• StaryMech

Z kupy nudných výmyslů vykukují tváře pěti mladistvých fešáků, předstírajících (Tony Curtis prý se silným newyorským přízvukem), že patří k partě, která posléze vešla do dějin.(20.3.2016)

Skoro padesátiletý Donlevy hraje vůdce jižanských gueril Williama Quantrilla, kterému bylo v době jeho smrti 27 let. Audie Murphy je o deset let starší než Jesse James v době, kdy nájezdníci pořádali své nájezdy. Přestože nám tento snímek ukazuje, jak parta budoucích banditů (Jesse a Frank, dva z bratrů Youngerových a jeden Dalton) naplněných jižanskými ideály a touhou pomstít se unionistům, statečně vstupuje k Quantrilovým partizánům a Jesse James je jejich statečným vůdcem, ze kterého Quantrill hned druhý dne udělá svého zástupce, sám Jesse nikdy členem této tlupy nebyl a masakru a vypálení v Lawrence se neúčastnil. Kansas Raiders jsou tedy další westernovou historickou fabulací, která si bere skutečná jména a některé události a mixuje je tak, aby se to lidem, co neví, jak to doopravdy bylo, líbilo. Když odhlédnu od toho, že je to všechno vymyšlené, tak mi docela vadil Audie Murphy v roli Jesse Jamese. Působil strašně naivně (a jeho parťáci jakbysmet). Donlevy je skvělej herec, ale bohužel i Quantrill byl neslanej a nemastnej. On to totiž nebyl ani klaďas ani záporák a tak nějak mi nepřišel ani jako antihrdina. Film ale určitě nenudil a hezky se na barevný technicolor dívalo.(9.2.2013)