Pepe. To jsem já. Narodil jsem se a celý život jsem prožil v Mexiku. Se svým koněm Donem Juanem jsme se stali miláčky davů. V koridě jsem dokonce tahal býka za ocas, a s jakým ohlasem (myslím u těch diváků, ne u toho býka)! Pak se ale na nás přijel podívat jeden americký režisér, Ted Holt se jmenoval. Po představení jen kývl prstem, a odvezl si Dona Juana s sebou do Hollywoodu. A tak jsem se vydal za ním. V kapse ani peso, stopem jsem dojel až před bránu velkého filmového studia. A tam byl Ted Holt. Přijal mě do služby jako ošetřovatele mého koně, a možná trochu i jako maskota. Potřeboval peníze, aby mohl rozjet natáčení nového filmu. Chtěl je vydělat v kasinech Las Vegas, ale nevyhrál tu ani cent. Jel jsem za ním, a ty pány z kasina, s pomocí svého talismanu pro štěstí, zruinoval. Ted Holt právě točí svůj film, a já jsem jeho producent. Olé, Pepe, to jsem já.
Režisér George Sidney obsadil do titulní role muzikálové komedie PEPE oblíbeného mexického umělce Cantinflase, kromě něj se tu v drobných epizodních rolích představila celá řada populárních hollywoodských herců či zpěváků. (oficiální text distributora)

dopitak

Vy jste ještě neviděli Pepe? Triviální zápletka je upozaděna množstvím hudebních a tanečních čísel, z nichž některé jsou opravdu nezapomenutelné. Výborná choreografie, skvělá hudba, kostýmy a atraktivní prostředí, které nedokážou pokazit ani možná trochu nadbytečné studiové záběry. Roztomilý Mexikánec Pepe, jeho albínský cvičený kůň, slušný výčet hereckých es v cameo rolích, tak to je ve zkratce Pepe. Nenechte se ošálit stopáží, existují i kratší verze (156 minut). Tak do toho. ()

danecek24

18. Zlatý Glóbus za rok 1960 - nominace (3) - Nejlepší film (muzikál), Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Cantinflas, Nejlepší hudba - John E. Green ()