Garfield ve filmu

Garfield: The Movie

Akční / Komedie / Dobrodružný / Animovaný

USA, 2004, 80 min

• mustafa

sakra ten film má s comicsem (můj hodně oblíbený komiks) hodně málo společného. Garfield má nějakou ubohou postýlku místo jeho obvykle obvyklé bedýnky. Jon si nění vůbec podobný (Meyer navždy pro mě zůstene hercem, jehož vrchol byl road trip:-)))Nermal není malé roztomilé kotě a celá zápletka se motá kolem ubohého příběhu zachraňování Odieho (ehm, řekl bych že ten příběh docela slušně vykrádá Stuarta littla 2). Mimoto krásná veterinářka Jona ani jednou neodmítla a nevysmála se mu. Přitom kreslené stripy nabízí nebývalé množství nápadů (které bohužel nebyly ve filmu vůbec zmíněny). Vrcholem zoufalství byly vtípky, které zřejmě byly mířeny fanouškům malovaného Garfielda - přípomínka o pondělí naprosto nezapadala do děje a zůstala na začátku filmu naprosto nevyužitá a pochybuji, že ji normální divák pochopil. Dále bych mohl zmínit Garfieldovo zpívání na plotě, aniž by ale přiletěl na jeho hlavu jediný odpadek. Větším plusem filmu je Vladimír Čech, namluvil Garfielda celkem slušně. Dalo ce čekat, že celovečerní film o Garfieldovi bude natočen hlavně pro širší obecenstvo a ponese škatulku rodinného filmu. Přesto jsem nečekal, že sklouzne tak nízko a např. druhý díl Stuarta Littla budu řadit na vyšší úroveň. Největším vtípkem filmu byla Love Hewitt, která byla ve filmu pouze na to, aby nosila co nejkratší sukni a donutila tím přítomné tatínky vydržet s jejich dětmi do konce filmu... Nejhorší na celém snímku byly všudy přítomné reklamy i já neznalec automobilů, jsem si všiml, že Jon jezdí hodně luxusním VOLVEM (zajímalo by mě, kde takový packal na něj vzal) no a to jsem ještě nemluvil o reklamě na Samsung. Ach jo, garfield ve filmu je pro mě určitě největším zklamáním minulého roku(a to jsem toho moc neočekával) v oblasti filmu... PS: Moje sedmiletá sestřenice byla z filmu nadšená....(14.3.2005)

• anais

Garfield je komiksová adaptace. Dělat ale film podle krátkého stripu je takřka neřešitelný úkol. Tedy, alespoň pro tvůrce filmového Garfielda neřešitelný byl. Uznávám, že jsem se párkrát zasmál. Tlustý kocour vede docela vtipné řeči. Není to sice taková bžunda jako v původním komiksu, ale špatné to není. Film má jednu velkou chybu. Garfield je tlustá (dámy prominou) svině, která se neštítí pro své blaho podrazit úplně každého, a až teprve na konci si uvědomí, co pro něj jeho kamarádi znamenají. A tenhle antihrdina je zasazen do prostředí naprosto infantilního příběhu. Ten připomíná 101 dalmatýnů nebo psí komedii Beethoween. Je tu zlý člověk, který chce ukořistit pejska a rodina (tady pár), která ho chce zachránit. Celé je to ale (narozdíl od obou výše zmíněných filmů) natočeno naprosto bezbarvě, nudně, naivně. A v takovém prostředí se pohybuje Garfield. Tlustý, podlý, líný. Taky se mi moc nelíbilo začlenění kocourovi animace do reálného prostředí. Je zvláštní sledovat digitálního kocoura, jak si povídá reálnou kočkou a naopak. Takže, když nad tím tak uvažuji: kdyby dali tvůrci Garfieldovi bouchačku a natočili s ním jednu povídku z Rodriguezova Sin city, bylo by to ok. Tím, že ho neumístili do brutálního, zvráceného světa, ale do světa scénáristické bezradnosti, do světa skutečných zvířátek, tím Garfieldovi ublížili...(14.11.2004)

• kingik

Baculatý zrzavý kocour Garfield si žije jako v bavlnce u svého pána, spisovatele Breckina Meyera. Všechno se ovšem změní, když jeho pán, zamilovaný do veterinářky Jennifer Love-Hewittové, přivede domů fenku Odie. Neurotický kocour začne žárlit a spřádat plány, jak se nepohodlné fenky zbavit. Nadává jí a až jednoho dne zmizí, kocour zjistí, že mu chybí a rozhodne se ji zachránit. Tenhle film skoro v ničem nefunguje. Humorné momenty vystřídala trapnost, nuda a celkově mě film ničím nenadchl a hlavně mě dost nebavil. Vřele nedoporučuji.(20.1.2009)

• Cappuccino

Taká tá jednoduchá, oddychová komédia. Neurazí (vlastne urazí), ale bohužiaľ ani nepobaví. Kameň úrazu spočíva v nevtipných a až primitívne detských vtípkov, na ktorých si jedinec nad dvanásť rokov ide oči vyplakať (možno urážam aj deti pod dvanásť). Ak by ste však náhodou tento film našli v novinovom stánku za 10 ,-sk/čk, neváhajte! Pretože presne takú cenu Garfield má. Brakovú, príliš nízku, ale kvalitatívne krásne vystihujúcu.(7.6.2010)

• kombajn

Zklamání to je pro všechny fandy, nicméně ten film není zase tak špatný. Pevně věřím v to, že hlas Vladímíra Čecha padne tomuto kocourovi PODSTATNĚ lépe než nevýrazný Bill Murray. Problém je ovšem taky v grafickém zpracování. Po filmech jako Shrek, Stuart Little nebo Final Fantasy by člověk nečekal, že tvůrci půjdou o několik let zpátky. Kocour vypadá jako by se autoři nemohli rozhodnout, zda chtějí točit klasický film nebo comics. Každopádně je to dost nepřirozené. Stejně jako taneční čísla ve filmu. Když vezmu v úvahu, že i s imi dokázali autoři nastavit tuto kaši jen na 85 minut, pak je to fakt dost slabé. Více ironie by Garfieldovi neuškodilo, myslím že tento film měl být daleko víc zaměřený na starší diváky. Takže suma sumárum: nevýrazná kaše, zklamání, ale snad jako rodinný film neurazí(16.8.2004)

• - Mesto, v ktorom sa film odohráva, má názov New Amsterdam a existuje iba v Guyane v Južnej Amerike. Výškové budovy, ktoré môžeme vidieť v pozadí sú v skutočnosti budovami Los Angeles, len mierne upravenými v postprodukcii. (danny3l)

• - Ve filmu Jon dostane Odieho od veterinářky, zatímco v komiksu byl původně psíkem Jonova přítele Lymana. (imro)

• - Roli Garfieldova pána Jona Arbuckla odmítl Jim Carrey. (imro)