poster

To druhé Boleynovic děvče (TV film)

 • Velká Británie

  The Other Boleyn Girl

Drama / Romantický

Velká Británie, 2003, 90 min

 • Jossie
  ***

  Na TV film to bylo dost slušné, dokonce tak dobré, že jsem se od toho nemohla odtrhnout ani v pozdních večerních hodinách. U mě je ostatně vždycky samotný zajímavý námět umocněn tím, pokud se příběh skutečně stal a já si takhle mohla udělat alespoň představu o tom, že Anna Boleynová šla pro svůj prospěch klidně přes mrtvoly a nakonec se jí to tvrdě vymstilo.(6.2.2007)

 • Arsenal83
  ***

  Otrepaný príbeh s neznámymi hercami, ktorý sa nemôže porovnať s obdobným filmom z roku 2008 s Banom, Portman a Johansson. V porovnaní s ním vyznie nielen na míle amatérskejšie, ale tí herci, no povedzme si pravdu, pohľad na nich nebol veľmi estetický zážitok. Ale aspoň takto dokázali tvorcovia možno lepšie priblížiť skutočného anglického kráľa a skutočné anglické dievčatá.(27.7.2018)

 • 01Zuzana10
  ***

  2 a pol *. Ok. ako chápem, že je to TV film, ale trošku to prehnali. Jednak štýlom kamery, kt. príliž zaváňa novotou, absolútne umelými osobnými spoveďami typu Big Brother... Tiež obsadenie. Kto má preboha veriť že táto nevyrovnaná, slabšia Anne bola tou osudovou, pre ktorú sa dvor tej doby obrátil hore nohami? Nie nie.. Mary, div sa k nej nemodlili, koľká svätica.. Henry, prečo tak v pozadí? a pod. Ľutujem, že v scenári si nenašlo miesta viac postáv pre prehovory. Zdalo sa mi totiž, že tu vystupovali len ľudia s kľúčovým postavením, tak hneď od začiatku môžeme vedieť, že W. S. bude dôležitý. napr. Ach, sklamanie, sklamanie... Nevyužitý potenciál.(1.9.2009)

 • Faidra
  ***

  Docela by mě zajímalo, zda by Jindřich VIII. byl tak filmařsky vděčnou postavou, kdyby neuzavřel šest manželství a dvě z nich neukončil s pomocí pána v rudé kápi. Dobrá zpráva je, že To druhé Boleynovic děvče je slušný televizní kousek, který si navíc nepotrpí na růžové brýle a jeho postavy se s chutí ráchají v největší hloubce morálního bahna. Špatná je ta, že to chvílemi docela přehání a divák se stěží ubrání myšlence, že si to "Boleynovic Anka" beztoho spískala všechno sama.(4.9.2007)

 • seba
  ***

  Celkem mě zajímaly osudy druhé ženy Jindřicha VIII-ého (co vím, tak film 6 žen Jindřicha VIII. začíná její popravou, takže se toho o níc moc nedozvíme). Po obsahové stránce jsem sice spokojen, ale forma byla hodně špatná. Sice slušní herci, ale jinak suché, divadelní zpracování, kde exteriéry byly naprosto zbytečné.(17.1.2006)