poster

Garfield ve filmu

 • Česko

  Garfield

 • USA

  Garfield: The Movie

 • Slovensko

  Garfield

Akční / Komedie / Dobrodružný / Animovaný

USA, 2004, 80 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MarekT
  odpad!

  Kdysi viděno, z filmu si ale pamatuji fragmenty jen mlhavě, mělo to takový podivný děj jako u typicky amerických "rodinných" filmů. To, že film dělá předloze ostudu, je velmi slabé slovo. Prý jsou cílovou skupinou děti - tohle bych jim tedy nepouštěl, to už radši animovaný seriál (mimochodem zdařilý). Jediné pozitivum nacházím v dabingu - zachován dabér Garfielda (Vladimír Čech). Ale s filmem jako takovým nemá společného nic, takže vás moje hodnocení nepřekvapí.(6.3.2009)

 • Dever
  ***

  Soundtrack Christophe Beck: 1. Holla (Album Version) - Baha Men ,2. I Got You (I Feel Good) (Album Version) - James Brown ,3. Honky Cat (Album Version) - Elton John ,4. Hound Dog (Album Version) - Elvis Presley ,5. What's New Pussycat? (Album Version) - Tom Jones ,6. Wild Thing (Album Version) - Cheap Trick ,7. Cats Vs. Dogs (Album Version) - Matthew Sweet ,8. Stray Cat Strut (Album Version) - Stray Cats ,9. Fat Cat Keeps Getting Fatter (Album Version) - Squirrel Nut Zippers ,10. Talk To The Animals (Album Version) - Sammy Davis, Jr. ,11. Walking The Dog (Album Version) - Rufus Thomas ,12. Atomic Dog (Album Version) - George Clinton ,13. More Than A Friend (Album Version) - All Too Much ,14. Happy Together (Album Version) - The Turtles ,15. You've Got A Friend (Album Version) - Al Green(3.6.2011)

 • tron
  **

  „Garfield, myš!“ – „Och, nie, ďakujem.“ Filmová adaptácia sarkastického, cynického a v podstate dospeláckeho komiksu, sa vzdala všetkých jeho poznávacích znakov a sústredí sa na detského diváka. Jediným spojivom s kreslenými príbehmi zostáva úbohý pes Odie a tlstý panovačný kocúr Garfield. Zrejme najväčší klad snímky, herec Bill Murray, z dabingovej verzie pochopiteľne mizne a zostáva pachuť. Vyložene rodinná snímka s takmer nulovým žmurkaním na rodiča, ale ako oddychová triková komediálna akcia pre celú rodinu nie úplne zlé.(12.2.2006)

 • Le_Chuck
  *

  Pre komixového Garfielda neznalých odpočinková rodinná komédia. Peter Hewitt zachoval rytmickú aj dejovú štruktúru Piadimužíkov a film cekom frčí. Ale Garfield nikdy nebol, nie je a ani nebude pre deti! Tak prečo práve moje obľubené cynické koťatko? Žeby otvorenie sa najmladšej generácii? A čím? Lenosťou, obžierstvom, či nebodaj prerodom v uvedomelého kocúra? Podprahové moralizovanie, roztržitý Jon, farebné zvieratká, slizký záporňák a humor postavený na úderoch, pádoch, prdoch, grgoch, nevtipných monológoch a digitálnych disco kreáciach. Takýto ohavný filmový piedestál si Garfield (pre potreby publika notne charakterovo vykastrovaný) nezaslúžil. 30%(13.6.2007)

 • kombajn
  **

  Zklamání to je pro všechny fandy, nicméně ten film není zase tak špatný. Pevně věřím v to, že hlas Vladímíra Čecha padne tomuto kocourovi PODSTATNĚ lépe než nevýrazný Bill Murray. Problém je ovšem taky v grafickém zpracování. Po filmech jako Shrek, Stuart Little nebo Final Fantasy by člověk nečekal, že tvůrci půjdou o několik let zpátky. Kocour vypadá jako by se autoři nemohli rozhodnout, zda chtějí točit klasický film nebo comics. Každopádně je to dost nepřirozené. Stejně jako taneční čísla ve filmu. Když vezmu v úvahu, že i s imi dokázali autoři nastavit tuto kaši jen na 85 minut, pak je to fakt dost slabé. Více ironie by Garfieldovi neuškodilo, myslím že tento film měl být daleko víc zaměřený na starší diváky. Takže suma sumárum: nevýrazná kaše, zklamání, ale snad jako rodinný film neurazí(16.8.2004)

 • - Zvierací tréner používal počas natáčania pri práci so psom modré rukavice. Tie boli potom z filmu digitálne odstránené. (misterz)

 • - Příprava filmu trvala několik let, původně měl hlavnímu hrdinovi filmu propůjčit hlas Lorenzo Music, který namluvil Garfielda již v televizním seriálu. Ten ale zemřel v roce 2001. Jako jeho následovník měl zpočátku největší šance John Goodman, který je – stejně jako Garfield – víc „prostorově orientovaný“... (imro)

 • - Roli Garfieldova pána Jona Arbuckla odmítl Jim Carrey. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace