Garfield ve filmu

Garfield

Akční / Komedie / Dobrodružný / Animovaný

USA, 2004, 80 min

• d-corso

Co to má znamenat? Co je tohle za hnus a podvod? Kde je MŮJ Garfield? Kde je ten líný, tlustý, cynický a zlý kocour, před nímž si jediný pták (puritáni odpustí) nemůže být jistý svým peřím, který zcela systematicky deptá svého pána Jona a pro nějž je pizza základním druhem stravy. Nic proti dětem, konečně, párkrát už jsem je i viděl, ale proč se kvůli nim musí takhle totálně podělat můj nejoblíbenější komix. To je zákeřné!(7.5.2008)

• Malarkey

Že jsem ty stripy miloval, to je prostě fakt. Když jsem viděl Garfielda v 3D animaci a přestal je číst to je druhá věc. Nevim jak je to možný, jako malý jsem četl furt dokola ty knížky, které stále vychází a dokázaly mě rozesmát. Čímž netvrdím, že by to dneska nedokázaly. Ale tohle zpodobnění do filmu já krajně nesnáším. Prostě v něm se objeví věci, který by zatrpklý, věčně nenažraný a milující svoji osobu kocour prostě neudělal. Miluju ho kreslenýho na černobílém podnose, miluju ho kresleného v seriálu ale animovaného ve 3D, od toho se držím prostě dál a budu. Ani dvojku už vidět nechci. Příběh je nad očekávání takový, jak se odehrává většina stripů a ani vtípky nevyniknou tolik jako na papíře. Prostě tohle se každopádně nepovedlo. Na druhou stranu se zde ukázal opět kvalitní český dabing. --- Garfielde, ty jsi sežral všechny lasagne... - Já za to nemůžu, ony si začaly.(20.8.2007)

• tomeek

Nechápu, jak se mohlo stát, že líný a cynický kocour z komiksu se změnil v ukecaného a hyperaktivního dementa... Jim Davis dostal asi velice dobře zaplaceno za to, že z Garfielda udělali pravý opak komiksové postavy. Až na to žrádlo. Ani jsem to neviděl do konce. Strašný shit. Podepisuju se pod Galadriel.(2.1.2010)

• sinp

Zcela pro malé děti a ostatní ať se na to nedívají. To je zřejmě krédo (krapet šíleného) režiséra Petera Hewitta. Tenhle člověk má za sebou například film Prďoši, jenž svou inteligencí příliš neohromil... Garfield byl vtipný pouze místy a vadila mi jeho placatost, která ukázala odvrácenou stránku počítačové techniky (aspoň té nepodařené). Dabing mi tentokrát přišel víceméně slušný, bohužel herecké výkony jsou horší, hlavně Garfieldův páníček hraje neskutečně mizerně. Garfield tj. Nevyužitá šance natočit vtipnou komedii, která pobaví snad aspoň ty nejmenší.(21.7.2005)

• ivan_drago

Udělat film z komiksu, který je postaven na třech obrázcich? Proč ne, ale muselo by se to udělat mnohem legračněji. Ve filmu mi chybí Garfieldova ironie a dospělost se kterou v komiksech kvituje Jonovi přehmaty a omyly. Je podán jako přerostlé infantilní dítě, bez kouska oné jeho svébytné osobnosti. Dalo se to určitě udělat líp a bez tak zjevného zaměření pouze na dětské poblikum.(1.11.2010)

• - Mesto, v ktorom sa film odohráva, má názov New Amsterdam a existuje iba v Guyane v Južnej Amerike. Výškové budovy, ktoré môžeme vidieť v pozadí sú v skutočnosti budovami Los Angeles, len mierne upravenými v postprodukcii. (danny3l)

• - Když odejde Jon (Breckin Meyer) s Liz (Jennifer Love Hewit) hledat Odieho a Garfield přepíná v televizi programy, narazí mj. na psa Spasitele ze seriálu Simpsonovi (od r. 1989). (ricky4)

• - Příprava filmu trvala několik let, původně měl hlavnímu hrdinovi filmu propůjčit hlas Lorenzo Music, který namluvil Garfielda již v televizním seriálu. Ten ale zemřel v roce 2001. Jako jeho následovník měl zpočátku největší šance John Goodman, který je – stejně jako Garfield – víc „prostorově orientovaný“... (imro)