Velekněz boha Zotha byl pohřben zaživa a proklet, neboť zneuctil bohovu kněžku. Když jeho hrobku otevřeli archeologové, osvobodili tím jeho mumii, jež chce znovu oživit svou vyvolenou. Ve stejné době se v Káhiře objeví bohatý záhadný Egypťan, který má neobyčejné znalosti historie i astrologie a rychle zaujme místo ve vysoké společnosti. Zde se sejde s krásnou Evropankou (Leslie Hardy) trpící podivnými sny. A zatímco ji tajemný muž vábí svými kouzly, všichni, kdo se podíleli na otevření hrobky, umírají jeden po druhém krutou smrtí. Vše míří k jedinému okamžiku, kdy život svede boj se smrtí. (oficiální text distributora)

Wacoslav1

Ani horor ani dobrodruzstvi jenom nuda a film co zustal nekde na pomezi a nevi co vlastne chce skoda trailer vypadal vcelku zajimave... ()

LION-MR.T

Co si slibuju o filmu,který kdysi vysílala Nova v odpoledních hodinác. Ne horor,ale prostě film se snahou zaujmout a vyděsit. ()

Campbell

Dost podprůměrná podívaná, u který jsem měl smůlu že jsem poní koukal na Mumie se vrací, takže jsem si film totálně neužil a jen jsem zíval nudou. Poovou povídku jsem nečetl, ale jestli je nudná jako film tak jsem i rád. Tenhle film má jednu strašnou nevíhodu a to že začátek celkem ujde, když čekáte co se bude dít, ale když vidíte že po půl hodině se film nikam nedostal je něco špatně. Nejhorší na tom je že Curtis přijal nabídku, nejenom že tady v tomhle filmu hraje dost zmateně ale herec jako on měl na lepší. ()

SOLOM.

Tento nízkorozpočtový film moc neoplýval skvělými efekty a tak v celém filmu uvidíme jen několik scén, kdy oživlá mumie zabije své oběti v rozkládající se podobě. Při těchto scénách jsme se museli spokojit pouze se záběry na hnijící ruce, které škrtí nešťastného člověka, který jí přišel pod ruky. Jinak měla normální lidskou podobu, u které se nemusel nanášet make up a vyšlo to levněji. Trocha umělé krve a falešní kostlivci měli nabudit pocit hrůzy, který se ovšem za celý film nedostavil. Dopomohla k tomu i uspávací hudba, jenž možná zaboduje u dobrodružných filmů, ale ke scénám umírajících lidí se rozhodně nehodí. Korunku stupidity nasadili otřesné kostýmy herců, které měly znázorňovat dobové oblečení. Ale falešné šperky a papírové rekvizity pozná i pětileté děcko.Hodně slabý hororový film, který je postavený na romantické zápletce, která se táhne skoro celým filmem. Kvůli posledním patnácti minutám nestojí zato si jej kupovat. ()

eraserhead666

Trošku horrorověji laděný Indiana Jones (ovšem bez Indiana Jonese) v romanticko televizním hávu. Na horror je to ale zase moc dobrodružné. Je to prostě slátanina, která si z Poea bere snad jen slovo mumie, ale kupodivu mi to nepřipadlo zase až tak moc špatné. Ke konci to sice již trochu nudilo, protože to nijak negradovalo, dost mě iritovaly ty dva vnitřní vyprávěcí hlasy hlavních hrdinů, naprosto zbytečné a nicneříkající, ale to napětí očekávání (díky výtečnému sprchovému příslibu v začátku), že se hlavní hrdinka svleče, nebo jí tu a tam něco vykoukne, udržovalo pozornost v pohotovosti. Představitelka hlavní hrdinky jako postava možná ne zcela sympatická, ale vzhledově velmi působivá, a to v obou polohách. Tony Curtis tradičně polenovitý, nechápu, jak tenhle herec mohl hrát v tolika filmech. Je to zvláštní, i když mi to nic nedalo a ničím mě to neobohatilo, klidně to někdy dám znovu. Devadesátá léta holt filmovému horroru moc nepřála. 1,5*. ()

Caelos odpad!

Na motivy povídky E.A.Poea? Jo? Ehm grr kuc kuc, tak jo. Je třeba říct, že film Mumie žije! je opravdu hloupý a trapný. Osobně mi to přišlo jako laciný americký pornofilm z devadesátých let, kde nějak zapomněli na to hlavní (sex). Hlavně scény ze, ehm, "starého Egypta" by bylo vhodnější použít do porna, pořád jsem čekal kdy se to zvrhne v mohutný grupáč. Film je také velmi poučný a dozvíte se v něm hodně ze, ehm, "starého Egypta" [záchvat smíchu]. Třeba to, že nejoblíbenější nápoj egypťanů bylo pivo [smíchy spadl ze židle]. A ty moudra co ten chlápek celý film chrlí, něco jako: "Nejlepší jazyk je nejhorší" a "Když se zavřou okna, ze stromu spadne list. Jediné pozitivum tohoto výtvoru je, že se zasmějete tomu jak je blbý (ale zasmějete se asi 2x). Jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl. 0/10 VYHNOUT SE STOKILOMETROVÝM OBLOUKEM!!! ()

-Bomba-

Autoři filmu Mumie žije to měli docela dobře naplánované, měli připravené rekvizity, ateliéry, exteriéry ale nějak asi zapomněli na hlavní postavu, čili Mumii. Ta se totiž ve filmu skoro vůbec neobjeví a už po probuzení se, díky bohovi Zothovi, promění do původní podoby “jako za mlada”. Žádné monstrum si teda neužijeme a prakticky celý film sledujeme přejíždění z místa na místo a snad nekonečné proudy trapných keců. Typický příklad vykořisťování původní předlohy. ()

PetrPan2

Příšerná nuda... poloztrouchnivělí Tony Curtis běhá po Egyptě a zabíjí archeology a mele přitom jednu volovinu za druhou... a aby na ta moudra typu "kolik třešní, tolik višní" nebyl sám, tak mu se žvaněním ptákovin pomáhá jedna americká turistka... nuda, nuda a zase jen nuda... vlastně jedná vtipná scéna tam přeci je... když Curtis vysvětluje archeologovi jak mu během mumifikace bude vyndavat mozek. To si alespoň jednu hvězdičku zasloužilo, ale ta jeho přiblblá angličtina s rádoby arabským přízvukem vypadala jak ze skeče od Monthy Pythonů. ()

folklorman odpad!

Těžké o tomto filmu něco říct, protože mě strašně nudil, tudíž si nic nepamatuju a myslím si, že si rači ani vzpomenout nechcu. Dost slabé a nedívatelné. ()

Andronikos

Polovicu hereckého osadenstva v titulkoch tvoria arabské mená. Znamená to, že je film síce v istom smere vierohodný (odohráva sa totiž prevažne v súčasnom Egypte), pravdepodobne ale tiež to, že ide o takmer koprodukčnú, podfinancovanú snímku. A je to na jej obrazovej kvalite, ba i na rekvizitách poznať. Predstaviteľka hlavnej ženskej postavy sa mi nepáčila a signifikatné je, že na ČSFD evidovaná vôbec nie je. Slovami o scénach akoby z pornofilmu (TheCaelos) by som ja osobne šetril, taktiež platí, že sa v Egypte pilo pivo... Ale o logike deja nemožno povedať, že by bola práve najlepšia (psychológ ako rozprávač z ničoho nič vyhlási, že má z dr. Mohassida obavy; predtým naopak nikto nereflektuje skutočnosť, že pri úmrtí lorda-sponzora vykopávok bol práve tento záhadný účenec; nakoniec sa celá hrobka rozpadne, hoci dôvodom môže byť jedine snaha dodať filmu tradičný akčný "únikový" záver). Kardinálnym problémom filmu je však to, čo tu už viacerí kolegovia komentátori dôrazne vytkli: nuda. Nezachraňuje to bohužiaľ ani pár silných hororových momentov (úmrtia - ale je ich naozaj len pár; hady - tých je tu ale postupom času aj navyše; zlatým klincom je krátke líčenie mumifikačných postupov vyberania mozgu jednej z obetí). Nakoniec nemôžem odporúčať, hoci si myslím, že to má istú oprávnenosť či dokonca minimum pôvabu ako pokus o stvárnenie známeho motívu oživšej múmie, ktorá sa snaží akési inkarnačné hokus-pokusy podniknúť na žene zo súčasnosti (o pár rokov sa objavil aj v komerčne úspešnej Múmii a zakladá sa snáď na novele E. A. Poea, ak mám usudzovať podľa titulkov Múmia žije, alebo možno na Stokerovom románe The Jewel of Seven Stars - otázku nechávam otvorenú, kým si to druhé neprečítam a to prvé neidentifikujem). (*/**) ()

djbarrel odpad!

Oživlá mumie běhá po Egyptě a mele hovadiny, k tomu mu sekunduje turistka, která mele taky hovadiny ... A to je vše . Opravdu. 97 minut ukrutného žvanění o ničem, chybí triky, atmosféra, scénář, herecké výkony, prostě všechno. O horor se nejedná ani náhodou, tohle je maximálně slabý dobrodružný film pro děcka. Kdybych se 97 minut díval na vypnutou televizu, udělal bych lépe. 5 % ()