Garfield ve filmu

Garfield: The Movie

Garfield

Akční / Komedie / Dobrodružný / Animovaný

USA, 2004, 80 min

Pomerne príjemný hraný animák, ktorý ale stroskotáva na scenári. Je to veľká škoda, lebo Murrayovi to s nezbedným kocúrom dokonale sekne. Už len aby sa s tým tvorcovia pohrali v dvojke, čoho sa ale obávam. Mačka je ale neskutočne sama o sebe zábavná a jej salámovitosť sa dala oveľa lepšie zúžitkovať. 55%.(25.10.2007)

• ivan_drago

Udělat film z komiksu, který je postaven na třech obrázcich? Proč ne, ale muselo by se to udělat mnohem legračněji. Ve filmu mi chybí Garfieldova ironie a dospělost se kterou v komiksech kvituje Jonovi přehmaty a omyly. Je podán jako přerostlé infantilní dítě, bez kouska oné jeho svébytné osobnosti. Dalo se to určitě udělat líp a bez tak zjevného zaměření pouze na dětské poblikum.(1.11.2010)

• Aleee89

Garfielda nijak nežeru, sem tam si přečtu nějaký komiks, ale to bude asi vše. Na film jsem se dívala jen ze zvědavosti a stačilo mi. Vůbec se mi nelíbilo, jak Garfielda naanimovali, byl takový divný a strašně nereálný. Zápletka taky nic moc, celkově docela o ničem. Prostě jednou a dost, ale zase některé scény se povedly...(10.6.2014)

Film, který je dokonalým potvrzením faktu, že předloha je nezfilmovatelná. Takže, když se vyrovnáte s tím, že Garfield ve filmu má s Garfieldem ve stripech společné snad jen jméno a lenost, můžete se docela pobavit. Já jsem se bavil víc než u většiny zvířato-digitálních filmů posledních let, oba díly Scooby Doo nevyjímaje. Navíc se zas jednou docela vydařil český dabing.(3.10.2004)

• tomeek

Nechápu, jak se mohlo stát, že líný a cynický kocour z komiksu se změnil v ukecaného a hyperaktivního dementa... Jim Davis dostal asi velice dobře zaplaceno za to, že z Garfielda udělali pravý opak komiksové postavy. Až na to žrádlo. Ani jsem to neviděl do konce. Strašný shit. Podepisuju se pod Galadriel.(2.1.2010)

• - Ve filmu Jon dostane Odieho od veterinářky, zatímco v komiksu byl původně psíkem Jonova přítele Lymana. (imro)

• - Roli Garfieldova pána Jona Arbuckla odmítl Jim Carrey. (imro)

• - Příprava filmu trvala několik let, původně měl hlavnímu hrdinovi filmu propůjčit hlas Lorenzo Music, který namluvil Garfielda již v televizním seriálu. Ten ale zemřel v roce 2001. Jako jeho následovník měl zpočátku největší šance John Goodman, který je – stejně jako Garfield – víc „prostorově orientovaný“... (imro)