S mojí ženou ne!

Not with My Wife, You Don't!

Komedie

USA, 1966, 119 min

• danecek24

24. Zlatý Glóbus za rok 1966 - nominace (1) - Nejlepší film (komedie / muzikál)(10.1.2009)

Celkem dobrá komedie na tělo Curtise, plno dobrých gagů, jen občas tak trochu roztahaný (119 min). 3,5/5(7.11.2014)

Kdyby Not with my wife, you don´t byla čistokrevná komedie, jak se tvrdí tady i na imdb, bylo by vše v pořádku. Filmu ale zřetelně uškodil velký žánrový rozptyl, od muzikálu přes romantiku, válku a grotesku (přetransformovaný příběh v kině) až po pokus o drama. Nechápu, proč musela Julie s Tankem zamířit na disko, když tahle scéna se do filmu vůbec nehodila. Komediální potenciál byl neustále narušován na úkor hutnosti (119 minut jednoduchého děje opravdu nemá šanci být neroztahaných). Ve filmu nejvíc oceníte Virnu Lisi a její sexy košilky, nejvíce pobaví už zmíněná projekce v kině, ve které si oba pánové, věřím že s chutí, zahráli italsky.(24.5.2012)