Shrek a duch lorda Farquaada

• USA Shrek 4-D (více)

Shrek a princezna Fiona se chystají na svatební cestu. Drakem sežraný lord Farquaad se vrací jako zlý duch, který chce jejich svatební cestu překazit. Za pomoci svého pomocníka Theloniouse unese princeznu Fionu. Shrek a oslík se jí vydají hledat za vydatné drakovi pomoci. (Steew)

Rozjimatel

[2,5*]     "Princess at 3 o'clock."     Tento krátky shrekovský príbeh je na môj vkus až príliš akčný, s takým jednoduchším humorom. Začiatok je ešte celkom nádejný, ťažkosti víly Zvonilky ma dobre navnadili, pár dobrých vtípkov sa tam nájde, ale postupne sa to zvrhne na bezduchú akciu. Vyšlo aj ako súčasť kolekcií DreamWorks Spooky Stories (seriál) (2009) a Shrek's Thrilling Tales (2012).     "With you as my spirit queen, I'll be king of the underworld!" "Over my dead body!" "Exactly!" ()

marquillo

Shrek so štvrtou dimenziou bol prijemnou štvrťhodinkovou zabavou, celá šou však trvala o niečo dlhšie a štvrtý rozmer pomohol vtiahnuť diváka do inak nevýraznho deja, avšak už by malo byť každému jasné, že takéto filmy nie sú robené pre umelecký zážitok ale len pre bláznivú zábavu recipienta. 80% stale však veľmi zaostáva za simpsons ride :) ()

mikiqex

Podle mého byla docela chyba, že to dali jako bonus na DVD, protože bez toho všeho kolem, co nabízí atrakce v parcích Universal Studios (Hollywood + Orlando), to prostě není ono a divák to nedocení. Stejně jako podobný 4D film v těchto parcích "T2 3-D: Battle Across Time", což podle mého svým způsobem patří sem do sekce "Související". ()

Hopper

Naprosto fantastická záležitosť, ktorú však uvidíte len vtedy ak za drobný peniaz si kúpite letenku do L.A., odkiaľ to už je len skok do Universal Studios Hollywood. Táto cca 20 min. epizódka priamo naväzuje na koniec Shreka, kde Shrek a Fiona odchádzajú na svadobnú cestu, pričom sa im v tom Farquaad snaží zabrániť /ako duch/. Okrem slušnej dávky srandy /ak ovládate ENG tak, že hercom rozumiete/ v 3D /asi ako v IMAXe, ale nie tak veľkolepo/, je show doplnená efektami ako sprcha /Shrek si kýchne/, metličky pod sedadlami /pavúci/ a pod. Takže ešte raz - ak budete mať možnosť neváhajte, stojí to za to. Stretnete aj Pinocchia a 3 prasiatka. ()

MM_Ramone

Duch mŕtveho lorda Farquaada chce prekaziť Shrekovi a Fione ich svadobnú cestu. Pošle svojho oddaného vojaka Theoloniousa, aby Fionu uniesol. Shrek a jeho kamarát oslík sa vydajú na záchrannú akciu. Ku konfrontácii s duchom lorda Farquaada dôjde na strašidelnom starom cintoríne. Pätnásť minútový krátkometrážny animovaný snímok "Shrekovo nové dobrodružstvo" je súčasťou kolekcie príbehov "Shrek´s Thrilling Tales". *** ()