poster

Ben-Hur: The Making of an Epic

Dokumentární

USA, 1993, 58 min

Komentáře uživatelů k filmu (2)

  • Tsunami_X
    ***

    Cynik by možná utrousil, že film, který zabije svého producenta, nemůže mít nezáživný dokument o svém vzniku. I když vznikne o třicet let později. Vtěsnat do hodinového vyprávění vše od vzniku knižní předlohy, přes její divadelní adaptování, megalomanskou verzi z dvacátých let, až po natáčení tehdy nejdražšího filmu od Ježíšova narození a několik fragmentů z reklamní kampaně provázející jeho uvedení do kin, je však nadlidský a pro tvůrce i nerovný souboj. Pokud však rezignujete na absenci hlubšího rozplétání samotného fenoménu (důvody neutuchající popularity příběhu Ben-Hura, kauzalita v rámci sandálových velkofilmů, zasazení snímku do tehdejšího dobového kontextu, jeho popkulturní odkaz), můžete si užít několik skvělých produkčních historek. Například o tlustém italském komparzu nebo rajčatech z Nového světa. Sentimentem oprávněně okořeněné vzpomínání zde neustále doplňují výtečné archivní materiály a osobité výpovědi aktérů, kteří uvedli do chodu mašinerii, jenž nemá a v dnešním digitálním světě zřejmě už ani mít nebude, obdoby.(26.4.2015)

  • Decker
    *****

    Vyborny dokument o tomto kolosalnim eposu. Dokument zahrnuje informace jak od knizni predlohy, tak divadelnich inscenaci az k filmovemu zpracovani od prvniho dilu z roku 1907 do snimku W. Wylera z roku 1959. Zazniva zde spousta a spousta zajimavych a uzitecnych informaci. Vse je zpracovano s velkou profesionalitou takze dokument vas nepusti od obrazovky dokud ho cely nezhltate a nebudete chtit jeste. Navic celou hodinkou provazi prijemny hlas Christophera Plummera.(14.1.2006)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace