Real Time with Bill Maher (TV pořad)

Talk-show / Komedie

USA, 2003, 60 min

Bill Maher, Larry Miller, D.L. Hughley, Bob Odenkirk, Rob Reiner, Margaret Cho, Sofia Karstens, Arj Barker, Fred Armisen, Moby, Jason Alexander, Richard Belzer, Michael Moore, Bradley Whitford, Ben Affleck, Tim Robbins, Alec Baldwin, Janeane Garofalo, Chris Rock, Martin Short, George Carlin, Spike Lee, Michael McKean, Ian McKellen, Robin Williams, Sarah Silverman, Robert Baer, Roseanne Barr, Dana Carvey, Charles Barkley, Whoopi Goldberg, Bryan Cranston, Harry Shearer, Woody Harrelson, Craig Robinson, Barack Obama, Penn Jillette, Paul F. Tompkins, John Legend, Drew Carey, Larry Joe Campbell, Elvis Costello, John Cusack, Danny Glover, Seth MacFarlane, Cameron Diaz, Robin Bain, Ian McShane, Carol Leifer, Naomi Klein, Emile Hirsch, Bill Burr, Robert Greenwald, Kerry Washington, Jon Brion, Charles Ferguson, Kinky Friedman, Susan Sarandon, Ingrid Newkirk, Peter Singer, David Simon, Dave Allen, John Ridley, Michael Stipe, Amanda Foreman, Jonathan Franzen, Rainn Wilson, Adam McKay, Jack Kevorkian, Matthew Weiner, Richard Tillman, Andrea Savage, Larry David, Ice Cube, Jesse Jackson, Madeleine Albright, Sean Penn, Jimmy Carter, Bill McKibben, Anna Deavere Smith, Mark Ruffalo, Ward Churchill, Rachel Maddow, Seth Rogen, Arianna Huffington, Samuel L. Jackson, Neil deGrasse Tyson, Brad Pitt, Richard Branson, Jane Fonda, Jeffrey Sachs, Jon Hamm, Martina Navrátilová, Eva Longoria, Stephen Schneider, Michael Pollan, James Woolsey, Zach Galifianakis, Robert Kennedy Jr., Olivia Wilde, Van Jones, Amy Goodman, Jared Bernstein, Naděžda Tolokonnikova, Jim Parsons, Mel Brooks, Ron Howard, Bill Nye, Jesse Ventura, Matthew Perry, Jimmy Kimmel, Lisa Kudrow, Marija Aljochina, Michelle Goldberg, Snoop Dogg, Paul Krugman, Kathy Griffin, Billy Crystal, Kurt Vonnegut Jr., T. Colin Campbell, John Waters, Lisa P. Jackson, Larry King, Tom Wolfe, Thom Hartmann, Adam Goldberg, Gavin Newsom, Al Gore, Lawrence Wright, Jane Lynch, Colin Quinn, Tom Morello, Maya Arulpragasam, George Takei, Christopher Hitchens, Michele Mitchell, Chaz Bono, Bill O'Reilly, Larry Joshua, Bernie Sanders, W. Kamau Bell, Chesley Sullenberger, Craig Ferguson, Anderson Cooper, Jerrod Carmichael, Al Franken, Haifaa Al-Mansour, Lawrence O'Donnell, Alice Waters, Russell Simmons, Jay-Z, Barbara Boxer, Rajiv Chandrasekaran, Deepak Chopra, Jack Abramoff, Nicholas Kristof, Michael E. Mann, Anthony Weiner, Dave Barry, Atul Gawande, Jeff Ross, Liz Phair, Gore Vidal, Rula Jebreal, Candace Brown, Michael T. Flynn, Jerry Minor

Billa Mahera síce spoznávam len krátku dobu, ale vyzerá to tak, že zo všetkých podobných amerických moderátorov mi názorovo sedí najlepšie. A to hlavne vďaka jeho cynizmu a skepticizmu (aj keď sem tam mi príde arogantnejší, než by bolo treba). V porovnaní s rovnako liberálnymi The Daily Show a The Colbert Report si myslím, že Bill Maher býva najtrefnejší. Jon Stewart a Stephen Colbert vidia svet možno trošku ružovejší ako naozaj je, zato sú však (momentálne najmä Stephen Colbert) oveľa vtipnejší.(25.5.2011)

Tento pořad rozhodně není o hostech ani o nestranné diskuzi. Je to prostor pro Mahera vykřičet do světa své názory. Se spoustou z nich nesouhlasím a často říká jen tu část faktů, která se mu hodí. Nicméně je velmi vtipný a u jeho nadávání na republikány se, přestože s ním většinou rozhodně nesouhlasím, dobře bavím. Hosté bývají často zajímaví a musím ocenit, že docela často má pozvaného i jednoho republikána, kterého neuráží (to však neznamená, že by si odpustil řadu vtipů na jeho/její účet). Naopak občas se pěkně pohádá s demokratem - v poslední době to byl třeba případ Bena Afflecka, který se dost silně chytl s Billem a Samem Harrisem kvůli islámu. Celkově můžu říct, že nesouhlasím s Maherovými pro-demokratickými a anti-republikánskými názory, ale souhlasím s řadou jeho liberálních postojů (náboženství, svoboda projevu atp.). U téhle show se zasměju a dozvím se i něco o zajímavých lidech, americké politice a společnosti. Při jejím sledování je ale vždycky nutné brát Maherovy názory s rezervou a filtrovat je.(11.11.2014)

Pořad Billa Mahera, ve kterém si tento výborný komik zve známé hosty ze showbusinesu i politiky. Diskuse jsou velice zajímavé a většinou se zabývají politickou situací US. Bill Maher je demokrat a ateista, který stojí ostře proti republikánům v čele s George W. Bushem. Je proti americkým válkám, vměšování do cizích záležitostí i proti náboženství. Zastává svatby pro gaye, a zároveň opovrhuje manželstvím. Jeho show je takový satirický Stand-up s pár hosty. __ Ač se show nedá moc dobře u nás sledovat, doporučuji na ochutnání vyhledat na youtube "bill maher new rules" (bez uvozovek), což je vtipné shrnutí a kritika událostí uplynulého týdne v americe.(7.6.2008)

Upřímně, nemám Mahera rád. Show dělá dobrou, názorově s ním souhlasím, ale ne můj vkus je příliš útočný, aniž by byl adekvátně k tomu dostatečně vtipný/charismatický, takže to vyznívá agresivně a navíc k tomu je občas dost povrchní a rád si dochází pro "cheap shoty". Oliver / Stewart / Colbert jsou určitě lepší. Tím nechci říct, že by byl Maher špatný, jeho stand-upy jsou dost vpohodě a Real Time je docela sledovatelná show, jen ne úplně pro mě.(15.10.2015)

Neostáva mi nič iné než len ľutovať že som s tou show začal tak neskoro. Bill Maher je úžasný, má skvele názory, milujem jeho prístup k určitým témam, a tú jeho pohodovosť ktorá z neho vyžaruje. Show samotnej nechýbajú skvelý hostia, zaujímavé témy a aj napriek faktu že nepatrí k tým najkratším rozhodne sa pri tom nenudím.(4.3.2013)