Garfield ve filmu

• Nový Zéland

Garfield: The Movie

Akční / Komedie / Dobrodružný / Animovaný

USA, 2004, 80 min

Soundtrack Christophe Beck: 1. Holla (Album Version) - Baha Men ,2. I Got You (I Feel Good) (Album Version) - James Brown ,3. Honky Cat (Album Version) - Elton John ,4. Hound Dog (Album Version) - Elvis Presley ,5. What's New Pussycat? (Album Version) - Tom Jones ,6. Wild Thing (Album Version) - Cheap Trick ,7. Cats Vs. Dogs (Album Version) - Matthew Sweet ,8. Stray Cat Strut (Album Version) - Stray Cats ,9. Fat Cat Keeps Getting Fatter (Album Version) - Squirrel Nut Zippers ,10. Talk To The Animals (Album Version) - Sammy Davis, Jr. ,11. Walking The Dog (Album Version) - Rufus Thomas ,12. Atomic Dog (Album Version) - George Clinton ,13. More Than A Friend (Album Version) - All Too Much ,14. Happy Together (Album Version) - The Turtles ,15. You've Got A Friend (Album Version) - Al Green(3.6.2011)

• tomeek

Nechápu, jak se mohlo stát, že líný a cynický kocour z komiksu se změnil v ukecaného a hyperaktivního dementa... Jim Davis dostal asi velice dobře zaplaceno za to, že z Garfielda udělali pravý opak komiksové postavy. Až na to žrádlo. Ani jsem to neviděl do konce. Strašný shit. Podepisuju se pod Galadriel.(2.1.2010)

Další z mých srdcovek!! Garfield je můj nejoblíbenější seriálový hrdina a jeho vstup na stříbrné plátno jsem hodně očekával a i když jsem nasadil laťku vysoko tak jsem byl přímo uchvácen. Garfield byl prostě kouzelný, nechyběly mu žádné jeho typické vlastnosti a dubbing Vladimíra Čecha mu dodal to pravé ořechové. Zkrátka úžasný film. Odpočinková zábava se vším všudy!!(29.12.2009)

• tron

„Garfield, myš!“ – „Och, nie, ďakujem.“ Filmová adaptácia sarkastického, cynického a v podstate dospeláckeho komiksu, sa vzdala všetkých jeho poznávacích znakov a sústredí sa na detského diváka. Jediným spojivom s kreslenými príbehmi zostáva úbohý pes Odie a tlstý panovačný kocúr Garfield. Zrejme najväčší klad snímky, herec Bill Murray, z dabingovej verzie pochopiteľne mizne a zostáva pachuť. Vyložene rodinná snímka s takmer nulovým žmurkaním na rodiča, ale ako oddychová triková komediálna akcia pre celú rodinu nie úplne zlé.(12.2.2006)

• d-corso

Co to má znamenat? Co je tohle za hnus a podvod? Kde je MŮJ Garfield? Kde je ten líný, tlustý, cynický a zlý kocour, před nímž si jediný pták (puritáni odpustí) nemůže být jistý svým peřím, který zcela systematicky deptá svého pána Jona a pro nějž je pizza základním druhem stravy. Nic proti dětem, konečně, párkrát už jsem je i viděl, ale proč se kvůli nim musí takhle totálně podělat můj nejoblíbenější komix. To je zákeřné!(7.5.2008)

• - Námět pro film pochází z komiksu a televizního speciálu ze začátku 80. let minulého století. V díle s názvem „Here Comes Garfield“ se kocour vydá na záchranu Odieho uneseného pohodným. (imro)

• - Pri naháňačke na nádraží má Odie v jednom zábere elektrický obojok na sebe, potom nie a v ďalšom zábere ho má opäť na krku. (Methodix)

• - Roli Garfieldova pána Jona Arbuckla odmítl Jim Carrey. (imro)