebiehalo natáčanie snímky aj na ostrovnom Tajwane. (MikaelSVK)

 • - Při natáčení námořní bitvy se zabil třiadvacetiletý kaskadér. (TomikZlesa)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace