Garfield ve filmu

Garfield

Akční / Komedie / Dobrodružný / Animovaný

USA, 2004, 80 min

• mustafa

sakra ten film má s comicsem (můj hodně oblíbený komiks) hodně málo společného. Garfield má nějakou ubohou postýlku místo jeho obvykle obvyklé bedýnky. Jon si nění vůbec podobný (Meyer navždy pro mě zůstene hercem, jehož vrchol byl road trip:-)))Nermal není malé roztomilé kotě a celá zápletka se motá kolem ubohého příběhu zachraňování Odieho (ehm, řekl bych že ten příběh docela slušně vykrádá Stuarta littla 2). Mimoto krásná veterinářka Jona ani jednou neodmítla a nevysmála se mu. Přitom kreslené stripy nabízí nebývalé množství nápadů (které bohužel nebyly ve filmu vůbec zmíněny). Vrcholem zoufalství byly vtípky, které zřejmě byly mířeny fanouškům malovaného Garfielda - přípomínka o pondělí naprosto nezapadala do děje a zůstala na začátku filmu naprosto nevyužitá a pochybuji, že ji normální divák pochopil. Dále bych mohl zmínit Garfieldovo zpívání na plotě, aniž by ale přiletěl na jeho hlavu jediný odpadek. Větším plusem filmu je Vladimír Čech, namluvil Garfielda celkem slušně. Dalo ce čekat, že celovečerní film o Garfieldovi bude natočen hlavně pro širší obecenstvo a ponese škatulku rodinného filmu. Přesto jsem nečekal, že sklouzne tak nízko a např. druhý díl Stuarta Littla budu řadit na vyšší úroveň. Největším vtípkem filmu byla Love Hewitt, která byla ve filmu pouze na to, aby nosila co nejkratší sukni a donutila tím přítomné tatínky vydržet s jejich dětmi do konce filmu... Nejhorší na celém snímku byly všudy přítomné reklamy i já neznalec automobilů, jsem si všiml, že Jon jezdí hodně luxusním VOLVEM (zajímalo by mě, kde takový packal na něj vzal) no a to jsem ještě nemluvil o reklamě na Samsung. Ach jo, garfield ve filmu je pro mě určitě největším zklamáním minulého roku(a to jsem toho moc neočekával) v oblasti filmu... PS: Moje sedmiletá sestřenice byla z filmu nadšená....(14.3.2005)

• kingik

Baculatý zrzavý kocour Garfield si žije jako v bavlnce u svého pána, spisovatele Breckina Meyera. Všechno se ovšem změní, když jeho pán, zamilovaný do veterinářky Jennifer Love-Hewittové, přivede domů fenku Odie. Neurotický kocour začne žárlit a spřádat plány, jak se nepohodlné fenky zbavit. Nadává jí a až jednoho dne zmizí, kocour zjistí, že mu chybí a rozhodne se ji zachránit. Tenhle film skoro v ničem nefunguje. Humorné momenty vystřídala trapnost, nuda a celkově mě film ničím nenadchl a hlavně mě dost nebavil. Vřele nedoporučuji.(20.1.2009)

• kaylin

Teda nečekal jsem, že to bude dobré, ale na filmu s Garfieldem je jediné dobré vlastně to, že ho mluví Bill Murray a že si zachoval takový ten svůj cynismus. Jinak je ale castingové obsazení příšerné a jednoduše nefunguje. Tohle není pocta komiksu, tohle má být ptákovina pro celou rodinu, ale vlastně pro nikoho.(27.3.2017)

• HappySmile

Garfield je můj nejoblínější komix, proto mě taky mrzí, jak chudáka kocoura dokázali pokazit! Vtipem ani ničím jiným to nemá s Garfieldem nic společeného, akorát si půjčili jeho slavnou tvář, aby si přihřáli trochu svoji polívčičku. No ale jinak to byl průměrný film, takže nemůžu dát míň než dvě hvězdičky, i když za to co udělali tomuto kreslenému kocourovi bych nejradši dala jenom jednu...(20.11.2008)

• Davson

Nechutné znásilnění původního stripu, překroucení všech postav a to celé zabalené do hloupoučkého děje. Především jsem vůbec nepochopil, proč Liz vůbec dává Jonovi, který má ke všemu kočku, psa. Dál se radši nebudu ani rozepisovat. Každopádně, dávám 1*, 1/2 za Garfielda, který na začátku má pár aspoň trochu ironických hlášek, a 1/2 za Jennifer Love Hewitt.(11.4.2005)

• - Ve scéně, kdy je Garfield vyhozen z domu, mají malá dvířka zelenou barvu a jsou neprůhledná. V ostatní záběrech jsou černá a průhledná. (dydy79)

• - Zvierací tréner používal počas natáčania pri práci so psom modré rukavice. Tie boli potom z filmu digitálne odstránené. (misterz)

• - Podle Bille Murraye přijal tento herec nabídku na nadabování kocoura Garfielda jen proto, že špatně přečetl jméno scenáristy. Scénář napsal Joel Cohen, Bill Murray četl "Joel Coen" - polovina bratří Coenů, slavných režisérů. (Nin)