Garfield ve filmu

• Nový Zéland

Garfield: The Movie

Akční / Komedie / Dobrodružný / Animovaný

USA, 2004, 80 min

Soundtrack Christophe Beck: 1. Holla (Album Version) - Baha Men ,2. I Got You (I Feel Good) (Album Version) - James Brown ,3. Honky Cat (Album Version) - Elton John ,4. Hound Dog (Album Version) - Elvis Presley ,5. What's New Pussycat? (Album Version) - Tom Jones ,6. Wild Thing (Album Version) - Cheap Trick ,7. Cats Vs. Dogs (Album Version) - Matthew Sweet ,8. Stray Cat Strut (Album Version) - Stray Cats ,9. Fat Cat Keeps Getting Fatter (Album Version) - Squirrel Nut Zippers ,10. Talk To The Animals (Album Version) - Sammy Davis, Jr. ,11. Walking The Dog (Album Version) - Rufus Thomas ,12. Atomic Dog (Album Version) - George Clinton ,13. More Than A Friend (Album Version) - All Too Much ,14. Happy Together (Album Version) - The Turtles ,15. You've Got A Friend (Album Version) - Al Green(3.6.2011)

• Galadriel

Tenhle film se mi nelíbil jednak jako skalní fanynce kresleného komixu, ale ani jako běžnému divákovi. Příběh ani nestojí za řeč, vtipné to není, pro půblikum nad 5 let (vyjma mojí mámy) musí protáčet oči, jak mohl někdo něco takového vůbec natočit. Animované příběhy s Garfieldem byly sice taky pro děti, ale přeci jen si ten sarkastický, líný a tlustý kocour se slabostí pro italské jídlo a tendencí k šikanování psů zachoval svojí náturu a tvář a mohli se na to dívat i odrostlejší diváci, fanoušky komixu to neurazilo, ale tohle je HROZNÝ! Vlastně ani nevím, za co je ta jedna hvězdička, možná že pro diváky do 5-ti let...(11.7.2005)

• anais

Garfield je komiksová adaptace. Dělat ale film podle krátkého stripu je takřka neřešitelný úkol. Tedy, alespoň pro tvůrce filmového Garfielda neřešitelný byl. Uznávám, že jsem se párkrát zasmál. Tlustý kocour vede docela vtipné řeči. Není to sice taková bžunda jako v původním komiksu, ale špatné to není. Film má jednu velkou chybu. Garfield je tlustá (dámy prominou) svině, která se neštítí pro své blaho podrazit úplně každého, a až teprve na konci si uvědomí, co pro něj jeho kamarádi znamenají. A tenhle antihrdina je zasazen do prostředí naprosto infantilního příběhu. Ten připomíná 101 dalmatýnů nebo psí komedii Beethoween. Je tu zlý člověk, který chce ukořistit pejska a rodina (tady pár), která ho chce zachránit. Celé je to ale (narozdíl od obou výše zmíněných filmů) natočeno naprosto bezbarvě, nudně, naivně. A v takovém prostředí se pohybuje Garfield. Tlustý, podlý, líný. Taky se mi moc nelíbilo začlenění kocourovi animace do reálného prostředí. Je zvláštní sledovat digitálního kocoura, jak si povídá reálnou kočkou a naopak. Takže, když nad tím tak uvažuji: kdyby dali tvůrci Garfieldovi bouchačku a natočili s ním jednu povídku z Rodriguezova Sin city, bylo by to ok. Tím, že ho neumístili do brutálního, zvráceného světa, ale do světa scénáristické bezradnosti, do světa skutečných zvířátek, tím Garfieldovi ublížili...(14.11.2004)

• Malarkey

Že jsem ty stripy miloval, to je prostě fakt. Když jsem viděl Garfielda v 3D animaci a přestal je číst to je druhá věc. Nevim jak je to možný, jako malý jsem četl furt dokola ty knížky, které stále vychází a dokázaly mě rozesmát. Čímž netvrdím, že by to dneska nedokázaly. Ale tohle zpodobnění do filmu já krajně nesnáším. Prostě v něm se objeví věci, který by zatrpklý, věčně nenažraný a milující svoji osobu kocour prostě neudělal. Miluju ho kreslenýho na černobílém podnose, miluju ho kresleného v seriálu ale animovaného ve 3D, od toho se držím prostě dál a budu. Ani dvojku už vidět nechci. Příběh je nad očekávání takový, jak se odehrává většina stripů a ani vtípky nevyniknou tolik jako na papíře. Prostě tohle se každopádně nepovedlo. Na druhou stranu se zde ukázal opět kvalitní český dabing. --- Garfielde, ty jsi sežral všechny lasagne... - Já za to nemůžu, ony si začaly.(20.8.2007)

Hezký rodinný film zvláště pro děti. Musím pochválit, že i docela dobře byl zakomponován kreslený Garfield do reálného světa mezi herce. Jediný u koho bylo poznat, že Grafield tam ve skutečnosti enní, byla sestřička na veterině, která ho nesla na lůžko. Tam bylo vidět, jak má jen jakože ruky, ani ne podél Garfielda. Jinak pejsek byl roztomilý a příběh byl taky dobrý. Herecké obsazení normální, a hudba..ani si nevybavuju, jestli tam bylo něco jiného než písnička od Black Eyed peas. :)(31.12.2009)

• - Ve scéně, kdy je Garfield vyhozen z domu, mají malá dvířka zelenou barvu a jsou neprůhledná. V ostatní záběrech jsou černá a průhledná. (dydy79)

• - Podle Bille Murraye přijal tento herec nabídku na nadabování kocoura Garfielda jen proto, že špatně přečetl jméno scenáristy. Scénář napsal Joel Cohen, Bill Murray četl "Joel Coen" - polovina bratří Coenů, slavných režisérů. (Nin)

• - Když odejde Jon (Breckin Meyer) s Liz (Jennifer Love Hewit) hledat Odieho a Garfield přepíná v televizi programy, narazí mj. na psa Spasitele ze seriálu Simpsonovi (od r. 1989). (ricky4)