Sledujeme Cartmana, který se střetává se svou matkou a svádí bitvu vůlí, zatímco epický konflikt ohrožuje existenci South Parku. (LUKICKK)

xxmartinxx

Současný South Park sice není stejným fiaskem jako Simpsonovi, ale prostě už nestíhá. Nápady nejsou, co dřív, a dělat totéž co před 15 lety má dnes beztak jinou hodnotu. Nakonec to působí jako děsná boomeřina, což si troufám napsat hlavně proto, že jedna z hlavních dějových linií rozebírá termín "Karen", který používat neironicky začalo být cringe někdy před rokem. ()

Eliott

Upřímně, je to asi jedno z nejnudnějších děl SP, co jsem kdy viděl. Bylo to sice dostatečně dějově poutavé, abych to byl schopen bez problémů shlédnout celé. Nicméně fakt, že jsem se během 50 ti minut zasmál pouze jedinkrát a ještě díky nejslabší dějové linii Erika u scény s prsy, je celkem zoufalé. 50% ()

filmfanouch

Životních jistot v průběhu života ubývá a ubývá, člověka to jaksi donutí si těch pár posledních jistot skutečně vážit. Jednou z nich zůstával i fakt, že na rozdíl od Simpsonů či Griffinových dokázal South Park i po 25 letech vyhrávat boj s časem, být pořád tak zábavný a chytrý jako na samotném počátku a být pořád tou nejfunkčnější a nejostřejší satirou, kterou člověk může v aktuálním světě spatřit. Tvůrci seriálu Trey Parker a Matt Stone možná dvěma předchozími South Park filmy Post COVID nedosáhli nejvyšší laťky, snadno se ovšem dalo doufat v to, že to i tentokrát bude alespoň fajn. Hořká pilulka vystřízlivění ovšem nejspíš musela přeci jen jednou přijít. South Park: The Streaming Wars je slušná záležitost. Furt v jistých momentech příjemně rýpavá, pořád do velké míry nekorektní, pořád pod vrstvou vychytralá. Jenomže teprve v The Streaming Wars je poprvé brutálně tak trochu cítit únava materiálu, vyšumělost, která se u zmíněných Simpsonových objevila zhruba někdy po vytvoření celovečerního filmu a startu 19. série. Samotný háček by přitom nejspíš ani netkvěl v tom, že je seriál vyčerpaný. Seriál se ostatně nedokázal vyčerpat 25. sérii především i proto, že se vždy vyjadřoval k aktuálním kauzám, díky rychlé animaci mohlo skutečně dojít k čerstvým komentářům a utahování si z války streamovacích služeb je vzhledem k aktuální situaci vlastně naprosto ideální. Přesto snad poprvé dokáží The Streaming Wars vyvolat pocit, že Parker a Stone tahají za kratší sirku. Dá se snadno argumentovat nad tím, že podobná situace jednou přijít musela. Že South Park tu skutečně nemůže být navždy, stejně tak jako v případě Simpsonových čeká jednou obyvatelé South Parku bezpochyby nevyhnutelný důchod. Právě poslední South Park film ovšem dokáže vyvolat pocit, že by se s důchodem dost možná ani otálet nemělo. A to i přesto, že humor Parkera a Stonea pořád dokáže být v mnoha momentech zábavný a chytrý, setkávání světa naivních chlapců s prohnilým a zlým světem je pořád úsměvná a fakt, že si Parker a Stone vyhráli s význam slova The Streaming Wars a dokáží si přitom rýpnout do skutečných streamovacích služeb (Buttersův komentář je vypovídající), to pořád ukazuje kreativitu tvůrců a fakt, že konce seriálu by dost možná přeci jen byla škoda. Parker a Stone totiž pořád sází na symboliku, kontrasty a pořád se dokazují vyjádřit k aktuální společnosti. Jenže to už možná samotné přeci jen nestačí. Prim v rámci epizody hraje utahování si z termínu Karen, návrat Pračlověda i náznak velkolepého kriminálního případu. Háček spočívá v tom, že i díky očividnému cliffhangeru nedokáží The Streaming Wars obstát jako samostatný film (oba předchozí filmy do jisté míry dokázali obstát sami o sobě a to i přesto, že tvořili jeden velký příběh), především to ovšem zamrzí v rámci práce s některými postavami. Linka Cartmana je překvapivě bohužel velmi slabá, stejně tak stěžejní element postavy Randyho v tomto speciálním filmu je tak trochu mimo a rozhodně nevybízí k takové zábavnosti, jak se nejspíš od samotného nápadu očekávalo. I zde je možné si všimnout rafinovanosti Parkera a Stonea, kteří se za pochodu dokáží vyjádřit i ke klimatické situaci, přitom si především skutečně rýpnout do principu streamovacích služeb a je to zábavné. Přesto se ovšem v průběhu nedá zbavit pocitu toho, že je tento speciál jaksi nedopečený. Tomuto speciálu jaksi chybí rozjezd, postavy Kennyho, Cartmana či Butterse si vždy dokázali krást prostor pro sebe, ve finále ovšem v The Streaming Wars jako vítěz vychází maximálně tak Butters a to především díky jednomu stěžejnímu momentu. Ústřední vyvrcholení a náznak toho, jakým směrem se příští speciální film vydá poté vlastně nevybízí ke kdovíjak zajímavé budoucnosti, samotná stěžejní linka působí už ve finále The Streaming Wars vyčerpaně a vůbec nedokáže vyvolat dojem, že je nutné s ní strávit čas navíc. Pokračování tohoto příběhu si bude muset ve finiši rozhodně odůvodnit svou existenci. V zárodku to pořád je ten starý dobrý South Park, jen je bohužel škoda, že vůbec poprvé je možná cítit, že vždy nemůže být vše růžové, především ovšem skutečně fakt, že jistot v životě má člověk méně a méně. Pokud mohl mít člověk dříve v něčem jistotu, byl to fakt, že v existenciální krizi se vždy bude moc spolehnout alespoň na ten South Park. Ještě nedávno to skutečně platilo...... () (méně) (více)

Goldbeater

Je to prakticky na úrovni slabších dílů poslední série, bohužel i co se počtu vtipů týče, což je smutné vzhledem ke zdejší dvojnásobné délce. Tvůrci už docela tápou, i ta message tady už je mírně opožděná. ()

Frajer42

Dokonalá satira a strefování se do streamovacích služeb. Moc hezky zde tvůrci propojili hned několik aktuálních problémů a celé to zasadili do mé vůbec nejoblíbenější dějové linky s Tegridy farm. Moc nerozumím poměrně nízkému hodnocení této epizody. Přišla mi výrazně lepší co se týče děje i zábavnosti než ta předešlá. [77 %] ()

ScarPoul

ManBearPig znova zasahuje. Nový filmík z dielne Parkera a Stonea ide prudko po téme klimatických zmien. Do toho sa pripletú prsné implantáty, Karen a nejaký ten moč z aquaparkov. Predzvesť pokračovania ma drží v napätí. ()

Trevor

Návrat do korektných koľají tejto epizóde nepomohol ani trochu. Z troch dejových línií je najtrápnejšou Cartmanova, aj keď podtext toho čo sa v roku 2022 robí celkom bežne deťom je pomerne dobrým mementom. Hlavná dejová línia so svojim environmentálnym odkazom by celkom ušla (najmä komisár a jeho osud) keby nebola úplne zničená trápnym Karen...rešpekt by autori získali ak by bol Tokenov tatko ozačený ako libtárdny niggaz, vtedy by aspoň išli proti prúdu. Takto sa vezú na vlne ktorá už všetkých unavuje a zničila aj tento príbeh. A tak najlepší momentmi sú tie keď Butters nepriamo hodnotí súčasnú vojnu streamovacích služieb. Tie sú výstižné, aj keď pri súčasnom trende úrovne seriálu keď má byť ťahúňom Randy budú sami radi keď ich garbage s názvom SouthPark ešte ktosi kúpi... ()

M.i.k.e

jako regulérní epizoda (byť slabší) by Streaming wars jakž takž obstály, ale jako bezmála hodinový speciál už bohužel ne. Nesoudím nakolik pánům Parkerovi a Stoneovi dochází dech, protože předchozí speciály mě celkem bavily, ale tohle se bohužel zařadí k tomu nejslabšímu co stvořili...60% ()

Rocky88

Sdílím názor s ostatními, že tohle je klasická epizoda roztáhnutá na dvojnásobnou délku, což v tomto případě znamená "bohužel". Je tu dost vaty, nicméně hlavní metafora je super, MBP, hotdog a kozy baví a závěrečná zpráva je bohužel pravdivá a na klidu nepřidá. Přitom stačilo přihodit nějakou celebritu, která by vatu vyplnila vtipy (jakože tyhle rozhodně Parkerovi se Stonem jdou) a mohlo to být za plnou palbu. ()

honajz2

Za mě tedy taky zklamání. Asi už je třeba si to přiznat, cítil jsem to částečně i u Post Covidu, ale tady se mi to potvrdilo úplně - už i kvalita South Parku začíná upadat. Celou dobu mi to přišlo takové bezradné, jako by se to hrozně snažilo se opět k něčemu vyjádřit, ale zároveň se na to povedlo nabalit hned několik dalších témat (včetně ManBearPiga, který je tu jak pěst na oko + to téma Karen mi přišlo strašně trapné, jak jeho existence, tak i ten humor směřovaný na něj), které s tím ale ne a ne ladit a tak je z toho jen takový patvar všeho možného, který ani není moc vtipný. A s tou vtipností je na tom ještě hůř, než první část Post Covidu - a to je co říct, protože to byla hlavně velká depka. Už to nejede ani na půl plynu, ale spíš na něco málo přes čtvrt. Na druhou část se kouknu, protože aspoň ten závěr vypadal zajímavě, ale velké naděje do toho nevkládám. Aspoň ale nemůžu říct, že by mě to nějak moc nudilo, prostě to jen nebylo ono. Lepší 2* ()

SpaceOdyseus

Zkondenzovane na jeden dil, by to mohla byt pecka. Protoze ustredni metafora funguje, hlasky tam take jsou. Ale delsi stopaz si to neobhaji. ()

Folky

Nejslabší South Park za poslední roky. Není to ve vodách podprůměru jako poslední série Simpsonových a neřekl bych, že už nemá co nabídnout (Buttersův monolog perfektní), ale rozhodně si tvůrci vybrali slabší chvilku. ()

snebka

Bylo to ok. Kvalitou to na dle mého skvělé dva poslední speciály nebylo, ale propadák taky ne. V hlavní roli tentokrát klimatické změny a streamovací služby. Celá epizoda jede ve vlnách. Chvíli se člověk dobře baví a pak přijde hluché okno, Což se za těch 48 minut stalo několikrát. Díl končí cliffhangerem, takže je pravděpodobné, že druhý letošní speciál bude na Streaming Wars navazovat. Jsem zvědavý jak Trey 25. sezónu South Parku zakončí. **** 75/100 ()