Skřípění

Grind

Skejterský záťah

Dobrodružný / Komedie / Sportovní

USA, 2003, 101 min

Začátek byl hodně nadupaný. Jak hláškami, tak různými situačními vtípky a výbuchy, prostě příjemná roadmovie s trochu nečekaným prvkem - skejtem. Bohužel jak se film blížil ke konci a měl gradovat, tak naopak ubíral a ubíral, až tak nějak vyhasl. Asi stejně jako scénář. Škoda, jinak by to byla parádní ztřeštěná komedie.(21.7.2014)

tenhle film obsahuje velkou porci klasického smetí, z amerického skladu demence. Všechna tahle šlichta je ale vykoupena několika dobrými vtípky. Produkt placement si vesele živoří snad v každém záběru, vzheledm ale k prostředí do kterého je děj zasazen, se trest smrti odkládá. Jistou kolísavou úroveň tahle komedie má 2-3*(29.10.2006)

Ač nejsem nějaký vášnivý fanoušek skateboardingu, tak tenhle film se mi docela líbil. Měl jsem možnost vidět efektní triky na skateboardu a taky několik vydařených srandovních situací. Jinak děj a zápletka jsou víceméně průměrné, nic nového pod sluncem film taky nepřinese a rozhodně nemá velké ambice, ale jako oddychovka po náročném dni je naprosto ideální. A konec konců i soundtrack se povedl.(19.9.2014)

Nejvtipnější na tom filmu je asi ten trapný český překlad :D film jsem viděl až nyní, kdybych ho viděl tak ve 14 určitě by se mi líbil, je především pro fanoušky skateboardingu a je to velmi reklamní film. Málokterý film tak okázale propaguje nějaké značky jaké tento. Film nabízí hezkou podívanou v oblasti skateboardingu od největších legend tohoto sportu. Ve filmu účinkovali například Bucky Lasek, Kareem Campbell, Bam Margera, který tam hraje charakter který k němu zrovna nesedí nebo malinký Ryan Sheckler který tam hraje malého hajzlíka :D Ovšem největší legenda tohoto sportu Tony Hawk tam není, což je škoda, zato značka birdhouse tam je pořád. Největší plus tohoto filmu je určitě mladá Jennifer Morrison.(24.5.2015)

• Bigwave

Správná teen komedie o skate tripu za svým snem. Film je především určen fanouškům tohoto sport, jejichž věk se pohybuje okolo 10-15lety. Je to asi přirozené, že každý kluk chce být vrcholným sportovcem ve svém odvětví, především být sponzorován, nějakou vábnou značkou, která by jeho free live zabezpečila. Povede se to této komické čtyřce? Uvidíte sami…(30.4.2011)

• - 12-ti letý skater, který vyzve tým na souboj, když si tvoří vlastní demo, je ve skutečnosti proskater Ryan Sheckler. (PußyMagnet)

• - Kapela hrající na festivale je Blindside, křesťanská kapela ze Švédska. (PußyMagnet)

• - Ve filmu se objevilo mnoho profesionálních jezdců, například: Ryan Sheckler, Bam Margera, Bucky Lasek, Bob Burnquist, Mike Vallely, Willy Santos, Kareem Campbell, Tony Hawk a další. (PußyMagnet)