Na řvoucích strojích do Monte Carla

Gonflés à bloc

• Francie

Le rallye de Monte Carlo

• Itálie

Quei temerari sulle loro pazze, scatenate, scalcinate carriole

• Austrálie

Komedie

Velká Británie / Francie / Itálie, 1969, 120 min

Výborné, opět naprosto báječné a skvělé. Ačkoliv mé srdce dává přednost Báječným mužům na létajících strojích, jejich volné pokračovní se jim vyrovná v plné parádě. Úžasná pohodička, která utekla jako voda. Neskutečně boží obsazení (Terry-Thomas opět kraluje), kde má každý herec dostatek prostoru zazářit, a samozřejmě báječná zápletka, která baví od začátku do konce. Honičky, hromada naschválů a podrazů, báječně fungující situační humor, prostě další klenot závodních komedií, ke kterému se budu velice rád pravidelně vracet. 90%.(3.10.2018)

Neuvěřitelně zábavná a vtipná komedie se spoustou různorodých postav a vtipných hlášek. Ať už závodí kdekoliv v Evropě ani na minutu jsem se nenudil. Každý závodník je jiným způsobem vtipný a potkají ho jiné problémy. Jako bonus závodí i velmi pěkné slečny a hvězda Curtis, který se mezi ostatními rozhodně neztratil. Konec je správně evropsky bláznivý: "Přiveďte dalšího vítěze".(25.3.2012)

Docela mě překvapilo již u Báječných mužů na létajících strojích, jak je možné, že taková ryze britská komedie leží poměrně nepovšimnutá a u jejich pokračování to platí dvojnásob. Přitom tvůrčí tým zůstal naprosto beze změny a znovu se zde objevilo i pár Báječných mužů, například Terry-Thomas si zahrál svého syna. A povedlo se jim skvěle se adaptovat na čtyřkolová vozidla. Zachoval se i komediální ráz a postavy vycházející z národnostních stereotypů, stejně tak i technické zpracování je opět kvalitní, ovšem trochu drhnou některé gagy, pár se jich až příliš opakuje a na některé zase nezbyl čas. Rozhodně bych však kvůli tomu tyhle nádherné stroje nezatracoval.(26.3.2013)

Nepochybně pokračování Báječných mužů na létajících strojích, které vskutku báječně na tento film navazuje, a to částečně i hereckým obsazením. Nádherné stroje a kostýmy, vtipný děj, hvězdné obsazení a dobové krásky. Nebýt českého dabingu (kde byly hlasy, které mne vyloženě prudí), bylo by to za plný počet.(22.7.2012)

Mraky známejch herců se sešly na trase distančně-rychlostního závodu Rallye Monte Carlo. Výsledkem je trochu nepřehledná situace, rozmělněné vtipy až náběh k frašce. Je tu mnoho postav, které mají každá málo prostoru, při tom jejich představitelé by sami utáhli celý film (Bourvil, Cook, Curtis, Sykes, ultra záporák Terry-Thomas). Solidní dabing ČT z roku 1993 (Svoboda, Bruder, Trávníček, Županič a především Skopal).(19.1.2013)