Reklama

Reklama

Na řvoucích strojích do Monte Carla

  • Velká Británie Monte Carlo or Bust (více)

Obsahy(1)

Kvůli účasti na mezinárodní soutěži automobilů se jezdci shromažďují v severním Skotsku, ve Stockholmu, Aténách a Lisabonu. Jejich úkolem je dostat se do Monte Carla, kde závod skončí v ulicích města. Mezi účastníky je i sir Ware-Armitage (Terry-Thomas), který se po smrti otce dozvěděl, že zdědí jen polovinu akcií automobilky. Druhou polovinu otec prohrál v kartách s Američanem Schofieldem (Tony Curtis). Aby získal Ware-Armitage zpět prohrané akcie, nabídl Američanovi, že se oba účastní rallye Monte Carlo. Vítěz bere vše. (Snorlax)

(více)

Recenze (23)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Mraky známejch herců se sešly na trase distančně-rychlostního závodu Rallye Monte Carlo. Výsledkem je trochu nepřehledná situace, rozmělněné vtipy až náběh k frašce. Je tu mnoho postav, které mají každá málo prostoru, při tom jejich představitelé by sami utáhli celý film (Bourvil, Cook, Curtis, Sykes, ultra záporák Terry-Thomas). Solidní dabing ČT z roku 1993 (Svoboda, Bruder, Trávníček, Županič a především Skopal). ()

rt12 

všechny recenze uživatele

Chyběla mi tam: skutečná závodní horečka, která by strhla diváka hned od začátku filmu až do konce. Podrazy na úrovni co se děli v Báječných mužích. Humor který trhá bránici, zde je jej poskrovnu. Shrnutí: chvíli dobré, chvíli nudné. Nicméně špičkově obsazené, profesionálně dobře odvedená práce. ()

Reklama

jonyyy 

všechny recenze uživatele

Řemeslně velmi dobře zvládnuté, dobrá kamera, dostatečně věrohodné zadní projekce, dobové stroje a kostýmy byly naprosto kouzelné, vynálezy Brita vtipné. V charakterech taky nechybělo nic, od podvodníka, kriminálníka, kasanovy až po krásné medičky. Téměř nemám co vytknout, snad jen ta zábavnost mohla být o stupínek výš. 71% ()

fragre 

všechny recenze uživatele

Nepochybně pokračování Báječných mužů na létajících strojích, které vskutku báječně na tento film navazuje, a to částečně i hereckým obsazením. Nádherné stroje a kostýmy, vtipný děj, hvězdné obsazení a dobové krásky. Nebýt českého dabingu (kde byly hlasy, které mne vyloženě prudí), bylo by to za plný počet. ()

starbrejkr 

všechny recenze uživatele

Dosti slabé (nepřímé) pokračování mého oblíbeného filmu s dětských let Báječní muži na létajících strojích. Možná by mě i toto v dětských letech zaujalo, ale zatímco Báječní muži mě baví i dnes, Řvoucí stroje jsou na tom o hodně hůř. Postavy jsou o poznání méně vtipné (Bourvil dokonce až nečekaně trapný) a ani tradiční naschvály, které k závodnickým filmům zkrátka patří, nejsou příliš zábavné a vychytané. Pár lepších momentů se najde, ale celkově jde o slabý film, který se moc nehodí ani na znuděné nedělní odpoledne. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (2)

  • Pracovní název filmu byl Monte Carlo and All That Jazz. (Dreadd)

Reklama

Reklama