To druhé Boleynovic děvče (TV film)

Other Boleyn Girl, The

Drama / Romantický

Velká Británie, 2003, 90 min

Docela by mě zajímalo, zda by Jindřich VIII. byl tak filmařsky vděčnou postavou, kdyby neuzavřel šest manželství a dvě z nich neukončil s pomocí pána v rudé kápi. Dobrá zpráva je, že To druhé Boleynovic děvče je slušný televizní kousek, který si navíc nepotrpí na růžové brýle a jeho postavy se s chutí ráchají v největší hloubce morálního bahna. Špatná je ta, že to chvílemi docela přehání a divák se stěží ubrání myšlence, že si to "Boleynovic Anka" beztoho spískala všechno sama.(4.9.2007)

Tento film jsem zhlédla hned dvakrát a jeho zvláštně pojaté zpracování už nepřekonal ani stejnojmenný film z roku 2008, ani výřez vztahu mezi Jindřivhem VIII. a sestrami Boleynovými v jinak pro mě velmi zdařilém seriálu Tudorovci. Tento film z roku 2003 mi ve vzpomínkách vždy splývá s nádherným motýlem, kterého si objeví jen ti, kteří se za ním vydají skrze džungli komerciálního škváru.(24.6.2009)

Zase jednou Jindřich VIII. a jeho ženy (pro Brity to musí být skoro kultovní postava :)) Příběh, který si o historických postavách nedělá iluze, nabízel víc, než co předvedla dokumentární režisérka. Na Anně vám kvůli její tvrdé, i když pochopitelné ctižádosti, ani příliš nezáleží. "Přece svou dceru nepřipravíte o matku!"-"Budou to vaše hříchy, co ji o matku připraví."(12.1.2006)

2 a pol *. Ok. ako chápem, že je to TV film, ale trošku to prehnali. Jednak štýlom kamery, kt. príliž zaváňa novotou, absolútne umelými osobnými spoveďami typu Big Brother... Tiež obsadenie. Kto má preboha veriť že táto nevyrovnaná, slabšia Anne bola tou osudovou, pre ktorú sa dvor tej doby obrátil hore nohami? Nie nie.. Mary, div sa k nej nemodlili, koľká svätica.. Henry, prečo tak v pozadí? a pod. Ľutujem, že v scenári si nenašlo miesta viac postáv pre prehovory. Zdalo sa mi totiž, že tu vystupovali len ľudia s kľúčovým postavením, tak hneď od začiatku môžeme vedieť, že W. S. bude dôležitý. napr. Ach, sklamanie, sklamanie... Nevyužitý potenciál.(1.9.2009)

Celkem mě zajímaly osudy druhé ženy Jindřicha VIII-ého (co vím, tak film 6 žen Jindřicha VIII. začíná její popravou, takže se toho o níc moc nedozvíme). Po obsahové stránce jsem sice spokojen, ale forma byla hodně špatná. Sice slušní herci, ale jinak suché, divadelní zpracování, kde exteriéry byly naprosto zbytečné.(17.1.2006)