Beginning: Making Episode I, The

Jon Shenk

Josh Peterson

Zvuk:

Guy Hake

Já mám Star Wars: Epizodu I rád, protože je to především pohádkový příběh malého chlapce, kterého teprve všechno čeká, a jeho místy opravdu trochu dětinské pojetí se mi stále líbí. Tento dokument by měli vidět jak příznivci filmu, tak jeho odpůrci. Nic nepřikrášluje a ukazuje celé natáčení od začátku do premiéru, přibližuje myšlenkové pochody George Lucase, (spolu)práci trikařů i autorů kulis a modelů, kterých se ve Skryté hrozbě používalo ještě poměrně hodně, ukazuje nadšení a zápal lidí i jejich únavu, herce, herečky... Ono se na George Lucase hodně nadává (a za scénář druhé epizody si to zaslouží, o tom není pochyb), ale když vidíte, s jakou láskou to vše dělal a jak se nenechal odradit, musíte ho obdivovat.(1.1.2016)

Hmm. Stále nevím, jak se hodnotí dokument. Ale je to o Star Wars. Navíc to dá nahlédnout do zákulisí, co všechno se udělalo, a co všechno se oplakalo (Tunisko).(21.12.2008)

Doteď sem netušil, že Lucas sám přiznal, že to s karnevalem zvaným Phantom Menace přestrelil až moc. Ale i z hlediska vývoje CGI od druhé půlky 90s je to velice poučný dokument.(30.7.2014)

Plození blockbusteru je magnetizující.... 4/5(30.12.2012)

https://youtu.be/da8s9m4zEpo /65%(21.7.2018)