Vzestup

Po emigraci z Nigérie do Řecka se Vera a Charles Adetokunbovi snažili přežít a uživit svých pět dětí a zároveň žili pod každodenní hrozbou deportace. Rodina se zoufale snažila získat řecké občanství, ale úřady jim na každém kroku házely klacky pod nohy. Nakonec se však díky vizi, odhodlání a víře rodina dostala ze svízelné situace a nastartovala kariéru tří šampionů NBA. (Disney+)

Chrustyn

Další skutečný, silný příběh outsiderů že sportovního prostředí. Vzhledem k tomu, že podobných filmů vzniklo x desítek a častokrát výrazně lepších, tento je v mých očích naprosto zbytečný. Navíc nezajímavě natočený a bez zajímavých postav. Nejen od Disneyho najdete řadu výrazně poutavějších filmů na dané téma. ()

zodiak217

Plný počet hviezd. Som nadšený z tohto filmu a určite si ho pozriem znova. Skvelé spracovanie. Možno by som potiahol ešte dejovú líniu trosku ďalej ako až k úmrtiu otca lebo som bol zvedavý aj ako sa Giannisovi bratia dostali do NBL. No celkovo to bolo silné a zasiahlo ma to. Nenadarmo najlepšie príbehy píše život, lebo sú pravdivé ako život sám. ()

Aljak

Basketbal nesledujem, takže meno Antetokounmpo mi doteraz absolútne nič nehovorilo. O to lepšie, aspoň som mal prekvapenie a film som si o to viac užil. Priznávam, že basketbal ma nikdy akosi neuchvátil (a to som milovník rôznorodých športov), ale táto sociálna športová dráma ma skutočne bavila. Príbeh bol miestami až neuveriteľný, ale je úžasné, že práve takéto niečo napísal samotný život, a bratia Antetokounmpovci sa napokon takto výrazne presadili v najlepšej basketbalovej lige sveta. Určite to bolo inšpiratívne, a miestami dokonca dojemné., aj keď tá Disney esencia tu bola občas až príliš citeľná. Tie reálne zábery (pred titulkami), ktoré zobrazovali úspechy bratov v NBA, boli úžasné - až som mal z toho zimomriavky. 4* ()

BOURQUE

Disney-produced životopisný film o hviezdnom hráčovi NBA Giannisa Antetokounmpa, predovšetkým zameraný na jeho detstvo a život rodičov. Film v rukách skúsenejšieho režiséra a scenáristovi by mohol byť (napriek známym klasickým schémam) aj výraznejším. Osobné hodnotenie: 70% (***)  ()

M.i.k.e

v rámci žánru životopisných dramat je Rise lehčí nadprůměr, který nenudí a nabídne přesně to co by nabídnout měl, ale na svoje slavnější kolegy mu přeci jen něco chybí. Příběh rodiny Adetokunbových je dostatečně inspirativní a jelikož je to Disney, jde se primárně po téhle linii,která zabírá minimálně polovinu filmu. Na basket taky sice dojde a sestřih reálných záběrů na konci je super, ale sport tu hraje víceméně druhé housle. Celé je to navíc takové sluníčkové, a i když jsou Adetokunbovci nelegální přistěhovalci (což slyšíme tak 100x za film) a tu a tam se jakože bojí policie, reálně jim tu vlastně nic moc nehrozí.Přitom věřím, že realita byla drsnější a tomuhle kousku by pro ještě větší sílu příběhu celkem slušela.Pak by se s klidem zařadil mezi opravdu velké sportovní počiny...65% ()