Mumie žije

Kuli Sander

Kostýmy:

Laura Dinolesko
  • Caelos

Na motivy povídky E.A.Poea? Jo? Ehm grr kuc kuc, tak jo. Je třeba říct, že film Mumie žije! je opravdu hloupý a trapný. Osobně mi to přišlo jako laciný americký pornofilm z devadesátých let, kde nějak zapomněli na to hlavní (sex). Hlavně scény ze, ehm, "starého Egypta" by bylo vhodnější použít do porna, pořád jsem čekal kdy se to zvrhne v mohutný grupáč. Film je také velmi poučný a dozvíte se v něm hodně ze, ehm, "starého Egypta" [záchvat smíchu]. Třeba to, že nejoblíbenější nápoj egypťanů bylo pivo [smíchy spadl ze židle]. A ty moudra co ten chlápek celý film chrlí, něco jako: "Nejlepší jazyk je nejhorší" a "Když se zavřou okna, ze stromu spadne list. Jediné pozitivum tohoto výtvoru je, že se zasmějete tomu jak je blbý (ale zasmějete se asi 2x). Jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl. 0/10 VYHNOUT SE STOKILOMETROVÝM OBLOUKEM!!!(20.7.2009)

• PetrPan2

Příšerná nuda... poloztrouchnivělí Tony Curtis běhá po Egyptě a zabíjí archeology a mele přitom jednu volovinu za druhou... a aby na ta moudra typu "kolik třešní, tolik višní" nebyl sám, tak mu se žvaněním ptákovin pomáhá jedna americká turistka... nuda, nuda a zase jen nuda... vlastně jedná vtipná scéna tam přeci je... když Curtis vysvětluje archeologovi jak mu během mumifikace bude vyndavat mozek. To si alespoň jednu hvězdičku zasloužilo, ale ta jeho přiblblá angličtina s rádoby arabským přízvukem vypadala jak ze skeče od Monthy Pythonů.(8.7.2009)

• Campbell

Dost podprůměrná podívaná, u který jsem měl smůlu že jsem poní koukal na Mumie se vrací, takže jsem si film totálně neužil a jen jsem zíval nudou. Poovou povídku jsem nečetl, ale jestli je nudná jako film tak jsem i rád. Tenhle film má jednu strašnou nevíhodu a to že začátek celkem ujde, když čekáte co se bude dít, ale když vidíte že po půl hodině se film nikam nedostal je něco špatně. Nejhorší na tom je že Curtis přijal nabídku, nejenom že tady v tomhle filmu hraje dost zmateně ale herec jako on měl na lepší.(26.3.2011)

• SOLOM.

Tento nízkorozpočtový film moc neoplýval skvělými efekty a tak v celém filmu uvidíme jen několik scén, kdy oživlá mumie zabije své oběti v rozkládající se podobě. Při těchto scénách jsme se museli spokojit pouze se záběry na hnijící ruce, které škrtí nešťastného člověka, který jí přišel pod ruky. Jinak měla normální lidskou podobu, u které se nemusel nanášet make up a vyšlo to levněji. Trocha umělé krve a falešní kostlivci měli nabudit pocit hrůzy, který se ovšem za celý film nedostavil. Dopomohla k tomu i uspávací hudba, jenž možná zaboduje u dobrodružných filmů, ale ke scénám umírajících lidí se rozhodně nehodí. Korunku stupidity nasadili otřesné kostýmy herců, které měly znázorňovat dobové oblečení. Ale falešné šperky a papírové rekvizity pozná i pětileté děcko.Hodně slabý hororový film, který je postavený na romantické zápletce, která se táhne skoro celým filmem. Kvůli posledním patnácti minutám nestojí zato si jej kupovat.(4.5.2010)

• eraserhead666

Trošku horrorověji laděný Indiana Jones (ovšem bez Indiana Jonese) v romanticko televizním hávu. Na horror je to ale zase moc dobrodružné. Je to prostě slátanina, která si z Poea bere snad jen slovo mumie, ale kupodivu mi to nepřipadlo zase až tak moc špatné. Ke konci to sice již trochu nudilo, protože to nijak negradovalo, dost mě iritovaly ty dva vnitřní vyprávěcí hlasy hlavních hrdinů, naprosto zbytečné a nicneříkající, ale to napětí očekávání (díky výtečnému sprchovému příslibu v začátku), že se hlavní hrdinka svleče, nebo jí tu a tam něco vykoukne, udržovalo pozornost v pohotovosti. Představitelka hlavní hrdinky jako postava možná ne zcela sympatická, ale vzhledově velmi působivá, a to v obou polohách. Tony Curtis tradičně polenovitý, nechápu, jak tenhle herec mohl hrát v tolika filmech. Je to zvláštní, i když mi to nic nedalo a ničím mě to neobohatilo, klidně to někdy dám znovu. Devadesátá léta holt filmovému horroru moc nepřála. 1,5*.(31.7.2013)

• - Producent Harry Alan se nechal slyšet, že obsazení Tony Curtise byla chyba. Původně měl hlavní roli dostat Anthony Perkins, ale zemřel dříve, než natáčení začalo. (Holina)