Skřípění

Grind

Skejterský záťah

Dobrodružný / Komedie / Sportovní

USA, 2003, 101 min

Nejvtipnější na tom filmu je asi ten trapný český překlad :D film jsem viděl až nyní, kdybych ho viděl tak ve 14 určitě by se mi líbil, je především pro fanoušky skateboardingu a je to velmi reklamní film. Málokterý film tak okázale propaguje nějaké značky jaké tento. Film nabízí hezkou podívanou v oblasti skateboardingu od největších legend tohoto sportu. Ve filmu účinkovali například Bucky Lasek, Kareem Campbell, Bam Margera, který tam hraje charakter který k němu zrovna nesedí nebo malinký Ryan Sheckler který tam hraje malého hajzlíka :D Ovšem největší legenda tohoto sportu Tony Hawk tam není, což je škoda, zato značka birdhouse tam je pořád. Největší plus tohoto filmu je určitě mladá Jennifer Morrison.(24.5.2015)

Skateboarding mám hodně (a pasivně) rád, a i když jsem se mu nikdy nevěnoval, tak s otevřenou hubou vždycky hledím na to, co někteří lidi s prknem dokáží. Navíc mám rád i související merch, trika, značky a v podstatě jsou to taky dva hlavní důvody, díky kterým lepím filmu třetí * v hodnocení. Jinak je tato teenage komedie klasickým shlukem všech možných klišé automaticky náležícím žánru. Překvapila mě snad jen Jennifer Morrisonová v dlouhovlasé, blonďaté úpravě a o herecký výkonem v tom moc nešlo :-) 50%(22.3.2008)

• Pythonator

Filmu by slušel název Opožděná puberta na prknech. Jako komedie je to ubohé a na dvě hvězdičky dosáhnu jen stěží díky obdivu, co někteří lidé dokáží s tím prknem dělat. Jinak mi skejťáci příjdou trapní a nic mi ten životní styl neříká. Musím ovšem zmínit, že hodnocení není zaujaté, protože bych hodnotil stejně i kdyby mi doma na stěně viselo pár prken, poslouchal bych hnusnou moderní rádobyrockovou muziku, nefungoval by mi pud sebezáchovy a v hlavě bych měl nasráno. Film je to prostě slabý, ať už se věnuje čemukoliv.(17.7.2014)

Suprová podívaná věnovaná sk8 s komediálním přívlastkem + ženy=*****.Tenhle film je hlavňe o tom splnit si sen a stát se tím nej v branži jo sice nejsou to legendy z dogtownu ale tento film si na tohle vůbec nehraje snaží se pobavit a ukázat že skejtování je prostě pro každýho a ne pro pár vyvolených, tohle movie je hlavňe pro fanoušky ježdění na fošnách a humor je tu prostě navíc . Pokud rádi desky tak se určitě podívejte film je právě pro vás a pokud prknařinu nesnášíte no tak se vůbec na tohle ani nedívejte protože komu tohle nesedne tak prostě tvrdí že je to hloupost.Já miluju sk8 a snb a proto je to pro mně srdcová záležitost .(28.8.2009)

• Venous666

Pokud vaše věková hranice je pod 16 a pokud trávíte rádi svůj volný čas někde na štvanici a nebo popř. po rozbití huby na bulovce , tak můžete těmto skejťákům dát šanci. Pokud jste opak tak jako já, tak ani neztrácejte čas a snahu to někde sosnout a raději běžte manželce pomoc při úklidu. Možná zažijete více srandy(18.3.2015)

• - Kapela hrající na festivale je Blindside, křesťanská kapela ze Švédska. (PußyMagnet)

• - Mnoho scén ve filmu je improvizovaných. (PußyMagnet)

• - Ve filmu se objevilo mnoho profesionálních jezdců, například: Ryan Sheckler, Bam Margera, Bucky Lasek, Bob Burnquist, Mike Vallely, Willy Santos, Kareem Campbell, Tony Hawk a další. (PußyMagnet)