Garfield ve filmu

Garfield: The Movie

Akční / Komedie / Dobrodružný / Animovaný

USA, 2004, 80 min

• playboxguest

Měla to být pocta skvělému komiksu, ale díky zaměření na hodně mladé dětské publikum je z toho ostudná katastrofa, na kterou se může podívat leda absolutní ignorant a neznalec Garfieldových stripů, fanouškům to bude trhat srdce od první minuty, stejně jako mě. Kéž by tvůrci milovali Garfielda tak, jako on své lasagne, mohla to být bomba, bohužel to spíš vypadá že měli k filmu stejný vztah jaký má tento zrzavý tlusťoch k pondělkům...(8.9.2010)

• movieband

S komixovým Garfieldem to má společné enom ty hlavní 3 postavy (Garfield, Odie a John) nic víc ! Já sem velký fanda Garfielda, ale tenhle film se mi skoro vůbec nelíbil.Až na pár scén je to naprostá zhovadilost.Komix je nevyčíslitelněkrát lepší to vám říkám.Jinak se filmu nedá upřít zpracování Garfielda.To se opravdu podařilo a český dabing (Vladimír Čech) je opravdu jak stavěný na Garfielda.1* pouze za český dabing.(7.7.2011)

Další z mých srdcovek!! Garfield je můj nejoblíbenější seriálový hrdina a jeho vstup na stříbrné plátno jsem hodně očekával a i když jsem nasadil laťku vysoko tak jsem byl přímo uchvácen. Garfield byl prostě kouzelný, nechyběly mu žádné jeho typické vlastnosti a dubbing Vladimíra Čecha mu dodal to pravé ořechové. Zkrátka úžasný film. Odpočinková zábava se vším všudy!!(29.12.2009)

• Malarkey

Že jsem ty stripy miloval, to je prostě fakt. Když jsem viděl Garfielda v 3D animaci a přestal je číst to je druhá věc. Nevim jak je to možný, jako malý jsem četl furt dokola ty knížky, které stále vychází a dokázaly mě rozesmát. Čímž netvrdím, že by to dneska nedokázaly. Ale tohle zpodobnění do filmu já krajně nesnáším. Prostě v něm se objeví věci, který by zatrpklý, věčně nenažraný a milující svoji osobu kocour prostě neudělal. Miluju ho kreslenýho na černobílém podnose, miluju ho kresleného v seriálu ale animovaného ve 3D, od toho se držím prostě dál a budu. Ani dvojku už vidět nechci. Příběh je nad očekávání takový, jak se odehrává většina stripů a ani vtípky nevyniknou tolik jako na papíře. Prostě tohle se každopádně nepovedlo. Na druhou stranu se zde ukázal opět kvalitní český dabing. --- Garfielde, ty jsi sežral všechny lasagne... - Já za to nemůžu, ony si začaly.(20.8.2007)

• Fiftis

Taká legendárna postavička z komixov a animovaných filmov si zaslúžila určite lepší celovečerný film. Prišlo mi to dosť úbohé. Vôbec sa mi ten film nepáčil. Bolo to umelé, trápne, nenápadité a predvídateľné. Vážne nie je o čo stáť. Dospelým to musí pripadať naozaj hlúpučké a deťom? Tým radšej kúpte komix alebo im pustite klasický animák. Trebárs Nema. Myslím, že to nepotrebuje žiadny ďalší komentár.(5.1.2015)

• - Když odejde Jon (Breckin Meyer) s Liz (Jennifer Love Hewit) hledat Odieho a Garfield přepíná v televizi programy, narazí mj. na psa Spasitele ze seriálu Simpsonovi (od r. 1989). (ricky4)

• - Chapman (Stephen Tobolowsky) na výstavě pojmenuje Odieho, aniž by mu někdo předtím prozradil jeho jméno. (ricky4)

• - Námět pro film pochází z komiksu a televizního speciálu ze začátku 80. let minulého století. V díle s názvem „Here Comes Garfield“ se kocour vydá na záchranu Odieho uneseného pohodným. (imro)