Garfield ve filmu

Garfield: The Movie

Akční / Komedie / Dobrodružný / Animovaný

USA, 2004, 80 min

• Praxis

Já nevím, zdá se to jenom mě? Ten film nebyl vůbec vtipný... Stripy s ním jsou parádně vtipné, ale tohle nebylo ani trošku. Dobře, trošku jo, ale nějak extra jsem se nesmál. Krom Jennifer Love Hewitt, která je tu naprosto sexy, není ve filmu nic, co by mě dokázalo donutit k tomu, se na něj podívat ještě jednou. A animace Garfielda nic moc, eště že v originálu je Murray k sežrání ;) 45%(29.12.2009)

Nejedná sa o žiadny super film s perfektným dejom či bravúrnymi hereckými výkonmi, ale myslím, že o to sa kompetentní ani nesnažili. Podstatné je, že film nenudí, je preplnený hláškami, z ktorých niektorá sem-tam skutočne pobaví, má jednoduchý a ľahko zrozumiteľný a... a to je asi tak všetko. Siahol by som po ohodnotení 3 hviezdy, ale kvôli perfektnému slovenskému dabingu Petra Marcina prihodím ešte jednu hviezdu naviac. (70%)(29.4.2011)

Hezký rodinný film zvláště pro děti. Musím pochválit, že i docela dobře byl zakomponován kreslený Garfield do reálného světa mezi herce. Jediný u koho bylo poznat, že Grafield tam ve skutečnosti enní, byla sestřička na veterině, která ho nesla na lůžko. Tam bylo vidět, jak má jen jakože ruky, ani ne podél Garfielda. Jinak pejsek byl roztomilý a příběh byl taky dobrý. Herecké obsazení normální, a hudba..ani si nevybavuju, jestli tam bylo něco jiného než písnička od Black Eyed peas. :)(31.12.2009)

• Elementál

Tak tohle je vyloženě neštěstí. Každému, kdo alespoň jednou a z dálky viděl nějaký garfieldovský strip musí být při sledování tohohle díla šoufl. Jon v moderní, dobře padnoucí košili a s nagelovanými vlasy?? Jon randící s kočkou v minisukni?? Garfield-zachránce?? A kam se poděl nějaký vtip? A proč je Oddie degradován na prostého "psa" bez jakýchkoliv dalších charakterních prvků? Samozřejmostí je, že chce-li někdo na točit film o Garfieldovi musí mít jiný koncept, než stripy - chce to pevnou kostru, na kterou se pak budou vhodně házet vtipy. Jenže tahle ta kostra je za 1. naprosto negarfieldovská a za 2. naprosto konvenční. Kdyby se ten nagelovanej trouba nejmenoval Jon, ale třeba Mike a kdyby Garfield byl štíhlej a zelenej, asi by se ani nic nestalo. Drtivá většina hlášek by byla funkční i tak. Pamatuji si, že na ČT1 běžel svého času animovaný Garfield - taky to samozřejmě nebylo stoprocentní, ale alespoň se na to dalo koukat... Takže pokud nejste vyloženě milovníci (těch totálně pitomých) zvířecích komedií, navrhuji dát od tohoto "skvostu" ruce pryč._______Na závěr mi zbývá jen podotknout smutný fakt a totiž ten, že k účasti ve filmu se upsal sám Bill Murray... Ach Bille, Bille, jak jsi jen mohl...!? :-)(30.12.2009)

• Malarkey

Že jsem ty stripy miloval, to je prostě fakt. Když jsem viděl Garfielda v 3D animaci a přestal je číst to je druhá věc. Nevim jak je to možný, jako malý jsem četl furt dokola ty knížky, které stále vychází a dokázaly mě rozesmát. Čímž netvrdím, že by to dneska nedokázaly. Ale tohle zpodobnění do filmu já krajně nesnáším. Prostě v něm se objeví věci, který by zatrpklý, věčně nenažraný a milující svoji osobu kocour prostě neudělal. Miluju ho kreslenýho na černobílém podnose, miluju ho kresleného v seriálu ale animovaného ve 3D, od toho se držím prostě dál a budu. Ani dvojku už vidět nechci. Příběh je nad očekávání takový, jak se odehrává většina stripů a ani vtípky nevyniknou tolik jako na papíře. Prostě tohle se každopádně nepovedlo. Na druhou stranu se zde ukázal opět kvalitní český dabing. --- Garfielde, ty jsi sežral všechny lasagne... - Já za to nemůžu, ony si začaly.(20.8.2007)

• - Ve filmu Jon dostane Odieho od veterinářky, zatímco v komiksu byl původně psíkem Jonova přítele Lymana. (imro)

• - Zvierací tréner používal počas natáčania pri práci so psom modré rukavice. Tie boli potom z filmu digitálne odstránené. (misterz)

• - Příprava filmu trvala několik let, původně měl hlavnímu hrdinovi filmu propůjčit hlas Lorenzo Music, který namluvil Garfielda již v televizním seriálu. Ten ale zemřel v roce 2001. Jako jeho následovník měl zpočátku největší šance John Goodman, který je – stejně jako Garfield – víc „prostorově orientovaný“... (imro)