poster

Mistr zločinu

 • USA

  Criminal

 • Slovensko

  Majster zločinu

Komedie / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2004, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  **

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $929,233Tržby Celosvetovo $1,398,053║ /40%/(31.1.2009)

 • Tommassi3
  ***

  "Nic pro mě neznamenaj !! Jsou to jen objekty.. A některý maj v hlavě míň než blbej čokl.." Zdá se naprosto zřejmé, že režisér Greg Jacobs - Nevím proč, ale dal bych si kávu..;) - mistrnému hráči nejen na poli heist movie, Stevenu Soderbergovi, koukal do karet, kde viděl kupodivu mnohem víc než jen Devět královen, velmi pozorně, protože rozkošně sarkastický Mistr zločinu rozhodně není ani trochu špatný film.. Jakkoli byl Soderberg nucen upravit, rozuměj ohlodat rožky karet, scénář původního argentinského bijáku, a posunout tak pointu lehce jiným směrem..(17.2.2016)

 • Paldini
  *

  Nesouhlasím s ostatními v hodnocení. Film je podprůměrný. Na fígle, které podvodníci předvádějí, snad už nemůže nikdo skočit (jen ve filmu), scénář je děravý až hrůza a konečná pointa dělá z logiky příběhu z děravého síta přímo cedník. Schéma celého děje je několikrát provařeno. Například nedávno v televizi uvedený Shade byl přesně podle stejného schématu, co se týče vývoje děje i závěrečné pointy, jen nebyl tak tupý.(16.8.2005)

 • Rex Mundi
  ***

  Obvykle sa americké prerábky neamerických filmov hodnotia veľmi ľahko - obvykle bývajú totiž o tri triedy horšie ako originál. V prípade tohto remaku známych Deviatich kráľovien nie je súd taký jednoznačný. Scenár nebudem hodnotiť, pretože je (takmer) totožný s Kráľovnami, takže sa zameriam na herecké výkony. V zápase s touto komediálno-kriminálnou polievočkou si Sviňa vyšívaná (John C. Reilly), Mrška dôstojná (Maggie Gyllenhaal) a na počudovanie aj mladý Lišiak vybíjaný (Diego Luna) viedli veľmi slušne! A ak môžem ponúknuť vlastné porovnanie s originálom, ktorý som síce videla asi pred rokom, ale verím vo svoje inštinkty, tak Reilly (možno vďaka zákernému pohľadu prasačích očiek) pôsobí ešte bezohľadnejšie ako Ricardo Darín, Maggie je vo svojej roli citlivejšia a aj viac sexi než Leticia Brédice a Diegova brada vyzerá ešte otečenejšia mliekom ako Gastónova. Dokáže sa tváriť tak dokonale naivne, prekvapene a „krepo“ až je chutný :-) Takže Criminal u mňa zložil skúšku v odbore „oddychovka“ a asi je prvý, ktorý zložil aj ako „americký remake“. Zaslúžené 3* a možno aj o kúsok viac.(30.6.2005)

 • ElStupido
  odpad!

  Zajúmavost: Film byl na udílení cen pro patlaly nominován v kategorii nejblbější pointa všech dob, spolu s tímto snímkem byli nominováni také například- číslo 23, maharal tajemství opičího krále (roli opičího krále si střihnul Martin Lawrence), dále také film šifra mistra Ferdinanda (rakouský remake) atd. Film mistr zločinu jasně zvítězil a odnesl si tak cenu Plačící opice.(28.9.2012)