Garfield ve filmu

Garfield

Akční / Komedie / Dobrodružný / Animovaný

USA, 2004, 80 min

• Cappuccino

Taká tá jednoduchá, oddychová komédia. Neurazí (vlastne urazí), ale bohužiaľ ani nepobaví. Kameň úrazu spočíva v nevtipných a až primitívne detských vtípkov, na ktorých si jedinec nad dvanásť rokov ide oči vyplakať (možno urážam aj deti pod dvanásť). Ak by ste však náhodou tento film našli v novinovom stánku za 10 ,-sk/čk, neváhajte! Pretože presne takú cenu Garfield má. Brakovú, príliš nízku, ale kvalitatívne krásne vystihujúcu.(7.6.2010)

Nerozumiem, že pri iných adaptáciách komixov sa ľudia rozplývajú, len chudák Garfield si to tu poriadne zlizol. Komixovým Garfieldom moc "poškvrnený" nie som, takže jeho filmové spracovanie mi nevadilo a vynikajúco som sa na tomto nenažratom tlsťochovi bavil. Peter Marcin mu v slovenskej mutácii prepožičal perfektný hlas, takže deti filmového Garfielda (a jeho kamošov milujú) aj s jeho zápormi a ja mu na protest proti podpriemernému hodnoteniu tu na csfd dávam za plný.(12.10.2008)

• movieband

S komixovým Garfieldem to má společné enom ty hlavní 3 postavy (Garfield, Odie a John) nic víc ! Já sem velký fanda Garfielda, ale tenhle film se mi skoro vůbec nelíbil.Až na pár scén je to naprostá zhovadilost.Komix je nevyčíslitelněkrát lepší to vám říkám.Jinak se filmu nedá upřít zpracování Garfielda.To se opravdu podařilo a český dabing (Vladimír Čech) je opravdu jak stavěný na Garfielda.1* pouze za český dabing.(7.7.2011)

Jako fanoušek Garfielda a znalec jeho stripů si musím zoufat. Co to je!? Dejte nám skutečného Garfielda! Garfielda, který Odieho nesnáší a nehnul by pro něj ani prstem. Odieho, který není roztomilý voříšek, ale tupý nemyslící pes. Jona, který není roztomilý nekňuba, ale asociální šílenec... Ačkoli, proč jsem tak překvapen? Podle skutečného Garfielda by se film dal natočit jen stěží. Jediné, co dělá, je jí, spí, šikanuje Jona a Odieho a občas trpí přebujelou fantazií. Nic jiného. Zkuste podle toho natočit film. Takže je logické, že si ho filmaři museli přizpůsobit k obrazu svému. To, co pak vidíme na plátně, však již není skutečný Garfield, pouze jeho filmová zparchantělost. Samozřejmě, Garfielda neznalým a malým dětem, kterým je film určen (dospělým nedoporučuji), je tato skutečnost fuk, a tak si možná tento mix infantilního humoru a zvířecích dobrodružství užijí. Oko znalce však trpí. Koukat se na to dá, ale mnohem radši si zalezu s knížkou garfieldových stripů... 50%(8.8.2009)

• Malarkey

Že jsem ty stripy miloval, to je prostě fakt. Když jsem viděl Garfielda v 3D animaci a přestal je číst to je druhá věc. Nevim jak je to možný, jako malý jsem četl furt dokola ty knížky, které stále vychází a dokázaly mě rozesmát. Čímž netvrdím, že by to dneska nedokázaly. Ale tohle zpodobnění do filmu já krajně nesnáším. Prostě v něm se objeví věci, který by zatrpklý, věčně nenažraný a milující svoji osobu kocour prostě neudělal. Miluju ho kreslenýho na černobílém podnose, miluju ho kresleného v seriálu ale animovaného ve 3D, od toho se držím prostě dál a budu. Ani dvojku už vidět nechci. Příběh je nad očekávání takový, jak se odehrává většina stripů a ani vtípky nevyniknou tolik jako na papíře. Prostě tohle se každopádně nepovedlo. Na druhou stranu se zde ukázal opět kvalitní český dabing. --- Garfielde, ty jsi sežral všechny lasagne... - Já za to nemůžu, ony si začaly.(20.8.2007)

• - Příprava filmu trvala několik let, původně měl hlavnímu hrdinovi filmu propůjčit hlas Lorenzo Music, který namluvil Garfielda již v televizním seriálu. Ten ale zemřel v roce 2001. Jako jeho následovník měl zpočátku největší šance John Goodman, který je – stejně jako Garfield – víc „prostorově orientovaný“... (imro)

• - Podle Bille Murraye přijal tento herec nabídku na nadabování kocoura Garfielda jen proto, že špatně přečetl jméno scenáristy. Scénář napsal Joel Cohen, Bill Murray četl "Joel Coen" - polovina bratří Coenů, slavných režisérů. (Nin)

• - Mesto, v ktorom sa film odohráva, má názov New Amsterdam a existuje iba v Guyane v Južnej Amerike. Výškové budovy, ktoré môžeme vidieť v pozadí sú v skutočnosti budovami Los Angeles, len mierne upravenými v postprodukcii. (danny3l)